Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Európai Liberális Demokrata és Reformpárt (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Európai Liberális Demokrata és Reformpárt
terra
  Válasz | 2004. február 20. 08:05 | Sorszám: 44
A populizmusnak nem a populációhoz, hanem a hazugsághoz van köze. Népbutításnak, magyarvakításnak is nevezhetjük.

A populizmus olyan hatásvadász politizálást jelent, amikor egy politikus vagy párt érdemi politizálás és célok helyett arról beszél, amit a nép hallani akar, vagyis olcsó népszerűségre törekszik.

Nem hinném, hogy az SZDSZ mentes lenne a populizmustól. Talán emlékeztetnék az orbánbányázásra, hepiendezésre, a lopstop táblákra, az utcai sajtótéjékoztatókra meg a letolt gatyás reklámokra, és még sorolhatnám.

terra
  Válasz | 2004. február 20. 07:54 | Sorszám: 43
"A státusztörvény nem érdeke a nemzetnek, sokkal inkább politikai szélhámosság."

Attól függ mit értesz nemzet alatt.
Gyanítom, hogy ez a fogalom nálad nem tartalmazza a határon túli magyarokat.
Nem csodálkoznék rajta, ha így gondolnád, hiszen Medgyessy Péter már a választás estéjén - szinte első gondolatként - sietve kijelentette, hogy ő 10 millió magyar miniszterelnöke akar lenni. Meglehetősen tiszta beszéd és ez egy olyan politikai "ígéret", amit Medgyessy és kormánya kivételesen be is tartott.

Ez egy kifejezetten önző és rövidlátó gondolkodás. A határon belüli magyarságnak is alapvető érdeke az, hogy a nemzet határon túli részét alkotó magyarság fennmaradjon.

Our Journey To Xanadu
  Válasz | 2004. február 20. 07:50 | Sorszám: 42
A populizmusnak nem a populációhoz, hanem a hazugsághoz van köze. Népbutításnak, magyarvakításnak is nevezhetjük.

;(

Our Journey To Xanadu
  Válasz | 2004. február 20. 07:48 | Sorszám: 41
Ez már-már a nagy "nemzeti" támogatottságú német nemzetiszocializmus és az '56 utáni kádári "konszolidáció" apológiája.

Gratulálok.

Our Journey To Xanadu
  Válasz | 2004. február 20. 07:46 | Sorszám: 40
Magyarellenesek legfeljebb az Európai Néppártban vannak, nem is kevesen.
Our Journey To Xanadu
  Válasz | 2004. február 20. 07:45 | Sorszám: 39
A státusztörvény nem érdeke a nemzetnek, sokkal inkább politikai szélhámosság.

Szégyellheti magát az MSZP, hogy belement.

zividivi
  Válasz | 2004. február 20. 00:01 | Sorszám: 38
/"....minden nem-populista párt a nemzet érdekében tevékenykedik. ..."/


Gratulálok! Ön Nobel-díjra érdemes társadalomátalakítási műveletet hajtott végre! A populációt sikeresen leválasztotta a nemzetről!

zividivi
  Válasz | 2004. február 19. 23:54 | Sorszám: 37
/"...Az SZDSZ (szélsőséges) liberális pártként leginkább a rendszerek lebontásában munkálkodik, ideértve az államot is...."/


Csakhogy a szélsőség"-et is az SZDSZ szájaíze szerint szokta a politika kijelőlni, és már a meghatározásuk is hamis.

Ha ugyanis, náluk ugyanazt jelentené a szélsőség, amit általában hiszünk róla, akkor minden esetben csakis a társadalomból kirívó magatartású, életvitelű vagy szemléletű emberek lehetnének szélsőségesek. Nem pedig a torz társadalom-ítélet ellen fellépő, normális emberek.

zividivi
  Válasz | 2004. február 19. 23:45 | Sorszám: 36
/"...és nem - mint a jobboldal - a folyamatos himnuszéneklés érdekében...."/


Észrevettük!
Tudjuk!
Ellenébe!

zividivi
  Válasz | 2004. február 19. 23:41 | Sorszám: 35
/"...nagy kár lenne, ha az Európa Parlament Liberális Demokrata és Reformpárt frakciójában nem volna 2-3 magyar..."/


De még annál is nagyobb baj lenne, ha bekerülne oda 1-2 magyarellenes is.

onogur
  Válasz | 2004. február 19. 21:32 | Sorszám: 34
Aha, mindig.
Legjobb példa, hogy a státustörvényt csak egyetlen párt ellenezte. Az SZDSZ. Ezzel is bizonyára a magyar nemzet érdekeit képviselte...
Our Journey To Xanadu
  Válasz | 2004. február 19. 21:29 | Sorszám: 33
Butaság ilyenbe belemenni. Már mondtam, hogy mindig.

Szerintem - saját politikai filozófiájának megfelelően - minden nem-populista párt a nemzet érdekében tevékenykedik.

Sajnos a mai MSzP és a Fidesz sok populista vonást mutat. Az SzDSz szerintem kevesebbet.

onogur
  Válasz | 2004. február 19. 21:25 | Sorszám: 32
Csak egyetlen esetet mondjál, amikor a magyar nemzet érdekében tevékenykedett. Annyi elég lesz.
Our Journey To Xanadu
  Válasz | 2004. február 19. 20:53 | Sorszám: 31
Az SzDSz mindig a magyar nemzet érdekében tevékenykedett, és nem - mint jobboldal - a folyamatos himnuszéneklés érdekében.
alias3t
  Válasz | 2004. február 19. 18:01 | Sorszám: 30
"csak reagáltam egy hozzászólsára. "

Remélem, ez nekem sem tilos

terra
  Válasz | 2004. február 19. 17:22 | Sorszám: 29
Én azt írtam, hogy "nem hinném". Egyébként sem az MSZP belső működése a téma (sőt még csak az MSZP sem), csak reagáltam egy hozzászólsára.
pascal
  Válasz | 2004. február 19. 16:54 | Sorszám: 28
"A Gallup közvéleménykutatása szerint a Fidesz fölényesen nyeri az EU választást.
De még ennél is szebb, hogy sem az MDF, sem az SZDSZ nem éri el az 5%-ot.
Tehát az SZDSZ sem! Alig 2%-ot jósolnak neki."


Nono.
A 2% az összes választójogosultra vonatkozik. Amúgy 4-5% között van az SZDSZ - mármint a biztosan szavazók között (már pedig az 5%-os) küszöbnél ez számít.

FIDESZ 50%
MSZP 41%
a biztos pártválasztók között
+ ha bejut az SZDSZ, és az MDF meg nem (van rá esély), akkor már nem is olyan szép ez a kép...

alias3t
  Válasz | 2004. február 19. 16:42 | Sorszám: 27
Ez hülyeség. Pont az a bajuk, hogy ahányan vannak, annyifelé akarnak menni.
MarcoP
  Válasz | 2004. február 19. 16:31 | Sorszám: 26
Az MSZP nem demokratikusabban, hanem "népi demokratikusabban" működik mint a Fidesz.

Hiába, ebben nőttek fel, ebben szocializálódtak. Lásd a legutóbbi népfrontos javaslatukat!

MarcoP
  Válasz | 2004. február 19. 16:28 | Sorszám: 25
A Gallup közvéleménykutatása szerint a Fidesz fölényesen nyeri az EU választást.
De még ennél is szebb, hogy sem az MDF, sem az SZDSZ nem éri el az 5%-ot.
Tehát az SZDSZ sem! Alig 2%-ot jósolnak neki.

De szép is lenne!

onogur
  Válasz | 2004. február 19. 16:26 | Sorszám: 24
Hát persze.
Hetente megmongya a soros&lantos group, hogy mit kell és mit szabad, a zemeszpé meg demokratikusan végrehajtya.
alias3t
  Válasz | 2004. február 19. 16:23 | Sorszám: 23
(az MSZP ebben sem hinném, hogy demokratikusabb lenne),

Tetszik, hogy ezt így meg tudod ítélni. Bár ha elég közelről ismered, nincs benne semmi csodálatos.

Egyébként nekem is az az érzésem, anélkül, hogy fidesz tag lennék, hogy az mszp demokratikusabban működik, mint a fidesz.

onogur
  Válasz | 2004. február 19. 16:18 | Sorszám: 22
"Az SZDSZ mindig a nemzet érdekében tevékenykedett, és nem - mint a jobboldal "

Igazad van.
Azonban a jobboldal az SZDSZ-szel ellentétben a magyar nemzet érdekében tevékenykedett és tevékenykedik.

terra
  Válasz | 2004. február 19. 16:11 | Sorszám: 21
"Az MSZP azért sokkal demokratikusabb párt, mint a Fidesz, ezt te is tudod."

Az MSZP miért demokratikusabb párt, mint a Fidesz?
Amúgy én "demokratát" írtam és nem "demokratikusat", ami azért nem ugyanazt jelenti. A demokratikus jelzőt a párt belső működésére használjuk inkább (az MSZP ebben sem hinném, hogy demokratikusabb lenne), a demokratát pedig a párt célrjaira és módszereire, amit a politikában alkalmaz.

"A "működő rendszerek" felszámolása nélkül nem volna rendszerváltás."

Ez akkor igaz, ha a korábbi rendszer helyébe egy működőképes, sőt jobban működő újat alkotnak.
Az SZDSZ (szélsőséges) liberális pártként leginkább a rendszerek lebontásában munkálkodik, ideértve az államot is.

ZiliZ
  Válasz | 2004. február 19. 14:14 | Sorszám: 20
"Az SZDSZ mindig a nemzet érdekében tevékenykedett,..."
most röhögjek?
melyik nemzet érdekében...ha szabad kérdeznem?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola