Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Erőszakkal ne vigyék el a zsidó telepeseket!!! (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Erőszakkal ne vigyék el a zsidó telepeseket!!!
Apostoll
  Válasz | 2005. augusztus 21. 09:50 | Sorszám: 61
"Még csak jó zsidónak sem nevezhetők.."

Jó meglátás...

Vannak ui. olyan zsidók, akik ezt megvetik, ugyanúgy, mint te vagy én!

amize
  Válasz | 2005. augusztus 21. 01:13 | Sorszám: 60
Amúgy nem tudom, mennyire veszélyes ilyen jellegű mondatokat még egy arctalan fórumon is megfogalmazni.
A mai technika mellett lehet hogy a nagy testvér simán megállapítja melyik gépről is jött az érinthetetlenek kasztját bíráló szöveg, és már dörömnöl is a gondolatrendőrség.
amize
  Válasz | 2005. augusztus 21. 01:09 | Sorszám: 59
Tökéleteen egyetértek veled. Az egész kényszeredett kivonulásban a választott nép sértett gőgje érezhető. Még csak jó zsidónak sem nevezhetők, mert akkor nem értelmetlen házrombolásokat hagynának maguk mögött, hanem megegyeznének és eladnák vagy némi ellentételezés után adnák át az épületeket. Így az amerikai adózók pénzéből épített értékes ingatlanok veszélyeshulladék tömeggé váltak. De egy csak az önmaga kiválaszottságában gondolkodó önző nép mit is törődik ezzel.
Rigoletta
  Válasz | 2005. augusztus 21. 00:13 | Sorszám: 58
Majd csodálkoznak ha nem jutnak be a mennyek országába, kiválasztott nép ide vagy oda.
Henry
  Válasz | 2005. augusztus 20. 21:05 | Sorszám: 57
Nekik a teatralis hisztteriara van szukseguk/zsidok/mig a mi palesztinjainknak a teruletekre!!Ez egy tiszta business!!Vonyitsal az izraeli nagysagrol egy korbekeritett kibuc kozul..Az istenek osszak az igassagot,nekem az enyemet neked a tiedet,nekik meg megmutatjak hogy a pokol utjai is ki vannak kovezve csak nem marvanybol )Tessenek realepni az orokkevalosagrol es a az aranyborju valamikori nagysagarol abrandozo zsidajaink ))Az utak kikovezve de a bunok rogoket vajnak bele,igy forgett a tisszta utat!!!
Apostoll
  Válasz | 2005. augusztus 20. 20:59 | Sorszám: 56
1. Beteszik ugye se..üket a rablott területre
2. A jenki adófizetök kontójára, villákat építenek medencével
3. Levadásszák évtizedekig a közeledö öslakosokat
4. Sértödötten, teátrális hisztéria közepette, amit ugye a mainstream egyenesben ad, hagyják ott a már amúgy is félholt területet. /A talajvíz sótartalma rohamosan növekedik/
5. Hatalmas kártérítést és új házat kapnak a Jordnán mellett, amely terület alatt húzódik meg a térség legnagyobb víztárolója. Ja, ugyancsak a világ adófizetöinek zsebére
6. Lerombolják a házakat és otthagyják a romokat, szemetet az öslakosságnak /testvérüknek

Bravó Izrael, emberségböl jeles!!!!

Henry
  Válasz | 2005. augusztus 18. 20:56 | Sorszám: 55
Az eger maradjon eger meg akkor is ha uvoltozik de megalomanias elefant almairol mondjon le!!!A Zsidoknak sem jar tobb mint a palesztinoknak!!Szaz ev mulva zsomle ozott megeszik a meg nehany lezengo zsidot,akkora naluk a tulszaporulat!!!A palesztinoknal atlag 6 gyermek van a zsidoknal atlag 1.5..
Apostoll
  Válasz | 2005. augusztus 18. 20:36 | Sorszám: 54
Na ez az, ami engem qrvára idegesít!

Ez demagógia, de a véreskezü tömeggyilkosnak, aki mindenhol "képviselteti" érdekeit a világon, médiája elfogadható és etalon! Jótékonyságát kétpofára kell zabálni? Miért pusztítják el a telepesek házait?

Na nem, kedves barátom, neeeeem!

kaleb
  Válasz | 2005. augusztus 18. 20:29 | Sorszám: 53
"Izrael szerintem hosszú távon mindenképpen nagybirodalomban gondolkodik"

Persze. Ha lecsukom a szemem, én is Nagy-Magyarországban gondolkodom. De aztán kinyitom, és észreveszem, hogy a realitás más.

kaleb
  Válasz | 2005. augusztus 18. 20:26 | Sorszám: 52
Abszurd.

Ha meg akarjátok tudni, hogy kell inszinuálni, tessék elolvasni. Olyan tömény demagógia, hogy párját ritkitja.

Apostoll
  Válasz | 2005. augusztus 18. 20:17 | Sorszám: 51
Ehhez a simlis dumához egy kis elemzés, sajnos angolul.

Out of Gaza - and into Jerusalem...
http://www.newstatesman.com/200508150009

Erröl nemír valszeg a cionista odal...

daleth
  Válasz | 2005. augusztus 18. 14:16 | Sorszám: 50
Ariel Saron, miniszterelnök beszéde a kivonulás megkezdésének napján

"Izrael Állampolgárai!

Eljött a nap. A legfájdalmasabb és legnehezebb lépést tesszük meg ma - települések kiürítését a Gázai Övezetben és Észak-Somronban.

Ez a lépés nekem személy szerint nagyon nehéz. Nem könnyű szívvel fogadta el az izraeli kormány a kivonulásról szóló döntést, és nem könnyen engedélyezte azt a Knesszet.

Nem titok, hogy én is sokakhoz hasonlóan hittem és reméltem, örökre megtarthatjuk Necarimot és Kfar Blumot. De az ország változó valósága a környéken és a világban megköveteli tőlem felfogásom és véleményem megváltozatását.

Nem tarthatjuk meg Gázát örökre. Több mint egy millió palesztin él ott, akiknek lélekszáma generációnként megkétszereződik. Oly mértékű helyszűkében vannak, amelyhez hasonlóval nem találkozunk egy menekülttáborban sem. Szegénységben, nyomorúságban, és a folyamatosan növekvő gyűlölet üvegházában, jövő és remény nélkül élnek.

Bátorságból és nem gyengeségből tesszük meg ezt a lépést. Megpróbáltunk megegyezni a palesztinokkal, hogy mindkét népet a béke útjára terelhessük. A próbálkozások eddig kudarcba fulladtak a gyűlölet és a féltékenység miatt.

Az egyoldalú kivonulás programja a válasz erre a helyzetre. A kivonulásról, mintegy két éve beszéltem. Ez a program Izrael jövője szempontjából jó. Csökkentjük mindennapos összetűzéseket, és az áldozatok számát mindkét oldalon. Az izraeli hadsereg újraszervezi az állam határainak védelmét a biztonsági kerítés mögött. Azok, akik továbbra is harcolnak ellenünk az izraeli hadsereg és a biztonsági erők teljes erejével találják szemben magukat.

A palesztinoknak kell most bizonyítaniuk. Nekik kell a terrorszervezetek ellen harcolni, nekik kell felszámolniuk annak alapjait, és kinyilvánítaniuk békeszándékukat annak érdekében, hogy képesek legyenek tárgyalóasztalhoz ülni velünk.

A világ várja a palesztin reakciót - békejobbot, vagy a terror tüzét. A békejobbra olajággal válaszolunk, de a tűzre mindennél erősebb tűzzel."
http://www.cionista.hu/saron_gaza.htm

nemszadista
  Válasz | 2005. augusztus 17. 20:50 | Sorszám: 49
Folyik tovább a cirkusz: http://www.mno.hu/index.mno?cikk=302056&rvt=3

"A kiürítés nagyobb incidensek nélkül, ám feszült légkörben folyik, a délután folyamán palesztinokra nyitott tüzet egy izraeli fegyveres a ciszjordániai Silo zsidó telepnél. A lövöldözésben három palesztin életét vesztette, kettő megsebesült. A zsidó férfi egy biztonsági őr fegyverét ragadta el, aki Silo ipari övezeténél posztolt, és vaktában elkezdett lövöldözni a közeli palesztinokra. A fegyverest, aki egy ciszjordániai zsidó telep lakosa, őrizetbe vették. "

"Neve Dekalimban az izraeli katonák a helyi zsinagógába is behatoltak, hogy eltávolítsák onnan az erőszakos kitelepítések ellen tüntetőket. 15 ultraortodox fiatal bezárkózott, és öngyilkossággal fenyegetőzik. "

"A nap folyamán egy izraeli katona könnyebben megsebesült Morag településen, amikor egy, a kitelepítés ellen tiltakozó telepes késsel támadt rá. Az ellenállót később elfogták a zsinagóga közelében. Közben felgyújtotta magát egy zsidó telepesnő szerdán a Gázai övezetben"

Rigoletta
  Válasz | 2005. augusztus 17. 16:14 | Sorszám: 48
Tegnap hazafele jövet a Sziget utolsó napján elmentem a zsidók sátra elött. Két kis pult felett: a rabbi tanácsa 10 Ft-ért. De nem ez volt a lényeges, hanem az hogy pajeszos, kipás srácok szintiztek, az egyik egy kb. 160 kg-os fiú meg énekelt.
HAME
  Válasz | 2005. augusztus 17. 15:57 | Sorszám: 47
Ma ebéd közben nézem a TA3 híradását (valami hasonló, mint a HírTV), van egy blokkjuk: "Kommentár nélkül", ahol általában aktuális hírhez adnak be hosszabb videoszekvenciót. Ma éppen a kitelepítésekről és azt hittem dobok egy hátast.
A szinpadon ortodox szakálas fazon kipában, gitár a nyakában és rakenról 1000rel.
balogh tibor
  Válasz | 2005. augusztus 17. 13:50 | Sorszám: 46
Bocs nem figyeltem az előző észrevételeket.
balogh tibor
  Válasz | 2005. augusztus 17. 13:47 | Sorszám: 45
Tisztelt erdeimanó!
A hozzászólásodba elhelyezett idézetedre utalt szanyi elvtárs amikor azt mondta hogy israel egy szervezet!!!
cuvee
  Válasz | 2005. augusztus 17. 09:53 | Sorszám: 44
"a svábok nem viselkedtek nagyon szépen 1939 után"

Jaja. Például "szégyenszemre" úgy kellett kényszersorozni a svábokat a Waffen SS-be, mert önként nem voltak hajlandóak oda belépni. Nem ám úgy, mint egyes magyarok. Vegyél kicsit vissza az általánosításból, jó...

Csili
  Válasz | 2005. augusztus 16. 20:58 | Sorszám: 43
Igazad van. Azok őket nem érdeklik...
erdeimano
  Válasz | 2005. augusztus 16. 19:36 | Sorszám: 42
Izé... hol mondtam én hogy most az integrálódás felé mennek a dolgok?

Éppenséggel azt mondom hogy nagyon nem az integrálódás felé mennek. Integrálódás nélkül viszont Izrael léte az USA-tól függ. Tehát ha hosszú távon képzelik el a jövőjüket a térség államaként, akkor nincs más választás mint integrálódni. A jelenllegi irány zsákutca.

A terjeszkedés a mostani körülmények közt lehetetlen. A maximum ami elképzelhető a jelenleg is izraeli megszállás alatt álló Ciszjordánia területének kb. felének annexiója. Ebben az esetben viszont a nem-annektált ciszjordániai területek olyanok lennének mint időzített bombák egy ház falába építve.

Idézet:
Szerintem Izrael fel van arra is készülve, hogy akkor is létezzék, ha fizikailag nem írható körül országhatárokkal.

Itt mit értesz Izraelen? Az elitre lehet hogy igaz, de ott él 5 millió nagyon is fizikai izraeli-zsidó állampolgár. Ha Izrael fizikailag megszűnne, velük mi lesz?

nemszadista
  Válasz | 2005. augusztus 16. 19:31 | Sorszám: 41
"Izrael az nem egy ország, az egy szervezet." (Szanyi Tibor, MSZP-s képviselő és antifaszista... nem, ahhoz túl trágár.. akkor inkább antifidesznáci!

Apostoll
  Válasz | 2005. augusztus 16. 19:17 | Sorszám: 40
Félö, hogy az olajvadászatban -Kína nagyon érdekelt a perzsák "fekete aranyára" - még hajlandó a rizsa a cowboy-jal össze is borulni... Hasonlóképpen a törpe-vágott-demokrácia felduzzasztott hadserege sem mozdul egy centit sem üzemanyag nélkül...
Csili
  Válasz | 2005. augusztus 16. 19:10 | Sorszám: 39
Kitartanék amellett, hogy a "kompromisszum" pr-fogás, a valódi cél nem az integrálódás, hanem a többi ország alárendelése.... ennyiben az embre ugyanaz maradt, libido dominandi: a terra diaboli jellemzője Ágoston szerint.

Az USA mint hátország valójában már a globális hálózatot jelenti. Szerintem Izrael fel van arra is készülve, hogy akkor is létezzék, ha fizikailag nem írható körül országhatárokkal.

nemszadista
  Válasz | 2005. augusztus 16. 19:07 | Sorszám: 38
"Izrael szerintem hosszú távon mindenképpen nagybirodalomban gondolkodik"

Gondolkodhat... ha az arabok pár évtizeden belül többségben lesznek Izraelben.. és az USA "lelkesedése" is elfogy 1x. (Ahogy gyengülnek Kínához képest, ill. az olaj még sokkal fontosabb lesz, mint most.)

erdeimano
  Válasz | 2005. augusztus 16. 19:02 | Sorszám: 37
Izrael szellemi alapja valóban az európai értelemben vertt ncionalizmus, de a jövője sokkal gyakorlatibb dolgoktól függ.
Amíg Izrael nem köt kompromisszumos békét a palesztinokkal és nem integrálódik a közel-keleti államok sorába, addig a puszta léte az USA-tól függ.

A mostani elszigeteltségben ha az USA valamilyen okból tartósan cselekvőképtelenné válna, Izraelt pillanatokon belül lerohannák és valószínűleg megsemmisítenék a szomszédai. Az IDF nagyon erős, de technikailag Izrael mégiscsak az USA előretolt helyőrségeként üzemel. Márpedig hátország nélkül a legerősebb előretolt helyőrség sorsa is meg van pecsételve.

Az USA nélkül, tehát történelmi távon (hisz többévszázados távlatokban nem lehet az USA hátország-szerepére hagyatkozni) Izrael csak úgy maradhat fenn, ha olyannyira integrálódik a térségbe mint amennyire a régi Palesztina integrálódott. Tehát ha gazdaságilag és infrastruktúrálisan szoros kapcsolatot épít ki szomszédaival, kultúrálisan és szellemileg pedig az izraeli zsidóság az eddiginél sokkal jobban visszatalál közel-keleti sémi gyökereihez.

Ez az egész viszont elképzelhetetlen egy kompromisszumos béke nélkül.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola