Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Kummagyaria (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Kummagyaria
sankoba
  Válasz | 2006. december 10. 17:39 | Sorszám: 22
Időközben találtam egy munkában egy érdekes megállapítást, ami ide is vonatkozhat:
"...A nagy Mah-gar nép tölti be a mezopotámiai, kaukázusi, oxusi, pentusi, volgai és középázsiai területeket...egy nagy nép ez, ahogyan Gordon Childe is megállapítja régészeti eredményei alapján."(Dr. Szilvay, A Besenyők története 45.old)
Smith&Wesson
  Válasz | 2006. december 10. 13:27 | Sorszám: 21
Az izmaelitak/zsidok magat a kagant kereszteltek meg eloszor,a nep igy automatikusan az uj vallas kovetoje valt,hisz abban az idoben a kazar kagan ott mint az isten volt.A besenyok magyarok elleni tamadasa a domino elmelet szerint lehetett,valakik oket is kinyomtak szallas teruleteikrol.A besenyok egy resze beleolvadt a magyarokba.A besenyok valszeg megbizhatoak voltak,hisz a bizancsi csaszarok akik surun haltak ,osszeeskuvesek kozepette alkalmaztak ezt a nepfajt..
sankoba
  Válasz | 2006. december 10. 12:49 | Sorszám: 20
Hát igen, de akkor mi van a honfoglalás okával? (Tudniillik, hogy a besenyők zavartak be minket a Kárpát-medencébe.)
Érdekes olvasmánynak tartom Dr.Szilvay Gyula A Besenyők története c-ű könyvét (Karpatia 2006), melyben a magyar-besenyó viszonyt jól adatolva helyezi új alapokra.
Be viszatérve 17. sz-ú hozzászólásodhoz: Kazáriában a kiválásunk előtti időkben egy zsdó vallás kisebbseg puccsoz hajtottvégre(ha kell adattolom), ami egyik oka lehetett a már akkor zömében nesztoriánus-krisztushitű magyarság kiválásának.
Smith&Wesson
  Válasz | 2006. december 10. 01:22 | Sorszám: 19
Igen mi meg Boszormeny testoroket alkalmaztunk mert csak az volt tokeletesen megbizhato/besenyo/
sankoba
  Válasz | 2006. december 09. 23:38 | Sorszám: 18
Elnézésedet kérem, hogy most forrásmegjelölések nélkül írom le, amit tudok, ugyanis kissé macerás lenne.
A Kievi Ruszt ugye a normannok hozák létre mint államszervezők, valóban nem sokkal hon-visszafoglaló népeink Kárpát-medencébe jövetele előtt. (A Vareg a már letelepedett vikingek helyi elnevezése). Álmos vonuló népéről az orosz krónikák, évkönyvek is írnak.(Nesztor a XII: szd.-ban írja, hogy Hraerekh-Rurik alapította Kievet. Első generációs norvég fejedelmek:Helgi-Oleg, Ingvar-Igor, Helga-Olga. Utánuk jöttek csak szlávok.) Kiev behódolt,s ajándékokkal bocsátotta tovább a magyarokat.A kievi fejedelmek magyar testőrséget "alkalmazott" még eztán is sokáig, hiszen a "könnyűlovasság" az evezős-gyalogos népnél hiányzott, mint elit fegyvernem.
Egyenlőre ennyit.
Üdv!
Smith&Wesson
  Válasz | 2006. december 09. 22:49 | Sorszám: 17
Az 5 szazadban elkepzelheto hogy ott eltek,de en nekem annyiszor eszembe jutott ,hogy egy Kazar segednep ,egy nulla,hogy indult el nyugat fele uj hazat keresni.Az ismeretlenbe egy kis nep nem indul..szerintem a magyarsag letszamsa nagy lehetett.A Kievi fejedelemseghez 3 millio alattvalo tartozott.A kievi fejedelem Vareg/Oleg.a seggunket kinyalta??Akkor hogy is van ez??
sankoba
  Válasz | 2006. december 08. 15:05 | Sorszám: 16
Az örmény krónikások közül Chorenei Mózesre akadtam, aki az 5. szd.-ban írt "Armenia Földrajza" című művében azt írja, hogy "...északi Szarmáciábana kazárok,húnok, bulgárok,alánok és az abkázok mellett ott laknak a kum-, vagy kuma magyarok és a masszagéták is".
sankoba
  Válasz | 2006. július 03. 16:43 | Sorszám: 15
Kedves onogur!
Köszönöm az ötletet és a bíztatást. S legfőképpen a kapcsolatteremtés lehetőségét, hiszen erre van a legnagyobb szükségem!
onogur
  Válasz | 2006. július 03. 10:18 | Sorszám: 14
Próbáld felvenni a kapcsolatot a Magyar Őstörténeti Munkaközösség Egyesületnél Dr. Horváth Gábornéval.
Ő már több előadást tartott a Magyar Tudományos Akadémián a magyarság kaukázusi kapcsolatairól.
onogur
  Válasz | 2006. július 03. 09:58 | Sorszám: 13
Nagyon érdekes feladatra vállalkoztál, sok sikert kívánok hozzá!
Én azonban egy másik száltól több sikert várok. Számunkra szinte teljesen ismeretlen az első keresztény állam, Örményország történelmi forrásai, melyeket senki sem kutat Magyarországról.
Pedig ha valahol, akkor ezekben KELL találkozni a kaukázusi magyarokkal, hiszen az örmények közvetlen szomszédságában települtek le.
sankoba
  Válasz | 2006. július 02. 14:04 | Sorszám: 12
Én most önző módon, kíméletlen erőszakkal szeretném a társalgást a Kumai magyarjainkhoz, akik eredendően pusztai "kevert" (kabar), nyíltkultúrájú népből egy hegyekbe szorított, beforduló, a másságot nehezen tűrő, konzervált hagyományú népesség lett. (Halvány és erőtlen párhuzamot vonnék a moldvai csángókkal)
warlord
  Válasz | 2006. július 02. 13:02 | Sorszám: 11
Legjobb pelda erre az Afghan hegyek kozotti volgyek,es mindnek kulon hadura van..Nemreg olvastam egy konyvet ahol ezen hadurak eletet irtak le szovetsegeiket,bukasukat.Mivel azsiai fegyvereket is gyujtok,feltunio,hogy ket volgy puskai kozott is mekkora a kulombseg.
sankoba
  Válasz | 2006. július 02. 10:22 | Sorszám: 10
Kedves warlord. igen!
Én is érdekesnek találom a Balkánon és a Kaukázusban összetorlódott néptöredékek erős identitás- és önazonosságtudatát. Minden völgy egy más kultúra. Érdekes, hogy a hegységek mennyire kultúramegőrző "konzervek , a síkvidék pedig befogadó, nyílt: állandó kovásza a népek, szövetségek újrarendeződésének
warlord
  Válasz | 2006. július 02. 02:23 | Sorszám: 9
Miert ne??A csecsenek semmi azsiai ,format nem hordanak,hos nep,es derek...Annak idejen Dudajev volt a hosom..
warlord
  Válasz | 2006. július 02. 02:21 | Sorszám: 8
Ok Bro a gorogom egy kicsit megkopott )Valszeg ha ez a szovard kozosseg valoban rettenthetetlen volt,akkor akar egy magyar faj is lehetett.Bar a bizanciakkal mindig problemam van,ugyanis a tenyszeruseget szerettek himezni,a valosag es a kepzelet tekervenyes szulemenyeivel..
sankoba
  Válasz | 2006. július 02. 00:31 | Sorszám: 7
Kedves warlord!
Nekem a "rettenthetetlen" fordítás jobban tetszett. De mint írtam, én NEM a szavárd (kislélekszámú) törzsre gondolok, hanem Kummagyariára.
warlord
  Válasz | 2006. július 02. 00:19 | Sorszám: 6
A sovardos asfulu gorogul az nem biztos hogy magyar nep volt,mert szo szerint rettenetes szovardokat jelent.
sankoba
  Válasz | 2006. július 01. 23:53 | Sorszám: 5
Ja, még annyit, hogy az etnikai térképen a csecsen-nogaj terület teríti be legjobban a volt Kummagyaria vidékét.
sankoba
  Válasz | 2006. július 01. 23:49 | Sorszám: 4
Üdv gajo!
Ismerem ezt a térképet, köszönöm.
Nevezhetjük szavárd magyaroknak is, de szerintem a "szabartoi aszfaloi" (Konstantin) az nem a Kumamenti magyarokra vonatkozik (A Kur folyó vidékére, a Kaukázus déli felére került szavárd magyarok vidékét még a XI. szd.-ban is Bendefy szerint a "besenyő támadás"után két évszázaddalSzevortik-nak, Szavárdföldnek nevezték. A XIII szd.-ban ugyanez a rész Madsara-gadzor ként szerepel,ami magyar kerületet jelent).
Amire én gondolok, az északabbra van, a Kuma folyásvidékén, és jóval nagyobb lélekszámú ország. Toktamis kánnak 20000 lovast állított ki, mint "szövetségesek" a behódolás után a négy ottmaradt magyar törzs utódnépe.
gajo
  Válasz | 2006. július 01. 22:17 | Sorszám: 3
gajo
  Válasz | 2006. július 01. 22:16 | Sorszám: 2
A szavárd magyarokra gondolsz ?
Érdekes, hogy most is él a Kaukázus déli oldalán egy "avar" nevű nép.
sankoba
  Válasz | 2006. július 01. 20:42 | Sorszám: 1
Az új téma megnyításának alapjául elsősorban Bendefy(Bende) László munkássága indított. Ő a '40.-es években elsősorban levéltári anyagokra támaszkodva bizonyította be ezen ország létezését, de nem volt lehetősége a helyszínen vizsgálódnia. Bugyonovszk város honlapjának történelmi ismertetője is írja, hogy a város neve a 14. sz.ig Magyar(Madzsar,Mazsar) volt.
A tatárjárást követő, haza már nem térő Batu-féle hadak rendezkedtek be a jelenleg délorosznak nevezett sztyeppén "Aranyhorda" néven. A magyarok behódolása után a kereszténység térhódításával katolikus püspökségek szerveződtek (XXII. János 1329. Avignon), mígnem Timur Lenk (Tamerlan stb.)1395 telén a várost földog romboltatta.
Érdekelne, mit őrzött meg belőlük a környék, a népemlékezet.
sankoba
  Válasz | 2006. július 01. 20:04 | Sorszám: 0
Eddigi (lehetőségeim szerint ellenőrzött)olvasmányaim alapján a Kaukázus északi lába előtt terült el egy másik magyarország, melynek egykori fővárosa (Magyar)jelenleg Bugyonovszk. Szeretném, ha módszertani, stb. segítséget kaphatnék az olvasóktól, hogy jövő nyáron tervezett utam során minél több bizonyítékát gyűjthessem be ezen állításnak a helyszínen.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola