Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » ünnepi készülődés (17. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: ünnepi készülődés
mpd
  Válasz | 2011. december 21. 12:40 | Sorszám: 166
A 15 perc nyilván friss halra értendő. Fagyasztottal mi a helyzet?
mpd
  Válasz | 2011. december 21. 12:39 | Sorszám: 165
De mán aztán mondjad meg mifene az a polenta....
Cirus
  Válasz | 2011. december 21. 12:38 | Sorszám: 164
Hű de köszönöm, ilyen sörös halat ettem Angliában, barna sörrel készült persze és isteni volt. Kaptam egy jó ötletet
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 21. 12:29 | Sorszám: 163
Nyámmm!
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 21. 12:28 | Sorszám: 162
Mindkettőhöz már fölengedett halat kell használni!
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 21. 12:26 | Sorszám: 161
Tudod mit? Itt van mindkettő:

1.)

A halat felszeleteled egyforma darabokra, belerakod egy jénaiba, megsózod, borsozod, 1 db citrom levével megöntözöd, egy órát állni hagyod. Ezalatt fölkockázol egy nagyobb fej vöröshagymát, belerakod egy kistálba, és elkevered 2 diónyi vajjal.

Amikor a pácolási idő letelt, ráöntesz a halra másfél deci sört, 800 fokon 60 percig főzöd a mikróban. Ezt követően a vajat-hagymát letakarva 3 percig párolod ugyancsak 800 fokon, amikor kész, hozzáöntöd a hal levét és 2 evőkanál lisztet, beteszed négy percre fedő nélkül a mikróba 4 percre, a főzés alatt legalább 2-szer meg kell keverni, utána hozzákeversz egy csokor apróra vágott petrezselymet, ráöntöd a halra, újabb egy perc a mikróban, és kész. (Ehhez köret sem kell)

2. "töltve"

4 szelet kiolvasztott halat megszabadítasz mindenféle csonttól (ha van benne), lapos tálba fekteted (vastagabb résszel kifelé), majd belerakod a tölteléket, ami a következő módon készül:

4 szelet szalonnát, egy fej vöröshagymát felkockázol, 2 evőkanál vaj társaságában beteszed egy jénaiba, be a mikróba magas fokozaton, 3 percre. Közben meghámozol, felkockázol 2 paradicsomot, kimérsz 2 evőkanál zsemlyemorzsát, amikor kész a vaj-szalonna, hozzáadod a paradicsomot, morzsát.

A megtöltött halakat megsózod, borsozod és meglocsolod 4 evőkanál tejjel. % percig magyas fokozaton főzöd a mikróban és kész. (Petrezselymes rizzsel vagy krumplipürével tálalod)

Cirus
  Válasz | 2011. december 21. 12:24 | Sorszám: 160
És itt egy különleges, személy szerint az egyik kedvencem:

Egy citrom levét facsard ki. Adj hozzá 2 evőkanál tormát, sót, borsot ízlés szerint. Jól keverd össze. Újhagymát és petrezselymet vágj apróra, keverd hozzá. Végül adj hozzá 50 g zsemlemorzsát. A tőkehalat bőrével lefelé tedd egy tálba, kend rá a mixtúrát.
220 fokon előmelegített sütőben 15 perc elég neki.

Cirus
  Válasz | 2011. december 21. 12:19 | Sorszám: 159
Jobban jártál vele, igaza van Gyöngynek. A lazacnak amúgy szerintem semmi íze, azért kell hozzá valami karakteres szósz.

Egy gyors recept:
4 evőkanál zsemlemorzsát, 2 ek. parmezánt, 1 ek. polentát keverj össze egy ek. olasz fűszerkeverékkel, kevés sóval, borssal, összetört fokhagymával, egy ek. olívaolajjal és egy tojásfehérjével. Ebben forgasd meg és süsd ki.

huszárló
  Válasz | 2011. december 21. 12:17 | Sorszám: 158
Mi van ott felétök? Nihil? Nálunk annyi hal van a Fehér tóbul, mint a szemét! Nem is drága. 699Ft/kg a potyka, ha úgy kérik, rögtön filézve kapható. Vettem is egyet, meg egy másfél kg körüli harcsát,de van süllő is, csuka is, meg amur, kárász, keszeg, akármi. Dévérkeszeg volt akkora, hogy kilón felüli, ez úgy 500-550 körüli árban, de nem vergődtem velük.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 21. 12:01 | Sorszám: 157
Melyiket szeretnéd inkább: tőkehal sörben, vagy töltött tőkehal? Mindkettő mikróban elég gyorsan elkészíthető.
mpd
  Válasz | 2011. december 21. 11:49 | Sorszám: 156
Eggyátajján, mongyál mán hozzá légyszíves egy jó recipét!!
mpd
  Válasz | 2011. december 21. 11:48 | Sorszám: 155
Akkó szerencsém volt. Lazacot vagy lepényhalat akartam venni, de mosmán nem bánom hogy így alakult.
És eztet a tőkehalat ugyanúgy paprikás lisztben kell kisütni? Vajon?
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 21. 09:49 | Sorszám: 154
Az egyik legfinomabb halféle. Én nagyon szeretem. Bármelyik tengerihal-recepttel elkészítheted.
mpd
  Válasz | 2011. december 21. 09:43 | Sorszám: 153
Nem kaptam mán normális halat. Alaszkai tőkehal volt már csak, abból is az utolsó csomagot ragadtam föl.
Milyen az? evett mán valaki?
mpd
  Válasz | 2011. december 21. 09:42 | Sorszám: 152
Ez a Patientia reklámja vót.
Cirus
  Válasz | 2011. december 21. 08:13 | Sorszám: 151
Én holnap megyek megvenni a zöldségeket. Majd reggel, korán, olyankor még nincsenek sokan. Utána összedobom a diós-rokfortos sajtkrémet, a körözöttet és a pácokat. Ja és közben még dolgozom
lámpás
  Válasz | 2011. december 20. 22:26 | Sorszám: 150
A holnapi napom a közé. Becsomagoljuk az összegyűjtött dolgokat, dobozolunk,és lassan kihordjuk. Betesszük az ajtó elé, becsöngetünk, megvárjuk míg kijönnek, aztán usgyi! felcsatoljuk a szárnyakat és repülünk a következő helyre.
Békáscity
  Válasz | 2011. december 20. 20:24 | Sorszám: 149
Na megérkezett az utolsó adag ajándék-könyv és cd - szépen becsomagoltam mint a többieket, készen vagyok, majd csak a fát kell feldíszíteni holnap, mire jönnek az uncsijaim csütörtökön - de lehet hogy közösen kéne inkább ?
kritikus
  Válasz | 2011. december 20. 20:17 | Sorszám: 148
Délelőtt a piacon kételkedni kezdtem abban, hogy tényleg kedd van? Olyan tömeg volt, mindenhol sorok, persze leginkább a halasnál. Miután begyűjtöttem a tölttkáposzta, a lazacfilé szükségleteit, még kiegészítettem a korábbi aszalt gyümölcs adagot némi fekete cseresznyével, s hazafuvaroztam.
Megesett a spájz takarítása is, bepácoltam a husit, félig főtt a borjúpöri, s elkészült a diósstangli alapja, holnap este megkapja a jegecét.
És igen, vettem hajpántokat, s elkészült a prototípus.
Békáscity
  Válasz | 2011. december 20. 20:16 | Sorszám: 147
Ismered az orvos/gyógyszerész mondást ? Hat hét hit és hat !
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 20. 16:56 | Sorszám: 146
No, milyen hólyag vagyok, pont az előbb írtad, hogy még a két ünnep közt is pakolgatsz. Kéne pihenned is, a rendteremtés úgyis rettentő provizórikus. A tárgyak gonoszsága miatt. Egyszer csak megszívják magukat, és mikor félrenézel, már megint kezdheted elölről a helyre parancsolásukat .
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 20. 16:52 | Sorszám: 145
Ez most egy fájdalmas karácsony lesz . Remélhetőleg azért tavaszra már fájdalommentesen tud majd mozogni. Mielőbbi jobbulást kívánok neki. Mentek valahová az ünnepeken?
Cirus
  Válasz | 2011. december 20. 16:47 | Sorszám: 144
Apámmal. Szereztünk neki járókeretet, azzal valamennyire mozgásképes (ki tud kelni az ágyból). Most már azért javul, ha lassan is.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 20. 16:40 | Sorszám: 143
Hát ez borzasztó. Tényleg sokáig tart majd, hogy teljesen fölgyógyuljon. Én a 10 napos fekvőgipszet is nagyon zokon vettem annak idején. Rengeteg dolgod lesz körülötte. Nagyon együtt érzek veled is, meg vele is. Napközben egyedül van?
Cirus
  Válasz | 2011. december 20. 16:06 | Sorszám: 142
4 helyen eltört a bokája.. 2 hét fekvőgipsz, most könnyített,m aztán jön csak a járó. Tele van csavarokkal, ha repülőre akar szállni, vinnie kell az igazolást a kórházból, hogy nem ő a terminátor

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola