Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Khon bácsi zaklatott történelmének megfejtése, Benestől-Telekiig

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Khon bácsi zaklatott történelmének megfejtése, Benestől-Telekiig
zividivi
  Válasz | 2004. július 15. 19:20 | Sorszám: 9
//"....ha Radnóti magyar, akkor a sarki fűszeres Kohn bácsi is az vagy-vagy, ..."//

Ez a legfurcsább állítás az egész szemelvényben. Nem csak nem igaz, hanem sokatmondó is.

Radnóti ugyanis magyar volt. Egy olyan zsidó származású ember, aki életével, szóval, tettel, érzelemmel és értelemmel is vállalta a közösséget a magyarokkal. A sarki fűszeresről meg semmit sem tudunk. Ha ő is olyan volt, mint Radnóti, akkor és csak akkor igaz rá is az állítás. Ám ha netán gyűlölte volna a magyarokat, hát bizony hiába nyitott közöttük boltot, vett bírtokot, vagy bármit, a nemzethez aligha tartozott volna!

Szóval, ebben az esetben egyáltalában nem létezik a tertium non datur.

Viszont létezik egy olyasmi, mint ami az indiánokkal történt. Ugye, már senki sem őket tartja "amerikaiaknak?

Nyam Nyam
  Válasz | 2004. július 14. 22:06 | Sorszám: 8
Itt azonban megbeszélheti minden fél, Kohn bácsi keserveit a történelem posványában, Benesb bűneit, és Teleki nagyságát.
terra
  Válasz | 2004. július 14. 20:09 | Sorszám: 7
Szóljon a moderátor, az "ő topicja".

Most vicc nélkül: abban a topicban elmegy, mint sok minden más is. Az amolyan vegyes felvágott-topic.

Nyam Nyam
  Válasz | 2004. július 14. 20:07 | Sorszám: 6
Akkor szóljál a moderátori topikban vitatkozóknak, mert ott ugyanis erről folyik a vita!
terra
  Válasz | 2004. július 14. 19:56 | Sorszám: 5
Az, hogy vannak, akik bárhol, bármikor hajlandóak vitát folytatni ugyanarról, ugyanazoknak az érveknek a meddő ismételgetésével, még nem változtat azon, hogy a témával kapcsolatban létezik már topic. Márpedig ha létezik egy témában topic, akkor párhuzamos topicot nem illik nyitni.

Ezen nem változtat az sem, hogy hozzácsaptad Kohn bácsit meg Benest is, aminek amúgy semmi értelme.

Nyam Nyam
  Válasz | 2004. július 14. 19:49 | Sorszám: 4
Ha igaz lenne amit írsz akkor nem erről szólna a modera topik.
Nyam Nyam
  Válasz | 2004. július 14. 19:49 | Sorszám: 3
De itt most a kettő együtt érvényes.
terra
  Válasz | 2004. július 14. 19:42 | Sorszám: 2
Teleki szerepének kitárgyalására van egy másik topic, szvsz ezt a csontot már alaposan megrágták.

Zsidókkal kapcsolatos topic is van vagy egy tucat, úgyhogy ez a topic szvsz tök felesleges.

Nyam Nyam
  Válasz | 2004. július 14. 19:37 | Sorszám: 1
Egy része a vitának izelítőül:


Nyam Nyam
Válasz | 2004. július 14. 19:06 | Sorszám: 380
Nem! Teleki nagyon okos volt és pontosan látta, hogy nem lehet egy nagyon törtető, és kétirányú identitással rendelkező csoportnak kiszolgáltatni az országot.
Előzmény: kacamicli 2004. július 14. 19:02
akottyabot
Válasz | 2004. július 14. 19:04 | Sorszám: 379
Semmi. Mindössze mást vallunk. Te onnan, én innen nézem a dolgokat. Te nem szereted a shiftet nyomkodni, én igen. Te

Mindegy.
Előzmény: kacamicli 2004. július 14. 19:02
Nyam Nyam
Válasz | 2004. július 14. 19:04 | Sorszám: 378
Teleki tudta, hogy túl sok a zsidó bizonyos helyeken és ha nem tesznek valamit akkor ez még növekedni fog. Nincs ebben semmi rossz.
Előzmény: kacamicli 2004. július 14. 18:58
kacamicli
Válasz | 2004. július 14. 19:02 | Sorszám: 377
szerintem meg Teleki egy kifejezetten kártékony politikus volt
na, és akkor mi van?
Előzmény: akottyabot 2004. július 14. 18:48 | Válaszok
Nyam Nyam
Válasz | 2004. július 14. 19:01 | Sorszám: 376
A jogfosztás az valóban jogfosztás, de meggondolandó akkor ha egy csoport többlet jogokkal rendelkezett, illetve harcolt ki magának, ügyeskedett, befolyással üzérkedett stb.
Ma is ez van. Azaz limitálni kell a jogokat ha egyes csoportok túlzottan elhatalmasodnak. Egyenlőség, testvériség, szeretet.
Előzmény: kacamicli 2004. július 14. 18:29
onogur
Válasz | 2004. július 14. 19:00 | Sorszám: 375
Nem válaszoltál, de nem is számítottam válaszra.
Előzmény: kacamicli 2004. július 14. 18:58
Gyöngy
Válasz | 2004. július 14. 18:59 | Sorszám: 374
Nem, mert a moderátor figyelme még mindig nincs eléggé felhíva! Hogy mire is, ne tőlem kérdezd !
Előzmény: Nyam Nyam 2004. július 14. 18:54
kacamicli
Válasz | 2004. július 14. 18:58 | Sorszám: 373
nézd, te csak tapsikoljál Telekinek és az ő nevével fémjelzett jogfosztásnak, nyomasd a zöld vigyorokat még utólag is mások szerencsétlensége miatt és eközben légy roppant büszke magadra

ui.
az én klaviatúrámat kábé 4-5x hagyta el a "mélymagyar", mindannyiszor valami ordenáré zsidózás kapcsán, úgyhogy eltévesztetted a házszámot
te is reklamálhacc Németh Lászlónál, ha valami nem teccik
Előzmény: onogur 2004. július 14. 18:49 | Válaszok
Nyam Nyam
Válasz | 2004. július 14. 18:54 | Sorszám: 372
Nem kellene erről egy másik topikot nyitni, hogy Kohn bácsival hogyan baszott ki a történelem és mennyiben volt ő is felelős ezért?
Válaszok
onogur
Válasz | 2004. július 14. 18:51 | Sorszám: 371
Szívesen elvitatkozgatok arról, hogy a sarki fűszeres Kohn bácsit mennyiben érintette az első és második zsidótörvény...
(Ja, a szmájli Neked szól, nem Kohn bácsit röhögöm ki )
Csak nem ebben a topicban.
Előzmény: kacamicli 2004. július 14. 18:29
onogur
Válasz | 2004. július 14. 18:49 | Sorszám: 370
Ne beszélj Te duflacollstockról akkor, amikor szerinted a mélymagyarozás az PC, a hígmagyarozás viszont kódolt antiszemita zsidózás.
Előzmény: kacamicli 2004. július 14. 18:38 | Válaszok
akottyabot
Válasz | 2004. július 14. 18:48 | Sorszám: 369
A kettős mércével mérő ember (nem nick) titulust vállalom. Sarkítok, hátha megérted: Idióta, önmagukat húdenagyon nemzetinek valló, valójában Hitlert imádó ismerőseimnek szoktam volt mondani, hogy jókat röhöghetnék egy-egy "nemzetközi skinhead-találkozón", ha valóban komolyan gondolnák azt, amit vallanak. Mert akkor a magyarnak szinte kötelessége lenne szétverni a oláh/tót/talján stb. skinhead pofáját! Ugye? Ezért érzem úgy, hogy ők nem nemzeti gondolkodású emberek.
Én meg hadd lássam Teleki-t jó embernek, Benes-t pedig egy rossznak. Mert magyarnak vallom magam, s Teleki értem dolgozott, a másik pedig ellenem.
Mert valahol állni kell. Ha megtaláltad a helyed, légy oly kedves, jelöld meg hol is van!
Előzmény: kacamicli 2004. július 14. 18:38 | Válaszok
kacamicli
Válasz | 2004. július 14. 18:38 | Sorszám: 368
mondtam már: ha valakinek averziói vannak Benessel szemben, akkor legyenek meg ugyanaok az averziói Telekivel szemben, mert mindketten roppant büszkék voltak arra, hogy milyen ügyesen jogfosztottak
ha meg neked csak Benesé fáj, az legyen a te bajod - de ennek kapcsán ne hivatkozz nemzeti érzelemre, mert az csak egy álságos porhintés egy szép, méretes duflacollstockra
Előzmény: akottyabot 2004. július 14. 18:23 | Válaszok
kacamicli
Válasz | 2004. július 14. 18:29 | Sorszám: 367
azok a "zsidók" magyarok voltak
ha Radnóti magyar, akkor a sarki fűszeres Kohn bácsi is az
vagy-vagy, tertium non datur

ui.
idézzem a váci zsidók kapcsán elpottyantott zöld vigyorokkal tarkított hozzászólásaidat?
te ott nem rajtam röhögtél, hanem - utólag is - azokon a szerencsétleneken

hozzád hasonló mélyzégekbe egyébként itt egyvalaki süllyedt még, az a ****** aki előadta, hogy Radnóti az erkölcsi győztes

és nem győzöm hangsúlyozni:
jogfosztás, az jogfosztás, akárki ellen is követik el
úgyhogy az én értékítélemben Teleki semmivel sem különb Benesnél - lehet, hogy Teleki földrajztudósnak meg kartográfusnak jobb volt Benesnél, politikusként mindkettő ugyanannak a szarkupacnak a mélyen megvetendő részei
Előzmény: onogur 2004. július 14. 17:48 | Válaszok
akottyabot
Válasz | 2004. július 14. 18:23 | Sorszám: 366
Benes-re.
Ki
Valamelyik fórumon, valamelyik témában felmerült, hogy állandóan jelzős szerkezeteket és megszólításokat használsz. Megnyugtató, hogy most is ilyen nélkül szólsz hozzám. Vagy nem.
Be
Előzmény: kacamicli 2004. július 14. 18:19 | Válaszok
kacamicli
Válasz | 2004. július 14. 18:19 | Sorszám: 365
mondsza, kicsim, hogy jön ide a nemzeti érzelem?
csak nem az a nemzeti érzelem, hogy egy barom által zsidónak definiált magyarok jogfosztásán örvendezünk?
kötve hiszem, hogy ez lenne a nemzeti érzelem definíciója
Előzmény: akottyabot 2004. július 14. 17:03 | Válaszok
Gyöngy
Válasz | 2004. július 14. 18:02 | Sorszám: 364
Bizony, éppen ezen a nick-eden láttm a a megnevezett mutatványt .
Előzmény: onogur 2004. július 14. 17:51
Gyöngy
Válasz | 2004. július 14. 18:01 | Sorszám: 363
"Sajnos sok nikket elveszítettünk, én például kimondottan élveztem Micuembert..."

Én is élveztem. Elveszítettük (az index-en se nagyon látom). Miért veszítettük el? Mert valaki(k)nek muszáj volt izmozni a Kaszinó alfórumban. Egy érdekes, különös gondolkodásmódú nick-kel szemben .
Előzmény: onogur 2004. július 14. 14:28
onogur
Válasz | 2004. július 14. 17:51 | Sorszám: 362
Nem tudom, mit szoktak az indexen mondani, az utóbbi két évben cirka négy hozzászólásom volt ott.
Ha meg bizonyításra kérlek, akkor ne kedvetlenedj el, hanem bizonyíts. Mondom, az én memóriám fél évre terjed ki visszafelé, állítom, hogy ebben az időszakban nem eprészkedtem más nicken.
( Előtte sem sokat, valami Nabuko don Ozor néven marhultam )
Előzmény: Gyöngy 2004. július 14. 17:36 | Válaszok
onogur
Válasz | 2004. július 14. 17:48 | Sorszám: 361
Ha arról beszélsz, hogy helyeslem-e, miszerint az egyetemek bizonyos karaira ( ha jól emléxem ) 10%-ban maximalizálták a felvehető zsidó hallgatók számát, akkor a válaszom egyértelműen: igen.
A törvény egyéb rendelkezései közül többel viszont nem értek egyet.
Hatalmas tévedésben vagy, anno a viták során én rajtad röhögtem, nem a jokfosztott józsikon.
Ha meg Te összemosod Benest és Telekit, akkor vagy fingod sincs a történelemhez ( amit kétlek ), vagy direkt szórakozol itt és állítasz valótlanságokat.
Előzmény: kacamicli 2004. július 14. 17:00 | Válaszok
Gyöngy
Válasz | 2004. július 14. 17:36 | Sorszám: 360
"Amit írtál, az egyszerűen HAZUGSÁG."

Igen, az index-en is ezt szokták mondani, ha nincs kedvem többezer hozzászólásnyit visszamenni valaminek az igazolására , és aki egyszer megteszi, miért ne tételezhetném föl, hogy megteszi máskor is.
Előzmény: onogur 2004. július 13. 21:47 | Válaszok
akottyabot
Válasz | 2004. július 14. 17:03 | Sorszám: 359
Érzelem sehol?


Mármint nemzeti. Bár szerintem nincs igazad. Persze csak azért, mert elfogult vagyok.
Előzmény: kacamicli 2004. július 14. 17:00 | Válaszok
kacamicli
Válasz | 2004. július 14. 17:00 | Sorszám: 358
tudod, annál mélyebbre már nemigen lehet süllyedni, ha valaki még utólag is helyesli meg röhög azon, hogy embereket szisztematikusan jogfosztottak
és felhomályosítanálak, hogy a Benes-féle jogfosztások dettó ugyanez a kategória - jogfosztás az jogfosztás, és mindkét józsi roppant büszke volt magára, hogy milyen fasza legények
ha te tapsikolsz Telekinek, akkor tapsikoljál szépen Benesnek is, szép párt alkotnak
Előzmény: onogur 2004. július 14. 15:25 | Válaszok
kacamicli
Válasz | 2004. július 14. 16:53 | Sorszám: 357
annyi mint Telekinek biztos volt... ))))

Nyam Nyam
  Válasz | 2004. július 14. 19:34 | Sorszám: 0
Itt lehetne folytatni a moderátor topikban offnak számító, ám érdekes eszmecserét!

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola