Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A Hírtv bojkottálja a Polgári Körös rendezvényeket? (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A Hírtv bojkottálja a Polgári Körös rendezvényeket?
GM
  Válasz | 2005. május 29. 10:32 | Sorszám: 30
Mea Culpába elhúztál már?
GM
  Válasz | 2005. május 28. 22:28 | Sorszám: 29
Na én is beütöttem, de nincs egy sem. (Kerényi Jánost ne számítsd ide... ) Elég rendszeres figyelem a HÍRTV-t, ebből a szempontból is, úgyhogy nem a kisujjamból szoptam...
Mercurius
  Válasz | 2005. május 28. 13:17 | Sorszám: 27
Csak a tények, csak a tények, tudod az a lényeg és nem a prekoncepció. Ha beütöd a HírTV keresőjébe Kerényit, akkor kiadja, hogy hol kerül említésre. Amióta szakítottak azóta is szerepel a HírTV híreiben. Ebben pont nem. Ennyi. Tudom rastignac stilusában ebből is kihozható, hogy Kerényit bojkottálja a HírTV, csak egy kicsit snasz vele próbálkozni .
liberálmensevik
  Válasz | 2005. május 28. 13:17 | Sorszám: 26
Caramel a tv2 megasztár legutóbbi győzese. Roma származású, s ezt külön is kiemelték a győzelme után.

Debrecenben az Inka bárban szinte csak a Megasztár ment a TV-n legutóbb, s ha 11 körül lementem kávézni, mindig téma volt ott.

Mercurius
  Válasz | 2005. május 28. 13:09 | Sorszám: 25
Cseszd meg, hányszor írjam meg hogy pont az esemény közelében lakom. Tudom miről van szó. Minket is ért már támadás, cigánytól is hajléktalantól is. Ezen a helyzeten a tomcat féle úszítás csak ront. Alapvetően ezt a fajta bűnözést két dolog tudja csökkenteni: a rendőri fellépés és a katasztrófális szociális feszültségek oldása.
kacamicli
  Válasz | 2005. május 28. 13:07 | Sorszám: 24
tessék?
Uszka Milota Magosliget
  Válasz | 2005. május 28. 13:05 | Sorszám: 23
Milyen a szine?
kacamicli
  Válasz | 2005. május 28. 12:55 | Sorszám: 22
Jankovics Marcell Kossuth-díjas filmrendező azt hangsúlyozta, hogy a jövő útja a cigányság felemelése, amiért a polgári kormány sokat tett. Beszédét így fejezte be: "hajrá, Magyarország, hajrá, cigányok, hajrá, Caramel, hajrá, magyarok".

http://index.hu/politika/belfold/kard0527/

elárulná valaki, hogy ez a "hajrá, Caramel" ez konkrétan mit takar?

GM
  Válasz | 2005. május 28. 12:21 | Sorszám: 21
Most megnéztem a HÍRTV honlapján a beszámolót. Kerényiről egy szó sem esik. Még az MTI és az Index is megemlíti, mint szónokot, sőt, idéznek is tőle.

A Hírtv-nek mi a célja? Hülyének néznek minket? Szánalmas, komolyan mondom SZÁNALMAS...

k.o.
  Válasz | 2005. május 28. 12:08 | Sorszám: 20
"A leminősítés, meg a Köztársasági Elnök jelölés a vezető hírek."

Igen, tudod, itt a panelban is ezt mondogatják az emberek egymásnak, hogy "hallottad, Pityu, leminősítették az országot, vagy mi!"

Sokkal fontosabb probléma ez, mint, hogy este hazafelé menet leütik-e a gyereket a játszótéren a cigánygalerik, vagy nem.
Azt hiszem ott maradt a Te lelked az Óceánon túl, mert a magyar valósághoz semmi közöd.

GM
  Válasz | 2005. május 28. 10:10 | Sorszám: 19
Kerényinek megvolt a _célcsoportja_

Az idősek nagyon kedvelték. A lassú, ismétlős, néha kiírós stílust tudták követni, mig más műsorokat nem. A vicces-zenés betétek is kedveltek voltak köztük.

GM
  Válasz | 2005. május 28. 10:07 | Sorszám: 18
Nincs okom rá.
A 6 és a 7 órás hírekben nem volt benne,
Kerényit elhallgatták,
a többi említett példám igaz,
mégiscsak vicc, hogy a Klub Rádió kiküldött közvetítőjétől kell informálódnom hatkor, mert a Hírtv-n kuss van.

Szerintem te nem is ember vagy, hanem egy robot. Bizonyos input ingerekre rendre ugyanazon típusban válaszolsz. Eddig kb. 20000 (!) ilyen volt.

Hanem lenne olyan vacak a Gondola keresője, visszanézném miket írtál 2002 előtt. Vajon egy ilyen zseni, mint te, mennyit látott a leendő bukásból? Akkora volt a szád, mint most 2006 előtt? Vajon volt-e egyetlen egy olyan megszólalásod, amiben nem tartottad megfelelőnek a Fidesz kampányát?

Mercurius
  Válasz | 2005. május 28. 04:31 | Sorszám: 17
Csak újra a tényekre emléketetnélek. Bemutatta, így a korrekt az lenne, ha a moderátorral levetetnéd a topiccímet.

Maga az esemény persze már rég túl van lihegve.
A leminősítés, meg a Köztársasági Elnök jelölés a vezető hírek.

Beren
  Válasz | 2005. május 28. 00:52 | Sorszám: 16
Ez igaz.
Cakpakk
  Válasz | 2005. május 28. 00:38 | Sorszám: 15
És még valami:
SZERINTEM...

Nem azért, mert a müsornak ez volt a cime hanem, mert szépen lassan jópofa "szállóige" lesz belöle, nem agressziv és kicsavart és magyartalan mint a BEvállalod?...
Aki pedig egy "marginális" TV ilyen lowbudget müsorábol ilyet tud össezhozni no az tud valamit...

Cakpakk
  Válasz | 2005. május 28. 00:33 | Sorszám: 14
5-kor kezdődött a rendezvény, tartott mondjuk 6-ig. Szállítással, vágással teljesen reális, hogy legkorábban fél 8-ra készültek el az összeállítással, ez szerintem nem gáz.
Ha egy kertvröl van szó akkor nem. Ez egy deklaráltan HIR televízió esetében gáz - söt bénaság...

A jobboldali sajtón belüli, nem érték-különbségen, hanem mindenféle személyes sérelmeken alapuló küzdelmek szánalmasak, ebben igazad van.
sajnos igen...

Mondom ezt úgy, hogy Kerényi hírtévés műsorától sikítófrászt kaptam, annyira mesterkélt, affektáló & humortalan volt.
Figyelj Madár!
Valamit meg kéne már végre érteded, neked a leendö közgazda politikuspalántának... Ugye egy 22 éves egyetemista mást talál "cooolnak" menönek vagy "gáznak" mint egy 50-es panellakó, de egy nagyvárosi liberális felfogásu egyén szintén másként viszonyul ugyanahhoz a témához egy ultrakonzervativ... Söööt még a "balpartiak" és a bmesek között ordítóak az izlésbeli a különbségek.

Kerényinek megvolt a _célcsoportja_ az az ember nem hülye és nagyon jó szeme van és remek stilusérzéke (halkan megsúgom ilyen képességekkel simán mehet bármelyik multihoz PResnek). Az operett enyhén túljátszott és erösen giccses (szerintem)... Hallottad már az "operettország" kifejezést vagy ugy is mondhatnám abszurdisztán alsó?

Summa summárum neked nem tetszett. De nem is neked készült. Ha neked csinálna müsort valszeg amolyan monty pyton szerü poénokkal játszana. De valszeg neked nem kell és nem érdemes csinálnia...

Nem akartalak megbántani ezzel a "kiotatással" de azért nem árta a néha az ilyet végiggondolnod föleg, hogy netszerte tudjuk rólad politizálsz és hol.

GM
  Válasz | 2005. május 27. 23:20 | Sorszám: 13
Úgyhogy - bár jól esne - nem várható el, hogy "polgári körök centrikus" legyen a HírTV.

Én nem erről beszélek. Hanem arról, hogy néhány ember személyes konfliktusa valakivel alapvetően meghatározza a hírcsatorna híreinek válogatását. Dehogy akarok "polgári körök centrikus" TV-t. De pl. simán lemehetne a "kommentár nélküliben" a Kerényi, vagy bárki beszédének egy-egy részlete. A HÍRTV ma kb. a Jobbos aktív értelmiségnek talán kevesebb mint tizedének ad teret. Ebben az a bosszantó, hogy ez a szelekció nem is pártszimpátia alapján (vagyis, hogy az illető legyen Fidesz szimpatizáns) történik, hanem, hogy a csatorna tulajainak/vezetőinek haverja, vagy sem. Ez vicc. Így kertv-t csinálni nem lehet. Ez rossz a TV-nek (kisebb nézettség), s rossz a jobboldalnak...

estebany
  Válasz | 2005. május 27. 23:10 | Sorszám: 12
"Leég az arcomról a bőr. Megérdemlünk mi egy 2006-os győzelmet?"

Szerencsénkre a választási győzelmet nem közvetlenül TV-adók vagy csatornák vívják ki! Ha azok alapján kellene eredményt hirdetni, nem lenne esélyünk.

Reménykedjünk, hogy a HírTV műsorainak milyensége ellenére is győzünk 2006-ban, de mindenekelőtt abban reménykedjünk, hogy pusztán amatőrizmus miatt annyi a baki, amennyi, és a műsorfolyam tendenciózusnak is tűnhető változtatgatásai nem a tulajdonosok szándékait tükrözik szolgai módon, vagy nem egy sikerre ácsingózó kereskedelmi adóra akarnak emlékeztetni.

Amennyit a polgári körök (hála Istennek) felbuzdulásukban összedobtak a Polgárok Házára, vagy amennyit "adakoztak-adakoznak" jobboldali sajtóműhelyek megtartására és működtetésére, nos, ez érzésem szerint kb tizede-huszada annak, amibe egy ilyen - viszonylag egyszerű profilú csatorna kerül!

Úgyhogy - bár jól esne - nem várható el, hogy "polgári körök centrikus" legyen a HírTV. Előbb-utóbb az igazságok is és a gazságok is ki szoktak derülni, de asszem, hogy a jelenleginél tényleg több tudósítást érdemelnének eseményeikről, és az valóban fájna, hogyha a mai, valóban a megfelelési kényszer által vezéreltetve ignorálnának pl. Kerényiket, Csurkákat satöbbiket, például azért, mert "kevesebbet hoznak a konyhára", mint pl. Csintalan! Ez olyan "gyárfásos" lenne!

GM
  Válasz | 2005. május 27. 22:35 | Sorszám: 11
Mondom ezt úgy, hogy Kerényi hírtévés műsorától sikítófrászt kaptam, annyira mesterkélt, affektáló & humortalan volt.

Ezt magam is sokszor így éreztem, de látatlanban lefogadom, hogy tízszer annyian nézték, mint a mostani műsorok többségét. Ha a vezetőknek nem tetszett, akkor ennyit kellett volna mondani Kerényinek: "Mi nem ilyen műsorral képzeljük el az új műsorstruktúrát, gondolkozzunk el mi lenne a jobb..." Ezenkívül minden rendezvényről be lehetne vágni Kerényit (is)...

Turulmadár
  Válasz | 2005. május 27. 22:28 | Sorszám: 10
5-kor kezdődött a rendezvény, tartott mondjuk 6-ig. Szállítással, vágással teljesen reális, hogy legkorábban fél 8-ra készültek el az összeállítással, ez szerintem nem gáz.

A jobboldali sajtón belüli, nem érték-különbségen, hanem mindenféle személyes sérelmeken alapuló küzdelmek szánalmasak, ebben igazad van. Mondom ezt úgy, hogy Kerényi hírtévés műsorától sikítófrászt kaptam, annyira mesterkélt, affektáló & humortalan volt.

balogh tibor
  Válasz | 2005. május 27. 21:31 | Sorszám: 9
Jankovics Marcell és Farkas Flórián beszélt a tudósításban.
Farkas Flórián mondta, hogy tisztességes magyar emberek akarnak együttélni tisztességes cigány emberekkel.
Csili
  Válasz | 2005. május 27. 20:44 | Sorszám: 8
A Borókai-féle hírtévében a hírszerkesztőnek volt egy nagyon ügyesen alkalmazott módszere: a félóránként beolvasott hírek egy részét variálták, minden félórában újabb elemek is voltak, noha teljesen újak is (az Info-rádió is ezt teszi). -- A mostani hírszerkesztő ezt a módszert nem ismeri, mechanikusan ismételtet mindent, dögunalmas, ráadásul szakmai hibáktól hemzseg...

Szóval szóljatok Józsinak!

GM
  Válasz | 2005. május 27. 20:41 | Sorszám: 7
Szerinted csak egy hír lehet egy híradóban? Amúgy b......tod a híreidet, ha nincs olyan nézett műsor (pl. Kerényi) ami után nem 500 ember nézi meg a híradót....
Mercurius
  Válasz | 2005. május 27. 20:34 | Sorszám: 6
Basszus, szólok nekik legközelebb, hogy hagyják a fenébe Magyarország leminősítését, meg azt,hogy Sőlyom hárompárt támogatásával Köztársasági Elnök jelölt és kérjék ki GM véleményét, hogy mit mikor és hogyan közöljönek.
GM
  Válasz | 2005. május 27. 20:14 | Sorszám: 5
Te a HÍRTV-nek is megbízott védője vagy?

Egyébként igaz továbbra is, hogy a rendezvényről csak a 1/2 8-as híradóban volt szó (előtte nem, a topicnyitánál még nem volt a hírekben) és Kerényit ignorálták. Amit te idéztél be, az a reggeli beszélgető műsorban volt...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola