Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Heti Válasz: Sólyom jobb lett volna mint Schmitt Pál (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Heti Válasz: Sólyom jobb lett volna mint Schmitt Pál
Macisajt
  Válasz | 2012. január 10. 13:44 | Sorszám: 68
"a szerző életpályája az érdekes..."


Kumin?
Sólyom László köztársasági elnök tanácsadója volt, majd 2006-ban kinevezték a Köztársasági Elnöki Hivatal Stratégiai és Kommunikációs Főosztályának vezetőjévé. Tisztségét Schmitt Pál hivatalba lépéséig viselte. Ezt követően a Századvég Alapítvány vezető elemzője lett.


Amúgy a cikkben igaza van(sőt igencsak visszafogottan írja le a totális kormányzati kommunikációs csődöt).

(Az már csak a tények kedvéért említendő, hogy Sólyom alatt sem volt ez valami fényes, sőt..
csak mostanában kezdett bezzegelnök lenni ballibáknál.)

Békáscity
  Válasz | 2012. január 10. 13:23 | Sorszám: 67
Nem is a cikk, hanem mellette a szerző életpályája az érdekes...
Külföldi kánon, kevés ellenvélemény - Hir24 www.hir24.hu http://www.hir24.hu/kumin-szerint/2012/01/08/kulfoldi-kanon-keves-ellenvelemeny/
Időszakos Állat
  Válasz | 2012. január 06. 01:36 | Sorszám: 66
Ennek hiába magyarázol...
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2012. január 05. 22:30 | Sorszám: 65
Az igazséghoz tartozik, hogy gyanús módon az AB nagyon a Fidesznek játszott akkoriban. Szerinted mennyibe kerültek? Jogi szempontból kifogástalan (bár olykor rossz) törvényeket is kifogásoltak.

Más téma, de az is bizarr volt ugye, hogy a Fidesz megengedhette magának a szociális népszavazást. Valami itt nem stimmelt akkoriban.

Atyafi
  Válasz | 2012. január 05. 17:51 | Sorszám: 64
Magyar Közlönyösdivel nincs semmi bajom. Azt hittem, gyakoribb az aláírás előtti véleményeztetés az AB-val.
Macisajt
  Válasz | 2012. január 05. 17:30 | Sorszám: 63
"Tényleg aláírta, de első alkalommal visszaküldte az Országgyűlésnek újratárgyalásra. Második körben meg köteles volt áláírni. "


Jó reggelt, Hófehérke...Fel tetszett ébredni?
Macisajt
Válasz | 2012. január 05. 09:49 | Sorszám: 41

Már csak napok (hetek?) kérdése azt is felfogod, hogy az összes törvény, ami a Magyar Közlönyben kihirdetésre kerül, kötelezően alá van írva a köztársasági elnök által...

Na ilyenből meszelt el az Alkotmánybíróság 74 darabot a Sólyom által 2005-2010 között aláírtakból...

Atyafi
  Válasz | 2012. január 05. 16:52 | Sorszám: 62
Utánanéztem.
Tényleg aláírta, de első alkalommal visszaküldte az Országgyűlésnek újratárgyalásra. Második körben meg köteles volt áláírni.
Utána meszelte el az AB.
Macisajt
  Válasz | 2012. január 05. 15:38 | Sorszám: 61
"Mondj olyan törvényt, amit Sólyom vagy Mádl előbb aláírt és utána semmisítette meg az AB!"

Már mondtam...
Macisajt
Válasz | 2012. január 05. 09:52 | Sorszám: 44
És a libaszakértó egyik utolsó törvénye,amit Sólyom aláírt és megbukott: http://www.origo.hu/uzletinegyed/hirek/20100126-alkotmanyellenes-az-ingatlanado.html

És Sorszám: 41 http://axel.hu/cikk/axel.hu/32112

amit Mádl írt alá...

mpd
  Válasz | 2012. január 05. 14:52 | Sorszám: 60
""Mpd nem annyira hülye, mint amilyennek előadja magát mostanában""

Hát ez meg aztán..... tyű azt a kirilejzomát, hát bé tökkel vágódtá' csülökbe...

mpd
  Válasz | 2012. január 05. 14:50 | Sorszám: 59
Hinnye kótyonfitty!!!!
Összekeverted a Sast a Verébbel?!
Aztahídrobbantó....!!!!!
Én csak MPD meg Ishmael vagyok, mióta a Desdichado jelszavát elfelejtettem, ez a pokolfajzat Route meg nem hajlandó elárulni.
prepegyit
  Válasz | 2012. január 05. 14:46 | Sorszám: 58
visszajöttél értetlenkedni, lac1??
Atyafi
  Válasz | 2012. január 05. 13:55 | Sorszám: 57
Ezt találtam. http://hu.wikipedia.org/wiki/A_Magyar_Köztársaság_elnöke
A törvényhozással kapcsolatos jogkörök [szerkesztés]
A törvény kihirdetéséről, annak kézhezvételétől számított tizenöt napon – az Országgyűlés elnökének sürgősségi kérelmére öt napon – belül a köztársasági elnök gondoskodik. A kihirdetésre megküldött törvényt aláírja, és azt a hivatalos lapban (Magyar Közlöny) ki kell hirdetni.
Ha a köztársasági elnök a törvénnyel vagy annak valamelyik rendelkezésével nem ért egyet, azt aláírás előtt az imént említett határidőn belül megfontolás végett, észrevételeinek közlésével visszaküldheti az Országgyűlésnek, vagy véleményezésre megküldi az Alkotmánybíróságnak, ha annak valamelyik rendelkezését alkotmányellenesnek tartja. Az elnök azonban egy, a parlament által elfogadott törvény kapcsán csak az egyik vétójogával élhet.
Az Országgyűlés a törvényt újra megtárgyalja, és elfogadásáról ismét határoz, vagy ha az Alkotmánybíróság – az Országgyűlés kezdeményezésére, soron kívüli eljárásban – nem állapít meg alkotmányellenességet, akkor a köztársasági elnök köteles azt aláírni és öt napon belül kihirdetni.

Mondj olyan törvényt, amit Sólyom vagy Mádl előbb aláírt és utána semmisítette meg az AB!

Egzisztenciális kvantor
  Válasz | 2012. január 05. 13:19 | Sorszám: 56
Közben esett le, hogy Atyafi inkább skorpió sokadik reinkarnációja.
onogur
  Válasz | 2012. január 05. 13:11 | Sorszám: 55
mpd-nek eggyel több másodnickje van, mint nekem.
De az az egyetlen nem Atyafi.
Egzisztenciális kvantor
  Válasz | 2012. január 05. 13:09 | Sorszám: 54
(Atyafi nem gazduram másodnickje, amikor másik számítógép elé ül le? Én teljesen ebben a hitben voltam eddig.)
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2012. január 05. 12:05 | Sorszám: 53
Kisöreg: Stumpf András tételét. Hogy pontosak legyünk. Talán így nagyobb a respektje a körötökben. Nem az első kritika tőle, ami teljesen jogos. Pl. Kerényi asztalát és talán képeit is kritizálta.
Macisajt
  Válasz | 2012. január 05. 11:55 | Sorszám: 52
Engem a nickek különösebben nem érdekelnek.(max. ignorálás
céljából, ha valamelyikük személyeskedéssel eljátsza...)


Viszont a közelmúltban(is) figyelemre méltó alultájékozottságot tapasztaltam, még a saját oldalon is.
(pl. fogalmuk sincs milyen az IMF hitel, milyen volt, milyen az "örökség"..vagy ez a Sólyom példa is ilyen.
Mikor Török Gábor blogjába (aki elkezdte a "null Schmitt" c. teóriát,hogy aszondja, egy év alatt nulla törvényt vétózott meg, morzasztó), bemásoltam göncz árpád tevékenységét, aki a dicsőséges 94-98 mszp-szdsz kétharmad alatt négy év alatt nulla db. törvényt küldött az AB-re, bár buktak rendesen, beleértve a bokros-csomagot is...
akkor mélységes döbbenet uralkodott el a fórumokon.


Ezért aztán sokszor hasznos a múltat pontosan újra és újra felidézni, pláné ha az ember ilyen hazug legendákat lát hogy "Sem Mádl, sem Sólyom nem írt alá alkotmányellenes törvényeket."(muhaha )
vagy amit most a Jew York Times-tól az ifjabb bárándiig terjesztenek a "négyötödös szabályról amit a Fidesz törölt el"...

onogur
  Válasz | 2012. január 05. 11:48 | Sorszám: 51
mpd???
Egzisztenciális kvantor
  Válasz | 2012. január 05. 11:46 | Sorszám: 50
(Csodálom a türelmedet. Mpd nem annyira hülye, mint amilyennek előadja magát mostanában, csak jó Lego-kockához méltóan minden áron igazolni akarja Edu témaindító tételét.)
Macisajt
  Válasz | 2012. január 05. 11:38 | Sorszám: 49
"Aha. Már értem. Ilyenkor nem ír alá semmit. A kérdéses 74 törvényt sem."


Ha ezt "értetted", akkor kár is beléd

Az ugyanis alapfok, hogy ahhoz hogy egy törvény hatályba lépjen , ahhoz azt mindegyiket kötelezően alá kell írnia a köztársasági elnöknek..

Így történt a 74 utólag az AB által elmeszelt törvénnyel is, az apró-klános illetve a libaszakértő kormány meghozta, parlamenti többségük megszavazta, Sólyom meg szépen aláírta...
aztán jöttek a bukták.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2012. január 05. 11:35 | Sorszám: 48
Ez így ebbena formában nem igaz, ha más adók csökkennek ez egy jó lépés lett volna. Ellenben most tényleg bevezetik és pl. Veszprémben van is nagy felzúdulás a telekadó miatt. Képzeld: a Fidesz van hatalmon.

Örültem!

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2012. január 05. 11:33 | Sorszám: 47
Hülyeség.
kerekferko
  Válasz | 2012. január 05. 10:00 | Sorszám: 46
Gondold el!
Ha nem bukik el a törvény, akkor több százezer család az utcára került volna, mert egy átlag lakásért havi 10-16 ezer adót kellett volna fizessenek, egy családi házért többet is. Földönfutócá vált volna a magyarok 90%-a. Rohadt állatok.
Atyafi
  Válasz | 2012. január 05. 09:55 | Sorszám: 45
Aha. Már értem. Ilyenkor nem ír alá semmit. A kérdéses 74 törvényt sem.
Macisajt
  Válasz | 2012. január 05. 09:52 | Sorszám: 44
És a libaszakértó egyik utolsó törvénye,amit Sólyom aláírt és megbukott: http://www.origo.hu/uzletinegyed/hirek/20100126-alkotmanyellenes-az-ingatlanado.html

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola