Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Szakad a Fidesz? Te melyik utódra szavaznál? (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Szakad a Fidesz? Te melyik utódra szavaznál?
kingvidor
  Válasz | 2007. február 10. 23:06 | Sorszám: 1042
"Most erre válaszolnom kéne?"

csak ha azt akarod, hogy megint hányingerem legyen

Mallow
  Válasz | 2007. február 10. 19:30 | Sorszám: 1041
Most erre válaszolnom kéne?

" Ha már személyeskedünk..."

Tudod honnan indult ez a párbeszéd? Innen: "Nos megpróbálom legyőzni a hányingeremet, ami mindig elfog, amikor a cinikus szemétségeidet olvasom." (113)

Bizony, ezt te írtad. Ezek után köszönd meg, hogy egyáltalán szóba álltam veled, mert ennél többet eddig nem voltál képes kiadni magadból!

kingvidor
  Válasz | 2007. február 10. 00:54 | Sorszám: 1040
"De ne felejtkezzünk el az 1,8 millió egyéni gazdálkodóról..."
Meg a kereskedőkről és felvásárlóktól sem, akik belőlük élnek, akik kartelben áron alul vásárolják fel tőlük a tejet és termést, hogy aztán tízszeres áron felvizezve, vékonyra szelve és egyéb módokon "feljavítva" adják el a városi népségnek, akik már azt sem tudják, mi az az aludttej. Ők is a mezőgazdaságból élnek, ahogy azok a bankok is, ahol a kereskedők az így nyert profitjukat nyomják befele.
onogur
  Válasz | 2007. február 09. 23:31 | Sorszám: 1039
"A mezőgazdaság max. a népesség 5%-át képes eltartani és tartja is el."

Ne szopd be a neolibsi hazudozást.
Való igaz, hogy a mezőgazdaságban foglalkoztatottak száma csak 310 ezer fő. De ne felejtkezzünk el az 1,8 millió egyéni gazdálkodóról, akik közül több mint egymillióan őstermelőként regisztráltatták magukat.
Szóval több mint kétmillióan élnek mezőgazdaságból, és akkor a családtagokat még nem számoltuk.

kingvidor
  Válasz | 2007. február 09. 23:24 | Sorszám: 1038
A nagyapám trianonnal kapcsolatban azt mondogatta régen, hogy bezártak minket az éléskamrába. Mezőgazdasági ország vagyunk. Ha mindenki csak kereskedne és sehol senki sem termelne, akkor ugyan mivel csencselnének az ügyeskedők, mit ennének a kereskedők, miből élnének meg, ha egyszer ők is csak más munkájának a termését fölözik le. Magyarországon minden megterem, a föld a legnagyobb kincs, mit nem adna sok ország ilyen termőföldekért és adottságokért. Egy fiskális szemléletű kufárnak nehéz megértenie, hogy van aki szereti a földet, szeret dolgozni és előállítja azt a kenyeret, pedig ha nem volnának rendes emberek, akkor neki sem volna mit ennie.
kujtorgo
  Válasz | 2007. február 09. 21:48 | Sorszám: 1037
A kereskedelmet már nem kaphatjuk vissza, de a mezőgazdaságot még elveszíthetjük. Így érthető az indulat.
A vidék nemcsak gazdasági, hanem kultúrális kérdés is.
Kicsit hasonló a határon túli magyarsággal való egyesülés versus elkülönülés kérdésével.
L'auberge espagnole
  Válasz | 2007. február 09. 19:46 | Sorszám: 1036
Kár ontani itt a honfivért.

A mezőgazdaság max. a népesség 5%-át képes eltartani és tartja is el. Gazdasági értelmeben szinte nem is tényező. Így politikailag sem. Sokkal inkább emocionális kérdés. S még környezetpolitikai kérdés. De ha maholnap eladnánk az összes földet és "visszakapnánk" a kereskedelmet, akkor jobban járnánk. Nagyságrendekkel.

Szóval nem értem az egymásnak feszülő indulatokat.

kingvidor
  Válasz | 2007. február 09. 19:20 | Sorszám: 1035
Ha már személyeskedünk... Primitíven vidékezel, amolyan tipikus pesti nyálas libernyák módjára, globálisan leszólod az egész vidéket és nem múlik el hosszászólásod cigányozás nélkül. Miközben olyan "okos", jövőbetekintő és falrengető megoldásokkal állsz elő, amely minden mezőgazdasági szakembert megszégyenítene, és mindezt kb akkora pofával, amekkora csak a Pojácának van. A népzenének pedig a városban is van helye ám, mert érték és hagyomány. Nem hallottál még népdalkörökről és táncházakról? Tudom, hogy mi sem áll távolabb tőled, de hidd el, sokan művelik és szeretik. Más kérdés, hogy a médiamocsok sajnos a vidéki embereket sem kíméli, hisz ők is ugyanazokat a latrinákat nézik, sőt, sajnos vidéken nagyobb arányban nézik a földiszórású agymosásokat, mert azt tudják csak fogni. Viszont szerencsére a parasztemberek korán kelnek és korán fekszenek, így némileg védettebbek a totális erkölcs-, érték- és lélekromboló agymosás ellen.
Nem kellenek ám olyan egetrengető nagy megoldások, mint amilyenekkel Molnár áll elő az egészségügy érdekében, elég volna egy kicsit békén hagyni a gazdákat, esetleg egy kicsit meg is támagotni őket a multik akcióitól, kicsit megnehezíteni a külföldi mérgező szemét tömeges beáramlását, meghagyni a vidéki embereknek a falvakben élés lehetőségét, az iskoláikat, postáikat, vasútvonalaikat, mindjárt jobb volna a helyzet. Nem kell ám ide az a nagyon sok okosság, ami a fejecskédből párolog.
Cyti
  Válasz | 2007. február 09. 18:41 | Sorszám: 1034
Az EU érdekeit nem lehet figyelmen kivül hagyni.

-a földek eladása után kerül a vidék ismét látótérbe.
-nem kell nyugatnak a magyar mezőgazdaság, tehát tönkre kell tenni.
-ki kell irtani az EU számára felesleges növényeket, erre van támogatás.
Majd ezek után kiderül?
Akkor amikor nem lesz majd magyar mezőgazdaság.
A kormányunk és pártunk ezeket hüségesen támogatja.
A széllel szemben ................ Lehet?

estebany
  Válasz | 2007. február 09. 18:16 | Sorszám: 1033
Tudod mit? hagyjuk a francba az egymás mellett való elbeszélést! Hagyjuk a folyamat lezárulásának vagy nem lezárulásának a kérdését, a van-e vagy nincs alkalmas gazda-rétegünknek, a mikor és mire szövetkezzünknek a kérdését.

Annak semmi értelme, hogy egy elqrt helyzetből két amatőr mondja meg a kiutat. Különösen nincs akkor, ha te már leírtad a vidéket.

Ez most demagóg lesz, előre mondom! Valóban nem életképes az a gazda, aki a HajdúBÉT csalárd csődje miatt mindenét elvesztette, és a kötélért fordult segítségért. Ahelyett, hogy összefogott volna a na kivel is? Te pedig a román benzinnel drágán traktorozó gazdát veszed észre.

Hagyjuk a francba

Mallow
  Válasz | 2007. február 09. 18:06 | Sorszám: 1032
"Nagy hibád/tévedésed, hogy nem látod át: a gazdaságát elhagyó bármekkora paraszt, kisárútermelő azonnal jelentkezik vagy a szociális ellátórendszerben mint munkanélküli..."

Ez a folymat már mintegy lezárult, és éppen ennek orvoslását ajánlom. Miért nem veszed ezt észre? Két dologgal lehet segíteni: akik számára ez lehetséges, a mezőgazdaságot megtenni alapnak - akár mint gazda, akár mint alkalmazott -, és akik számára nem lehetséges, annak városi munkát adni.

A vita abban van köztünk, hogy jelenleg Mo. mennyire képes feltőkésíteni a mezőgazdaságát, hány embert bír - későbbi jelentős segélyezés nélkül! - a mezőgazdaság eltartani. Az egész vidéket nem, erre írtam, hogy mezőgazd. + turizmus kevés. Az életképes birtok és pénzügyi alap legalább egy résznek azt kínálja, amit az egész nem kaphat meg! A vidék fennmaradó része csak az infrastruktúra javításával és a cigányosodás letörésével stb. menthető!

Egyébként pedig vedd számításba azt is, hogy Mo.-n nincs igazán gazdának alkalmas, rátermett réteg. A termelők nem szervezik meg se az értékesítést, se a feldolgozást, se semmit, és még az a haszon, amit elvileg elérhetnének, nos még azt sem érik el. Nincs továbbá összefogás a géphasználatban sem, az egyiknek van gépe, és jó drágán műveli csak a másik földjét. (Előfordult például az, hogy valaki román benzinnel üzemeltette a munkagépét, de a hazai benzinár-emelésre hivatkozva emelte az árait!)

Tehát semmi összefogás sincs sem a géphasználatban, sem az értékesítés terén. Így még az sem él meg, aki megélhetne! Magyarán itt az emberanyaggal is hatalmas problémák vannak: se a jelenlegi rendszer nem életképes, sem a gazdák egy része nem alkalmas arra, hogy lehetőségét kihasználja földjéből!

estebany
  Válasz | 2007. február 09. 17:39 | Sorszám: 1031
"Nem akarok a vidékből várost csinálni, de a falusi turizmusból és a mezőgazdaságból a vidék nem tud megélni. Egy része meg tudna, ha hagynák, na én ezt támogatom. De az egész nem! Ha pedig mégis, akkor csak jókora EU-s források bevonásával és a mezőgazdaság EU-s szintű szabályozásával. Mint mondtam, az, hogy mi lesz életképes, abba az EU-nak van beleszólása."

Először is. ne az utóbbi 20, hanem az utóbbi 60 évet figyelembe véve én állítom, hogy rombolás (kb. 40 év kollektivizálás + kb 20 év, a kollektivizált mezőgazdaság roncsain elkövetett vidék-ellenes politika után extra segítség nélkül sem a vidéket, sem a mezőgazdaságot nem lehettalpraállítani. Az utóbbi 20 év mezőgazdasági politikája - jórészt függetlenül az EU-tól - pedig éppen arról szólt, hogy csak kevesen tudjanak megélni a mezőgazdaságból, ne pedig sokan. Pedig az EU birtokmérettől függetlenül, sőt, a kicsiket a nagyoknál jobban támogatva segíti a vidék eltartóképességének, lakosság- és életmód megtartóképességének fenntartását. Itt a gond a hazai redisztribúciós rendszerekben van, amelyek mégcsak nem is semlegesek (Ennek közvetett bizonyítéka, hogy már a földalapú támogatásokat is szívük szerint átcsoportosítanák a nagyokhoz, a versenyképesekhez), hanem a kisebb gazdaságok felszámolását, bedöntését segítik. (Mellékszál: a feldolgozóiparral és a bankhitelelekkel karöltve).

Nagy hibád/tévedésed, hogy nem látod át: a gazdaságát elhagyó bármekkora paraszt, kisárútermelő azonnal jelentkezik vagy a szociális ellátórendszerben mint munkanélküli, vagy átképzendő, vagy mittudomén mi, de a lényeg, hogy a feltételek mesterséges megvonása miatt automatikusan válik önmagáról gondoskodni képtelen egzisztenciává, akinek hiába mondod, hogy gondoskodj magadról.

(PS.: én a fjordított utat járom: pesti voltam, 15 éve élek vidéken, nem vagyok bejáró sem, eljáró sem: távmunkát végzek, de a vidék haldoklását napról napra követem, mert együtt élek vele)

Mallow
  Válasz | 2007. február 09. 17:00 | Sorszám: 1030
A francia mezőgazdaság pl. nem az életképességről szól.

Nem akarok a vidékből várost csinálni, de a falusi turizmusból és a mezőgazdaságból a vidék nem tud megélni. Egy része meg tudna, ha hagynák, na én ezt támogatom. De az egész nem! Ha pedig mégis, akkor csak jókora EU-s források bevonásával és a mezőgazdaság EU-s szintű szabályozásával. Mint mondtam, az, hogy mi lesz életképes, abba az EU-nak van beleszólása.

A külföldi tőkének csak egy az EU-s környezethez megfelelően alkalmazkodó mezőgazdsaság tud ellenállni. Lehet, hogy egy nyugati ország meg tudja oldani, hogy mintegy a segélyezés szintjén működteti a mezőgazdaságát, de Magyarország egy volt szocialista romhalmaz, és erre nincs pénze. Az én javaslatom semmilyen szinten sem kedvez a külföldi tőkének, mivel a jól boldoguló gazda sohasem fogja eladni a földjét senkinek - plána ha a törvény is segít neki ebben - tehát egy jól működő mezőgazdaság megteremtése életbevágó szempont. A jelenlegi megtartása viszont végzetes.

Másrészt ez a mostani nem az én kormányom. Te már a sokadik nick vagy, aki ezel jön, pedig nekem aztán semmi közöm Gyurcsányékhoz. Mellesleg az agglomerációban élek, de mindkét ágról vidékről származom, szatmárból és a kiskunságról, és van némi tapasztalatom a vidéki életről, mivel egész gyerekkoromat vidéken töltöttem. Ha egy tipikus városit kerestek, az nem én vagyok.

estebany
  Válasz | 2007. február 09. 16:33 | Sorszám: 1029
Én vidéki vagyok, mallow kartácsam, van elég gond a mezőgazdasággal, de nemcsak azzal! Hidd el: a vidék sem nem tud, sem nem akar a város, városok munkaerő-bázisa lenni, pláne nem olyan végletesen leegyszerűsítő és megalázó feltételek mellett, ahogyan azt te itt sugallod.

Azon meg álszent dolog csodálkoznod, vagy pálcát törnöd, különösen pedig nem felkészületlennek nyílvánítanod a vidéket en bloc, hogy hagyja magát kiszolgáltatni. A kiszolgáltatottság megteremtéséhez pancser módon (ez a jóhiszemű megközelítés), vagy tudatosan, eleve a vidék elsorvasztására irányuló módon (ez a rosszhiszemű, de sajna a valóságot jobban közelítő magyarázat) meghozott törvények, azok végrehajtási gyakorlata vezetett.

A vidék igenis lehet életképes, és kell is, hogy az legyen, erről szól az EU egész története, ha nem vetted volna észre. De nem úgy, ahogyan ezt a jelenlegi kormány csinálja! A te javaslataid sem vezetnének erre az eredményre, sőt. És az élet-és versenyképes birtokrendszer a te olvasatod szerint egyenesen kedvez annak, hogy itt az EU-s tagországok polgárai (ez egy csúnya eufemizmus, magad is tudod) kivásárolják a föld egy részét. Vagy az egészet. Ennek megakadályozásában éppen kedvenc kormányodnak lennének feladatai, de mintha ez nem vágna egybe elképzeléseivel: lásd: nemcsak az állam a rossz gazda, hanem a gazda is rossz gazda (minél kisebb gazda, annál rosszabb ), csak a gazdag befektető a jó gazda).

Annyi idejük pedig a magadfajta városiaknak is van, hogy leüljenek egy sarokba, és átgondolják: van-e egyáltalán joguk véleményt mondani, pláne bolond tippeket adni a következetesen sújtott vidéknek.

Mallow
  Válasz | 2007. február 09. 16:12 | Sorszám: 1028
A mezőgazdaságunk ma is felkészületlen, egyáltalán nem készült fel arra, hogy lassan földet vehet majd Magyarországon bármelyik EU-s polgár. A mai birtokrendszer a mai fejlettségi szinten képtelen lesz ellenállni a változásoknak!

Én máshogy közelítem meg ezt a kérdést. Magyarország nem bírja ki azt, hogy segélyeznie kelljen az egész vidéket. Éppen ezért olyan gazdaságokat kell létrehozni, melyek megállnak a saját lábukon - tehát az EU-n belül -, s nagyságuktól függően munkát biztosítanak a helyieknek. A többi ember számára viszont lehetővé kell tenni, hogy távolabb vállaljon munkát, ellenkező esetben a vidéki lakosság tovább csökken.

Az én javaslataim sztem mindenkinek használnának, hiszen a városok - beleértve a vidéki városokat - munkaerőhöz jutnának, méghozzá (külföldi-belföldi) bevándorlás nélkül erősödhetnének; ugyanakkor a vidék lakossága helyben maradna és a segélyezettek száma csökkene.

A cigányság reszocializációja - bármilyen lehetséges eszközzel - ugyanezt eredményezné: munkára kész tömegek jelennének meg, miközben az elcigányosodás lassulna és a cigányság elrettentő ereje megszűnne. A vidék ismét jól járna.

Életképes birtokrendszer létrehozásával pedig létrejönne egy önálló vidéki réteg, amelyik az eltartottság státusán túljutva még munkát is kínálna a többi vidékinek. Legalább létezne magyar mezőgazdaság! A segélyezettek száma ismét csökken, és azoknál jobban senki sem akarna vidéken maradni, akik önálló gazdasággal rendelkeznek.

Azt pedig, hogy mi számít életképesnek, az EU szabályai befolyásolják. Mivel szabályozzák a versenyt, és valami lehet azáltal is erősebb és életképes, hogy megfelel az EU kívánalmainak és támogatásban részesül.

estebany
  Válasz | 2007. február 09. 15:01 | Sorszám: 1027
Mallow kartács!

A jelenséget jól írod le, nem azért, mert - legalábbis ketten - egyformán látjuk, hanem azért, mert - sajnos - így van, így igaz!

A vidékre alkalmazandó terápiád azonban - szvsz - nem helyes! Mégcsak nem is EU-konform. Úgy foglalnám össze, hogy olyan szinten pragmatikus, mint a mai kormányé: emeljük fel a vidéket a városhoz, utakkal, olcsóbban elérhető városi munkahelyekkel, öszevont iskolákkal-óvodákkal, korszerű és versenyképes tömegárú termelő- és feldolgozó mezőgazdasággal. Ez annyiban nem EU-konform, hogy az EU a KAP keretén belül éppen ezzel ellentétes irányú megközelítést javasol: a vidék megtartó-eltartó erejének fokozását, környezetbarát agrár-támogatást, kevésbé versenyképesség és verseny-orientált agrárgazdálkodást.

A mezőgazdasági fel-nem-készülésünk a csatlakozás időszakában (NB: ebben ludas az összes kormányunk, legfeljebb abban mutatkozik eltérés, hogy ki miben. A "jobboldali" kormányok leginkább abban, hogy egy nemlétező struktúrát igyekeztek támogatni, a "baloldaliak" pedig (inkl. a mait is) abban, hogy a vidéket eleve a nagytőke, a nagybirtok, az eredeti tőkefelhalmozás gondtalan és kíméletlen terepévé tették és teszik ma is) oda vezetett, hogy mára a vidék - talán visszafordíthatatlanul - leszakadóban van. A mai kormányzat semmit, semmi előrevivőt nem kínál, nem igér nekik! Még üveggyöngyöket sem.

A paraszti kultúra elsorvasztása nem most kezdődött, és azért is hamis minden összevetés az EU-val, mert ők soha nem érték át a mezőgazdasági kollektivizáció paraszti életmódra - paraszti kultúrára gyakorolt mentális rombolását. (Ugyanígy volt hamis az azonos (sőt: handicap-es) startvonalra állítás a csatlakozás időpontjában).

Ekkora feszültségeket azonban nem lehet bűntetlenül generálni, úgy is mondhatnám: nem ér meg ennyit az elsődleges tőkefelhalmozásban kedvezőbb pozíciók megszerzése. A járulékos kiadások óriásiak lesznek, és nem lesz, aki ezeket megfizesse: itt vidéken nem lesz pénz, másutt meg nem lesz hajlandóság.

Mallow
  Válasz | 2007. február 09. 14:49 | Sorszám: 1026
A zene MINDENÜTT igénytelen - igen, a városokban is! -, és a vidéki munkanélküliség és az elcigányosodás szintény tények.

Olyan vagy kingvidor kollegád csak kicsiben

Mallow
  Válasz | 2007. február 09. 14:44 | Sorszám: 1025
A vonatokon rengeteg nyugdíjas utazik. Tudom, mert látom. És nem nekik kellene kedvezményessé tenni az utazást, hanem azoknak, akik dolgozni akarnak.

Egyébként miféle filozófia az, hogy ha egy dolog veszteséges, akkor utaztassunk jó sok embert ingyé? Normális vagy te? Ha a dolog nyereséges lenne, akkor erre lenne lehetőség, egyébként még szigorúbban kell eljárni!

Az ország szempontjait kell figyelembe venni, és itt a nyugdíjasok veszítenek. Mer' ebből a szempontból teljesen lényegtelen, hogy Margit néni mennyiért látogathatja meg az unokáit, ezzel szemben lényeges, hogy a munkaerő könnyebben mozogjon.

Mallow
  Válasz | 2007. február 09. 14:27 | Sorszám: 1024
A vidékkel kapcsolatos felvetéseimmel lényegében nem foglalkozol, és azt sem akarod tudomásul venni, hogy a népzene és -tánc helyét TÉNYLEG átvette a „fejlett” városi zene vagy annak egy vidéki változata. Gyáva vagy ahhoz, hogy nyíltan tagadd azt, amiről beszélek, de ahhoz is, hogy elismerd a tévedésedet.

Egyre kínosabb amit művelsz. Bármilyen tény vagy a hozzászólásaim szövege számodra csak zavaró körülmény.

mpd
  Válasz | 2007. február 06. 11:48 | Sorszám: 1023
""Nézz le vidékre, a fiatalok között a diszkós igénytelenség terjed, a férfiakat pedig 40 évesen viszi el az ivás. Nagyapámék nemzedékében még volt tartás (egy évtizede halt meg), az újabbakban már nincs. Munkanélküliség, igénytelenség, a vidék elcigányosodása. Ez a jelen.""


Na, Mallow kartács, csak kibújt a szög a zsákból. Már korábban is lökted az elitista dumát, de ezzel a vidékiző zagyvasággal, amit most írtál, azonnal feliratkoztál azon népes listára, amin azok szerepelnek, akik bekaphattyák.

onogur
  Válasz | 2007. február 06. 11:30 | Sorszám: 1022
"Pl. a nyugdíjasok utazási kedvezményének csökkentésével talán megoldható lenne, hogy több vidéki utazhasson olcsóbban a városokba dolgozni."

Ebből is látszik, hogy fogalmad sincs a témáról, szerintem még életedben nem ültél vonaton ( na jó, a Budapest-Siófok intercity kivétel ).
Hát először is: a belföldi utasszállítás a világon szinte mindenhol veszteséges. De "sajnos" fenn kell tartani ugyanúgy, mint a közvilágítást, bár hasznot nem hoz soha a büdös életben. A németek 1999-2002 között belegyilkoltak a vasútba 80 milliárd (!!!) márkát és így elérték, hogy már nem veszteséges a vasút, bár ez is elsősorban az áruszállításnak köszönhető.
Persze Magyarországon tipikusan a lehető legrosszabb megoldást választjuk: privatizáljuk a nyereséges vasúti áruszállítást és az állam nyakán hagyjuk a lerohasztott, amúgy is korszerűtlen, elavult, veszteséges belföldi utasszállítást.
Másodszor: egyszer úgy a kaland kedvéért szálljál fel egy vidéki vonatra és nézd meg, hány ingyenélő, unatkozó, kedvezményt kedvezményre halmozó nyugdíjas utazgat céltalanul összevissza. Utána pedig kivételesen gondolkodjál el azon, hogy ha ez a "rengeteg" nyugdíjas nem ülne a vonaton, akkor miért is lenne olcsóbb a személyszállítás?

negyven rabló
  Válasz | 2007. február 04. 23:52 | Sorszám: 1021
No vazze! EZ a LÉNYEG!
"Ha olcsóbb a boltban a teljesen igénytelen "Reggeli ital", akkor az idősek is azt veszik, és nem mennek át a szomszédba igazi tejet venni. Ez a helyzet, és a körülöttünk fekvő országok magyar lakosságára is ez vár - csak időben még mögöttünk járnak."
Az az ember sem veszi meg a rendes tejet, aki egész életében azt itta!!! (Persze nem is tudja megvenni, mert nincs!)
Nincs lehetősége rá, mert (most) a saját egyszem tehenét nem tudná ellátni, pedig korábban a tehénkével - a zöldséggel, egyéb terménnyel- volt képes egy közösséget fenntartani úgy, hogy a helyi iparosok,kereskedők is megéltek minden faluban, ahol termeltek és eladtak!!
Ez volt a Hangya szövetkezet!
Egyszerűen nem értem, hogy idióta yuppie-k, vagy annak látszó faxok, hogyan merik kijelenteni, hogy "Az állam rossz tulajdoos"!

Az állam a képviselői által nyilvánul meg!

A mi képviselőink azok, akiket megválasztottunk!

kingvidor
  Válasz | 2007. február 04. 23:16 | Sorszám: 1020
Mi az hogy átlagos falu? Jártam ilyenbe is, olyanba is, vannak ahol rendezettek az utcák és a házak, van ahol kevésbé. Kocsmában is jártam, borozóban is, van amelyik hangulatosabb, van amelyik kevésbé. Szerinted van olyan, hogy "a vidék zenéje", meg hogy az színvonaltalan szar lakodalmas tekknó? Ott legalább még tudnak egy lakodalmon együtt énekelni, nem csak szánalmasan rángatóznak valami - véletlenül sem magyar - örjöngésre, amit a süketülés határáig felnyomnak, nehogy két szót kelljen beszélgetni a másikkal. Egyébként szerintem nem sok vidéki embert ismerhetsz, mert elég sablonos és primitív urbanista sztereotípiákat nyomatsz itt a vidéki emberekről és életről. Aztán jössz az olyan okos szövegekkel - hogy rendbe kéne tenni, meg jól végig kellene gondolni, meg életképes feltőkésített birtokrendszer stb -, mintha a Pojácát hallanám személyesen. Közben meg többmillió disznóval kevesebbet termel az ország, hogy mindent teljesen tönkretesznek, ami a mezőgazdaságban óriási lehetőségeket jelentett, hiszen mezőgazdasági ország volnánk. De ez nem zavar, mert szerinted ez a fejlődés, ha Gyurcsány mondja - persze csak azért, mert a multi haverjainak át akar játszani minden lehetsőget és földet -, de úgy látszik, van aki el is hiszi neki, hogy ez a fejlődés.
Mallow
  Válasz | 2007. február 04. 19:24 | Sorszám: 1019
Ha ez neked nem tény, akkor menj el egy átlagos vidéki faluba, nézz be a korcsmába és a diszkóba. A vidék zenéje például ma a lakodalmas tekknó. (Vagy valami hasonló színvonaltalan szar.) Na, miután legalább ezt megtapasztaltad, azután próbáld meg elmagyarázni, hogy a paraszti kultúra még létezik! Parasztok nélkül, és minden egyéb nélkül, amely azt még elevenné tette....

Egyébként úgy beszélsz, mintha én a vidéket akarnám gyengíteni, vagy én e folyamatokat kívánnám. Pedig nem: ezek a folyamatok léteznek, és a kor sajátjai, tőlem és tőled függetlenül végbe fognak menni, és javarészt már le is zajlottak! A falusi állapotokon változtathat a mindenkori kormány vidékpolitikája, de a paraszti kultúra eltűnése megállíthatatlan. A fejlődés ugyanis eltünteti a parasztot, és ha nincs parasztember - legfeljebb a vidéki túrizmusból élő "paraszt" - akkor ugye nem lehet neki paraszti kultúrája.

A vidékkel mindenképp foglalkozni kell, rendezni kell a mezőgazdaságot (erős, életképes, feltőkésített birtokrendszer kell), valamit kezdeni kell az alkoholizmussal (pl. adók növelése, olcsó gagyi italok kitiltása) és a cigánysággal. Emellett nem árt a vasúti közlekedést - amely a vidéket összeköti a fővárossal - rendbe tenni. Pl. a nyugdíjasok utazási kedvezményének csökkentésével talán megoldható lenne, hogy több vidéki utazhasson olcsóbban a városokba dolgozni. De ezek itt amolyan rögtönzött ötletek, mindenesetre aki komolyan foglalkozni akar a vidékkel, annak hasonló ötletekkel kellene előállnia, és azokat jól véggigondolni. Én ugyebár nem vagyok vidékfejlesztési miniszter...

kingvidor
  Válasz | 2007. február 04. 19:04 | Sorszám: 1018
Attól még nem az a tény, hogy a vidéki élet és a népi kultúra megszűnik, hanem az, hogy vannak olyanok, akik ezen munkálkodnak. Akik módszeresen szigetelik el és építik le a falvakat, akik tönkreteszik a magyar mezőgazdaságot és a gazdákat, akik a falvaktól elveszik a vidéki postákat, iskolákat és vasútvonalakat, az anyagiakról nem is beszélve. A magam részéről ettől még nem hinném, hogy ez volna a jövő, mert szerintem az emberek emberi életre törekednek, nem pedig elállatiasodott és elgárgyított tengődésre egy mocskos belvárosi szmogos lyukban, mérgező műanyagszemeteket csócsálva és médiamocsok mellé, amellyel folyamatos kábulatban tartják, hogy ne jöjjön rá a helyzetére. Ha így is alakulna a világ, ezeknek a városi véglényeknek nem sok esélyük volna a túlélésre egy katasztrófa esetén, mert víz, áram és gáz nélkül hamarabb kinyúvadnának, mint azok a vidéken élő emberek, akik még tudják, hogy mi az a tehén és hol kell megfogni, hogy tej jöjjön belőle.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola