Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Üzenet a JÓISTENNEK. (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Üzenet a JÓISTENNEK.
Ditke
  Válasz | 2004. augusztus 01. 22:49 | Sorszám: 211
Ez jó !
semmi (ta)
Flammarion
  Válasz | 2004. augusztus 01. 22:38 | Sorszám: 210
Semmi. Mi legyen. Őrködik a Notre-Dame ban.
Ditke
  Válasz | 2004. augusztus 01. 22:33 | Sorszám: 209
Van az ember, az Ő KÉPMÁSÁRA,

és vannak a semmik (semmi-ták) ezek a quasimodok.

De egy nagy teológusunk csak úgy hívja őket, hogy

ők ISTEN majmai,

nem azért, mert utánozzák Istent, hanem mert ISTENT játszanak, majom létükre. Darwin is azt mondta, hogy a majomtól származnak. ŐK.
Mi meg Istentől.

Jézus sem imádkozott értük, ellent is mondana :
istengyilkosokért imád-kozni.
Lásd: a 11 galileai (NEM ZSIDÓ) apostolnak, amikor megjelent a Szentlélek és utána Jézus imádkozik az Atyához.
Érdemes ezt a részt többször, szavanként megrágni.

szokimondo
  Válasz | 2004. augusztus 01. 17:42 | Sorszám: 208
"Teremté Isten az embert az ő képmására....."

Kvazimódóval mi van?

Flammarion
  Válasz | 2004. augusztus 01. 02:38 | Sorszám: 207
Ne gyerekeskedj, Lásd előző beírásom.
Tehát, hogy egész ponots legyen az idézet (éreztzem, hohy kimaradt a "tehát":

Idézet:
mert "monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra; és uralkodjék [...] mind az egész földön [...] Teremté tehát Isten az embert az ő képére, [...] férfiúvá és asszonnyá teremté őket" (1Móz 1:26-27). Itt világosan feltárul az emberiség eredete. Az isteni feljegyzés olyan világos, hogy téves következtetéseknek nincs alapja. Isten az embert a saját képmására teremtette. Ebben nincs semmi titokzatos. Alaptalan az a feltevés,

hogy az ember lassú, fokozatos fejlődéssel alakult ki az alsóbbrendű állat- vagy növényvilágból. Ez a tanítás a Teremtő csodálatos munkáját az ember szűk, földi fogalmaihoz alacsonyítja le. Az ember olyan eltökélten tagadja Istent mint a világegyetem korlátlan urát, hogy lefokozza saját magát, és megfosztja eredetének méltóságától. Aki a magasba helyezte a csillagvilágokat, és nagy hozzáértéssel színezte ki a mező virágait, aki betöltötte a földet és az eget hatalmának csodáival, amikor dicsőséges művének bekoronázása következett - hogy a gyönyörű föld uraként valakit a középpontba helyezzen -, olyan lényt teremtett, aki méltó a neki életet adó kézhez. Az emberiség családfája, ahogy azt az ihletett Ige megadja, nem valami fejlődő csírákig, puhatestű állatokig és négylábúakig követi nyomon eredetét, hanem a hatalmas Teremtőig. Ádám a földből formálva is "Isten fia" volt.
Isten az embert - mint képviselőjét - az alacsonyabb rendű lények fölé helyezte. E lények nem tudják megérteni, sem elismerni Isten korlátlan uralmát, de Isten úgy alkotta őket, hogy képesek legyenek szeretni és szolgálni az embert. A zsoltáros így beszél: "Úrrá tetted őt kezeid munkáin, mindent lábai alá vetettél: [...] a mezőnek vadait is; Az ég madarait és [...] mindent, ami a tenger ösvényein jár" (Zsolt 8:7-9).
Az embernek Istent kellett tükröznie - mind külsejében, mind jellemében. Egyedül Krisztus az Atya "valóságának képmása" (Zsid 1:3); de az embert Isten a maga hasonlatosságára formálta. Természete összhangban volt Isten akaratával. Értelme fel tudott fogni mennyei dolgokat.

Indulhat a majomper, Spencer Trézsivel.

Flammarion
  Válasz | 2004. augusztus 01. 02:31 | Sorszám: 206
Én nem állítottam ilyet, a Genesis írója állítja, az igaz, hogy az idézőjelet nem írtam ki, azt hittem , tudod, hogy nem Flammarion írta a Teremtés könyvét.. Miért pont én bizonyítsam annyi ezer év és nagy gondolkodó után? Ha ezt be tudnám neked bizonyítani.. kis fórumozás közben..nem tudnám levakarni a rajongókat. Ugye ezt nem akarod? Én meg nem tudom-egyelőre.
Mercurius
  Válasz | 2004. augusztus 01. 01:48 | Sorszám: 205
"Neked Isten-komplexusod van?"

Még ez is ?

szokimondo
  Válasz | 2004. augusztus 01. 01:48 | Sorszám: 204
Teremté Isten az embert az ő képmására.....

Teremté?

Te állítod! Akor légyszí bizonyítsd be a teremtést.
Tudsz valamit, állítasz, bizonyíts.

szokimondo
  Válasz | 2004. augusztus 01. 01:41 | Sorszám: 203
Teremté Isten az embert az ő képmására..

Honnan tudod? Ott voltál?

Flammarion
  Válasz | 2004. augusztus 01. 01:38 | Sorszám: 202
Neked Isten-komplexusod van? Teremté Isten az embert az ő képmására.. Ez a békanyál- feeling már blaszfémia (:
szokimondo
  Válasz | 2004. augusztus 01. 01:28 | Sorszám: 201
JÓISTEN.

KÍVÁNOK NÉKED ..................teljesen felesleges.

Egy hiper mega-vulkánnak egy mikro-békanyál mit üzenhet?!

Csók anyu!

Flammarion
  Válasz | 2004. július 24. 18:46 | Sorszám: 200
No,nem is rossz, 1 kíváncsi, 1 nem
Gyöngy
  Válasz | 2004. július 24. 18:45 | Sorszám: 199
Nem vagyok újságíró (de ezt gondolom, sejted is). Kedves Flammarion, én a te gondolataidra, a te értelmezésedre vagyok kíváncsi, ha eddig nem fejeztem volna ki világosan magamat.

"Megnyugtatlak, nem kell mégsem félni, nem harap a néni."

Ezt akár én is írhatnám .

Flammarion
  Válasz | 2004. július 24. 17:59 | Sorszám: 198
Ejnye, a Ginger meg a Moped az a flamózásért volt. Honnan a bánatból szeded, hogy én csalhatatlannak tartom Nietzschét? Kérdéseidre választ kapsz "az Adalékok a morál geneológiájához" c. említett vitairatban, természetesen egy bizonyos szemszögből. Azért vitairat. De úgy tudom, idéztem is belőle a erre vonatkozó részeket. Amúgy nem emlékszem, hogy fölényeskedő hangnemet használtam volna, és ha igen, akkor nem értem, miért ne lenne okod rá Neked is?? Aprócska ellentmondás. Megnyugtatlak, nem kell mégsem félni, nem harap a néni. Itt ügyesen összevagdostad a mondataimat, a kihagyásokkal teljesen más értelmet kap az egész Bizonyos újságíróknál láttam hasonló fogást
Gyöngy
  Válasz | 2004. július 24. 17:34 | Sorszám: 197
Sose adnám mmásnak kölcsön a nick-emet . Örülök, hogy "félreértettelek". Nem fumigáltam Nietzschét, mindössze azt akartam érzékeltetni, hogy messze nem tartom annyira csalhatatlannak, mint te. Eddig soha nem szóltam hozzád kultúrálatlanul, vagy fölényeskedve (sok okom nincs is rá), mégis ezt a hangnemet kaptam többnyire tőled (ld. még Ginger és Moped).

Egyébként volt itt egy régebbi hozzászólásom azzal az állításoddal kapcsolatban, hogy

"Kézere éve mondta Jézus: ne féljetek. Azóta ... szép, nemes, erős, emberi, természetese, az bűn."

Mi az az "erő", amit a kereszténység kárhoztat szerinted? Mi az az "emberi, természetes, nemes", aminek útjában áll?

Flammarion
  Válasz | 2004. július 24. 17:21 | Sorszám: 196
Én katolikus, de sok éven át református "vasárnapi iskolába" (l.Tom Sawyer ), vallásórára jártam. Egyébként én nem erőltetem a veszekedést, mosolyogva kell tudni veszteni és nyerni is . Nem olyan nehéz ez, az utóbbira épp ebben a topikban magam vagyok a bizonyíték, bár a projekció nem kevés -azóta kicsorbult tőröcskéivel éltek "vitapartenereim".
Flammarion
  Válasz | 2004. július 24. 17:12 | Sorszám: 195
Látom, a kisördög csak nem nyugyszik bennetek. Még terra apró gorombaságát elintéztem egy legyintéssel az imént (bár ott volt természetesen a válasz, de akkor ide írom: nem éépen megyőző az, aki Jóstenről bezsél miközben embertársa szemébe vágja, hogy érdektelen, provokoló, nagyképű, csak azért, mert nem bólogat sűrűn minden elnagyolt "megfellebezhetetlen" kinyilatkoztatására. Holmi elvont Isten-érdeklődés ott kezdődik, ahogy a másik emberrel bánsz, odaadod a sóvárgó kisegyereknek kabaládat, vagy kedvenc baseballsapkádat, süteményt viszel a szomszéd nyugdíjas nénikének, aki sóhajtozva várja a nagy szoci-ál-demokrata áttörést, meghallgatod a másik embert. Akit már nem érdekelnek az emberek , az távolodik Istentől. Tudom, saját tapasztalatból!
Amúyg nem váltogatjátok itt össze-vissza nicketeket?
Kár fumigálnod Nietzschét, meg sajnálnod, ezt az árat fizette-és nem egyetlenként-hogy földi élete tragikummal szenvedéssel, betegséggel , őrülettel teli, attól még minden idők egyik legnagyobb gondolkodója.
Megmondom, mit várhatsz el te is tőlem itt: hogy válaszoljak hozzászólásaidra, kulturált hangnemben, vitázhatunk is, de ez sem személyiségfejlesztő tréning, se nem pedagógiai hajlamok kiélésének színtere. Második mondtatodból látszik, hogy nem értetted meg a tőlem idézett mondatot. Éppen nem azt mondtam, hogy tartsatok önvizsgálatot, 8ezt a ti vesszőparipátok) csak azt, hogy mindenki foglalkozzon csak a saját önvizsgálatával- hisz pont ezért az,ami,- ne másokat buzdítgasson rá.
Mercurius
  Válasz | 2004. július 24. 16:53 | Sorszám: 194
Az Isten békéje költözzön közétek. Én ugyan református vagyok, de az olaszoknál láttam egy jó katolikus szokást. Vasárnap meggyóntak és utána már senkire nem haragudtak, akivel az előző héten összevesztek.
Gyöngy
  Válasz | 2004. július 24. 16:15 | Sorszám: 193
"Nos, az önvizsgálat titka, kezdd magaddal::-)))"

Hát, valami ilyesféle reakciót vártam egy Nietzsche-kedvelőtől.

Ő írja egy versében:

"Zúgj át üdvözülten a mán,
Nézz túl idegen nyomorán ..."

Jó magasra emelt orral természetesen . (Aztán szegénynek talán még megadatott egy pillanat élete vége felé, amikor rájöhetett, hogy a mindenkori "mán átzúgva" tulajdonképpen elhaladt a saját élete mellett.)

terra
  Válasz | 2004. július 24. 12:41 | Sorszám: 192
Engem hagyjál ki ebből és főleg ne provokálj. Isten számomra érdekes téma, de Flammarion nem.
szokimondo
  Válasz | 2004. július 24. 10:44 | Sorszám: 191
"...Ti urak, ti urak!... ti velsz ebek!
Ne éljen ..." a JÓISTEN?
Róla semmi hír?
Neki senki sem üzen?

"Bástya elvtársat már megsem akarják ölni?"

Flammarion
  Válasz | 2004. július 24. 04:02 | Sorszám: 190
Jó reggelt. Nos, az önvizsgálat titka, kezdd magaddal::-)))Ezzel a venyigével meg ne cseszegess, egyszer nekem rontott, nem volt se igaza, se stílusa. Valószínűleg más álnéven virgonckodik errefele.
Amúgy nem vetettem semmit a szemedre, t e(és azóta bölcs belátásra tért társaid kotnyeleskedtek. Terra meg bölcsen belátta, hogy ebben a témában a kenetteljes (copyright ggione) kerek törpös törpmondatok nem vezetnek párbeszédhez. Amúgy , nem vagyok szemorvos.
Gyöngy
  Válasz | 2004. július 23. 20:47 | Sorszám: 189
"Amúgy bámulatos a ressentiment-od, ... "
" ... vissza is jeleztél. "

Nem, nem rágódom azóta, csak amikor az offolást vetetted szememre, akkor ugrott be, hogy úgy látszik magad vagy Jupiter .

A visszajelzésemet pedig rendesen közhírré is tetted .

Szőlővessző szokott hasonló módon kitérni némi önvizsgálat elől. Szegény, nem tehet róla, hogy kb. feleannyira értelmes mint te.

Ami pedig az érdemi részét illeti a dolognak, a topic címe nem arra buzdít, hogy "ide ateisták, itt nyüzsögjetek", márpedig szinte az elejétől ezt látom.

Flammarion
  Válasz | 2004. július 23. 17:42 | Sorszám: 188
Ebül szerzett topik ebül vész el.Azért ne jussunk el kutyaúristenhez . Min tmondta volt gárad parabcsnoka, amikor lesett a Waterlooról : merde , ti canis amúgy ógörögösen.
mpd
  Válasz | 2004. július 23. 10:03 | Sorszám: 187
Palotapincsi, pudli.....lassan ez lesz az ebtenyésztők fóruma?!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola