Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » ünnepi készülődés (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: ünnepi készülődés
onogur
  Válasz | 2012. december 28. 12:15 | Sorszám: 516
"a latin az egy mű nyelv, a piacon sosem beszélték"

Emlékeim szerint a Római birodalom hivatalos nyelve volt.
Az iskolákban grammatikát, retorikát oktattak.

vanna7
  Válasz | 2012. december 28. 12:08 | Sorszám: 515
Ember, mi köze ennek az eredeti témához...a latin az egy mű nyelv, a piacon sosem beszélték.Az anyák sosem énekeltek latin altatódalt. Latin gyerekmondóka nincs. Arra találtálk ki, hogy majd egy világnyelv legyen , hivatalokban és tudományokban használta minden akkori és mostani sznob. Sosem lett belőle élő. Ezzel szemben a magyarokat képző hunok nyelve ma is él, ha nem is abban a formában, él a magyar nyelvvel. A magyarok nem csak médekből szkitákból alánokból besenyőkből kunokból punokból onogurokbó stb stb stb trák törzsekből stb tevődtek össze, hanem a legnagyobb masszát a hunok adták, bizony a hunok, a magyarrá tért hunok. Attila főpapja BUda is magyar pap volt és a nyelvükből is a legtöbbet ők adtak csak ezért. Amúgy a magyar nyelv is komponált többekéből de ellentétben a latinnal az kezdetektől mindig is élt . Mert az igaz és nem mű . Na pl ez a Róma egyik nagy dühe mi irányunkban. Tolták belénk a latinjukat, kényszerrel, tűzzel vassal mézes mázos szép szóval is évszázadokon át...de a hazugság nem fogott az igazon.
mpd
  Válasz | 2012. december 28. 11:32 | Sorszám: 514
Jaja. A keresztény Istenről még rebesgetést se hallott ingyánokat is a hitetlenségük miatt mészároltuk annó. A természet se hallott még Istenről, hát úgy kell neki, teljes joggal pusztítjuk.
onogur
  Válasz | 2012. december 28. 11:29 | Sorszám: 513
És ezt megmagyarázni egy felsőbb engedéllyel (paranccsal).
mpd
  Válasz | 2012. december 28. 11:17 | Sorszám: 512
gazdálkodni = kizsákmányolni a természetet
onogur
  Válasz | 2012. december 28. 11:04 | Sorszám: 511
Az ember megjelenése előtt évmilliókon keresztül remekül elvolt a természet anélkül, hogy egy "teremtmény" gazdálkodott volna az életekkel.
És az ember eltűnése után is remekül fog működni a dolog, már ha túléli azt a pusztítást, amit az emberek okoznak a Földnek.
keresztkem
  Válasz | 2012. december 28. 10:57 | Sorszám: 510
T. onogur!

Önnek abban igaza van az ÉLŐVILÁG EMBERISÉGEN KIVÜLI részével kapcsolatban, hogy nem szabad a Világ e részét nyakra-főre az önző ember kénye-kedve szerint--vagy éppen nemtelen "szórakozása okán" irtani és pusztitani.
Viszont én, a keresztény Istenhívő azt kell hogy mondjam: AZ ISTENI RENDELKEZÉS AZ AZ, HOGY OKOSAN ÉS FŐLEG EMBERSÉGESEN GAZDÁLKODNUNK(!!!) KELL NEKÜNK EMBEREKNEK--MINT A TEREMTÉS KORONÁJÁNAK--A TÖBBI ÉLŐLÉNNYEL: AZ Ő ÉLETÜKKEL, ÉLET-MÓDJUKKAL ÉS PERSZE HALÁLUKKAL IS.AMI OLYASMIT IS JELENT: az emberiségen kivüli többi élőlény nem arra predesztinált, hogy végelgyengülésben hagyja itt ezt a LÁTHATÓ VILÁGOT.Ez, tulajdonképpen még bizonyos értelemben magára az emberre is igaz!
Ha Ön, vagy bárki egy fűszálat vagy egy kacsacsőrű emlőst PONTOSAN UGYANOLYAN RENDŰ ÉS RANGÚ élőlénynek vél, mint amilyen az ember, akkor nincs miről beszélnünk--s mindezt itt csak azért emlegetem föl, mert nem tudom biztosan, hogy "így" van-e? Lényegében én elfogadom(!) azt, hogy vannak emberek akik mindezt "így" gondolják--reinkarnációval,lélekvándorlással stb..együtt vagy anélkül is, de ŐSZINTÉN KÉPTELEN VAGYOK(!!!) MAGAMÉVÁ TENNI ezt a gondolkodásmódot, aminthogy Ön sem képes az enyémet.Én ezért sem Önt sem a többi embert NEM VETEM MEG, NEM GÚNYOLOM KI és NEM ALÁZOM MEG!"Cserébe" csak egyet kérnék: AZ ÉN KERESZTÉNYSÉGEMÉRT SE VESSENEK MEG ENGEM VAGY A KATOLIKUS HITEMÉRT, CSAK AZÉRT MERT AZ "NEM OLYAN", MINT AZ ÖNÖK KEDVENC ÉLETFILOZÓFIÁJA VAGY GONDOLKODÁSMETODIKÁJA.NEM TISZESSÉGES EZ A KÉRÉS--vagy elképzelés? S ha nem, miért nem?
keresztkem

onogur
  Válasz | 2012. december 28. 09:11 | Sorszám: 509
A mi társadalmunkban is vannak ilyen kormosképűek, habár azok intelligenciája meg sem közelíti a szarkáét.
Mégsem lövöldözzük őket halomra.
Rendes Kis
  Válasz | 2012. december 28. 09:08 | Sorszám: 508
Szerencsétlenek ?
Hivatalosan hulladék-újrahasznosításból élnek.
Amellé jövedelemkiegészítésként csapatostul, rikácsolva rabolni járnak.
...
Rendes Kis
  Válasz | 2012. december 28. 09:00 | Sorszám: 507
Véleményes, magyarul szubjektív.
mpd
  Válasz | 2012. december 28. 08:33 | Sorszám: 506
(Eleink se voltak normálisabbak, mint mi.....)
mpd
  Válasz | 2012. december 28. 08:32 | Sorszám: 505
Ha a szarka fő tápláléka madárfióka lenne, már rég kihalt volna az összes kisebb madárfaj azokon a területeken, ahol szarkák élnek. Ha KIZÁRÓLAG madárfiókával táplálkozna, akkor persze ő maga előbb kihalna mint a zsákmányolt fajok.
keresztkem
  Válasz | 2012. december 28. 06:51 | Sorszám: 504
Most akkó' mán' csak a' marad problémás, hogy mit jelent az, hogy valami "véleményes"? Tudom, mert tapasztalom, hogy ez a szó, főleg a sportriporterek Világában nagyon gyakori, sőt, divatos. Ám én nem szégyellem bevallani: Önnek és itt legalábbis, hogy NEM IGAZÁN TUDOM MIT IS JELENT a szó tartalma--noha sejtéseim vannak.
keresztkem
onogur
  Válasz | 2012. december 27. 23:55 | Sorszám: 503
Vegyük például a szarkát. Szabadon irtható, a '70-es években ha a vadász bevitte az elejtett szarkák levágott lábait, a vadásztársaság fizetett érte, darabra.
(Ma nem tudom, hogy megy)
El van könyvelve szerencsétlen "káros" lénynek.
Tanulmányok meg kimutatták, hogy a szarka táplálékának mindössze 2%-a a madárfióka, ellenben 40%a a szövőlepkék hernyói.
De mi azért továbbra is istent játszunk, majd eldöntjük, melyik állatból van sok és melyikből kevés.
onogur
  Válasz | 2012. december 27. 23:50 | Sorszám: 502
"Honod"-nak írták.
De attól még ejthették Honyodnak.
Rendes Kis
  Válasz | 2012. december 27. 20:47 | Sorszám: 501
Kissé bonyolultnak tetszik lenni.
Ténykérdés az, amire a válasz nem véleményes.
vanna7
  Válasz | 2012. december 27. 20:43 | Sorszám: 500
a róka betegségét veszett kutyáktól kapja....

nem a varjú szaporodik túl , hanem az emberi szemetelés teszi ezt lehetővé neki mert ő alkalmazkodóbb a többi állattal szemben , meg a rohamosan kivágott erdők .

vanna7
  Válasz | 2012. december 27. 20:39 | Sorszám: 499
" a végtelenül egyszerű latin ábécé bűne"

a honod viszont nem ellenkezik az abban rejlő cifrákkal ....ugyanis a latinból olyanok hiányoznak mint az é í á ü ű ú zs sz stb

de a honod minden betűje benn leledzik

kerekferko
  Válasz | 2012. december 27. 19:21 | Sorszám: 498
"A vadászat azon tevékenységek összességét jelenti, amely a vadállatokkal való foglalatosságokat összegzi, beleértve a vadgazdálkodást, a vadvédelmet, az állatok gondozását, elfogását, elejtését. A vadászattal foglalkozó szakembeket vadásznak nevezzük ."
http://hu.wikipedia.org/wiki/Vad%C3%A1szat

kerekferko
  Válasz | 2012. december 27. 19:12 | Sorszám: 497
Ha a róka kárt okoz, beteg, betegséget terjeszt, akkor igen.
Ha a varnyú túlzottan elszaporodik, inkább elriasztja, nemigen öli.
onogur
  Válasz | 2012. december 27. 18:34 | Sorszám: 496
Mondjuk a rókát, meg a varnyút?
kerekferko
  Válasz | 2012. december 27. 18:03 | Sorszám: 495
Győztél!
kerekferko
  Válasz | 2012. december 27. 18:03 | Sorszám: 494
Vegyes étrenden él az ember: hun húson, hun meg növényen, hun meg mindkettőn.
Hun ragadozik, hun meg legel.
kerekferko
  Válasz | 2012. december 27. 18:02 | Sorszám: 493
Az nem "öl", jóember!

Kiválasztja az egészsgées állományból az egyedet, oszt megeszi.

Rendes Kis
  Válasz | 2012. december 27. 16:35 | Sorszám: 492
Én is eszondtam.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola