Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Zöldpárt teremtő törekvések (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Zöldpárt teremtő törekvések
Rendes Kis
  Válasz | 2012. július 12. 13:01 | Sorszám: 191
.
mpd
  Válasz | 2005. október 11. 07:43 | Sorszám: 190
""Az én gyomrom nem venné be a szadesz-fidesz mezsgyéjét, de nem vagyunk egyformák...""

Hát azt azért viccesnek tartanám, ha bárkit is a Fidesz vagy az SZDSZ véleménye alapján ítélnénk meg....

jm
  Válasz | 2005. október 10. 23:43 | Sorszám: 189
Nem tartják őket veszélyesnek, mint ahogy nem is azok. Szerinted ki fog erre a programra szavazni?

"Mi úgy gondoljuk, hogy az emberi életnek nem az ad értelmet, hogy minél több árut minél hamarabb szemétté kell változtatni."

Az emberek 99%-a pont, hogy ezt tekinti az élet értelmének.

jm
  Válasz | 2005. október 10. 23:40 | Sorszám: 188
#181
szakall
  Válasz | 2005. október 10. 23:36 | Sorszám: 187
Túl sok ballib média tudósít róluk. Ez a történet nekem innentől pálpusztai.
szakall
  Válasz | 2005. október 10. 23:31 | Sorszám: 186
Az a mezsgye keskenyebb, mint a borotva pengéje. Már ha egyáltalán létezik.
jm
  Válasz | 2005. október 10. 23:12 | Sorszám: 185
Legközelebb az időpontot is jelezd! Szinte soha nem nézek TV-t, de ez most érdekel.
Turul
  Válasz | 2005. október 10. 23:03 | Sorszám: 184
Nem én gondolkodom így, hanem Lányi mondta.
A fideszesek szadistának, a szadisták fideszesnek tartják.
Valami okuk van rá.
Ez a mezsgye.
Turul
  Válasz | 2005. október 10. 23:00 | Sorszám: 183
A cionistaként induló Désivel beszélgetett az ATV-n egy öco-s. Ahogy jeleztem, a médiahátteret megkapják a magyaellenesektől. Pedig még párt sincs...
Vannak négyszázan a levlistájukon.
Mindegy. Az idő eldönti.
terra
  Válasz | 2005. október 10. 21:59 | Sorszám: 182
"Az én gyomrom nem venné be a szadesz-fidesz mezsgyéjét, de nem vagyunk egyformák..."

Nem ártana más mezsgyék mentén is gondolkodni. Abból, amit Lányi eddig elmondott az látszik, hogy nem egyszerűen egy zöld pártot akarnak. Nem csak a környezet, hanem az életminőség megvédése és javítása a cél (életminőség alatt elsősorban nem az anyagiakat értve, hanem a minden tekintetben normális és élhető emberi életet). Erre pedig nagyon nagy szükség van. Ha tényleg ebbe az irányba indulnak el, akkor szükségképpen a jobboldal értékrendet fogják támogatni anélkül, hogy magukat bármelyik párthoz hozzákötnék.

jm
  Válasz | 2005. október 10. 21:18 | Sorszám: 181
Ne izgulj, nincsenek sokan a jobboldalon, akiknek nem életcélja az "egy ház, négy kerék", és nem az autópályákban látják az ország jövőjét.
tiszavirág
  Válasz | 2005. október 10. 19:55 | Sorszám: 180
A zöld gondolat szép gondolat.
Lányi András intelligens ember.
De nekem most mégis olyan "déja vu" érzésem van, mintha a 2002-es választás elötti hónapokban feltűnt és a jobboldalnak nagy galibát okozó Centrum párt reinkarnációja lenne ez a nagy kezdeményezés.
jm
  Válasz | 2005. október 10. 19:31 | Sorszám: 179
"Az én gyomrom nem venné be a szadesz-fidesz mezsgyéjét, de nem vagyunk egyformák..."

Tényleg különbözőek vagyunk- de ez a párt távolabb áll a Fidesztől-szdsz-től, mint az mszp... Az más kérdés, hogy mennyien fognak szavazni rá (gazdasági növekedés nem egyenlő az életminőség javulásával, a közösségek döntsenek saját ügyeikről, részesítsük előnyben az emberi léptékű fejlesztéseket a mega-giga beruházások előtt, ... - fidesz/dsz mezsgye????)

Turul
  Válasz | 2005. október 10. 19:13 | Sorszám: 178
OK.
Látom, hogy eco/zöld elkötelezett vagy.
Azt hittem csak lelkesedő, van egy új párt...

Az én gyomrom nem venné be a szadesz-fidesz mezsgyéjét, de nem vagyunk egyformák...

jm
  Válasz | 2005. október 10. 12:25 | Sorszám: 177
Ilyen gondolatokat még egyik zöld párttól sem olvastam:

Interjú Lányi Andrással

Ha le kellene rajzolnom egy budapesti intellektuelt, magát kérném fel modellnek. Tényleg beáll ebbe a gyakorlatias lelkeknek való politikai arénába?
– Ebbe én nem állok be, eszemben sincs ebben részt venni.

De hiszen most alapított pártot.
– Nincsen ebben semmi ellentmondás. Mi a politika minőségén akarunk változtatni, mert ha nem tudunk, akkor nekünk magyaroknak végünk. Ez az ország elfordult a politikától, mert nem hisz már benne. Ha egy demokráciában a közöny az úr, akkor ott az emberek hátán fát lehet vágni, a hatalom pedig azt tesz, amit akar.

És ezt majd éppen Lányi András pártja fogja visszafordítani?
– Megpróbáljuk helyreállítani a politizálás elveszett méltóságát. Az Élőlánc Magyarországért nem az én pártom. Olyannyira nem, hogy még elnöke sincs, hanem egy kollektíva vezeti. Az a véleményünk, hogy az Országgyűlés döntései sokszor felelőtlenek, mert nem hosszú távú szempontok befolyásolják, hanem pillanatnyi érdekek.

Miért van az, hogy a Védegylet szerint időszerűtlen a párt megalakításra?
– Ezt tőlük kérdezze.

Megkérdeztem, és azzal érveltek, hogy a civil formának vannak még erőtartalékai, nem kell ilyen hamar pártosodni.
– „Minden pofon mellé nem lehet rendőrt állítani”, ezt pontosan idézze, mert Rejtő Jenőtől való. Minden folyó, minden fa, minden lebetonozásra ítélt terület mellé nem lehet környezetvédőt állítani, és ha meg is teszszük, könnyen felmorzsolódunk a hadakozásban. Ehelyett inkább jó törvényeket kell hozni, amely az Országgyűlés dolga, ezért kell oda képviselőket juttatni.

Vannak tartalékok a civileknél vagy nincsenek?
– Igaza van a Védegyletnek, vannak erőtartalékok. Az én utam elvált a Védegylettől, amelynek alapítója voltam, de civil maradtam. Ha sikerül, munkamegosztásban dolgozhatunk egymással. Jó lenne, mert ez így működik Európában is. Ez két munka, és mindkettőt el kell végezni.

Az Élőlánc megjelenésére leginkább az SZDSZ fizethet rá a találgatások szerint. Hogy látja?
– Mi képviselőket szeretnénk bejuttatni a parlamentbe, az önkormányzatokba és az Európai Parlamentbe is. Ennyi az egész. A többi mind pletyka, találgatás és anekdota.

Igaz, hogy ön inkább a Fideszhez kötődik informálisan?
– Az SZDSZ-ben fideszesnek tartanak, a Fideszben SZDSZ-esnek, és nekem így a legjobb. Egyre többen vagyunk olyanok, akik a két frontvonal közé szorultunk egy csomó választóval együtt, és nem hisszük el, hogy valóban két választás lenne Magyarországon. Az Élőlánc a hitetlenek, a kétkedők, a gondolkodók pártja lesz, amely nem pártérdekek között húzza meg a frontvonalat. Mi a környezetet és a benne élő embert tartjuk értéknek. Nem a betont, nem az autót, nem az olajlobbit, amely a politika jóváhagyásával tönkretesz mindent, a költségeit pedig ránk veri. Akik a globalizáció előnyeiről beszélnek, csak azt felejtik el hozzátenni, hogy az csak számukra előnyös. A magyarok többsége hátrányként éli meg. Mi úgy gondoljuk, hogy az emberi életnek nem az ad értelmet, hogy minél több árut minél hamarabb szemétté kell változtatni. Azt mondják, hogy a politika piszkos dolog. Most mi odamegyünk és megnézzük, hogy mitől piszkos. Az Élőláncot olyan fazonok hozták létre, akik nem a politikából akarnak megélni.

Akármilyen fazonok, profizmus nélkül nem lesznek jó törvények.
– Lassú víz partot mos. Ingünk-gatyánk rá fog erre menni, vagyunk négyszázan a levelezőlistán, szervezzük a vidéki csoportokat, egyre többen leszünk, és főleg olyanokkal fogunk gyarapodni, akik nagyon jól tudják: amit ma itt profi politikának neveznek, abban minden a pénztől függ, semmi sem múlik a választókon.

Pénz nélkül ezen sem lehet változtatni.
– Adományokból fogunk megélni. Van, aki telefont ad, van, aki számítógépet vagy éppen székeket hoz.

Székeket? Hozzon mindenki egy széket? Nem az a jó kis szamizdatos, padlón borozgatós időszak hiányzik önöknek?
– Örülök, hogy szóba hozza:
az Élőláncban máris többen vannak az egykori demokratikus ellenzékből, mint az SZDSZ-ben.

n Izing Antal
www.reggel.hu

jm
  Válasz | 2005. október 10. 11:09 | Sorszám: 176
Önzetlen és nagylelkű emberekre van szükség. A fiatalabb generációkban mintha meglenne mindkettő, ráadásul nem akarják megváltani a világot, ami jó jel

"Bár, hozzá kell tennem, egyáltalán nem hiszek abban, hogy bármi eredményt el lehessen érni. Az átlagember már teljesen fals módon gondolkodik, akik döntési helyzetben vannak, azok meg a legveszélyesebb fajta emberek (Lorenz meghatározása) mert a pénz és a hatalom imádata egyesül bennük.
De, legalább kellemetlenkedjünk nekik."

Elég, ha a saját érdekeinket védjük...

jm
  Válasz | 2005. október 10. 11:02 | Sorszám: 175
Szólj, ha tudsz a következő média megjelenéséről, akárcsak megérzés szintjén. Ezért akár hajlandó lennék a TV-t is bekapcsolni.
jm
  Válasz | 2005. október 10. 10:38 | Sorszám: 174
"Ismerem" a többit is... és ahányszor előhozakodtak egy épkézláb gondolattal nyilvánosan, annyiszor írtam róluk zöld rovatokban... Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor fordult ez elő, de ez nem az én hibám. Ha egy párt nem ad hírt magáról, tevékenységéről, hogy ismerjék meg az emberek?
Turul
  Válasz | 2005. október 10. 10:25 | Sorszám: 173
Várd ki a végét.

Úgy csináltok, mintha ez a média-green párt lenne az egyetlen, az első.
ma reggel természetesen Lányi volt a Napkeltében.
Ahogy azt előre jeleztem.
Zöld Demokraták Szövetsége
VIDÉK PÁRT-ZÖLD
Magyar Szociális Zöld Párt
Magyarországi Zöld Párt
Környezetvédelmi Unió

mpd
  Válasz | 2005. október 10. 10:09 | Sorszám: 172
Köszönöm! Nézegetem!
jm
  Válasz | 2005. október 10. 10:02 | Sorszám: 171
www.elolanc.hu
jm
  Válasz | 2005. október 10. 10:01 | Sorszám: 170
Nagyon meglepő, hogy egy két ember, vagy lakossági szerveződés, minimális erőforrással, de erős önvédelmi ösztönnel nyerni tud olyan multik ellen, akik Magyarországot simán zsebre tehetik. Mindig az győz, aki igazán komolyan gondolja, amit képvisel, illetve, akinek erősebb motivációja van. A hazai pálya védelme nagyon erős motiváció, mert a multinak sokszor csak egy-egy terjeszkedési lehetőség cementgyárat, veszélyes hulladékégetőt, ... rakni találomra egy-egy háborítatlan vidékre, de a lakóhelyüket védő embereknek életbevágó az ügy. Ezek persze csak példák, de minden más területen hasonlóan működik a dolgog. Volt olyan eset is, amikor a lakosok az utolsó pillanatban viszakoztak, mert nem tudták, ha még egy napig kitartanak, megnyerik az ügyet. Az emberek alábecsülik saját erejüket. A globalizáció* mindig a legkisebb ellenállás irányába terjeszkedik....

*gyatra minőség, életminőség-csökkenés...

Magyaorország is tudna olyan hely lenni, ami erős ellenállást fejt ki ez ellen, ha a kormányon lévők nem nekik dolgoznának.

mpd
  Válasz | 2005. október 10. 09:59 | Sorszám: 169
Osztán hol lelhető föl az a honlap?
jm
  Válasz | 2005. október 10. 09:47 | Sorszám: 168
Meg kell nézni a honlapjukat, hogy alakul... Elég hamar kiderül, van-e bennük szufla?
mpd
  Válasz | 2005. október 10. 09:44 | Sorszám: 167
Na. Én, a magam korlátozott lehetőségeivel itt vagyok.
Bár, hozzá kell tennem, egyáltalán nem hiszek abban, hogy bármi eredményt el lehessen érni. Az átlagember már teljesen fals módon gondolkodik, akik döntési helyzetben vannak, azok meg a legveszélyesebb fajta emberek (Lorenz meghatározása) mert a pénz és a hatalom imádata egyesül bennük.
De, legalább kellemetlenkedjünk nekik.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola