Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Az ember Isten képmása. Mit jelent ez?

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Az ember Isten képmása. Mit jelent ez?
keresztkem
  Válasz | 2013. április 08. 06:22 | Sorszám: 17
SENKIT NEM(!) GYŰLÖLÖK--ergo: ÖNT SEM!
Viszont beszédstílusom kétségkívül--NÉHA, OLYKOR-OLYKOR-- valóban meglehetősen "sajátos":
10 ember közül 9 önhöz hasonlót gondol...rólam AKKOR, ezzel kapcsolatban.Azonban!
A "gyűlöletbeszéd"--HA VAN(!)--SEHOGY NEM(!!!)
"illeszkedik" "Jézus szeretetéhez", ennyi igaz abban, amit ír.Csakhogy az én beszédem NEM GYŰLÖLETBESZÉD(!), még akkor SEM, ha ön "annak" véli"!
Az hogy egynéhány ember--mint ön is--"annak" gondolja: TÉVEDÉS!
keresztkem
alexander
  Válasz | 2013. április 07. 23:08 | Sorszám: 16
A kérdés továbbra is az, hogy mániákus szitkozódásod és gyülibeszéded, miként illeszkedik Jézus szeretetéhez?
Nem bántalak, mert én valóban megbocsátom rosszindulatodat, ám nemsokára számot kell adnod, hogy mikén okoztál meghasonlást másoknak, akiket tanítanod kellett volna?
keresztkem
  Válasz | 2013. április 07. 12:53 | Sorszám: 15
Mi a túró az a "farizeus zsiresztény"--valami hentes-mészáros szakkifejezés? Hálaistennek nem ismerek ilyen terminust, és nem is akarok ilyen hülyeségeket megismerni.
JÉZUST NEM HAGYTAM EL SOHA,SOHA NEM IS FOGOM, SŐT MINDENKIT ARRA BIZTATOK AKIBEN JÉZUS ELEVENEN ÉL--MINT BENNEM IS--MARADJON MEG ŐBENNE!HOGY Ő IS MEGMARADHASSON BENNE, MÁRMINT AZ ILLETŐBEN.
Egyébiránt valótlan és irreális hülyeségeket gondol és firkál összevissza--mint az elmebajosok általában.Sajnos.
S mint amazok majd' mindegyike általában: ön sem tudja önmagáról, hogy elmebajos.Ezért, hogy "biztosan az"--ölég nagy baj az önnek.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2013. április 07. 12:45 | Sorszám: 14
"..A kérdés tehát továbbra is változatlan: Mit jelenthet az, hogy az ember Istennek a képmása, az ószövetségi elképzelések szerint?"
Az Ön számára a "kérdés" változatlan, részemről a válasz(-om)"az": a korábban már megadott.
keresztkem
alexander
  Válasz | 2013. április 07. 12:24 | Sorszám: 13
Hát jó!
Te választottad ezt az agyatlan állapotot.
Az ember csak akkor változik, ha életveszélyben van, vagy újjászületik Jézus által?
Egy manipulált, farizeus zsiresztény, észre sem veszi, hogy Jézus szeretete hiányzik a hitéből és az életéből.
Mániákus mocskolódásod stigma. Sajnálatos, hogy leépülésed feltartóztathatatlan, mióta elhagytad Jézust.
Az ember csak annyiban él, amennyiben benne él Jézus:
Jézust Reád szegezték,
A királyság benned van!
Klaus Matefi
  Válasz | 2013. április 07. 12:00 | Sorszám: 12
Mózes I.
Megteremtette Isten az embert a maga képmására, Isten képmására teremtette, férfivá és nővé teremtette őket.

A kérdés tehát továbbra is változatlan: Mit jelenthet az, hogy az ember Istennek a képmása, az ószövetségi elképzelések szerint?

keresztkem
  Válasz | 2013. április 07. 11:12 | Sorszám: 11
"..Tudtommal a Biblia Önnek is Szentírás, vagy tévednék, kedves Keresztkem? "
Nem tetszik tévedni, a Biblia valóban nekem-nekünk is Szentírás!S hogy milyen értelemben "AZ", tehát valódi SZENT-IRÁS, "azt" már korábban vázoltam Önnek--az inkriminált tartalmat közlő textus-részre tekintettel.
Ezekután nem tudom: mit óhajt tőlem? Hiszen azt is megmondtam-leirtam: a zsidó értelmezéssel nem(!) értek egyet,"az" az értelmezésmód engem nem érdekel, nem izgat!
Ezek után mi maradt nyitva? Mert én úgy gondolom: minden(!!!) kérdésére válaszoltam, legföljebb a válaszom (válaszaim)nem tetszik, nem tetszenek Önnek. De ettől még a válaszaim "azok" "ami"-k--tehát: változni nem fognak!
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2013. április 07. 10:36 | Sorszám: 10
"2.) Azonban hogy mi lehetett ez a "más elképzelés", AZ ENGEM NEM ÉRDEKEL!
3.) Hogy "..mire célozhatott?"--NEM TUDOM!"

Nyílt és korrekt vélemény.


"De nem is érdekel, mert én katolikus keresztény vagyok--mint korábban is írtam volt-- s nem zsidó."

Tudtommal a Biblia Önnek is Szentírás, vagy tévednék, kedves Keresztkem? A Biblia tetemesebb részét teszi ki az Ószövetség, a teremtés történetét pedig a Pál-féle kereszténység is vallja, és rendszeresen hivatkozik is rá...

keresztkem
  Válasz | 2013. április 07. 05:44 | Sorszám: 9
"..A lényeg az, kedves Keresztkem, hogy a Tóra megalkotójának más elképzelése volt...."
1.) Lehet.
2.) Azonban hogy mi lehetett ez a "más elképzelés", AZ ENGEM NEM ÉRDEKEL!
3.) Hogy "..mire célozhatott?"--NEM TUDOM!
4.) De nem is érdekel, mert én katolikus keresztény vagyok--mint korábban is írtam volt-- s nem zsidó.Ráadásul hittudós SEM VAGYOK!
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2013. április 07. 05:35 | Sorszám: 8
1.) Halovány gőzöm nincs arról, hogy mi a túró az a "Nergál", következésképp nem tudom, hogy mi a fene "hátáról2" köll(-lene) --úgymond--leszállnom.
2.) De ha tudnám, AKKOR SEM SZÁLLNÉK LE az ön kedvéért SEHONNAN!
3.) Az eszemet meg NEM "ZABÁLJA" senki, az elég jó állapotban van--hála Istennek.Úgyhogy VÁLTOZATLANÓL MEGYEK TOVÁBB A SAJÁT KERESZTÉNY KATOLIKUS UTAMON.Ebben még önnél okosabb és jobb emberek SEM(!) térithettek el, nemhogy egy ilyen idegroncs EMBERMARADVÁNY, mint ön--szerencsétlen hülye!
4.) Az ostoba szójátékaival meg kinyalhatja a seggemet!
5.) A Vatikánt szeretem és tisztelem, a Szentszéket s a Római Pápát nem kevésbé,és nincs erő ami erről az útról letéritane.
6.) Úgyhogy maga hülye vén szar, elmegy a jó k..va édesanyja hóttkórós p..csájába! Barom!!!
keresztkem
alexander
  Válasz | 2013. április 06. 23:58 | Sorszám: 7
1/ Az orleáni: http://www.youtube.com/watch?v=52EVKmRfssI
2/ a HIT tornyai http://www.youtube.com/watch?v=aqyHjaA6FtA
3 Halotti free-versek /http://www.youtube.com/watch?v=J1hhzoGnQrk
alexander
  Válasz | 2013. április 06. 23:26 | Sorszám: 6
A Vatizsálemet, majd szétveti a zsiresztény hamisítás!
Az ószövetségből akarják Saulus farizeus hitújítói levezetni a Őskerszténységet, és ez már sok.
'/ Jézus Adiabenei Mária gyermeke volt, ergo az ősvallásból gyökerezik, így is nevezik a zsidó főpapok: Melkizedek rendjéből való főpap.
A zsidó honfoglaláskor, még innen mintázták a vallási miseruhát és a rituálékat Jeruzsálemben a vallási ünnepeiken.
Róma hatalma kíméletlen és embertelen, ez rávilágít "vérben ihletett" eredetére. Lásd: Simone Weil: Jegyzetfüzetek
Jézus nem más, mint farizeus kaftánon a kereszt, a HIT gyülekezete tovább megy Jézus náluk az Áldozati bárány, a zsidók megváltója. Nyilván, kisajátították, és ez a jellemző a farizeásra, mely stigmaként kiséri a Vatizsálemet a történelemben. Keleti kerszténység üldözése és kiírtása, a bennszülött kultúrák megsemmisítése, egy tébolyult bigott felsőbbrendű vallás nevében. Nem ismerős ez a szellem, e vérben ihletett hatalmi téboly leleplezi magát, a mai napig.
Mit keres hát a szeretetvallás és Jézus a Pápa kelléktárában? Ez a megtévesztő köpeny, amely az olajfa gyermekeit elfedi.
Aki ezt elfogadja és nem nézt szembe azzal, hogy milyen istent kell imádnia, Jézus Atyja helyett, az JÁHWE szekerét tolja, bármit is mond.
És mint tudjuk, JAHWE-Jehova rettenetes és félelmes isten, Jézus szerint a hazugság istene. Nos barátainknál, a körülmetélés egészségügyi kérdés és kérdezés nélkül elvégzik a csecsemőn, ha nem tudja a szűlő kellő indokkal elhárítani, a beavatkozást.
Hol itt a vallási türelem?
Jó lenne, ha leszállnál végre Nergál hátáról, amig eszedet teljesen felzabálja.
Klaus Matefi
  Válasz | 2013. április 06. 20:47 | Sorszám: 5
A lényeg az, kedves Keresztkem, hogy a Tóra megalkotójának más elképzelése volt ezzel kapcsolatosan, mint amit Ön az 1. bejegyzésben részletezett.

Vajon mire célozhatott?

keresztkem
  Válasz | 2013. április 06. 20:18 | Sorszám: 4
"..Valami azért csak sántít ezzel a kérdéssel kapcsolatosan, kedves Keresztkem. "
Én amit tudtam és amit vallok--összefüggésben a fölvetett kérdéssel-- ...elmondtam, ill. leirtam. Ha Önnél "ez nem stimmel" vagy "sántit", arról nem én tehetek.
Mindenesetre amit leirtam AZT ÉN HELYESNEK és SÁNTITÁSMENTESNEK LÁTOM, és "így", pontosan "így" látom helyesnek és "sántitásmentesnek"--betűszerint! Vitatkozni róla sem Önnel sem mással NEM ÓHAJTOK.
MINDENESTRE ÉN NEM VOLTAM ÉS NEM IS VAGYOK ZSIDÓ, következésképp a ZSIDÓ FÖLFOGÁST SEMMIBEN NEM OSZTOM, és az nem is igazán érdekel!
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2013. április 06. 19:30 | Sorszám: 3
Valami azért csak sántít ezzel a kérdéssel kapcsolatosan, kedves Keresztkem. A Tóra szerint az ember Istennek a képmása, viszont az ószövetségi vallás nem ismeri azt el (szerintem jogosan!), hogy Isten emberi formában meg tud jelenni:

Idézet:
http://www.zsido.hu/ujelet/archiv/u990112.html http://regi.zsido.com/books/donin/1fejezet.htm http://regi.zsido.com/books/donin/donin1/donin_judaizmus_3.htm
HAYIM HALEVY DONIN: ZSIDÓNAK LENNI...
1. fejezet - A JUDAIZMUS ALAPPILLÉREI
Izrael Istene
A zsidó Isten-felfogás nem tesz engedményt Isten szellemi voltát illetõen sem. A zsidó gondolkodás egyformán elutasítja az ember Istenné válására vagy Isten emberi formában való megjelenésére való utalást. A zsidó tudat és hit nem képes elfogadni, hogy a végtelen Istenség a halandó test korlátai közé szorítsa magát.

Akkor viszont mire célozhatott a Tóra?

keresztkem
  Válasz | 2013. április 06. 19:00 | Sorszám: 2
"..Franziskus' Gespräch mit Rabbiner: "Die Kirche ist eine Frau"

Ez a megállapitás magyarázatra szorul. Legalábbis a Keresztény Egyházat nem ismerők számára.Ez azt akarja megmagyarázni, hogy az EGYHÁZ a keresztény katolikus szemléletben: asszonyként, menyasszonyként, de legalábbis NŐNEMŰ SZEMÉLYKÉNT képzelendő el!
keresztkem

keresztkem
  Válasz | 2013. április 06. 18:48 | Sorszám: 1
A keresztény\keresztyén értelmezés szerint ISTEN SAJÁT KÉPÉRE ÉS HASONLATOSSÁGÁRA TEREMTETTE AZ EMBERT--pontosan úgy ahogyan azt a Teremtés könyvében a Szentirás megirja, tehát: " Teremté tehát az Isten az embert az ő képére, Isten képére teremté őt: férfiúvá és asszonnyá teremté őket."
(Mózes I.könyve. 1.fejezet 27. vers)
Ami annyit jelent, hogy az ember NEM KÜLÖNBÖZIK--külsőre--semmiben Istentől, hanem az ember és az Isten hasonló egymástól, testi megjelenést tekintve--ott ahol egyáltalában van testi megjelenése.(Tudjuk: Atyaként és Szentlélekként NINCS!)
Ráadásul az Újszövetség Szentírási tanítása szerint a MEGTESTESÜLÉS azt is jelenti, hogy az Atyaisten emberi arcot és testet öltve mint 2. Isteni személy, Fiúistenként "hozzánk emberekhez MINDENBEN HASONLATOSAN--A BŰNT KIVÉVE--eljött közénk, hogy magára vegye bűneinket, azaz MEGVÁLTSON BENNÜNKET".Tehát Jézus: VALÓSÁGOS ISTEN és VALÓSÁGOS EMBER--olyan mint mi: Ön vagy én vagy bármelyikőnk, csak velünk ellentétben Ő BŰNTELEN!
EZ jelenti azt, hogy Isten "képmásai" vagyunk--legalábbis a 2.Isteni Személy, a Fiúisten megjelenésében-megtestesülésében.
Ez azért fontos, mert a Bálványimádók, Sámánisták és egyéb Pogányok az Istent valami Böhöm-, és Marhanagy MONSTRUNKÉNT, GÓLEMKÉNT vagy valamiféle ORMÓTLANÚL törő-zúzó óriási állatként, vagy fényjelenségként, elektromágneses sugárzásként és hasonlókként képzelik el--ill. próbálják elképzelni.
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2013. április 06. 16:50 | Sorszám: 0
Az alábbi idézet motivált a topic megnyitásában, ami I. Ferenc pápától származik:

Idézet:
http://www.spiegel.de/panorama/gesellschaft/gespraechsband-gibt-aufschluss-ueber-franziskus-ansichten-a-892545.html
Freitag, 05.04.2013 – 12:14 Uhr
Franziskus' Gespräch mit Rabbiner: "Die Kirche ist eine Frau"
Vieles, was Bergoglio in dem Buch von sich gibt, ist erfreulich offen, nicht doktrinär, sondern menschenorientiert. Einige Beispiele:

"Jeder Mensch ist ein Abbild Gottes, ob er nun gläubig ist oder nicht."
--"Minden ember Istennek egy képmása, akár hívő, akár nem."--


Az elgondolás az Ószövetségből származik:

Mózes I.
Megteremtette Isten az embert a maga képmására, Isten képmására teremtette, férfivá és nővé teremtette őket.

Mit jelenthet az pontosan, hogy az ember Istennek a képmása?
Feltételezem, hogy nem arra célzott a Tóra megalkotója, hogy Istennek is két keze, két lába van, hanem egészen másra. Akkor viszont mire?

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola