Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Az IDŐ melléktermékei (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Az IDŐ melléktermékei
keresztkem
  Válasz | 2011. december 05. 18:23 | Sorszám: 30
Köszönöm. A Jó Isten áldja meg!
keresztkem
john batky
  Válasz | 2011. december 05. 12:46 | Sorszám: 29
Szuper, mesterem! Sok boldogságot és jó egészséget kívánva gratulálok!
keresztkem
  Válasz | 2011. december 04. 15:31 | Sorszám: 28
Ádventi szeretettel köszönök MINDEN JÓKIVÁNSÁGOT.
keresztkem
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 04. 08:43 | Sorszám: 27
Jó egészséget, sok szerencsét a felneveléséhez !
Rendes Kis
  Válasz | 2011. december 04. 07:51 | Sorszám: 26
Isten éltesse sokáig, szülei, nagyszülei örömére !
vanna7
  Válasz | 2011. december 04. 01:59 | Sorszám: 25
Egészséget, boldogságot anyának, babának
Békáscity
  Válasz | 2011. december 04. 01:49 | Sorszám: 24
Gratulálok !
keresztkem
  Válasz | 2011. december 04. 01:05 | Sorszám: 23
Nálam viszont MOST(!) MINDEN ARANYSZINBEN CSILLOG!
Kb. 1 1/2 órával ezelőtt--23 óra 15p-kor--MEGSZÜLETETT MAKKEGÉSZSÉGES 3. unokám: ÁDÁM.
Az Istennek legyen érte hála! Ámen!
keresztkem
vanna7
  Válasz | 2011. december 03. 18:50 | Sorszám: 22
A görögöknél azért kékek az ablakok, mert a kék távol tartja a rossz szellemet a háztól. Ugyanígy a románoknál is azért kékek a házak.
vanna7
  Válasz | 2011. december 03. 18:48 | Sorszám: 21
Dél amcsiban pedig, ne akarj sárga fedelű mackómézet eladni, mert iszonyodva fognak elfordulni tőled.

Az ott a halál színe.

Rendes Kis
  Válasz | 2011. december 03. 18:44 | Sorszám: 20
Cipruson a görögök megütközéssel néztek rám, amikor a piros pólómban mutatkoztam, mert ott az a törökök színe ...
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 03. 16:00 | Sorszám: 19
Szálasiék működésének időtartama igencsak töredéke a kommunistákénak, így nem tudhatjuk, hogy hosszabb idő alatt milyen ideológiát csináltak volna a szín használatához. (Tény, hogy nekem is kellett ez az elmúlt másfél év ahhoz, hogy egyáltalán föl tudjam venni a piros (nem vörös!) muszlinsálamat .)
keresztkem
  Válasz | 2011. december 03. 13:50 | Sorszám: 18
".hogy egy diktatúra bizonyos szimbólumok eredeti értelmét megváltoztatni látszik.."
Szálasiék nyilaskereszteseinek igen-igen kedvenc és kedvelt szine volt valóban a zöld.Ám zöld szinű karácsonyesti fenyőfa mellett "örömködve" a Szenteste meghitt hangulatában nem hinném én sem hogy van olyan ember--hacsak az elmegyógyintézetekben nincs, netán--aki Szálasira és a nyilaskeresztes pártra gondol.
És itt Szálasiék nem is nagyon akartak semmiféle szín-misztikát művelni, vagy a zöldet a szeretet, az újraéledés és a reménység szinéből valamiféle nyilas színmisztika révén saját pártszínt fabrikálni.Tudható tehát: még ők sem akartak ilyet, egyszerűen csak a zöld nekik is tetszett.
keresztkem
Rendes Kis
  Válasz | 2011. december 03. 09:54 | Sorszám: 17
A tűz vöröse is, a vér pirosa is kettős jelentésű:
- a tűz öröm, ameddig melegít,
- vész, ha éget;
- a vér öröm, ha az orcát pirosítja,
- vész, ha kiömlik.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 03. 08:54 | Sorszám: 16
A színek szimbolikájáról:
http://stainedglass.bkb.hu/ablakok/jelekjelkepek/szinek.htm
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 03. 08:49 | Sorszám: 15
A zöld a remény színe . Attól, hogy egy diktatúra bizonyos szimbólumok eredeti értelmét megváltoztatni látszik, ez az értelmezés búvópatakként megmarad. Amint olvastam, a horogkereszt pl. voltaképpen egy "az emberiség legősibb jelképeinek egyike, amit szinte minden kultúrkörben használtak és használnak máig, többnyire a szerencse és a halhatatlanság jelölésére. A szanszkrit szvasztika szó szerencsés (kedvező) dolgot jelent, az alábbi összetételben: szu (jó), aszti (létezni), ka (kicsiny), vagyis: „a jóléthez köthető kicsiny dolog”."
keresztkem
  Válasz | 2011. december 03. 07:50 | Sorszám: 14
A piros az én ismereteim szerint a KOMMUNISTA FORRADALOM SZINE, a KIONTOTT VÉR SZINE, a felforgatás, a nyugtalanság szine.Hiszen nem véletlenűl volt anno tűzpiros a szovjet zászló színe, s az ma is a kommunista kínai zászló szine.
A szeretet, az élet, a jóság, és a megéledés, az újjászületés szine az MINDENKÉPPEN A ZÖLD--ezt nem én találtam ki ez természetesen(!) "így" van !
Persze a vér a szív színe is nyilván és valóban VÖRÖS (VÉRVÖRÖS!)--és talán nem annyira a piros(!), de persze a Mikulás ruhájának-bundájának a színe is valóban a piros.És az is igaz, hogy a gyerekek, főleg a kisgyerekek NAGYON KEDVELIK A PIROS SZINT--ezt kár lenne tagadni, mert ez valóban igaz.
Viszont a szeretet a VÉRREL összekapcsolni lehet ugyan--szól is mellette a szív révén komoly érv--azonban ez az én értékitéletem szerint TÚL NATURÁLIS, ergo KISSÉ RIASZTÓ--nekem legalábbis, mert megriadok a kifolyó vértől-- hogy ne mondjam FÉLELMETES!
Az ádventi gyertya egyébiránt elég újkeletű szokás, pláne az azok szinében való "váltogatás".Ebben, azt hiszem egy a lényeg, hogy Ádvent harmadik vasárnapjának gyertyája rózsaszinű(!) legyen--a rózsaszín ugyanis a katolikus liturgiában a "GAUDETE", az ÖRÖM színe.S bármilyen furcsa is ÁDVENT 3. vasárnapja az örvendezés vasárnapja, amely megtöri a várakozás, a bűnbánat kissé feszült készülődését--a roráték fárasztó és hidegséges hajnalt ébresztő feszültségét.
Az pedig, hogy fehér-e a Karácsony vagy nem, az METEOROLÓGIAI kérdés, s nem SPIRITUÁLIS. Hiszen egy csomó régi népi bölcselem is számol a "fekete Karácsonnyal".Például: "Ha Katalin kopog, Karácsony locsog" vagy forditva és ilyesmi..jelzik, hogy a "fekete Karácsonnyal" már a régi emberek is kellett, hogy számoljanak.Persze a megszépitő emlékezés emlékezhet arra, hogy "régen minden Karácsony fehér volt" ámde ez nyilván "régen sem volt" mindég igaz!
keresztkem
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 02. 21:38 | Sorszám: 13
A Szeretet színe a piros, a vér és a szív színe. Egyébként az utolsó gyertya színe, emlékezetem szerint, fehér (nem vagyok katolikus, így nem kell tudnom ). Gyerekkoromban még volt hó karácsonykor, így nekem a Karácsony színe a fehér, még akkor is, ha csúf szürkére sikeredik éppen időjárási okokból.
keresztkem
  Válasz | 2011. december 02. 20:43 | Sorszám: 12
A Karácsony szeretet színe mégis az életet jelképező SZERETET ZÖLD! Akkor is így van ez, s nem másképp, ha valóban sok olyan--nevezzük "így"--pozitív töltetű képet vagy fogalmat találhatunk az életben, a liturgiában vagy akár művészetben is, ami valóban kék.Mindez azonban mégsem változtat semmit a Karácsony és a zöld szín szerves kapcsolatán.
keresztkém
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 02. 10:09 | Sorszám: 11
"a kék szín, s annak hideg-rideg világa,"

Mária köntösének színe is kék, az angyalok a kék égbolt hátterében könyökölnek a felhőkön. Tényleg nem ront .

keresztkem
  Válasz | 2011. december 02. 06:27 | Sorszám: 10
1.) Alapvetően jó, hogy a Szent István Bazilika előtt Rogánék "Karácsonyi Hangulatot" igyekeznek varázsolni.
2.) Ez a hideg "kék szinvilág" azonban szerintem kicsit ront a "dolgon", hiszen a Karácsony szeretetelvűségéhez, jóságához inkább a ZÖLD illenék.(Ne feledjük: a kék a szadesz rudeg objektivitás kultuszát csalárdan "megjátszó" színe!)Viszont.
3.) Mindent összevetve a kék szín, s annak hideg-rideg világa, annak mivolta, még mindég NEM RONT ANNYIT a "dolgon", mint amennyi pozitivumot hoz az a körülmény, hogy ilyen--talán kissé valóban üzleties, ámde azért mégis szeretetközpontű--"sokadalom" van a Szent István Bazilika előtt.Ádventi koszorúval, templomi harangszóval, gyermekek tiszta-őszinte derűjével és jókedvével, egyáltalán a Bazilika, a "nagy templom" sugárzó Isten háza közelségével.Szóval mégiscsak jó, hogy ezt megcsinálták, majd jövőre mégjobb lesz!
keresztkem
vanna7
  Válasz | 2011. december 01. 16:38 | Sorszám: 9
http://helybenavilag.hu/torokbalint/images/1127bazil.jpg

ez még jobb, a gyerekek korcsolyáznak körülötte, igazi hangulat csak túl nagy ezért csak így teszem

vanna7
  Válasz | 2011. december 01. 16:32 | Sorszám: 8
Békáscity
  Válasz | 2011. december 01. 15:14 | Sorszám: 7
http://bazilika.biz/aktualis/erdo-peter-meggyujtotta-az-adventi-koszoru-elso-gyertyajat-a-szent-istvan-baziliknal_4363_596410.html
Békáscity
  Válasz | 2011. december 01. 15:12 | Sorszám: 6
képet ide - nem járok arrafelé

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola