Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Szmogriadó

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Szmogriadó
kritikus
  Válasz | 2009. január 19. 19:13 | Sorszám: 22
Ma viszont verőfényes napsütés volt, holnap kitakarítja a várost a jósolt csapadék /az legalább ingyen van/ és valld be őszintén, nincs még egy olyan főváros, akinek ekkora tréfamester lenne a törzsgárdajelvényes rongálója. Drága közszolgáltatások, felemás intézkedések, tragikus városkép, viszont nevéhez a tornádó jövendölés mellett immár az aranykoszorús szmogriasztó jelző is ragasztható. Így végül semmilyen vád nem érheti pártjából, hogy nem támogatta kellőképpen frakcióvezetőjét és hű fegyverhordozóját egy áldozatos jelöltség elvesztésében.
Rendes Kis
  Válasz | 2009. január 19. 17:49 | Sorszám: 21
A szmogriadó lefújása óta egyszer sem mért a légszennyezés-mérő 100 % alatti értéket !

(Nem dohányzom, még passzivan sem ... ... A Sas-hegy tetején tegnap ugyanolyan opálos volt a levegő, mint egy hete ... ...)

tatam
  Válasz | 2009. január 14. 08:49 | Sorszám: 20
Pontosan úgy, mint a bevezetését.
Fejetlenség, kapkodás, és persze a hazudozás, de legalábbis a csúsztatás mindenben, mindig.
Én például nem emlékszem, hogy a lefújásról szóló hírekben bárhol, bármilyen formában hallottam volna azt, hogy a szálló por koncentrációja az egészségügyi határérték alá csökkent. Minden hírből csak az maradt meg bennem, hogy a koncentráció "jelentősen mérséklődött". Találjam ki, ha tudom, hogy ez mit jelent.
Azt is mondták, hogy a riasztási értéket még mindig meghaladja. Csak azt nem mondták, hogy mennyivel.
Az egész szmogriadóban a leghangsúlyosabb az volt, hogy mennyire volt eredményes az autóközlekedés korlátozása, meg, hogy mennyire szégyellje magát, aki a tiltás ellenére autózott.
Ez már a mátrix, csak észre se vesszük, annyira hozzászoktunk.

(persze, nehézlégzésed a sok dohányzástól is lehet )

mackó
  Válasz | 2009. január 14. 08:47 | Sorszám: 19
Mert nem töltötted fel a Vectrixed, és nem az vitt Téged, hanem fordítva...
Rendes Kis
  Válasz | 2009. január 14. 08:33 | Sorszám: 18
Attól tartok, elhamarkodták a szmogriadó lefújását: a műszer még mindig 153 %-ot mutat ...

... Tegnap este a "város tüdejében" (XII. ker.) sétálgatva kifejezetten nehézlégzésem támadt ...

somand
  Válasz | 2009. január 12. 22:41 | Sorszám: 17
Te még mindig szennyezeted a környezeted a netezéssel? Egyáltalán hogy tarthatsz szgépet? Nemtudod te milyen környezetszennyezé a chipgyártás?
Vizet prédikálsz holnap meg ifával mész dolgozni mi?
drawing
  Válasz | 2009. január 12. 20:44 | Sorszám: 16
lábbusz? ja, a vécére is kocsival járóknak derogál ...
Strange Deja Vu
  Válasz | 2009. január 12. 19:34 | Sorszám: 15
"A törvények kihirdetésekor sem iratják veled alá, hogy elolvastad és megértetted."

És?? Hogy jön ez ide? Te egyre hülyébb vagy

somand
  Válasz | 2009. január 12. 19:15 | Sorszám: 14
Igen, P+R parkolók a tömegközlekedés végpontjaihoz, ezt amúgy még talán Medgyessy is megígérte nembeszélve Demszkyről. A másik hasonló topicban felsoroltam én is pár ilyet úgy első blikkre.
Úgyhogy majd, ha lesz szíves az "állam" megtenni a rá eső részt aztán csicskáztasson engem.
jbatky
  Válasz | 2009. január 12. 19:08 | Sorszám: 13
Páratlan napokon csak az 1-essel kezdődő személyi számúak, de páros rendszámúak mehetnek autóval dolgozni,...,egyéb kombinációk...
fokos
  Válasz | 2009. január 12. 19:06 | Sorszám: 12
Például nincsenek parkolók valamint csatlakozó járatok a város bejáratainál. Így a bejáróknak elméleti lehetőségük sincs, hogy ne jöjjenek beljebb a városba.
somand
  Válasz | 2009. január 12. 19:03 | Sorszám: 11
Televan a padlás azzal, hogy egyébként megtehető fejlesztéseket nem csinálnak meg inkább hülyeségre NÉGYES metró önti ki számolatlanul a milliárdokat és ha gond van vigye el szemetet az "ember". Tényleg a beszari Jobbik meg a még beszaribb Zöldek miért nem bilincselik magukat a fúrópajzshoz?
Vagy ha az erőmű nem a saját orrom alatt füstöl hanem védéken akkor az már nem légszennyezés?
fokos
  Válasz | 2009. január 12. 19:02 | Sorszám: 10
Például odaállhatnának a főv.önkorm. parkolójának bejáratához és az összes páro-páratlan rendszámú kocsit megbüntethetnék. Mert ugye járjon elöl jó példával, aki kitalálta.
somand
  Válasz | 2009. január 12. 18:59 | Sorszám: 9
Én meg teszek magasról a szmogriadóra, a DIESEL párosrendszámú kocsimmal megyek páratlan napokon is.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2009. január 12. 18:31 | Sorszám: 8
Nem ilyen nincs. A törvények kihirdetésekor sem iratják veled alá, hogy elolvastad és megértetted. Attól még, hogy nem tudsz róla sajnos kötelező érvényű. Azt meg nem teljesen értem, hogy a rendőrök miért nem büntetnek. Állítólag az önkormányzatok joga. Ez esetben a rendőrnek kötelező megtennie a feljelentést és az önkormányzat felé kérni a jogsértővel szembeni eljárás lefolytatását.

Számos jogszabálysértés van, ami miatt a rendőr nem veszi elő a csekkfüzetet, de a jogrend betartatására esküdött fel. Szerintem tennie kéne a dolgát.

Strange Deja Vu
  Válasz | 2009. január 12. 16:48 | Sorszám: 7
( Mondjuk, másodszori rendőri figyelmeztetés után már nincs kibújás! ;-) )
Strange Deja Vu
  Válasz | 2009. január 12. 16:46 | Sorszám: 6
Ezzel is van egy kis baj, szvsz.
Nincs ugyanis megoldva, hogy az autós ezzel bújhasson ki: "nem tudtam, hogy szmogriadó van"!
Tévénézésre, rádióhallgatásra senki sem kötelezhető!
Rendes Kis
  Válasz | 2009. január 12. 16:22 | Sorszám: 5
Frissítve (hétfő 13:10): A Levegő Munkacsoport véleménye szerint igen is, van lehetőség a szabálytalankodók megbüntetésére. A levegő védelméről szóló kormányrendelet alapján a rendőrségnek lehetősége van, sőt kötelessége jelezni a jegyzőnek a korlátozás megszegését, mely alapján a jegyző 25 ezertől 100 ezer forintig terjedő bírságot szabhat ki. (FI)

... http://www.idokep.hu/?oldal=hirek&id=432

Békáscity
  Válasz | 2009. január 12. 13:39 | Sorszám: 4
Hmmmm micsoda isteni finom levegőnk van itt Békásmegyeren !
Csak fikázzatok nyugodtan amiért itt lakom !
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2009. január 12. 13:12 | Sorszám: 3
Először is örüljünk neki, hogy végre van szmogriadó.

Másodszor pedig szemléljük meg eme intézkedés echte mélymagyar lebonyolítási módozatát. Hát igen.

Lényegében eddig sem volt ajánlatos télen levegőt venni a városban. Azt mondták: "ne szellőztess". Hát. Most ez egy fokkal jobb. Egy hajszállal.

Macisajt
  Válasz | 2009. január 12. 12:46 | Sorszám: 2
"Vajon miért adunk el gázt a szerbeknek"


Egyfelöl, nem kell összekeverni az államot az EON nevü magáncéggel...
Mert az utóbbinak vannak gáztározói, importszerződése és
külföldi anyavállalata...
A magyar államnak meg gyakorlatilag már csak pofája van.

Másfelöl, ami a szmogriadót illeti.
Boritékolható volt, hogy ha tavaly egsyszer már ilyen rendeletet hoztak: http://totalcar.hu/magazin/kozelet/szmogriado/
akkor azt alkalmazni is fogják.


Az hogy elkúrták és a rendőrök "figyelmeztetésekkel" bohóckodnak, az csak sovány vigasz.
Viszont a levegő tagadhatatlnul szennyezett- és a kérdés, hogy "szmogriadó" elrendelésekor azok akinek a kocsijuk pl. munkaeszköz, azok mit csináljanak? Vagy a festő, bukoló, kőmúves stb. BKV-val viszi majd amunkaeszközeit?
Vagy attól hogy a lakosság az utcán szívja a levegőt, botorkálva a BKV stáció felé, ez mennyivel egészségesebb?

Boritékolható, hogy ismét csak a szlovák, román, német stb. rendszámú autók fognak elszaporodni, elvégre "unió" van...

Rendes Kis
  Válasz | 2009. január 12. 12:35 | Sorszám: 1
További elgondolkodni-való:

Mire elég a lakosság "felkérése" ?

Saját röpstatisztikám szerint: ma reggel kb. 10 %-kal több páros rendszámú gk.-t láttam, mint páratlant ...

mamácska
  Válasz | 2009. január 12. 12:00 | Sorszám: 0
Elgondolkodtam a szmogriadón.
Vajon miért adunk el gázt a szerbeknek,bosnyákoknak miközben tőlünk elvárják a takarékosságot és felkérték az üzemeket,intézményeket hogy térjenek át az olajtüzelésre,mely sokkal többe kerül és
sokkal inkább környezetszennyező.
Miért kell a budapestieknek megfulladni azért,hogy másoknak jusson gáz?

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola