Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Kinek fáj a gázárcsökkentés? (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Kinek fáj a gázárcsökkentés?
hulot
  Válasz | 2012. december 13. 20:48 | Sorszám: 122
Azé' te ne rettegj!

Segítelek.

kutato
  Válasz | 2012. december 13. 20:37 | Sorszám: 121
A belliba rettegőkórus be is indult..
Nehogy örülni tudjunk..
kutato
  Válasz | 2012. december 13. 20:36 | Sorszám: 120

De, most két évtized óta először..CSÖKKEN!!

hulot
  Válasz | 2012. december 13. 20:36 | Sorszám: 119
Ja.
A német márka meg 18 forint volt...vagy 30-40 éve.

Atyafi
  Válasz | 2012. december 13. 20:35 | Sorszám: 118
Most döbbentél rá arra, hogy a tüzifa ára is rezsi?
Arra nem jár 10% kedvezmény, mert megújuló, környezetbarát energia.
Támogatni az olyan energiát kell, amiből importra szorulunk.
Mi lenne, ha az 5-10-20 év alatt megtérülő energetikai beruházásokat támogatná a politika? A napelemeket, kollektorokat, hőszivattyúkat? De hiszen ez az időtáv túlnyúlna a választási ciklusokon.
Ez a 10% pedig tök jó így másfél évvel a választások előtt.
kutato
  Válasz | 2012. december 13. 20:34 | Sorszám: 117
Viszont:

pfz
2012. december 10. 13:34 | Sorszám: 52
A KSH adatai szerint, a vezetékes gáz ára:
1996: 20 Ft/m³;
1999: 32 Ft/m³;
2006: 55 Ft/m³
2011: 127 Ft/m³

hulot
  Válasz | 2012. december 13. 20:33 | Sorszám: 116
A kormányaink Megyó idejében voltak bőkezűek utoljára.
Rá is faragtunk.

kutato
  Válasz | 2012. december 13. 20:32 | Sorszám: 115
Pedig..

Idézet:
2002. ápr 11. Megakadályozható a gázárak elszabadulása

A polgári kormány elképzelése szerint a lakossági gázüzletág hosszú távú állami kézben tartásával akadályozható meg az energia-hordozó árának elszabadulása - mondta a miniszterelnök a Gazdasági Kabinet ülése után.


kutato
  Válasz | 2012. december 13. 20:27 | Sorszám: 114
origo.hu: Megfizetünk a kormány bőkezűségéért

/=liberális vágyálom..
Már megfizettünk, egyébként, a Horn/Medgyessy/Gyurcsány/Bajnai kormányok bőkezűségéért.. amit amultiknak nyújtottak..

Atyafi
  Válasz | 2012. december 13. 20:25 | Sorszám: 113
Miért aggályos a bejegyzésem?
Megkérdeztem, változott-e a lényeg 2005 óta. Ha sikerült kihüvelyeznem a válaszodat, akkor még romlott is a helyzet a szabadpiaci nyitással és az 1-2-5 éves szerződésekkel.
Békáscity
  Válasz | 2012. december 13. 09:14 | Sorszám: 112
A jogi végzett min. tanácsos és nem főmunkatatársi sarzsi... ha egy kicsit is értenél ahhoz amiről beszélsz ! (bocs rossz helyre kommenteltem az imént)
Békáscity
  Válasz | 2012. december 13. 09:13 | Sorszám: 111
A jogi végzett min. tanácsos és nem főmunkatatársi sarzsi... ha egy kicsit is értenél ahhoz amiről beszélt !
logoped
  Válasz | 2012. december 13. 08:53 | Sorszám: 110
Bocsánat de én ilyen nem mondtam, még csak nem is utaltam rá!!!!!
Ha te így gondolod, akkor légyszívez a magad nevében nyilatkozzál!

Az hogy a "jogi végzettségű főmunkatárs" számodra egyenértékű egy bizonyos rasszal, az a te és NEM AZ ÉN VÉLEMÉNYEM.

Amit te sejtesz, azt mond ki te és ne próbáld velem kimondatni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

logoped
  Válasz | 2012. december 13. 08:42 | Sorszám: 109
Kedves Mackó

Ha nem csak bejegyezni, hanem utánanézni is lett volna kedved, akkor rájössz, hogy az a 2300Ft/q is sokkal több, mint az előző táblázatod vízözön előtti 1800Ft/q árai.
Aztán mivel nem volt kedved utánanézni nem tudhatod biztosan azt sem, hogy ez akác vagy valamilyen más fa. Nyárfát én is tudok 1600-1800 Ft/q áron. (Ha elég száraz begyújtósnak nem rossz, de a hőtartása mint a papíré)
Aztán mivel nem volt kedved alaposabban utánanézni azt sem tudhatod, hogy ilyen árakat Kecskeméttől minimum 80-100 km-re találsz.
Mivel nem volt kedved utánanézni azt sem tudhatod, hogy ezek a látszólag kedvező árak csak bizonyos távolságon belül, és nagybani egyben szállítás esetén fuvardíj mentesek.
Szóval kedves barátom fogadd el hogy Kecskeméten, egy hozzám hasonló kisembernek, akinek az anyagi kondíciói csak 10-15 mázsa egyidejű vásárlását teszik lehetővé, az akác beszerzési ára, ha nem feketén, hanem számlára hivatalosan vásárolja, az udvarában lerakva mázsánként 3000 Ft.
Egyébként itt a tüzifánál is ugyanaz a probléma körvonalazódik, amit a gázárnál Atafi (ha jól emlékszem) feszegetett, vagyis hogy ahogyan ez az árcsökkenés a gazdagoknak fog igazán jól jönni, ugyanígy az olcsóbb fához is csak a jómódubbak jutnak hozzá.
Mert természetesen, akinek van bőven pénze, az nem értheti, hogy mért nem két évvel korábban, kamionszámra és köbméter áron vásárol a csóringer.
Ja és kedves Mackó ,amit úgy elsőre kidobott neked a google, az egy Ladánybenei fakereskedő, akinek ez a novemberi hirdetése volt, és a tegnapi napon annyi fája nem volt, hogy egy bográcsozásra való adagot adjon. Aztán közölte, hogy jövő héten érdeklődjek az új szállítmány új ára után, és hogy legkevesebb 20 máza, amit ingyen kihoz.

alias3t
  Válasz | 2012. december 13. 08:05 | Sorszám: 108
"Szóval attól félek, hogy a miniszterelnök urat megint, hozzá nem értő Júdapesti, jogi végzettségű főmunkatársak, alaposan félreinformálták."

A zsidók a hibásak már megint, mi? Mondjuk sejtettem, de jó hogy kimondtad.

logoped
  Válasz | 2012. december 13. 07:50 | Sorszám: 107
Kedves Atyafi
Bejegyzésed két szempontból aggályos. A beemelt statisztikai adatok 2005 évből származnak, ami még a gáz szabadpiaci nyitás előtti állapot.
A nyitás után a szolgáltatók jelentős részét (a hőszolgáltatókat szerintem teljes egészében) kiirányították a szabad piacra. Nos, ezek a szolgáltatók most 1-2-5 éves szerződésekkel oda vannak láncolva valamilyen szabadpiaci árhoz, ami alapját képezi a hődíjaiknak. Nem tudom hogyan lesz képes a kormány rákényszeríteni a gázkereskedőt, hogy fittyet hányva egy hatályos kereskedelmi szerződésnek, adja el a gázát 10 %-al olcsóbban, mint ami a szerződésben szerepel. Mert ugye azt azért mindenki belátja, hogy a hőszolgáltatótól irreális lenne azt a tíz százalékos árcsökkentést megkövetelni, ha a kiinduló gázárat nem tudja a kormány befolyásolni.
Természetes hogy az árcsökkentésnek mindenki örül. Nem erről van szó, hanem hogy nem látszik pillanatnyilag ennek a reális kivitelezhetősége.
Nekem ez a kijelentés azon túl, hogy nyilvánvaló politikai lufi, arra emlékeztet, amikor az egészségügyi államtitkár a tavaszon kijelentette hogy megtalálta az egészségügyi béremelés forrását merthogy a korházak egy jelentős része 2-3 szoros áron szerzi be a gázt.
Aztán kiderült, hogy a bekért statisztikai alapadatokat nem tudták értelmezni, (Illetve a hozzá nem értően, rosszul feltett kérdésre, értelemszerűen rossz válaszok érkeztek) mert volt aki nettó csak gázárat, volt aki bruttó csak gázárat, volt aki nettó alapdíjakkal növelt gázárat és volt aki ugyanezt bruttóban adta meg. Ez természetesen négy egymástól jelentősen eltérő ár volt, de mindegyik lényegi eltérés nélkül ugyanazt az árat tükrözte, vagyis egy buznyák petáknyi megtakarítás nem képződött belőle.
Szóval attól félek, hogy a miniszterelnök urat megint, hozzá nem értő Júdapesti, jogi végzettségű főmunkatársak, alaposan félreinformálták.
És bár ne nekem legyen igazam !!!!
kerekferko
  Válasz | 2012. december 11. 21:11 | Sorszám: 106
5 köbmétert esetleg. Nálunk ennyi cca 3 hónapra elég a cserépkályhánkba.
kerekferko
  Válasz | 2012. december 11. 21:09 | Sorszám: 105
Felvidéken a trógerek- akik nem feltétlenül kolompárronaldók- tarra vágják az erdőket, vannak, akik fillérekért felvásárolják, és itthon jó pénzért eladják.
Atyafi
  Válasz | 2012. december 11. 21:08 | Sorszám: 104
Kinek fáj a gázárcsökkentés?

Változott a lényeg 2005 óta?
http://www.mol.hu/gazkerdes/arkepzes.html

ÁRKÉPZÉS KOMPENZÁCIÓ

árképzés kompenzáció A magyarországi fogyasztói árakban a világpiaci árak nem érvényesülnek. Egy köbméter földgáz beszerzési ára ma meghaladja az 50 forintot. Ehhez jön még a hozzávetőlegesen 16 forintos köbméterenkénti szállítási költsége. Az így kialakuló, összesen 66 forintos köbméterenkénti árból, a lakossági fogyasztók esetében ma 20 forintot, vagyis a költségek egyharmadát az állami költségvetés állja. A magyar államháztartás 2005-ben mintegy 80 milliárd forintot költött alakossági gázár támogatásra.

Az ipari fogyasztók esetében a szállítási költségek kisebbek, viszont egyáltalán nincs állami támogatás.

Lakossági hatósági árképzés

A MOL-nak és a MOL földgázüzleti leányvállalatainak a hatósági gázár meghatározásában nincs szerepe. Az árak előkészítéséért a Magyar Energia Hivatal felelős, az árhatósági jogkört a gazdasági miniszter gyakorolja. Magyarországon a lakossági földgázár mindig is támogatott volt. A jelenlegi kompenzációs rendszer valamennyi háztartási fogyasztóra vonatkozik, mértéke a fogyasztástól függően, sávosan változik. Az ártámogatás fedezete az úgynevezett Energiagazdálkodási Célelőirányzat, amit elsősorban a bányajáradék befizetésből töltenek fel.

Torz árszerkezet

Az elmúlt másfél évtizedben a Magyarországon kialakult torz árszerkezet miatt, felgyorsult a földgázigények növekedése. Az iparban, a villamosenergia-termelésben szinte kizárólag földgázra alapozva létesültek új beruházások. A lakossági földgázhálózat bővítését külön állami támogatás is segítette. Ennek lett a következménye, hogy Magyarország ma lényegesen nagyobb arányban használ földgázt, mint bármely más Európai Uniós ország, ami nemcsak a földgázzal szembeni, de az orosz importtal szembeni függőségünket is jelentős mértékben megnövelte.

kerekferko
  Válasz | 2012. december 11. 21:06 | Sorszám: 103
És kinek fáj a minibálbér emelés?

Elvtársak!
Lehet vernyákolni!

Jövőre 98 ezer forint lesz a minimálbér, 114 ezer forint a szakmunkás bérminimum

A minimálbér az idei 93 ezer forintról 98 ezer forintra, a szakmunkás minimálbér 108 ezerről 114 ezer forintra emelkedik 2013-ban.
http://www.gondola.hu/cikkek/83621-Jovore_98_ezer_forint_lesz_a_minimalber__114_ezer_forint_a_szakmunkas.html

onogur
  Válasz | 2012. december 11. 19:20 | Sorszám: 102
"csak telefonon hivjanak"


Kolompár Ronaldó nem szívesen mutogatja magát, meg hogy hol lakik.

zizizizi
  Válasz | 2012. december 11. 18:55 | Sorszám: 101
http://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Akac_tuzifa_elado_7319578.htm
http://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Tuzifa_aron_alul_7223375.htm

http://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Nyar_tuzifa_kaphato_ossze_vagva_7213003.htm

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2012. december 11. 18:51 | Sorszám: 100
Elnézést mindenkitől.

Most látom, hogy nem lapoztam vissza eléggé.

(5 q fát senki -épelméjű, nem munkanélküli- nem hozat.)

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2012. december 11. 18:43 | Sorszám: 99
igy sem értem, de remélem, hogy vihar a biliben az összeszólalkozás.

amúgy fogalmam sincs, mennyi egy q fa. Pár éve köbméterben veszem. Igaz, így sem tudom az árát..

onogur
  Válasz | 2012. december 11. 18:31 | Sorszám: 98
#44-re volt válasz.

"Vagy nem mond igazat, vagy nagyon átverik Kételkedőt. Lehet választani. Egyébként így kezelem az összes hozzászólását."

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola