Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Kormányra készül az SZDSZ (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Kormányra készül az SZDSZ
Békáscity
  Válasz | 2011. május 30. 21:21 | Sorszám: 136
Yan Chi
panda
  Válasz | 2011. május 30. 17:25 | Sorszám: 135
melyik a jan csi ?
Lehel
  Válasz | 2011. május 30. 17:11 | Sorszám: 134
A Magyar Állammal van bajom.
Annyi, hogy nem működik. Ami működik, az az anarchiát okozó nemzetidegen oligarchiák valós uralma.
Ennek semmi köze a magyarok érdekéhez, sőt annak ellene működik, mert nem csak kifosztja javainkat, de uzsora feltételekkel nehezíti jövőnket is...

Trianonhoz hasonlóan MA IS bűntelen emberek százezreit űzik ki otthonukból.
Több ezer magyar honi vállalkozást tettetnek önhibán kívüli okból állami segédelettel havonta tönkre, miközben munkahelyteremtésről beszélnek.

Olyanok teremthetnek itt munkahelyet, akik a megélhetési küszöb alatti béren foglalkoztatnak, miközben adófizetés és közteherviselés alól kivonja őket az állam törvényhozása.
Ennek az érvényesülő hatalomnak nincs itt legitimitása,tehát erőszakos hatalomgyakorlásról van szó !

Békáscity
  Válasz | 2011. május 30. 15:33 | Sorszám: 133
Óriási ! vittem !
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 30. 15:26 | Sorszám: 132
Némi magyarázatot igényel az állításod...
Mi bajod Orbánnal? Mit vétett? Ilyen elven valóban bármiből lehet démoni eszdéesz!!! Lassan olyan értelemben használjátok ezt az eszdéesz szót mint a balliberálisok a fasisztát. Mindenki lehet fasisztává náluk is... Aztán a valóság azért....
mpd
  Válasz | 2011. május 30. 13:58 | Sorszám: 131
Lehel
  Válasz | 2011. május 30. 12:48 | Sorszám: 130
Az szdsz sajnos kormányon van (
Nyúl Béla
  Válasz | 2011. május 30. 11:32 | Sorszám: 129
http://hetivalasz.hu/itthon/nem-tortent-rendkivuli-eset-38230
Talált valaki eredményt, hogy számszerűen hányan szavaztak Kissné Spira Veronikára?
Avagy mit is mondott Coubertin báró úr a részvétellel kapcsolatban?
panda
  Válasz | 2011. május 23. 12:21 | Sorszám: 128
dehogynem. Ha valaki "elvből" az!!
Időszakos Állat
  Válasz | 2011. május 23. 01:46 | Sorszám: 127
Szerintem ez nem vigyorognivaló...
huszárló
  Válasz | 2011. május 22. 19:23 | Sorszám: 126
Vagy aranyat sz-szel...
Békáscity
  Válasz | 2011. május 22. 19:02 | Sorszám: 125
Aki másnak vermet ás - aranyat lel !
Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2011. május 22. 18:24 | Sorszám: 124
Egyenesen imádlak, kicsi panda!
panda
  Válasz | 2011. május 22. 18:22 | Sorszám: 123
ez buzi!...
Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2011. május 22. 18:14 | Sorszám: 122
Szeretlek téged is, huszárló!
(Meg ne sértődj!)
Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2011. május 22. 18:07 | Sorszám: 121
Szeretlek, son!
huszárló
  Válasz | 2011. május 22. 17:18 | Sorszám: 120
A fingerizmus neve másképpen fingeráj. Az egész brancsot értve alatta. Kicsit őrültek, de van bennük némi rendszer. Ássák a vermet, a végén mégis ők esnek bele.
son
  Válasz | 2011. május 22. 17:14 | Sorszám: 119
Ezt írja a fingerkedő:

"Lényegedet tekintve kende péter vagy."

Nahát, ez a tetten ért fingerizmus! Ha,ha,ha - ilyen jót rég' nem kacagtam, rég' nem nevettem... A kendepéteres szellemi közegbe való begyömöszölés könnyen megy (elméletileg) a bajkeverőnek, csak közben a kezén és testén az orvgyilkosokat eláruló sebek keletkeznek (ez a gyakorlat)... Nos, hiába fogod menekülésre a dolgot, a Columbók (Falk Miksa unokái) tettenérnek és rád bizonyítják a szellemi gyilkosságkísérletet.
Különben egy fingerkedőt csak önmagához hasonlíthatunk - a tegnapi és azelőtti fingerkedéseihez. Ez neked nem jelent semmi jót.

Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2011. május 22. 16:35 | Sorszám: 118
Kedves Barátom!

Szerintem senki sem ragaszkodik görcsösen semmiféle liberális eszmékhez. Én mondjuk ismerem a politikai filozófiákat. A többség azt hiszem nem. A politika és a politikai filozófia két dolog szerintem. A politikai filozófiák Magyarországon különösen csak nyomokban mutathatók ki a végterméken, ahogy írni szokták. Mogyorót - vagyis pártállamiságot - ellenben minden tartalmaz és nem csak nyomokban. Én ez ellen emelek szót. Minden jobb mint a kötelező egyenszar, amit enni kellett negyven évig. Egy újabb egyenszar éppolyan rossz ízű lenne. Ez a kiindulópontom.

A cigányok "pártolása", ha pusztán cigányságuk miatt éri őket sérelem logikailag sem lehet magyarellenes, mivel nem vagy cigány vagy magyar vagy-vagy élethalálharcban élünk, hanem mindenki magyar és vannak magyar problémák. Nagyon súlyos magyar probléma a cigány probléma is. Én így gondolkodom. A magyar nemzetért tenni csak egyetemlegesen lehet. Minden más igazságtalan.

Az én gondolkodásom tartalmazza azt is, amiről te írsz, csak ezen túl más is belefér. Pl. globális felelősség, makroszemlélet, egyfajta társadalmi igazságosság is, de nem kifejezetten baloldali értelemben. Az a pár gondolat, amivel itt előjössz tőlem is olvasható volt naponta már 12 évvel ezelőtt. Engem erről nem kell meggyőzni. Én csak ezt egészítem ki igen sok mindennel. Kicsit olyan érzésem van mint amikor az ember egy túlfűtött neofitával találkozik. A kezdet kezdetén én is nyilván egyszerűbben fogalmaztam sok mindenről. Azért nem pont így, de ehhez hasonlóan is néha. De ezeket a kérdéseket már részben túl is haladtuk. Vagy nem pont úgy igazak vagy részigazságok. Megjegyzem: nem lehet egész igazságokat találni vagy kimondani. Ezért sok mindenben igazad van. És másoknak is. A baj az, hogy ha nem látod, hogy valaki nem ellened van, és a legnagyobb baj, ha te mások igazát elvitatod, sőt kárhoztatod. Bezony.

***

Megjegyzés: a kitiltásodért nem tettem egy lépést sem, nem értek vele egyet, bármit is írtál korábban vagy fogsz írni eztán. Részemről ez a liberalizmus. Akár egyetértesz ezzel a hozzáállással, akár nem.

Minden jót: Edvárd

Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2011. május 22. 16:18 | Sorszám: 117
Büszke is vagyok. Egyszer régen egy Kende Péter nevű ... írt egy könyvet egy Orbánt Viktorról. Talán nem ez volt az első ilyen akció. Ha Orbán elviselte, akkor nekem is menni fog. Csak eddig azt hittem csak a közszereplőknek kell ilyet tűrnie. Tévedtem.

Lényegedet tekintve kende péter vagy. Sokan vagytok még ilyenek... Azért ne csodálkozz azon, ha nem mindenki olyan békés mint én és megúszod egy anyázással. Van, aki - lásd onogur pl. - kilátásba helyezne némi testi fenyítést is. Persze csak a szája nagy. De van, aki nem jelenti be. Csak simán megteszi. Tök mindegy, mi a helyzet, ne alkalmazd másra, amit rám... Töltsd ki inkább rajtam a hiányosságaidat. Végül is nekem sem kerül semmibe, s végül is ezzel több embernek teszek jót...

LL.kedő
  Válasz | 2011. május 20. 07:20 | Sorszám: 116
Kedves Edvárd

Volt idő, amikor jó magam is és a most szélsőjobbosként meghatározottak zöme, hasonlóan szimpatizált azokkal a liberális eszmékkel, melyekhez te görcsösen ragaszkodsz. Nekem még a névválasztásom is erről szolt, kételkedő, vagyis aki nem fogad el semmit készpénzként.
Nos, azóta a világ nagyot változott. Azóta minden értelmes ember számára nyilvánvalóvá kellett hogy váljon, hogy a nemzet végső agóniájában vergődik, és ez most az az idő amikor nem lehet finomkodva elmélkedni a szebb jövő mibenlétéről, hanem radikálisan ki kell iktatni azokat a nemzetellenes erőket, melyek a vesztére törnek.
Azt írod nem találni nálad egyetlen kézzel fogható magyarellenességet sem.
Nos, aki Gyöngyöspata kapcsán a cigányokat pártolja, annak nem kell leírnia, hogy gyűlöli a magyart, mert az e cselekedetéből is nyilvánvaló.
Akinek a számára a Magyar Gárda vagy a Szebb Jövőért Polgárőr Egyesület a fő ellenség, az teljesen nyilvánvalóan izraeli érdekeltségi körök mentén határozza meg önmagát, és mint ilyen a magyarság ellensége.
Aki számára a multinacionális nagytőke és az IMF még mindig irányt adó gazdaságpolitikai mérce az nem látja, vagy szándékosan elmismásolja, ezen kártékony férgek, gyilkos hatását a nemzetre.
És még hosszan folytathatnám azon kinyilatkozásaidnak a hosszú sorát ahol ugyan nem írtad le fehéren feketén, hogy utálod a magyar nemzetet, de bejegyzésed lényege mégis ezt tükrözte.
De egyébként biztosan találnék olyan bejegyzést is, amely direkt magyarság becsmérlő, olyan hazugságpanelek, mint a magyarság összeférhetetlensége stb. stb. De most nem állok neki keresgélni csak azért hogy szembeállítsalak saját bejegyzéseddel.

son
  Válasz | 2011. május 20. 00:34 | Sorszám: 115
A magyar közbeszédben helye van a pecsovics, a csekonics, a leiterjakab, a székelygulyás, a weyerbéla kifejezéseknek. Ki akadályozza meg, hogy ne használjuk a mihasznákra oly' könnyen ráakasztható és felidézhető fingeres, fingerkedő, fingerhasznú, fingeralapú stb kifejezéseket? Előbb-utóbb a szótárakba is bekerülnek és a nagyhatalmú Akadémia (MTA) bizottságot nevez ki (szigorúan finnugor alapon!) a jelenség tanulmányozására. Különben büszkének kellene lenni arra a szellemi közegre, amely kigyöngyözte magából ezen lehetőséget - majd az észrevételeket...
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 19. 23:45 | Sorszám: 114
Szeretnék akár egyetlen kézzel fogható "magyar ellenességet" találni a saját szövegeimben, de mindez idáig nem sikerült. Mivel nem vagyok elfogult egyik párt irányában sem, ami nyilván borzalmas lehet a fanatikusok számára. Elfogadom, hogy többféleképpen lehet szolgálni a nemzet érdekeit, akár egymással ellentétes gondolatok is lehetnek őszinték és jószándékúak. Aki ezt nem képes felfogni azt sajnálom. A beteges rosszindulat az, ami árt ennek az országnak. S ebből van jó sok mindenhol pártállástól függetlenül. Egy bztos: én nem így gondolkodom.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 19. 23:36 | Sorszám: 113
Tudod, mit? Csináld!

Akinek van egy csepp esze az láthatja, hogy valami nem stimmel nálad.

...egyébként te miért nem mered vállalni a saját neved?

son
  Válasz | 2011. május 19. 21:33 | Sorszám: 112
Ezt írja a fingerkedő:

"Befejeznéd a nevemmel való szórakozást, seggfej?"

Nem a neveddel szórakozom, hanem a személyedhez köthető embertelen, tehát magyarellenes világlátást akarom tetten érni, nevesíteni, ily módon a Gondola lakói számára kézzel foghatóvá és emlékezetessé tenni. Azt akarom, hogy ezeken az oldalakon a fingerkedés, fingerkedő, fingeres stb. azt a személyt jelölje, aki álértelmiségiként az ország és a magyarság romlásán ügyködő erők eszközévé válik, vagy ő maga is tagja ennek a provokátor-diverzáns különítménynek. (Bármilyen szinten.)
Ezek szerint a sokszoros tolvaj, manipulátor, provokátor stb. őszödi böszmére is ráragaszthatom adott esetben a fingerkedő jelzőt. Mi több, Bolgárgyuri, a lepedőakrobata arckifejezése legtöbbször olyan fingeres. Bajnailibás alapítványa (Haza és Haladás ) egy nagy fingerkedés...
Rögvest kezdődik Fábry Sándor örökbecsű műsora. Megnézem, az elejét biztos (a labdacsok szintjéig).
Általában a Fábry-műsorokban legalább egy fingerkedő meg szokott jelenni (eddig nem adtam nevet e jelenségnek, most megtettem...)
Aki nem inge, ne vegye magára...
Akinek nem fingere, ne fingerkedjen...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola