Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » VÉGRE (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: VÉGRE
pascal
  Válasz | 2005. szeptember 30. 13:43 | Sorszám: 33
Akkor már nagyon nagy baj van egy pártban, ha ugyanazon rendezvényen, ugyanazon logó alatt az egyik képviselő nyíltan és egyértelműen homlokegyenest ellentmond a pártelnökének... Most akkor mi az MDF álláspontja?
pascal
  Válasz | 2005. szeptember 30. 13:39 | Sorszám: 32
Igen, ezt mondta, majd hosszú cirádába kezdett, amelyben (láss csodát!) az egyik pártot szapulta. Nevezetesen a Fideszt.

Az is furcsa volt, hogy a mondandója elején leszögezezte, hogy ez a magánvéleménye.

Az meg még furcsább volt, hogy ugyanezen a sajtótájékoztatón Sisák Imre a pártelnök "magánvéleményével" 100%-kig szembemenve arról beszélt, hogy csakis Fidesz-MDF koalíció lehet, természetesen a kormány leváltása, és egy jobboldali Fidesz-MDF kormány létrehozatala a cél, a Fidesz a legfőbb stratégiai szövetséges, stb.
Mintha 2002 tavasza lenne.

onogur
  Válasz | 2005. szeptember 30. 10:41 | Sorszám: 31
Mintha tegnap azt mondta volna, hogy egyik nagy párttal sem hajlandó koalícióra lépni.
gyaloggos
  Válasz | 2005. szeptember 30. 10:40 | Sorszám: 30
Ugyan, ugyan!

Iboly már korábban is, több alkalommal célzott rá, hogy nem zárja ki az MSZP-vel koalíció alakítását!

Most meg nyíltan ki is mondta!

Ennyi!

Cakpakk
  Válasz | 2005. szeptember 29. 23:54 | Sorszám: 29
Én is ilyen a taktikázásra gondoltam - egészen Lezsákék kitessékeléséig.
ath
  Válasz | 2005. szeptember 29. 18:56 | Sorszám: 28
"Az elmúlt tíz napban megjelent Magyar Demokrata Fórummal kapcsolatos hírek minden alapot nélkülöznek, valótlan állításokat tartalmaznak – jelentette ki Dávid Ibolya.

...

Sisák Imre is határozottan cáfolta a megjelenteket, mondván, hogy az életben és a politikában is hűséges, így továbbra is az MDF-ben kíván politizálni. A pártból való kilépést Gémesi György, Gödöllő polgármestere is cáfolta"

http://www.mno.hu/index.mno?cikk=310339&rvt=2

ath
  Válasz | 2005. szeptember 29. 18:55 | Sorszám: 27
"Az elmúlt tíz napban megjelent Magyar Demokrata Fórummal kapcsolatos hírek minden alapot nélkülöznek, valótlan állításokat tartalmaznak – jelentette ki Dávid Ibolya.

...

orosz_hussalata
  Válasz | 2005. szeptember 29. 10:04 | Sorszám: 26
A gondoláról azért eltünedezett néhény mdf-es mikor ibi viselkedését kezdtük feéhánytorgatni, és mintha még nem jöttek volna vissza.
rafiki
  Válasz | 2005. szeptember 29. 09:53 | Sorszám: 25
"akkor ma ibi nem dörgölőzik a maszophoz"

Én ezt nem tartom tragikusnak. Az mdfes szavazók (a
törzsszavazók is!) réges-régen a fideszre szavaznak, mert
a) utáljáka a maszopot és b) nem akarják, hogy szavazatuk
elvesszen. Az Ibi a baloldali bizonytalankodóknak dalol,
és ilyen szemponból ő a Második Kupa, csak pont fordított
hatással. Azt is el tudom képzelni, hogy a lépés egyeztetve
van a jobboldali pártok között. Az ütős mdf-es politikusokat
átmenti a fidesz, az Ibi meg a végén kap valami jó kis
posztot (főpolgármesterség? nem is rossz gondolat: nyerhet!)
érdemeiért cserébe.

Szerintem ez a forgatókényv simán benne van a kalapban!
Hozzáteszem, az EU választás mintha egy kicsit
alátámasztaná ezt az elméletet.

Ps.: zárójelben jegyzem meg: a folyamat végén az mdf
megszabdul a Csapody-Herényi-ésmégkitudjaki féle
kettősügynökbagázstól!

Marcona Vince
  Válasz | 2005. szeptember 29. 00:20 | Sorszám: 24
Kedves Camelgun, en epp itt vagyok a Michigan-to kozeleben es biztosithatlak arrol, hogy az itteni remek illat (merthogy most eso is keszul) igen kulonbozik gyermekkorunk illatemlekeitol a Budaei-hegysegben es kornyeken, ahol en nottem fol. Olyan szag csak OTT van... tudod, flora, fauna, kozetszerkezet, idojaras stb. S sem ez az illat, sem a kis falum, sem a fak nem az MSZP-e meg akkor sem, ha a barmok azt kepzelik.

Igen es most valoban a to felol jon a szel... erzem. De nem olyan reg melyen beszippantottam a Vertes illatat is... s neke ott a szivem.

camelgun
  Válasz | 2005. szeptember 29. 00:11 | Sorszám: 23
A retek erdok illata mar regen nem a tied valami pasa-kent oralkodo MASZOP csoporte.A retnek ugyanaz az illata,a michigan to mellett,mint a sajo mellett@!Az a ret a gyermekkorom retje mar regen nem ret,lumpenproletarok lakotelepe lett,akik nehany ezr forintert azokra SZAVAZNAK AKIK ELOPTAK A RETEMET,HOGY MICHIGANI RET ILLATAT SZAGOLJAM,ESTENKENT HA A TO FELOL FUJ A MINDIG BOSZ SZEL!!jE bEM APONAK IS NEGY FELESEGE VOLT??aKKOR HASONLITOK REA )
Marcona Vince
  Válasz | 2005. szeptember 29. 00:03 | Sorszám: 22
Szoval akkor nem en vagyok az egyetlen, aki Csapody arcaban, arckifejezeseben eleve latott valami korruptat, sunnyogot -- mindig is csodalkoztam, hogy ez a kadarfia-trabantarcu ember hogy kerult az MDF-be majd a Fideszbe...

Emlekszem, Gemesi egyszer megjelent a HIRTV-ben es hatalmas lelkesedessel arrol beszelt, hogy o is sportember, mint Orban, es o is tudja, mi a hajtas, es az MDF bizony 10%ra fog felmenni, es es es ...(vagyis megelolegezte Gyrucsany strategiajat: le kell utanozni Orbant). En csak neztem, hogy egy alapjaban veve ertelmes ember hogy lehet ekkora okor. Mert az is okorseg, hogy most lep ki az MDF-bol, bar: jobb keson, mint soha, noha talan mar Lezsakekkal egyutt kellett volna neki.

Jaszin
  Válasz | 2005. szeptember 28. 23:50 | Sorszám: 21
így igaz, nem egyszerű ez
a rétek -vagy , bocs, lakótelep - illata, meg az agonizáló haza mellbevágó valósága
Odakünn viszont 5-10-szeres pénzt keres ugyanazért a munkáért, civilitált környezetben él és taníttatja gyerekét és nem böfög be naponta a pofájába egy bolgárgyurka
én nem biztatok senkit arra, hogy lépjen le, de nem is ítélem el a mai helyzetben
Marcona Vince
  Válasz | 2005. szeptember 28. 23:38 | Sorszám: 20
Nem ilyen egyszeru ez, Jaszin kartars. Aki elmegy, viszi magaval gyerekkorat, emlekeit, a retek illatat, az erdot... s azt hiszed, nem ebred fel akarhol a vilagon olykor ejszaka s nem faj neki, hogy nem lehet otthon a jol ismert dombok alatt, a fak arnyekaban? S azt hiszed, amikor hazamegy, nem hasit a szivebe a latvany, hogy egy haldoklo orszagba erkezett, ahol minden csak pusztul? Hogy hazajonne, de nincs hova, mert a haza -- agonizal? Nem hiszed, hogy az ilyen ember, hagyte el bar legyen az orszagot 22, 32 eves koraban vagy kesobb, soha nem lesz igazan boldog, hanem magan erot veve csak kettehasitott szivvel fog elni -- mint a kurdok, akiknek nem volt hazaja, vagy mint a kurucok regen, vagy mint Rakoczi Rodostoban? Vagy azt hisszuk, a magyar olyan, mint Bem apo volt, aki mohamedankent, 4 feleseggel halt meg Mezopotamiaban mint a Torok Birodalom hadvezere?... Fajdalmas ez mindenkepp, mint minden rossz fajdalommal jar.
Jaszin
  Válasz | 2005. szeptember 28. 23:14 | Sorszám: 19
igen, ilyen Ibolyka pártocskája
tényleg gusztustalan, de ennyi - nem oszt és szoroz
Miért, mi "öregek" már nem élünk ? Nekünk is legalább olyan rohadt ez a posztkommunista bagázs
a fiatalok közül a jobb képességűek legalább mehetnak ki a világba -nem úgy mint mi akkor, kvázi bebörtönzöttek - és vihetik máshol valamire, illetve nem forog a gyomruk nap mint nap a bolgárgyurkáktól megy borosbocskoroktól
mekkora differencia...
kata54
  Válasz | 2005. szeptember 28. 22:49 | Sorszám: 18
Csapody engem sem érdekel. Akkor sem érdekelt !
Csak végtelenül visszataszító volt, ahogy az épp 'gyomorszájon vágott, hétrét görnyedt' jobboldal képviselőjeként már hezitáni kezdett !
Mi még a levegő után kapkodásnál tartottunk !
És még heteken át nem tudtunk mormálisan aludni !
Ezeknek meg rögtön mindegy volt !

'Igazából jövőre nem is érzem, hogy lenne már tét':
én se. És ez nagyon szomorú ! Talán még a fiatalok miatt nem mindegy !

Jaszin
  Válasz | 2005. szeptember 28. 22:40 | Sorszám: 17
Azt hittem, az első másfél mondatod után, hogy végre most egyetértünk ...
Mert tényleg akkor veszett el minden - bár ne lenne igazam.
De kit érdekel a Csapody, meg akárki, számít ez ???
A lényeg, a komancsok újra hatalomra jutottak és mint láthatod, nem tétlenkedtek az elmúlt 3 év alatt -gyakorlatilag lenyúltak minden hozzáférhetőt.
Igazából jövőre nem is érzem, hogy lenne már tét.
kata54
  Válasz | 2005. szeptember 28. 22:28 | Sorszám: 16
Én se hiszek ebben !
Örök emlék marad számomra a 2002-es választások éjszakája
(akkor veszett el épp minden), ahogyan a színpadon ülő Csapody sokat sejtető mosollyal sunnyog a Fidesz-MDF közös jövőt illető kérdésekre, miközben élvezi a főleg Fidesz-támogatással megvalósult 'újraválasztottságot', majd ugyanakkor Iboly hasonképp sunnyog a kínjában jópofát vágni igyekvő Pokorní mellett !

Rémséges pillanatok voltak, és főleg rémséges volt látni az azonnali helyezkedést.(Árulást !)

Remélem megkapják 2006-ban azt, ami ezért a piszokságért nekik dukál !

orosz_hussalata
  Válasz | 2005. szeptember 28. 22:10 | Sorszám: 15
Bizony. Ha Lezsákék kirúgása előtt áll a sarkára, akkor ma ibi nem dörgölőzik a maszophoz. A kilépők összességében erősebbek voltak.

(optimistaként titkon azt remélem ibi csak a csalimadár szerepét játsza, de hinni nem hiszek benne)

Jaszin
  Válasz | 2005. szeptember 28. 22:09 | Sorszám: 14
Szocdemek, KDNP, Kisgazdák ...
Ne örüljetek annyira, nagyon úgy áll a dolog, a komancsok az MDF-et is bedarálták
Rákosi elvtárs meg elégedetten dörzsöli tenyerét, ott lent a pokoloban
kata54
  Válasz | 2005. szeptember 28. 22:04 | Sorszám: 13
???????????????????
camelgun
  Válasz | 2005. szeptember 28. 22:03 | Sorszám: 12
Gemesit veled egyutt!!
kata54
  Válasz | 2005. szeptember 28. 21:55 | Sorszám: 11
Azér Gémesinek kijár egy kis 'szőnyegszélén' álldogálás azért, amit ez EU-s kampányban művelt.
Régen nagyon sokkra tartottam. Azóta csak egy karrieristának.Nagy emberi csalódás volt.
Szívem szerint azt tanácsolnám a Fidesznek, hogy rugják alaposan fenéken, de a realitások miatt mégis üzletet kell vele kötni. De csak üzletet ! Nagyon szigorú feltételekkel !
Szemét figurának szemét feltételeket !
terra
  Válasz | 2005. szeptember 28. 18:15 | Sorszám: 10
Meg lehet ezt csinálni a választás után is, sőt akkor még könnyebben, mert Dávid - ha tartja a szavát -, önként le fog lépni a politikai porondról. Eddig is kizártnak tartottam, hogy az MDF bejusson a parlamentbe, most még inkább.
rafiki
  Válasz | 2005. szeptember 28. 17:37 | Sorszám: 9
Szerintem erre a flikk-flakkra nincs már idő, a jobbérzésű
mdf-esek induljanak Fidesz színekben, aztán ha bent vannak
lehet újraosztani a lapokat.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola