Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Tévtanítások (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Tévtanítások
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. szeptember 06. 16:07 | Sorszám: 76
Istenkeresők Globális Egyháza (I. G. E.)
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. szeptember 06. 16:05 | Sorszám: 75
Idézet:
alexander irta:
Látom, mérhetetlen elbizakodottságodban, ateistaként, gátlás nélkül, non plus ultra birálod/megitéled a vallásokat. Gondolod, hogy nem látják az Olvasók, ki vagy te?

Remélem reálisan látják, hogy ki vagyok és milyen magasztos cél érdekében tevékenykedem. Valakinek fel kell vállalnia végre 10 évvel a "holtak feltámadása" és "Jézus második eljövetele" (amihez természetesen semmi köze nincsen a kínhalált halt Názáreti Jézusnak...) után a laikus, hiszékeny hívő tömegek felvilágosítását...

Úgy az ó- és újszövetségi legendáknak, mint a Koránnak és a szabadkőművességnek a végcélja az ószövetségi legendák messiásának, Immánuelnek és JHVH-nak (Marduknak) az elismertetése kedves Alexander.
Immánuel az ószövetségi legendák beavatottjainak az elképzelése szerint nem éppen kesztyűs kézzel kellene bánjon majdan a világ népeivel:

Idézet:
Jelenések könyve
2,26 Aki győz, és megtartja mindvégig az én cselekedeteimet, annak hatalmat adok a pogányok felett,
2,27 hogy legeltesse őket vasvesszővel, törje őket össze, mint a cserépedényeket;

12,5 Az asszony fiúgyermeket szült, aki vasvesszővel legeltet minden népet. A gyermek elragadtatott az Istenhez, az ő trónusához,

19,15 Szájából éles kard jött ki, hogy megverje vele a népeket: mert ő vasvesszővel fogja pásztorolni őket, és fogja taposni a mindenható Isten búsult haragjának borsajtóját.


Zsoltárok
2,1 Isten és felkentje diadalmaskodik
Miért tombolnak a népek, milyen hiábavalóságot terveznek a nemzetek?
2,2 Összegyűlnek a föld királyai, a fejedelmek együtt tanácskoznak az Úr ellen és felkentje ellen:
2,3 Dobjuk le magunkról bilincseiket, tépjük le köteleiket!
2,4 A mennyben lakozó kineveti, az Úr kigúnyolja őket.
2,5 Majd így szól hozzájuk haragjában, izzó haragjában így rémíti meg őket:
2,6 Én kentem föl királyomat szent hegyemen, a Sionon!
2,7 Kihirdetem az Úr végzését. Ezt mondta nekem: Az én fiam vagy! Fiammá fogadtalak ma téged!
2,8 Kérd tőlem, és neked adom örökségül a népeket, birtokul a földkerekséget.
2,9 Összetöröd őket vasvesszővel, szétzúzod, mint a cserépedényt!

Ézsiás
7,10 Az Immánuél-jövendölés
Ezután így szólt az Úr Áházhoz:
7,11 Kérj jelt Istenedtől, az Úrtól, akár lentről a mélyből, akár fentről a magasból!
7,12 De Áház így válaszolt: Nem kérek, nem kísértem az Urat!
7,13 Akkor ezt mondta Ézsaiás: Halljátok meg, Dávid háza! Nem elég, hogy embereket fárasztotok, még Istenemet is fárasztjátok?
7,14 Ezért maga az Úr fog nektek jelt adni: Íme, egy fiatal nő teherben van, és fiút fog szülni, és Immánuélnak nevezik el.

63,1 Ítélet a népek fölött
Ki jön ott Edómból, vérvörös ruhában Bocrából, pompás öltözetben, erőteljes léptekkel? - Én, aki igazat beszélek, és van erőm a szabadításhoz!
63,2 Miért vörös az öltözeted, miért olyan a ruhád, mint azé, aki borsajtóban tapos?
63,3 A sajtóban egyedül tapostam, a népek közül senki sem volt velem. Tapostam őket haragomban, tiportam őket felindulásomban. Levük a ruhámra fröccsent, egész öltözetemet beszennyeztem.
63,4 Mert bosszúállás napja van a szívemben, eljött a megtorlás esztendeje.

66,7 Jeruzsálem jövendő boldogsága
Mielőtt vajúdott, már szült is. Mielőtt rájött a fájdalom, fiút hozott a világra.
66,8 Ki hallott ilyet, ki látott ehhez foghatót? Vajon egy országért csak egy napig kell vajúdni? Születik-e nép csak úgy egyszerre? Hiszen alig vajúdott Sion, máris megszülte fiait.
66,9 Csak megindítsam, és ne vezessem le a szülést? - kérdezi az Úr. Vagy én, aki a szülést vezetem, megakadályozzam? - kérdezi Istened.
66,10 Örüljetek Jeruzsálemmel! Vigadjatok vele mindnyájan, akik szeretitek! Szívből örüljetek vele mind, akik gyászoltátok!
66,11 Mert jóllakásig szophattok vigasztalást nyújtó emlőjéből. Gyönyörködve szívhatjátok telt mellét.
66,12 Bizony, ezt mondja az Úr: Folyamként árasztom rá a békességet, mint megáradt patakot, a népek gazdagságát. Megszoptatnak, karjukon hordoznak, és térdükön ringatnak benneteket.



Szerintem neked nincsen fogalmad arról, hogy mi az ateizmus... Az Istenkeresők Globális Egyháza nem hit szinten foglalkozik Istennel, a Folyamatosan Változó Szellemi Valóval, hanem mint megcáfolhatatlan tényt propagálja azt, a minél alaposabb megismerésére és megismertetésére törekszik.

A lélek tényét se vonja kétségbe, hisz az balgaság lenne a véleményem szerint. Akkor szerinted miért lenne az I. G. E. ateista beállítottságú? Azért, mert végre ki mer állni az igazság mellett és az egyetlen és valóságos Isten mibenlétét fel meri tárni? Vagy azért, mert elutasítja a soha be nem váltható túlvilági ígéretek praktizálását?...

Kérlek, hogy ne komolytalankodjál... Próbálj inkább ébredezni...

honfi
  Válasz | 2009. szeptember 06. 15:18 | Sorszám: 74
Most elolvastam, nem szoktam nekem verset írni, s mivel nem nekem volt címezve, nem gondoltam volna.
Az EGO-t ( személyiséget, öntudatot ) miért tagadnám? Egyszeri vagyok, s megismételhetetlen, mint bármely élölény. ( Öntudata sem csak az embernek van! )
Csakhogy én úgy gondolom, a személyiségem ugyanúgy a világ része, mint pl. a hegyláncok bonyolultszerkezete.
Nem kell hozzá teremtö akarat.
Az ember saját magáról általánosít, s mivel úgy látja, rendelkezik teremtö akarattal, saját képére teremti az Istent.
Objektívan létezö Istenre kell legyen objektív bizonyíték.
Az álmaitok lehetnek szépek, de csak a tietek.
alexander
  Válasz | 2009. szeptember 06. 13:15 | Sorszám: 73
Feltettem ide a Király álma c. hosszú versemet néhány hónapja. Dániel próféta bibliai történetét dolgoztam fel, miután érdekesnek találtam, a szövetség fiainak teret nyitó, grandiózus álmot...ott éppen ez a téma...az emberellenes/őrült attitude...
hogy nem olvastad, csalódás nekem, - Neked írtam...

Ami pedig Isten lehetséges körét illeti, bármely vonatkozásban, annak ateista latolgatása, - nonszensz.
Ez Caligula lovát juttatja eszembe a szenátusban, vajh mit keresett ott?
Lóaggyal mit fogott fel helyzetéről?
Szóval nem a ló volt az érdekes, az csak eszköze volt valamilyen caligulai agymenésnek/nevelésnek.
Tudod addig klón az ember, amig nem veszi észre EGÓJÁT, amit belé építettek, ezért arra biztatlak szabadítsd már fel magadat és ne mondd, hogy ez vagyok, az vagyok, mert elárulod, hogy nem tudod, ki vagy...

honfi
  Válasz | 2009. szeptember 05. 22:50 | Sorszám: 72
Ha Te bensőséges kapcsolatban vagy a Teremtővel, akkor kérdezd már meg töle, hol vannak az alienek. Vagy valami más hasznosat.
Másrészt én elhiszem a kapcsolatodad, de ez a kapcsolat csupán a saját fejedben létezik.
Harmadszor a materialisták nem feltétlenül mondják, hogy nincs Isten, hanem csupán nincs rá szükség.
A Teremtő Isten léte vagy nem léte lehet, hogy edönthetetlen, de az olyan, aki/ami Veled foglalkozik, kissé túlzás.
honfi
  Válasz | 2009. szeptember 05. 22:43 | Sorszám: 71
IGEn.
alexander
  Válasz | 2009. szeptember 05. 22:11 | Sorszám: 70
Van egy hasonlat a hallással kapcsolatban, a süketnek teljesen mindegy, hogy milyen zenedarab megy a rádióban, nincsen képessége meghallani...nos, egy ateista képtelen a hitet megélni, ezért mondja nincs Isten, de tovább megyek - ha én bensőséges kapcsolatban vagyok a Teremtővel, és hiszek, ő azt mondja, az képtelenség...pedig csak ő képtelen és ezért kiterjeszti képtelenségét...és ez a nonszensz...
john batky
  Válasz | 2009. szeptember 05. 21:20 | Sorszám: 69
... de azokat ismerni kéne...
honfi
  Válasz | 2009. szeptember 05. 21:07 | Sorszám: 68
Tovább is van ...
honfi
  Válasz | 2009. szeptember 05. 21:02 | Sorszám: 67
Ki?
A keresztények szerinted nem ugyanúgy ítélik meg a materialista hitet?
alexander
  Válasz | 2009. szeptember 05. 13:11 | Sorszám: 66
Látom, mérhetetlen elbizakodottságodban, ateistaként, gátlás nélkül, non plus ultra birálod/megitéled a vallásokat. Gondolod, hogy nem látják az Olvasók, ki vagy te?
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. szeptember 05. 12:59 | Sorszám: 65
Ha ezt megállapítottuk, akkor már csak azt kellene eldöntenünk, hogy melyek pontosan azok, amik a TÉVTANÍTÁSOK kategóriájába sorolhatók... Erre nagyon alkalmas egy vallásfórum is.
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. szeptember 05. 12:55 | Sorszám: 64
Ez így igaz. Lásd pl. a történelmi kronológiát, időszámításokat (keresztény, zsidó,...), stb., stb....
honfi
  Válasz | 2009. szeptember 04. 09:48 | Sorszám: 63
Tegyük hozzá, hogy minden tévedés igazságként való terjesztése TÈVTANÍTÁS. Széles körben pedig népbutítás.
mpd
  Válasz | 2009. szeptember 04. 08:24 | Sorszám: 62
Ebben tökéletesen igazad van.
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. szeptember 03. 16:57 | Sorszám: 61
Kijelenthetjük, hogy azon tanítások, melyek pl. be nem váltható túlvilági ígéretekkel hitegetnek, vagy meg nem történt eseményeket megtörténtként propagálnak, azok kimerítik a TÉVTANÍTÁS fogalmát...
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. július 28. 15:12 | Sorszám: 60
http://www.vallasforum.hu/forum.php?id=324
Jézus vagy Mózes?

49. Sebi - 2009-07-28 06:17:27 - Válasz: 48. (Istenkeres)
Vagy amikor Jézus ostorral verte ki a jeruzsálemi templomból az ott seftelő zsidókat, és azokat is akik a szolgáltatásaikat igénybe vették.
Kizavarta a rosszéletűeket, még asztalokat is borogatott, csak a tanítványa fogták fel, hogy mindezt SZERETETBŐL tette.
Ha ezt csupán a „polgárok” emberi szemszögből nézzük: garázdaság és közbotrányokozás. Isten szemszögből vagy történelemi távlatból nézve viszont, bátor és igazságos és helyénvaló erkölcsös cselekedet volt.
A szeretetnek és az igazságnak együtt kell ölelkeznie.
Azt gondolom, hogy Isten Törvényben meg van mindkettő.

„Mert közel vala a zsidók husvétja, és felméne Jézus Jeruzsálembe.
És ott találá a templomban az ökrök, juhok és galambok árúsait és a pénzváltókat, a mint ülnek vala:
És kötélből ostort csinálván, kiűzé mindnyájokat a templomból, az ökröket is a juhokat is; és a pénzváltók pénzét kitölté, az asztalokat pedig feldönté;
És a galambárúsoknak monda: Hordjátok el ezeket innen; ne tegyétek az én Atyámnak házát kalmárság házává.
Megemlékezének pedig az ő tanítványai, hogy meg van írva: A te házadhoz való féltő SZERETET emészt engem.”
Jn 2, 14


52. Istenkeres(ő) - Klaus Matefi - 2009-07-28 12:36:07 - Válasz: 49. (Sebi)
A saját topicjaimban már többször kifejtettem, hogy a véleményem szerint Jézus maga se volt valójában tisztában a valóságos Isten (Folyamatosan Változó Szellemi Való) fogalmával.
Legyen az templom, zsinagóga, vagy akármi, mind egytől egyig emberi célokat szolgálnak, semmi közük valójában Istenhez, tehát akár a pénzváltók is tevékenykedhettek benne, hisz az Ezsdrásék által megalkotott ószövetségi legendák vallása szoros kapcsolatban van ezekkel a dolgokkal is...

Jézus nevével fémjelzett etikai előírások követendőek, de ezeknek csak úgy van értelme, ha mindenkire egyaránt érvényesek és egyaránt vonatkoznak. Addig, amíg eltérő etikai sugallatokat propagálnak az egyes vallások, addig ezek csak visszaélésre és anyagi megosztottságra adhatnak okot...:

Idézet:
Mózes V.
15,6 Mert az Úr, a te Istened megáld téged, a miképen megmondotta néked; és sok népnek adsz zálogos kölcsönt, te pedig nem kérsz kölcsönt, és sok népen fogsz uralkodni, és te rajtad nem uralkodnak.

23,20 Az idegentől vehetsz kamatot, de a te atyádfiától ne végy kamatot, hogy megáldjon téged az Úr, a te Istened mindenben, a mire kinyújtod kezedet, azon a földön, a melyre bemégy, hogy bírjad azt.

28,12 Megnyitja néked az Úr az ő drága kincsesházát, az eget, hogy esőt adjon a te földednek alkalmas időben, és megáldja kezednek minden munkáját, és kölcsönt adsz sok népnek, te pedig nem veszesz kölcsönt.


Lukács evangélium
6,34 És ha azoknak adtok kölcsönt, akiktől remélitek, hogy visszakapjátok, mi a jutalmatok? Bűnösök is adnak kölcsönt bűnösöknek, hogy visszakapják azt, ami jár nekik.
6,35 Ti azonban szeressétek ellenségeiteket, tegyetek jót, és adjatok kölcsön, semmit sem várva érte: nagy lesz akkor a jutalmatok, és a Magasságos fiai lesztek, mert ő jóságos a hálátlanok és gonoszok iránt.


Ezek az ellentétes vallásetikai előírások (emberi ötletek!) az emberiséget eladósítókká és eladósítottakká oszthatja meg, ami nem tolerálható se Istenre se másra hivatkozva...

Börze, arany, istenek...

john batky
  Válasz | 2009. július 19. 23:39 | Sorszám: 59
Mi az a crowley? Alistair?
john batky
  Válasz | 2009. július 19. 23:39 | Sorszám: 58
Nem, nem, nem annyi. Kb. 100 milliárd csillagról lehet szó, ezt Sagan is tudta. Igaz, az asztrológiához és a képen látható, salátalevelekre vonatkozó felgyorsult evolúcióhoz talán nem értett
SenKyse
  Válasz | 2009. július 19. 23:25 | Sorszám: 57
ma egész nap a hóbortos FolyamatosanVáltozóSzValót kerestem, és VéLetlenneK kereszteltem. Szemére vetettem, hogy csak Klaus-t teremtette igaz-jó-szép-hibátlan-tévedhetetlen EMBERnek, a ~nyolcmilliárdot meg elnagyoltan faragatlanra. (C.Sagan csillagász szerint annyi ember élt-él a Földön, ahány csillag a Galaxisban, ~400milliárd, de talán csak költészet ez)
Vállat vont. Nem érdekelte. A csillagok sem érdekelték. Fáradt lehetett, talán sok kicsi crowleykát készített ma. Azt kérdezte, miért nem törődök avval, amivel a nálam értelmesebb(l.:1 ábra) teremtményei, jelesül:
A Folyamatosan Fogyó Enni Való -val.

1.ábra

john batky
  Válasz | 2009. július 19. 21:58 | Sorszám: 56
Ne viccelődjé', mer' elvisz a Jávéhá...
Klaus Matefi
  Válasz | 2009. július 19. 18:55 | Sorszám: 55
http://www.vallasforum.hu/forum.php?id=304
Tévtanítások

28. jenocsaba - 2009-07-19 15:09:21 - Válasz: 25. (Istenkeres)

Idézet:
........Embergyilkos volt kezdettől fogva, és nem állt meg az igazságban, mert nincs benne igazság. Amikor a hazugságot szólja, a magáéból szól, mert hazug, és a hazugság atyja........

Istenkeres felcseréli a két személyt. Egymás helyére ültetve. A FVSZV-t Istennek titulálja.
A FVSZV aki nem más mint a fentebb való idézet.
Ennyi!
Azok atyja akik, részesei lettek az elszakadásnak, s "méltó " követők, immáron további fiakat nemzve - " a bűn fiait"!

Az evangélium üzenete szabadítja fel - e sötét kör ártalmait, leplezi le igazságban és szentségben.
Ajtót tárva a "befogadásra" a Szent Szellem befogadására.
Hogy távol tartható legyen - az élettől - a halál, az örökkön örökké tartó megbonthatatlanságban.
Befejezvén Jézus Krisztussal "A" művet - az Isteni "alkotást".
A "tökéletest"!

Hát, ennyi!


29. Istenkeres(ő) - Klaus Matefi - 2009-07-19 15:50:27 - Válasz: 28. (jenocsaba)

Idézet:
jenocsaba írta:
Istenkeres felcseréli a két személyt. Egymás helyére ültetve. A FVSZV-t Istennek titulálja.
A FVSZV aki nem más mint a fentebb való idézet.
Ennyi!

Sokszor levezettem már neked is, hogy Isten (Folyamatosan Változó Szellemi Való) csak egy van, ami magában foglalja egyúttal a pozitív és negatív szellemi hatásokat is. Ennek következményeként születhetnek kifejezetten jó és rossz lelki adottságokkal felvértezett emberek (pl. Jézus és Aleister Crowley - aki a Sátán inkarnációjának tartotta magát...), hisz a születésünk pillanatában az egyetlen és valóságos Isten (a Folyamatosan Változó Szellemi Való) a saját "képmására", az akkori pillanatnyi szellemi állapotának megfelelően alakítja ki a lelkünket. Ezt a tényt helyesen írták meg Ezsdrásék is a feltételezett Mózesnek tulajdonított Tórában, amit i.sz. 445-re készítettek el, hoztak nyilvánosságra és fogadtatták el a népükkel alkotmány gyanánt...:

Idézet:
Mózes I.
1,27 Megteremtette Isten az embert a maga képmására, Isten képmására teremtette, férfivá és nővé teremtette őket.

9,6 Aki ember vérét ontja, annak vérét ember ontja. Mert Isten a maga képmására alkotta az embert.
http://regi.zsido.com/rebbe/02szuletes.htm http://zsido.com/konyvek/egyseg_29____1997__junius/140/1931
A születés: a küldetés kezdete
Mikor keletkezik a lélek?
A lélek születéskor hatol a testbe s teremt ezáltal életet, önálló embert. A magzat természetesen működő aggyal, szívvel és tagokkal rendelkező, eleven szervezet. Mindazonáltal bár eleven, csupán az anyaság része. Tartalmaz ugyan életet, de nem önálló, nem önmaga erejéből fenntartott életet.

Születésünk pillanata földi küldetésünk kezdete, amelynek lényege, hogy anyagi világunkat a lélek kifejeződési formájává az Örökkévalótól eredő szellemiség hordozójává formáljuk. Az élet folyamata sokkal több, mint egyszerű biológia jelenség: növekedés, fejlődés és a bennünk rejlő képességek kibontakoztatása is egyben. Teljes életet csak az él, aki ráhangolódik lelke magasztosabb céljaira, aki megérti küldetését.

Miért olyan különleges esemény a születés?
A születés azonban nem pusztán az anyag egyik formájának másikká történő alakítása, hanem egy végtelenül titokzatos esemény, olyan folyamat, amelyben semmiből teremtünk valami kézzelfoghatót. A technikai fejlettség bármilyen magas fokára jutottunk is, sem a legokosabb férfi, sem a legokosabb nő nem tudja megmagyarázni a születés misztériumát.

A születés az Örökkévaló adománya.


Mi ebben az érthetetlen a számodra?
Ha Isten csak jó lenne, akkor a természetet nem lehetne a tevékenységének tulajdonítani... Ezt nem lehet csűrni-csavarni, csak félremagyarázi és ez által másokat megtéveszteni akarva, vagy akaratlan...

Idézet:
jenocsaba írta:
Azok atyja akik, részesei lettek az elszakadásnak, s "méltó " követők, immáron további fiakat nemzve - " a bűn fiait"!"

Bűn az, ami mások hátrányára, kárára van...


31. jenocsaba - 2009-07-19 15:58:56 - Válasz: 29. (Istenkeres)

Idézet:
Klaus Matefi írta:
Bűn az, ami mások hátrányára, kárára van

Te mondád!


33. Istenkeres(ő) - Klaus Matefi - 2009-07-19 16:24:19 - Válasz: 31. (jenocsaba)
Azt hiszem, hogy ehhez nem férhet kétség. Ami viszont a bűn kárára, hátrányára van, az nem nevezhető értelemszerűen bűnnek. Legyen az pl. felvilágosítás...

Klaus Matefi
  Válasz | 2009. július 19. 18:01 | Sorszám: 54
http://www.vallasforum.hu/forum.php?id=304
Tévtanítások

25. Istenkeres(ő) - Klaus Matefi - 2009-07-13 12:06:59
Az újszövetségi legendák írói ("evangélisták") Pál (Saul rabbi) kezdeményezésére sok nem oda illő és alaptalan dolgot leírtak... Elég csak a Názáreti Jézusnak a "halottaiból történt feltámadására" gondolni, vagy arra, ami szerint Jézus ezt mondta volna:

Idézet:
Máté evangéliuma
10,34 "Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet hozzak a földre. Nem azért jöttem, hogy békességet hozzak, hanem hogy kardot.

Ezzel ellentétben...:
Idézet:
Máté evangéliuma
26,51 Egy pedig azok közül, akik Jézussal voltak, kardjához kapott, kirántotta, lecsapott a főpap szolgájára, és levágta a fülét.
26,52 Ekkor így szólt hozzá Jézus: "Tedd vissza kardodat a helyére, mert akik kardot fognak, kard által vesznek el.

Egy másik szemléletes példa:
Idézet:
Máté evangéliuma
5,17 A törvény magyarázata
"Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt vagy a próféták tanítását. Nem azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem, hanem hogy betöltsem azokat.

Mit mond Jézus az őt megelőző prófétákról és JHVH-ról?
Idézet:
János evangéliuma
10,7 Jézus tehát így szólt hozzájuk: "Bizony, bizony, mondom néktek: én vagyok a juhok ajtaja.
10,8 Aki énelőttem jött, mind tolvaj és rabló, de a juhok nem is hallgattak rájuk.
10,9 Én vagyok az ajtó: ha valaki rajtam át megy be, megtartatik, az bejár és kijár, és legelőre talál.
10,10 A tolvaj csak azért jön, hogy lopjon, öljön és pusztítson: én azért jöttem, hogy életük legyen, sőt bőségben éljenek."
10,11 "Én vagyok a jó pásztor. A jó pásztor életét adja a juhokért.

8,42 Jézus így szólt hozzájuk (*zsidókhoz): "Ha az Isten volna a ti Atyátok, szeretnétek engem, mert én az Istentől indultam el, és tőle jövök; nem magamtól jöttem, hanem ő küldött el engem.
8,43 Miért nem értitek az én beszédemet? Mert hallani sem bírtátok az én igémet.
8,44 Ti atyátoktól, az ördögtől származtok, és atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Embergyilkos volt kezdettől fogva, és nem állt meg az igazságban, mert nincs benne igazság. Amikor a hazugságot szólja, a magáéból szól, mert hazug, és a hazugság atyja.



26. 777 - 2009-07-18 21:35:23 - Válasz: 25. (Istenkeres(ő) - Klaus Matefi)
MI VAN?????
JHVH ról meg a régi profétákről?


27. Istenkeres(ő) - Klaus Matefi - 2009-07-19 14:08:54 - Válasz: 26. (777)

Idézet:
János evangéliuma
10,8 Aki énelőttem jött, mind tolvaj és rabló, de a juhok nem is hallgattak rájuk.

8,42 Jézus így szólt hozzájuk (*zsidókhoz): "Ha az Isten volna a ti Atyátok, szeretnétek engem, mert én az Istentől indultam el, és tőle jövök; nem magamtól jöttem, hanem ő küldött el engem.
8,43 Miért nem értitek az én beszédemet? Mert hallani sem bírtátok az én igémet.
8,44 Ti atyátoktól, az ördögtől származtok, és atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Embergyilkos volt kezdettől fogva, és nem állt meg az igazságban, mert nincs benne igazság. Amikor a hazugságot szólja, a magáéból szól, mert hazug, és a hazugság atyja.



A JHVH-val kapcsolatos megnyilvánulás, amit János Jézusnak tulajonított arról tanúskodik, hogy vagy Jézus, vagy pedig az ő nevében író János nem volt Isten (Folyamatosan Változó Szellemi Való) mibenlétével tisztában...

Ugyanígy Bulányi atyának az elképzelése Istenről sajnos a naivitásának tudható be:

Idézet:
http://naput.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=740&Itemid=30
Bulányi atya: Az Ószövetség nem Isten igéje

A világ népei számára az újszövetségi legendák írói (az ószövetségi legendák beavatottjai) egy igazságos, megbocsátó és jó Istent kreáltak, amilyen valójában nem létezik...

Amíg Ezsdrásék Isten nevében a földi gazdagság és a népek feletti uralom megszerzésére sarkallnak (kötelező jellegű vallási utasítások, micvák) az ószövetségi legendák, addig az Újszövetség írói a nem létező túlvilági jutalmakat helyezik a híveik számára kilátásba...

Idézet:
Mózes V.
6,18 Azt tedd, amit helyesnek és jónak lát az Úr, hogy jó dolgod legyen, hogy bemehess, és birtokba vehesd azt a jó földet, amelyet esküvel ígért atyáidnak az Úr,

8,18 Hanem gondolj arra, hogy Istened, az Úr ad neked erőt a gazdagság megszerzésére, hogy fenntartsa szövetségét, amelyre esküt tett atyáidnak. Így van ez ma is.

13,1 Tartsatok meg és teljesítsetek minden igét, amelyet én parancsolok nektek! Semmit se tégy hozzá, se el ne végy belőle!

15,4 Ne legyen köztetek szegény, hiszen gazdagon megáld téged az Úr azon a földön, amelyet az Úr, a te Istened örökségül ad neked, hogy birtokba vedd.

15,6 Mert az Úr, a te Istened megáld téged, a miképen megmondotta néked; és sok népnek adsz zálogos kölcsönt, te pedig nem kérsz kölcsönt, és sok népen fogsz uralkodni, és te rajtad nem uralkodnak.

19,1 Amikor Istened, az Úr kiirtja azokat a népeket, amelyeknek a földjét neked adja Istened, az Úr, és te birtokba veszed, és letelepszel városaikban és házaikban,

20,10 Ha egy város ostromára készülsz, szólítsd fel azt békés megadásra.
20,11 Ha békés megadással válaszol, és megnyitja előtted kapuit, akkor legyen az egész benne lakó nép adófizető szolgáddá.
20,12 De ha nem fogadja el a békét, hanem harcra kel veled, akkor zárd körül!
20,13 És ha kezedbe adja Istened, az Úr, akkor hányd kardélre a benne levő férfiakat mind.
20,14 De a nőket, a gyermekeket, az állatokat és mindazt a zsákmányt, ami a városban van, vedd birtokodba, és élvezd az ellenségtől elvett zsákmányt, amit neked adott Istened, az Úr.
20,15 Így bánj mindazokkal a városokkal, amelyek igen messze esnek tőled, és nem az itt levő népek városai közül valók.

23,20 Az idegentől vehetsz kamatot, de a te atyádfiától ne végy kamatot, hogy megáldjon téged az Úr, a te Istened mindenben, a mire kinyújtod kezedet, azon a földön, a melyre bemégy, hogy bírjad azt.

26,18 Az Úr pedig azt kívánja ma tőled, hogy légy az ő tulajdon népe, ahogyan megmondotta neked, megtartván minden parancsolatát.
26,19 Akkor az általa teremtett összes nép fölé emel, hogy dicséretes, hírneves és tisztelt légy. Istenednek, az Úrnak a szent népe leszel, ahogyan megígérte.

28,12 Megnyitja néked az Úr az ő drága kincsesházát, az eget, hogy esőt adjon a te földednek alkalmas időben, és megáldja kezednek minden munkáját, és kölcsönt adsz sok népnek, te pedig nem veszesz kölcsönt.

33,27 Hajlékod az örök Isten, örökkévaló karjai tartanak. Kiűzte ellenségedet, és ezt mondotta: pusztítsd!



Ezsdrásék megfenyegetik a híveket arra az esetre nézve, ha nem fogadnának szót:
Idézet:
Mózes V.
28,15 Fenyegetés átkokkal
De ha nem hallgatsz az Úrnak, Istenednek a szavára, ha nem tartod meg, és nem teljesíted minden parancsolatát és rendelkezését, amelyeket ma megparancsolok neked, akkor rád szállnak mindezek az átkok, és kísérni fognak téged:
28,43 A köztetek élő jövevény mindinkább föléd kerül, te pedig egyre alább hanyatlasz.
28,44 Az fog neked kölcsönadni, nem te kölcsönzöl neki, az lesz az első, te pedig az utolsó.
28,45 Rád szállnak mindezek az átkok, üldöznek és kísérnek téged, míg el nem pusztulsz, mert nem hallgattál Istenednek, az Úrnak a szavára, nem tartottad meg parancsolatait és rendelkezéseit, amelyeket megparancsolt neked.

Ezzel szemben az ősi vallásaik elhagyásra kényszerített világ népeinek a soha be nem váltható túlvilági ígéretek lettek kilátásba helyezve...:
Idézet:
Lukács evangélium
6,23 Örüljetek azon a napon és örvendezzetek; mert ímé a ti jutalmatok bőséges a mennyben; hiszen hasonlóképen cselekedtek a prófétákkal az ő atyáik.

6,34 És ha azoknak adtok kölcsönt, akiktől remélitek, hogy visszakapjátok, mi a jutalmatok? Bűnösök is adnak kölcsönt bűnösöknek, hogy visszakapják azt, ami jár nekik.
6,35 Ti azonban szeressétek ellenségeiteket, tegyetek jót, és adjatok kölcsön, semmit sem várva érte: nagy lesz akkor a jutalmatok, és a Magasságos fiai lesztek, mert ő jóságos a hálátlanok és gonoszok iránt.

János evangélium
8,22 Erre ezt mondták a zsidók: "Talán megöli magát, hogy azt mondja: Ahova én megyek, oda ti nem jöhettek?"
8,23 Ő így folytatta: "Ti lentről származtok, én pedig fentről származom; ti e világból származtok, én nem e világból származom.

17,14 Én nekik adtam igédet, és a világ gyűlölte őket, mert nem a világból valók, mint ahogy én sem vagyok a világból való.

18,36 Jézus így felelt: "Az én országom nem e világból való: ha ebből a világból való volna az én országom, az én szolgáim harcolnának, hogy ne szolgáltassanak ki a zsidóknak. De az én országom nem innen való."



Az újszövetségi legendák által propagált halálunk utáni életünk sajnos nem létezik, a realitás az, hogy egyszeri és megismételhetetlen sajnos...
Jézus szerint úgymond az ördögnek van hatalma a Földön, amivel újra egyértelműen az ószövetségi legendák JHVH-jára célzott, akinek a nevében földi gazdagságot és hatalmat ígérnek az írók:
Idézet:
Lukács evangéliuma
4,5 Ezután felvitte az ördög, megmutatta neki egy szempillantás alatt a földkerekség minden országát,
4,6 és ezt mondta neki: "Neked adom mindezt a hatalmat és dicsőséget, mert nekem adatott, és annak adom, akinek akarom.

Az ószövetségi legendák szerint JHVH az Úr a Földön:
Idézet:
Zsoltárok
83,19 Tudják meg, hogy egyedül te vagy az, akinek ÚR a neve, aki felséges az egész földön!

97,9 Mert te vagy, URam, a legfenségesebb az egész földön, magasan fölötte vagy minden istennek.

Királyok II.
5,15 Ezután Naamán visszatért egész kíséretével az Isten emberéhez, bement, megállt előtte, és ezt mondta: Most már tudom, hogy nincs máshol Isten az egész földön, csak Izráelben. Most azért fogadj el ajándékot szolgádtól!

Józsué
2,11Amikor ezt meghallottuk, megdermedt a szívünk, és még a lélegzete is elállt mindenkinek miattatok. Bizony, a ti Istenetek, az Úr az Isten fönn a mennyben és lenn a földön.



A realitást Maimonides mondja ki:
Idézet:
http://www.kimizion.org/st5760.html http://www.kimizion.org/5760/zaw60.html
DAS ZENTRUM FÜR JÜDISCHE STUDIEN IN ISRAEL
Anschrift: Sderot Hame'iri 2, Kirjat Mosche
IL - 91032 Jerusalem ISRAEL Tel. +972 2 6511906
Fax +972 2 6514820 http://www.machonmeir.org.il
18. Adar-2 5760 (25.März.2000)
Das Wort zum Papstbesuch
"Rabbiner Moscheh ben Maimon ("Maimonides"), einer der
größten jüdischen Weisen aller Zeiten, erklärte in seinen
Ausführungen über das Ende des Christentums, daß die
Christen eines Tages von ihren Überzeugungen ablassen und
erkennen werden, wie sie von ihren Vorvätern und ihren
Propheten belogen wurden:"

--5760. II.Adar 18. 2000.március 25.
Gondolat (szó) a pápa látogatásához
"Moscheh ben Maimon ("Maimonides) rabbi, minden idők egyik legnagyobb zsidó bölcse elmagyarázta a levezetésében a kereszténység végét, hogy a keresztények egy napon rá fognak jönni és felismerik, hogyan lettek az ősatyáik és prófétáik által becsapva."--



Ennek ellenére az ószövetségi legendák istenképe is hamis, mivel Isten (Folyamatosan Változó Szellemi Való) az nem lény és nem köt senkivel szövetséget... Isten mibenlétét a természet tükrözi vissza, ami egyáltalán nem mondható jónak annak ellenére, hogy csodálatos, tervszerű és szép. A természetben az erő dominál, amit az emberiség jövőjének a kialakítása szempontjából a saját jól elfogott érdekünkben nem vehetünk mércének. Mivel ez a valóságos Isten nemcsak a jónak, de a gonosznak is a szellemi forrása, ezért nem imádni kell, hanem minél jobban megismerni a tevékenységét.

Az emelkedett emberi elme azt sugallja, hogy egy új globális vallás egy jövendő világállammal karöltve tudja csak biztosítani a Földön az emberiség nagy családja számára a biztonságosabb, békésebb, igazságosabb és boldogabb jövőt a KÖZJÓ figyelembevétele mellett.


Istenkeresők Globális Egyháza (I. G. E.) http://klausmatefi.foren-city.de/forum,39,-istenkeres-337-k-glob-lis-egyh-za.html

john batky
  Válasz | 2009. április 24. 13:32 | Sorszám: 53
Aradszky László: Szomszédasszony fütyülök http://www.youtube.com/watch?v=LHf2HL7ojCE&feature=PlayList&p=1C34FA22BD4F4ECE&playnext=1&playnext_from=PL&index=60
ZiliZ
  Válasz | 2009. április 24. 08:35 | Sorszám: 52
Kérdeztem.

De hagyjuk..
ha nem hát nem.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola