Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Cipolla-Fleto (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Cipolla-Fleto
iszalag
  Válasz | 2005. október 31. 15:19 | Sorszám: 47
Gyurcsány „megmutatta, merre van az előre, és visszarángatta a földre az átfogó koncepciókon szocializálódott minisztereket”, határozottan, de nem bántóan viselkedett – ez volt a történtek általános értékelése. A kormányfő azt is nyilvánvalóvá tette: tartósan a jelenlévőkkel számol, de a feladatokat számon kéri. ű http://www.nol.hu/cikk/335962/
iszalag
  Válasz | 2005. október 31. 15:18 | Sorszám: 46
Mindenki későn jött, de senki sem késett el; Cipolla váratott magára. (Két évet
Váratott magára, igen, ez a helyes kifejezés. Fokozta a feszültséget fellépése halogatásával. A közönség nem vette rossz néven a számítást, de mindennek van határa. Fél tíz felé tapsolni kezdett - a jogos türelmetlenség nyilvánításának barátságos formája, mert egyben a kifejeződni vágyó tetszést is jelenti. "
iszalag
  Válasz | 2005. október 31. 15:17 | Sorszám: 45

Cavaliere Cipolla, amint a plakátok nevezték, amelyeket egy szép napon mindenütt, az Eleonora-penzió ebédlőjében is kifüggesztettek - utazó virtuóz, mulattató művész, forzatore, illusionista és prestigiatore (így jelölte meg magát), aki a tekintetes Torre di Venere-i publikumnak néhány rendkívüli, titokzatos és elképesztő tüneményt szándékozik bemutatni. http://rondasite.fw.hu/ebook.html

iszalag
  Válasz | 2005. október 31. 07:45 | Sorszám: 44
ferkó
  Válasz | 2005. január 09. 23:59 | Sorszám: 43
Tisztelt Hölgyem!
Ha valaki egy társa rendezvényen, (és itt nem a -40 es évek amerikai kultúráját értem Lásd Pl. Casablanka)engedély nélkül rágyujt az vagy bunkó vagy úgy gondolja, hogy ezt neki lehet. Ismerve a körülményeket az utóbbit feltételezem, további következtetéseket azt hiszem nem kellkommentálni.
kacamicli
  Válasz | 2005. január 09. 23:26 | Sorszám: 42
nem fogom betenni, mert nem emlékszem a topik(ok) címére, továbbá van jobb dolgom is, mint órákat bogarászni kétéves topikok után
ha elhiszed jó, ha nem hiszed el úgyis jó
(a gondola egyik topikjába is berakta a hírtévé által manipulált felvétel kikockázott képeit, te is megkeresheted, ha annyira érdekel)
ferkó
  Válasz | 2005. január 09. 23:00 | Sorszám: 41
Magammal beszélgetek.
ferkó
  Válasz | 2005. január 09. 22:44 | Sorszám: 40
Ha betennéd, meg köszönném.
ferkó
  Válasz | 2005. január 09. 22:43 | Sorszám: 39
Kis asszony(?) Ön dohányzik?
ferkó
  Válasz | 2005. január 09. 22:38 | Sorszám: 38
Valóban, a ...szalonban és nem az asztalnál.
kacamicli
  Válasz | 2005. január 09. 22:37 | Sorszám: 37
megtalálható az itteni erről szóló topikban (az ingyán által betett hírtévé kikockázással együtt) ill. az index ezzel foglalkozó topikjában
bármikor megtekinthető... ))))
ferkó
  Válasz | 2005. január 09. 22:35 | Sorszám: 36
Légyszíves idézd a kiderülést! Kösssssz.
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2005. január 09. 19:40 | Sorszám: 35
kérdezd meg onogurtól!
nemszadista
  Válasz | 2005. január 09. 15:52 | Sorszám: 34
Ez Gyurkány beceneve alomtársai körében.
szentistvánjobb
  Válasz | 2005. január 09. 13:47 | Sorszám: 33
/Félre

A Cipollát értem, de mi az a Fletó ?

szalonna
  Válasz | 2005. január 09. 07:36 | Sorszám: 32
volt? és mégis a tányérba hamuzott?! )
szalonna
  Válasz | 2005. január 09. 07:35 | Sorszám: 31
Bohumil Hrabal szerint: "Szarból nem lehet ostort fonni, de ha fonsz is, ne pattogtass vele". Werber mágus meg épp erre tesz történelmi kisérletet.
Ritter
  Válasz | 2005. január 09. 01:39 | Sorszám: 30
Gyurcsany nem mutatott semmi koncepciot mert a szar ne mutogasson hanem lapuljon a fube!!
nemszadista
  Válasz | 2005. január 09. 01:31 | Sorszám: 29
Kérlek alássan, reakciós Zsíros urambátyám, a hatásmechanizmusok, valamint a programok és
személyiségképek vizsgálata az "orbáncos miniduce" kifejezés esetében azt mutatja, hogy ez jól működik, mert
haladó és modern (=baloldali) utalás (nem pedig ellenszenvkeltő primitív szómágia) Orbán Viktor, a fasiszta, balkáni és nem egészen demokratikus* jobboldal vezetőjének személyére.

Továbbá antiklerikális trappista, nacionalista,... további címkékért lásd az európai szellemiségű MSZP és SZDSZ kommunikációs stratégiáját tartalmazó iratokat.


A kérdéskörről talán ennyit.
A "Gyurkány" nekem azért tetszik jobban a "Lopcsányi"*-nál, mert ... a morfológiailag minimális differencia modern, progresszíven európai konnotációkat invokál az
exkluzíven europér és demokrata Árpi bácsi személyére

* Bár a kádkövek természetesen engem is meggyőztek arról, hogy a magyar szociálliberális tábor üdvözítője
az utolsó forintig tisztességes (miazhogy! nagyonis!) módon szerezte minden pénzét.

kacamicli
  Válasz | 2005. január 08. 22:28 | Sorszám: 28
Don Lardo mio carissimo,

ne kezdjük újra, plíííííííz, a hírtévé hamisított (valamék kockáján aszem még a hamutartó is láccik, az ingyán anno kikockázta és ide is berakta, máig a fülembe cseng HAME kartács ízes káromkodása!) mert a topik ott fog sírni a t.szerk-ben, hogy ő szét van offolva ... ))))

Har Perah
  Válasz | 2005. január 08. 22:25 | Sorszám: 27
T. nemszadista,

ha majd szóba elegyedsz Zsíros úrral, kérlek, mondd el neki a következőket (előre is köszönöm a segítségedet a párbeszédet részéről akadályozó tényezők áthidalásában):

1) Természetesen Orbánnal kapcsolatban is ugyanezt gondolom, nem hiszem, hogy bárkit a csipkelődésen túl helyes, sőt azt gondolom, hogy undorító családjával, másra nem tartozó viszonyaival, preferenciáival, vélelmezett származásával kapcsolatban támadni. Az anyagi viszonyai, és abból különösképpen a közpénzeket érintő, illetve hivatali ideje alatt keletkezett vagyonnövekményét érintő kérdések felvetése helyes, ezt nem is kifogásoltam. Más kérdés az, hogy ezeknek az anyagi jellegű észrevételeknek helyes-e egy általános privatizációellenes és piacgazdaságellenes tónust adni, mert szerintem nem helyes, nem előremutató.

2) I-ten.

Ha valaki antiklerikális, attól még ragaszkodhat vallási tudati elemekhez, megérintheti a gondolatkör, sőt hívő is lehet.

Ismeretes módon a zsidóságban tilos a Fennvaló nevét leírni. Ennek van egy szokásos, de nem kötelező kiterjesztése a tiltott Néven túl annak más nyelvű megfelelőire, illetve szakrálisan érintett személyekre.

Ennek a jelzése az észrevételezett kötőjel. Éppenséggel egy vallásos tradíció megtartása, nem tudom, miért lenne kárhoztatható.

Ha nem zavar, van erről a dologról egy vicc, amely rámutat a lényegre:

Kohn szombaton találkozik Grünnel, aki láthatóan éppen a templomba megy.

Grün megkérdezi tőle: - Kohn, azt hallottam, ateista lettél! Igaz ez?

Kohn: - Beszéljünk másról. Találkozzunk holnap, válaszolni fogok.

Másnap: - Na igaz, hogy ateista lettél?

- Igaz.
- És ezért kellett engem ma idehívnod, hogy ezt elmondd? Miért nem mondtad el mindjárt?

- Meg vagy te őrülve? Szombaton?

szalonna
  Válasz | 2005. január 08. 22:21 | Sorszám: 26
AbameinKatz. Ha van hamutartó, rá lehet gyujtani. Nem mondom, volt már eset, hogy félrészegen tányérba hamuztam, de vagyok én egy försztlédi?
kacamicli
  Válasz | 2005. január 08. 22:17 | Sorszám: 25
kávé szervírozásnál minden további nélkül
és ugye emlékszünk még a hírtévé kicsit időben összekeveredett "képsorára"... )))))
szalonna
  Válasz | 2005. január 08. 21:41 | Sorszám: 24
OFF ott a probléma, hogy Thomas Mannt alig olvassa ma már valaki, a Cipolla-ra max azt hiszik, hogy pizza-féleseg. ON

Szabo G. hozzaszolása már-már szanyi-i magasságokban szárnyal.

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2005. január 08. 21:22 | Sorszám: 23
Uggyan! Hagyd már ezt a két antikomonistát! Minden mondatuk annyira hiteles, amennyire nem a komcsik szekerét tolják, gyalázatosságukat mosnák hófehérre. Jön itt a nyasgemnyica a bugris Csaplárral, aztán Péra a vuduzással...

Az a Péra eftás, aki valamiféle babonás félelemből -jóllehet ántiklérisista- nem meri kiírni Isten nevét, hanem kötőjellel helyettesíti az 's' betűt, aki Pál apostolt 'áruló'-ként aposztrofálja, vagy legalábbis Saulusként nevezi.
Azért, ha majd szóbaelegyedsz vele, kérdezz mán rá, hogy a

"És elhinni és terjeszteni, bármit, a felesége nagyapját, a protokollt, a japán császárt, tökmindegy és az abszolút rossz képéből kiindulni, elemzések, hatásmechanizmusok vizsgálata, programok, személyiségképek, történelmi áttekintés nélkül. Akciózni, önkielégítés formájában."

kitételétől hajlandó-e elvonatkoztatni Orbán esetében is!
Vagy ez is csak egyfajta vuduzás, balázsolás?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola