Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Kormányátalakitás

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Kormányátalakitás
figyelök
  Válasz | 2007. június 19. 11:32 | Sorszám: 21
Hiába gúnyolódtok, ez egy igazi kemény kiállás! Mink egyfolytában ilyen kemények vagyunk a szocikkal szemben '94 óta.

A feltételeink pedig abszolut indokoltak. Horn Gabi majd gondoskodik róla, hogy ne mutyizzanak a szocik a hátunk mögött és ki ne hagyhassanak a jó pénzes bulikból. Garamhegyi Ábeltől pedig igazán nem kell sajnálni, ha pihenget egy kicsit Indonéziában és hasonló szép helyeken, miközben a közös magán befektetéseinken rajta tartja a szemét.

lacafaca
  Válasz | 2007. június 19. 04:16 | Sorszám: 20
No, azért evvel is vigyázni kell. A mai kórházviszonyok közepette nem mindenki vállal ánuszvarrást. Márpedig ha nagyon kitüremszik, szükség lehet rá.
nemszadista
  Válasz | 2007. június 18. 12:16 | Sorszám: 19
Csak a maradék szadeszkretén szavazótábornak akartak menetrendszerűen megüzenni, hogy ők azért még nem teljesen azonosak Qrcsány büdöskomcsijaival.

Annak a 2-3% számára amúgy teljesen fölösleges erőlködniük, ezek enélkül is azt hiszik, hogy kilátszanak a Maszop ánuszából, mert azt akarják hinni

pannonpuma
  Válasz | 2007. június 18. 12:09 | Sorszám: 18
Ugyan már...
Hogy tudná elérni az szdsz, hogy menjen Szilvásy amikor ott van Kóka, meg Horváth Ágica. Ezzel a hókuszpókusszal maximum azt érték el, hogy Kókát és Ágicát egyelőre ne buktassák meg a szocik.
pascal
  Válasz | 2007. június 18. 12:04 | Sorszám: 17
Na, ez mára már bizonyosság:

A hétvégi keménykedésből hétpontos javaslatcsomag lett az SZDSZ hétfői rendkívüli ügyvivői- és frakcióülésén. Szabad demokrata forrásaink vasárnap még arról beszéltek, hogy a kormányfő által pénteken bejelentett kormányátalakításnak számos olyan pontja – például Szilvásy György minisztersége – van, amelyeket nem tudnak elfogadni.

Hétfőre némileg megenyhültek, és látszólag beletörődtek Szilvásy jelölésébe.

Az SZDSZ hétpontos javaslatcsomagja:

1. Tudomásul veszik a személyi döntéseket, hiszen az MSZP joga a jelölés. Kóka szerint a változások az MSZP belső hatalmi átrendeződését mutatják.

2. Tudomásul veszik a strukturális átalakítást is, amennyiben ez előre viszi a reformokat és növeli a hatékonyságot. A koalíciós szerződésben a reformok menetrendjével együtt kell rögzíteni az átalakításokat.

3. Egyetértenek a koalíciós együttműködés megerősítését célzó kabinet felállításával, ha Horn Gábor is benne lesz a testületben.

4. Javaslatot tesznek a kormányzat informatika megerősítésére, aminek szerintük a jövőben is a MEH-hez kell tartoznia, hiszen ez a nyilvánosságot szolgálja, így – a kormányfő terveivel ellentétben - nem kerülhet a titkosszolgálatokhoz.

5. A fejlesztéspolitikát továbbra is a fejlesztéspolitikai kabinetnek kell irányítania.

6. Külgazdasági kormánybiztost akarnak az SZDSZ jelölésével. A kormánybiztos munkáját a GKM finanszírozná. Az SZDSZ jelöltje a posztra Garamhegyi Ábel, a gazdasági tárca jelenlegi államtitkára.

7. Mindezek a változások nem növelhetik a bürokráciát és a költségeket.

A hét pont felsorolása után Kóka Jánios gazdasági miniszter, szabad demokrata pártelnök arra a megismételt kérdésre, mi van, ha a miniszterelnöknem fogadja el a javaslatokat, azt mondta, az SZDSZ-es tárgyalás előtt beszélt Gyurcsány Ferenccel is, és bízik benne, hogy a kormányfő elfogadja pontjaikat.

-------------------------------

Igazán vicces gyerek ez a Kóka! Javaslatcsomag, mi? Mondjuk én korábban még nem találkoztam olyan "javaslattal", hogy pl. "tudomásul vesszük, hogy"...
Teljesen komolytalan, súlytalan, semmit mondó felvetések. Színhááááááááz!

estebany
  Válasz | 2007. június 18. 10:23 | Sorszám: 16
"Szerintem ezúttal nem lesz semmi, ez csak kardcsörgetés..."

Így igaz, ezuttal SEM lesz semmi, az SZDSZ héjái biztosra mennek! Két választás között legfontosabb a konc, attól pedig minden látszat ellenére nem lettek elhajtva, sőt...

süti
  Válasz | 2007. június 18. 06:22 | Sorszám: 15
Lampertet és Kis pétert MINDEN TÁRCA ÉLÉRE!
nemszadista
  Válasz | 2007. június 17. 21:20 | Sorszám: 14
Vihar a szadeszkretén biliben. Szilvásy viszont esetleg tényleg bekavarhatna. (Persze Qrcsány megvédi régi bűntársát.)
zmb
  Válasz | 2007. június 17. 20:06 | Sorszám: 13
De egy veszélyforrás van: Szilvássy. Ha nem kap elég koncot, akkor bosszúból bármit megtehet. Informcáiója van elég ...

Sz. a szürke eminenciás, az irányító. A bohóc neki is foglya.

Sz. a főnök, ő dönt - ne feledjük, D-209 kampányfőnöke szövegírója, mindenese Gy. volt. És D-209 elcsapta Gy-t. Gy. megbuktatta D-209-est. Vajon Gy tanult-e saját tettéből, illetve elég ügyes lesz-e, hogy Sz. ne tekerje ki a nyakát Gy-nak?

zmb
  Válasz | 2007. június 17. 20:03 | Sorszám: 12
Ez most más. Ma már nincs különbség a két párt között.
pascal
  Válasz | 2007. június 17. 19:43 | Sorszám: 11
Hoppá!!

FORMAILAG pont ugyanígy kezdődött, majd fejeződött be viharos gyorsasággal a D-209 bukása.
http://index.hu/politika/belfold/koal0617/

Szilvásy vállalhatatlan az SZDSZ-nek

* Bogád Zoltán,
* Zsolt Melinda

2007. 06. 17., 18:37 | Frissítve: 7 perce

Az SZDSZ parlamenti frakciója és ügyvivői testülete rendkívüli ülést tart hétfőn délelőtt, a téma a pénteken bejelentett kormányátalakítás lesz. A liberálisok szerint Szilvásy György egyéves tevékenységéhez kötődött a legtöbb botrány, így elfogadhatatlannak tartják, hogy a titkosszolgálatokat a továbbiakban miniszterként felügyelje. Az SZDSZ vezetői sokallják a három embert a koalíciós koordináció felügyeletére, és kifogásolják, hogy a spórolás helyett nőtt a miniszterek száma. A szocialisták szerint nem történt strukturális átalakítás, csak interpellálhatóvá váltak az eddig nem interpellálható vezetők.

„Az SZDSZ nem hatalomtechnikai, hanem hatékonysági kérdésként kezeli a kormány átalakítását” – mondta el az Index kérdésére Kóka János gazdasági miniszter, az SZDSZ elnöke. A liberális párt parlamenti frakciója és ügyvivői testülete hétfőn rendkívüli ülést tart, melynek témája a Gyurcsány Ferenc miniszterelnök által pénteken bejelentett kormányátalakítás lesz.
Át kell alakítani a koalíciós szerződést

Úgy tudjuk, a pénteki bejelentés előtt, amikor a miniszterelnök egyeztetett a szabad demokrata vezetőkkel, az SZDSZ elnöke azt vetette fel, hogy amíg az SZDSZ nem alakítja ki álláspontját hivatalosan, addig Gyurcsány Ferenc javaslatként kezelje elképzeléseit. A miniszterelnök azonban úgy reagált, hogy az alkotmány alapján az ő kompetenciája és felelőssége a döntés. Érdekes ugyanakkor, hogy Gyurcsány a pénteki bejelentéskor azt mondta, egyeztetett az SZDSZ-szel és az MSZP-vel is, és az átalakítások fő irányvonalát támogatták. Abban mindenképp egyetértettek, hogy a kialakult helyzet miatt módosítani kell a koalíciós szerződést, az ugyanis tartalmazza, hogy milyen tárcák vannak, és azokért ki felel.

A liberálisok szerint meg kell erősíteni a külgazdasági feladatok kezelését, mert ahhoz, hogy ebben jelentős sikereket érjenek el, a gazdasági és közlekedési minisztérium ezzel foglalkozó államtitkárának hónapokat kellene külföldön töltenie, amit azonban a tárcára háruló feladatok sokasága nem tesz lehetővé. Információink szerint ugyanakkor a külgazdasági feladatokra az SZDSZ nem feltétlenül akar új államtitkárságot, de ragaszkodik a probléma kezeléséhez.
Szilvásy vállalhatatlan

Úgy tudjuk, az SZDSZ ügyvivői testületében egységes az az álláspont, hogy Szilvásy György újdonsült titkosszolgálati miniszter személye vállalhatatlan, hiszen ténykedése egy éve alatt a legtöbb botrány a titkosszolgálatokhoz kötődött, és ez a terület eddig is hozzá tartozott.

Információink szerint teljességgel elfogadhatatlan az SZDSZ számára az az elképzelés is, hogy a kormányzati informatikát Szilvásy György felügyelje, miután a jelenlegi tervek szerint a Miniszterelnöki Hivataltól Szilvásyhoz kerülne ezek kezelése. Az SZDSZ-nek az lenne megnyugtató, ha maradna a kancellárián a terület felügyelete, amiért jelenleg Simon Géza kormánybiztos felel. Forrásaink szerint a párt egységes álláspontja ugyanis az, hogy az információs szabadság nem valósulhat meg, ha a nyilvánosság elől minden információt elzárni igyekező titkosszolgálati miniszter felügyeli ezt a területet.

Úgy tudni, az SZDSZ-en belül többen radikális álláspontot képviselnek Szilvásy Görgy ügyében, ugyanakkor a liberálisok számára vállalhatatlan tárcavezető miatt nem várható koalíciós szakítópróba. Egyes forrásaink szerint azért lesz ultimátum, mások szerint inkább a megegyezésre törekvés fogja jellemezni a tárgyalásokat.

Nem örülnek Lamperthnek

Az SZDSZ vezetői között felmerült az is, nem biztos, hogy szociális és munkaügyi miniszterként Lamperth Mónika a legjobb választás, ugyanakkor ebben az ügyben nem várható pengeváltás, miután korábban a szocialisták sem feküdtek keresztbe Horváth Ágnes vagy éppen Fodor Gábor kinevezésekor.

A legvalószínűbbnek az tűnik, hogy az SZDSZ azt fogja kérni a miniszterelnöktől, elképzeléseit továbbra is javaslatként kezeljék, és a részletekről záros határidőn belül állapodjanak meg. A liberálisok számára elfogadhatatlan, hogy miközben a kormány egy éve magán kezdte a spórolást, és csökkent a miniszterek száma, most mindenféle érdemi egyeztetés nélkül mégis több miniszter lett.
Tumultus fejlesztéspolitikában és a koordinációban

Az SZDSZ szerint tisztázásra szorul az is, hogyan fog a gyakorlatban működni a fejlesztéspolitikai intézményrendszer, az ugyanis meglepő, hogy a kérdés miniszteriális felügyeletet nyert, ugyanakkor tisztázatlan, mi lesz a feladata az öt muskétásnak, azaz a MEH-ben ragadt öt politikai államtitkárnak (Baja Ferenc, Burány Sándor, Kolber István, Magyar Bálint, Németh Imre). Többen annak sem örülnek, hogy Bajnai Gordon miniszterségével egy tisztán MSZP-s tárcához kerültek a fejlesztési pénzek, hiszen eddig - Bajnai mellett - Magyar Bálint SZDSZ-es politikusnak is volt szava ezekben az ügyekben.

Az is megütközést váltott ki liberális ügyvivőkből, hogy pillanatnyilag már hárman felügyelik a koalíciós koordinációt. Az ugyanis teljesen világosan látszik, hogy a kancellária-miniszter fő feladata az új struktúrában éppúgy a koordináció, mint ahogy Draskovics Tibor és Horn Gábor is ugyanezért a területért felel Kérdés, ki fog, kit és mit koordinálni.
Örök vita: az egészségügy átalakítása

Az egészségügy átalakításában forrásaink bíznak a megegyezésben, ugyanakkor a jelenlegi szocialista elképzelésnek az SZDSZ vezetésében egyetlen támogatója sem akadt. Az SZDSZ vezetői osztják Eörsi Mátyás frakcióvezető azon álláspontját, miszerint nem jöhet létre a jelenlegi egy monopólium helyett nyolc monopol szervezet, amelynek vezetését nyilvánvalóan az MSZP szocialista káderekkel képzelné el, régiónként egy-két kiemelt fizetésű vezetővel és új kormányzati Audikkal.

„Nem lesznek új szolgálati autók, nem jönnek létre új minisztériumok, nem fognak többen a kormányülésen részt venni” – reagált az SZDSZ-es felvetésekre egy vezető szocialista politikus. Leszögezte azt is, hogy a szocialisták sem szóltak bele abba, hogy az SZDSZ kit jelöl miniszternek. Forrásunk úgy vélte, strukturális átalakítás különben sem történt, hiszen nincsenek új személyek a fizetési listán, csupán világosan tisztázva lettek a felelősségi körök, interpellálhatóvá váltak az eddig nem interpellálható vezetők.

-------------------

Szerintem ezúttal nem lesz semmi, ez csak kardcsörgetés...

zmb
  Válasz | 2007. június 17. 19:34 | Sorszám: 10
beszóllt a szadi.
szilvássy vállalhatatlan.


a 2%-os törpepárt alighanem még mindig kevesli a koncot.

nemszadista
  Válasz | 2007. június 16. 21:24 | Sorszám: 9
Igen, teljesen 1értelmű, hogy most a lázongó Maszop-csoportok szájának befogásáról van szó. Vagyis Qrcány meggyengült. A libás gazember miniszterré tétele lehetett Qrcsány jutalma, hogy ebbe belement.
nemszadista
  Válasz | 2007. június 16. 21:20 | Sorszám: 8
"Miért jönnének Orbánék. "

Csak abban az esetben, ha kb. 20 maszopos képviselő úgy dönt a sikeres népszavazás okozta politikai nyomás hatására, hogy jobb a lejtmenetből akkor kiszállni, mint később.

Olyan ez, mint a tőzsde. Ott is nehéz eldönteni, hogy mikor kell és érdemes kiszállni. De azt mondják az okosok, hogy nem érdemes megvárni a gödör alját, folyamatos esés esetén jobb bedobni a lapot, elkerülendő a teljes összeomlást.

processzor
  Válasz | 2007. június 16. 21:03 | Sorszám: 7
Hogyan üzemelt anno egy "kormány átalakítás"?
Megrázták a fát, a madarak felrebbentek, de visszaültek a fára. Igaz más-más ágra.
Tappancs
  Válasz | 2007. június 16. 20:55 | Sorszám: 6
A kotmány reménytelenül téblánbol ebben a szétgyurcsányolt országban, de mintha most megtalálta volna a helyét: http://www.mno.hu/index.mno?cikk=416282&rvt=2

Wittnernek üzent Gyurcsány a Kisfogházból
2007. június 16. 19:56

HAME
  Válasz | 2007. június 16. 18:34 | Sorszám: 5
Az egyedüli dolog, amit stratégiai húzásnak látok, hogy az Ájemmónikát eltirhították a BM éůéről és valszín ősszel visszacsinálják a redőröket a BM alá. A többi a különböző lázongó maszopcsoprtok szájának befogása.
HAME
  Válasz | 2007. június 16. 18:31 | Sorszám: 4
Miért jönnének Orbánék. Legfeljebb El Qurcsányt menesztik, mint ahogy ő menesztette Medgyessyt.
Az SZDSZ csak zsarol, de soha nem fog kilépni a koalícióból. ők szabadelvűek, azaz az elveik teljesen szabadok, szabadon bármikor, bármiről bármire megváltoztatják.
Hogy ilyenkor egykét hőzöngő bölcsésznél elszakad a cérna és kilép? Na nű, már úgyis csak koloncnak vannak a párt nyakán.
igazságotm
  Válasz | 2007. június 16. 17:56 | Sorszám: 3
Nincs itt semmilyen átalakitás, csak az embereit rosálja.
mamácska
  Válasz | 2007. június 16. 17:50 | Sorszám: 2
Már ez is valami! Mármint a gyengülés!
Várjuk a végkifejletet!Miazhogy! Nagyonis!
nemszadista
  Válasz | 2007. június 16. 17:48 | Sorszám: 1
Qrcsány meggyengült és Kiszdisznót várakozó pályára helyezték a maszopos kegyelmes elvtársak, vállalkozók.
A Qrcsány-kormány agóniája folytatódik, vszleg csak a sikeres népszavazás fogja lezárni.

A kérdés az, hogy ezután Orbánék jöhetnek-e vagy csak Kiszdisznó.

mamácska
  Válasz | 2007. június 16. 17:35 | Sorszám: 0
Azt szeretném tudni,ki mit vár a kormány átalakitásától?
Fog-e valami változni,vagy ez csak idöhúzás?

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola