Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Kultúra   » Duna

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Duna
Rendes Kis
  Válasz | 2008. július 01. 10:53 | Sorszám: 7
Nem Duna, de Öresund-szoros:
Idézet:
Részegen próbált hazaevezni egy svéd nyugdíjas Dániából


Lopott csónakkal próbált hazaevezni Dániából egy svéd nyugdíjas, aki annyira részeg volt, hogy út közben elaludt. Az Öresund-szoros a dán Helsingör és a svéd Helsingborg között a világ egyik legforgalmasabb teherhajó-útvonala. Ezen próbált átevezni sötét éjjel a 78 éves férfi, miután konstatálta, hogy már a kompjegyre való pénzt is elitta és ezért inkább elkötött egy csónakot. A vízirendőrök a tengerszoros közepén bukkantak rá hajnalban, a lélekvesztő fenekén horkolt békésen. A dán partra vitték, kihallgatták, majd a kompon kitoloncolták Svédországba. A csónak tulajdonosa nem kívánt feljelentést tenni ellene.


... http://gondola.hu/hirek/72384
Rendes Kis
  Válasz | 2008. június 30. 15:10 | Sorszám: 6
Nem Duna, de:

Rendes Kis
  Válasz | 2007. július 08. 21:08 | Sorszám: 5
Evezős szabályzat:

1. Ha vízen állsz, tartsd a balanszot (két oldalra kiterjesztett evezőidet nyugtasd a víz színén és fogd).

2. Parton levő hajóba beszállni tilos.

3. Vízen levő hajóba mezítláb, a fenékdeszkára lépve szállunk be.

Tessék folytatni !

Pl. innen lehet mazsolázni: http://www.umann.com/vizitura/vizitura.html

Rendes Kis
  Válasz | 2007. július 07. 11:47 | Sorszám: 4
szentmáriabal
  Válasz | 2004. május 17. 18:52 | Sorszám: 3
A tar.hu-n volt vmi elszállásféle ...

... Rekonstrukció:

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2004. április 13. 21:53 | Sorszám: 2
Micsoda nikkeket ki nem találnak egyesek!
szentistvánjobb
  Válasz | 2004. április 13. 21:04 | Sorszám: 1
Ma voltam a Római-parton, megnéztem az új Vadkacsa-csónakházat. Nem olyan rossz, mint amitől tartottam ! ... A házaknak valóban üdülő-hangulatuk van és a csónakházak is "sportszerű" légkörűek, nem bántó a luxus. A bérlők nem szöktek meg, teltház van. ... Mindenesetre, a padlószintet vagy 2 m-rel megemelték, így nem hiszem, hogy gátépítésre bármi szükség volna !

... A Duna állapota viszont eléggé siralmas. Föleveztem a Lupa-szigetig, a Szentendrei-sziget partjánál habzik a víz ! ... Még döglött halat is láttam.

Rendes Kis
  Válasz | 2003. január 15. 22:07 | Sorszám: 0

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola