Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » ünnepi készülődés (18. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: ünnepi készülődés
Békáscity
  Válasz | 2011. december 20. 10:51 | Sorszám: 141
http://www.pagonykozert.hu/hu (megrendelés utáni napon házhozszállítják macskaalomtól- desszertig amit akarsz)
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 20. 10:30 | Sorszám: 140
Kicsit hosszú ez a gipszes állapot, nem? Nekem összesen 1 hónap 10 napig volt csak gipszben a lábam.

Idén lemondtam a könyvtár áttakarításáról, így különféle meggondolásoknál fogva nekem is a végére esik a takarítás. Ha a könyvekkel nem bajlódom, akkor elég rövid idő alatt megvagyok vele.

A sütemények nagyjából készen vannak, amit lehet a főfogásokból is előkészítettem, még van egy végső vásárlási kötelezettség, aztán: "Mennyből az angyal ..."

Cirus
  Válasz | 2011. december 20. 10:06 | Sorszám: 139
Az idén is én főzök Karácsonyra, pláne, hogy anyám még mindig gipszben van.
Itthon nem is csinálok semmit, kivéve azokat a dolgokat, amiket előre is el tudok készíteni.
Tegnap kitakarítottam a konyhát, csütörtökön jön a nappali. Plussz a főzés előkészítése, ajándékcsomagolás. A két ünnep között meg majd kivasalok és pakolok. Az idén ez van... a hétvégéken tanfolyamra járok, ergo még a piacra sem jutok ki, egyszerűen semmire sincs időm!
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 19. 21:56 | Sorszám: 138
Igen, az embernek az édesanyja nagyon tud hiányozni. Anyám is nagyon kreatív volt, amíg kevésbé lett úrrá rajta a betegség, szegényes körülményeinket soha nem éreztem szegényesnek. 23 éves voltam, mikor elvesztettem, 10 évig nem tudtam megbocsátani a sorsnak, pedig az utolsó évei nagyon nehezek voltak számomra. Csak a gyerekem születése után enyhült igazán elvesztésének fájdalma.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 19. 21:48 | Sorszám: 137
Mennyi idősek? Úgy látszik, te vagy most a biztos pont nekik.
Békáscity
  Válasz | 2011. december 19. 21:34 | Sorszám: 136
Unokáim bejelentették, hogy jövő héten melyik nap, milyen programot terveznek - velem ! ezt is megértük ...
kritikus
  Válasz | 2011. december 19. 21:29 | Sorszám: 135
együtt tudok érezni. 90-94 éves kora között ápoltam itthon anyámat, s akár hiszed, akár nem, hiányzik, a személyisége és a körülötte elvégzett munkák, az életformájához kapcsolódó feladatok /házhoz jövő fogtechnikus, pedikürős, fodrász, gyógytornász, háziorvos
/.
De szívesen ápolnám apámat is, akit - sajnos - 10 esztendőn keresztül kőbányai lakásában ápoltunk. rákos volt. az utolsó két évben minden nap mentem, mert anyám már nem merte a morfiumot adagolni.
Békáscity
  Válasz | 2011. december 19. 21:25 | Sorszám: 134
Áldott legyen az Úr neve !
kritikus
  Válasz | 2011. december 19. 21:24 | Sorszám: 133
miért?
10 éves korom óta - akkor anyám nagyon beteg lett, vagy 2 hónapot nyomta az ágyat - vezetek háztartást. Nem esik nehezemre, s akár betegápolás, akár gyerkec-program ürügyén a dolog értelmet nyer, s kedvem is van hozzá. Mióta beütött a válság, azóta sajnos munkám elvétve akad házon kívűl, így időm is van, akkor most mit irigyelsz?
legföljebb azon emlékeimet tartom irigylésre méltónak, hogy az 50-es években gyerekeskedve is remek és gazdag karácsonyaink voltak, mert bár az üzletekben nem sok mindent lehetett kapni, apám bababútort készített, anyám babát, babaruhát, de megkötötte számomra mindig az éppen aktuális méretű kestyüt, sálat, sapkát, szvettert, s ha úgy adódott, ruhát, kabátot is varrt.
Ládd, így a szegénységben is gazdagok voltunk. Útravalóban valóban gazdag vagyok.
Békáscity
  Válasz | 2011. december 19. 21:21 | Sorszám: 132
Majd ha naponta takarítasz a 91 éves apád után és időnként szükséged van egy kis segítségre -mondjuk negyedévenként- visszatérhetünk a témára ... Addig is mássz létrára úgy, hogy tériszonyod van.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 19. 21:19 | Sorszám: 131
Ami az övé, az nem lehet a tiéd, ami meg a tiéd, az tőle tagadtatott meg, így aztán semmi értelme az irigységnek, csak energiapazarlás. Ez egyébként csak egy topic .
Békáscity
  Válasz | 2011. december 19. 21:16 | Sorszám: 130
Okos vagy, szép és még gazdag is. Irigyellek.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 19. 21:09 | Sorszám: 129
Nekem nincs szárítógépem, igaz, a függönyeim is elég könnyű anyagból vannak, a mosógépem meg remekül centrifugál, így a függönymosás mindig a takarítás utolsó fázisa, mert a függönyök a mosógépről egyenesen a helyükre csíptetődnek, ahol egy órán belül meg is száradnak, mivel a fűtőtestek fölött függenek. Utána meg úgyis előbb-utóbb megkezdődik az ünnep, és az asztalon a jutalom-süti (magamtól nekünk).
kritikus
  Válasz | 2011. december 19. 20:59 | Sorszám: 128
az nagyon jó, így adventkor, mármint az elgondolkodás.
Fura? Talán csak más. Talán csak jobban kedvelem a saját kezem munkáját, s talán örömet jelent számomra, ha örömmel készülhetek arra, hogy a szeretteimnek örömet szerezzek.
S nem kedvelem a szárítóprogramban száradt függönyt, mert a kerti szárítón még illatosabbnak tartom, ha szárad, s még a vasalást is "megspórolom".
De soha életemben nem laktam lakótelepi lakásban, s a hétköznapi - számomra természetes megoldásokra - kiváncsiságom okán, rákérdezek. Ha zavar, a jövőben nem teszem.
meg aztán tudod, nálunk a bejárónő a cég alkalmazottja volt, amíg volt, s természetesen hivatalosan fizettük.
Békáscity
  Válasz | 2011. december 19. 20:37 | Sorszám: 127
Fura vagy - minden esetre nagyon elgondolkodtam...
Békáscity
  Válasz | 2011. december 19. 20:25 | Sorszám: 126
Igen, a zserbó grátisz, meg a korábbi almáspite is. A függöny a mosó/száritógépemben tűri a mgpróbáltatásokat ebben a zord időben - de ha csak vizesen tennénk vissza is megszárad egy pillanat alatt és még finom illat és pára is lesz a lakásban tőle.
kritikus
  Válasz | 2011. december 19. 19:28 | Sorszám: 125
na, ma a nagy falat, a dolgozószobám lett csili-vili. Azért még az íróasztalom rendezése megmaradt feladatként, mert kreatívabb elfoglaltságaim akadtak.
Ma megvettem a lányomnak 3 hete kinézett táskát egy olasz boltban, s ott láttam olyan fejdísz-hajpánt költeményeket, á. 3950 Ft-ért, hogy rögvest elhatároztam, ilyet készítek néhány példányban. Előszedtem a méretes varróobozkámat, amelyben, csipke, tüll, szegélyek, díszek, zsinórok tömege, flitterek, gyöngyök mint a kincsesbánya rejtélye. Nos, holnap vegyek tök egyszerű, vékony hajpántokat, s indul az ünnepi dekoráció készítés hölgyek számára.
Az egyik csajnak azért ma csináltam egy kesztyű-díszt, ilyet kaptam egyszer egy olasz barátnőmtől: kis tüll masni, szőrme, csecse-becse, én szétszedtem egy keppemet és marabutollal csináltam néki egy ünneplős fekete kesztyüt /á 200 Ft a kínainál/ szuper. Egy kis biztosítótűvel kell feltűzni, s nyilván mosáskor levenni.
A diós habcsók meg üldögél a sütőben.
kritikus
  Válasz | 2011. december 19. 19:20 | Sorszám: 124
miért bajlódnánk? elszámolni nem tudom, elegendő a nyugta.
kritikus
  Válasz | 2011. december 19. 14:06 | Sorszám: 123
tehát 4.000 Ft+áfa?
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 19. 14:05 | Sorszám: 122
Ha baráti alapon készül, nyilván nem bajlódtok számlaírással .
kritikus
  Válasz | 2011. december 19. 14:05 | Sorszám: 121
a zserbó grátisz?
kritikus
  Válasz | 2011. december 19. 14:04 | Sorszám: 120
fodrászhoz /aki a barátnőm/, pénteken megyek, viszem nékik a sütemény-kóstolót, meg egy narancsvirág és rózsavizet.
A fejemmel most nem kell foglalkoznia, mert kb. l hónapja levágta, s mivel remek fodrász, egy hajmosás szombat reggel, szárítás és otthon önkezüleg kész a frizurám, röpdösős, ünneplős.
kritikus
  Válasz | 2011. december 19. 14:02 | Sorszám: 119
ez remek! ennyiért biztos nem mennék el bejárónőnek.
és hol szárítjátok a függönyöket ebben a bánatos időben?
Békáscity
  Válasz | 2011. december 19. 13:55 | Sorszám: 118
5.000,- Ft (57 nm a lakás és 5 óra alatt fix und vertig... ablak és függönymosással - ez az én ajándékom magamnak )
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 19. 13:52 | Sorszám: 117
Látom, szépen haladsz . Fodrászhoz már sikerült eljutnod?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola