Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Mi lett Reichert Jánossal?

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Mi lett Reichert Jánossal?
radala
  Válasz | 2008. április 14. 10:10 | Sorszám: 24
Mire nem mersz gondolni?
Amúgy OV is mindent megjósolt, csak Reichert szabadabban beszélhet talán. Amúgy én is pont akkor vettem föl hitelt, amikor hirtelen jött a jóléti fordulat. 100-ból 99-en (ha benne van Reichert ), azt gondolta 2002-ben, hogy maximum nem lesz olyan jó, mint a Fidesszel, de ezt ami lett szerintem még a legelvetemültebb ellenzékiek (mondjuk én) sem gondoltam volna soha. Tényleg megdöbbentő és egyre inkább az.
Rendes Kis
  Válasz | 2008. április 14. 09:32 | Sorszám: 23
Kik azok a "ti" ?
Medi
  Válasz | 2008. április 14. 09:23 | Sorszám: 22
Mindig szerettem Reichert Jánost."


Elolvastam a 2003-as cikkét.
Hátborzongató!!!

Nostradamus 2.

Félelmetes!

Arra nem is merek gondolni, hogy...

Rendes Kis
  Válasz | 2008. április 14. 08:48 | Sorszám: 21
Úgy emléxem, 2002 nyarán lett beteg.
De akkor még úgy-ahogy fölépült.
2004. szept.-ben halt meg: http://gondola.hu/cikk.php?szal=38107
Istenostora
  Válasz | 2008. április 14. 01:20 | Sorszám: 20
Már rég eltünt.
Nem tudjuk,hogy mi van vele.
onogur
  Válasz | 2008. április 14. 00:35 | Sorszám: 19
Most azt játszuk, hogy minden nicknek leírjuk az IRL-nevét?
Root nem lesz elragadtatva az ötlettől.
Istenostora
  Válasz | 2008. április 13. 23:14 | Sorszám: 18
"Mercurius".
Istenostora
  Válasz | 2008. április 13. 23:09 | Sorszám: 17
És hová lett Báthori doki?
eszbej
  Válasz | 2008. április 13. 22:46 | Sorszám: 16
Szabó Béla István: Lerohasztásosodás Gondola 2002. december 17. http://www.gondola.hu/cikkek/17713

és kösz ... lassan hat éve

Székely Kecskés megvolt még ... vagy nem?

kutato
  Válasz | 2008. április 13. 13:38 | Sorszám: 15
2003ban irta! megvalósult!

Idézet:
A fentiek fényében a stratégiai célok a következők:

1. A lakosság hosszú távú tervező kedvét letörni.

2. A kialakult vagyoni és lehetőségbeli különbségeket konzerválni és természetesnek láttatni.

3. A földtulajdonosokat rászorítani, hogy minél olcsóbban és minél gyorsabban adják el a földjeiket.

A megvalósítás eszközei a következők:

1. A kisembert hirtelen sok pénzhez juttatni, amivel kizökken a megszokott életritmusából, és valós teherbíró képességét meghaladó fogyasztásba kezd. (Lásd: a lottó-főnyereményesek története vagy a Gorenje-turizmus.)

2. A társadalmi szegregációt ki kell terjeszteni minden szférában. Az oktatás- és az egészségügynek fel kell készülnie a szegregált társadalom szegregált kezelésére. Kell kórház az elitnek és kell a plebsnek. Ugyanígy az iskolával.

3. A kisember előtt bezárni a felemelkedés önerőből is járható útjait, hogy ne jelentsenek veszélyt az elit gyermekeire. Ezért stratégiai kérdés a tanulás. Olyan iskolarendszer kell, amelyben egyrészt tág tere nyílik a gyermeknek a tanulás elszabotálására, másrészt a valódi gyémántot elfedi a csillogó üveggyöngy. Lesse a tanító a gyermek szavát, ne a gyermek a tanítóét. A züllésre való hajlamot kell központilag támogatni. Semmi buktatás, semmi szigorú, ám szorgalommal mindenki által teljesíthető követelmény. Helyette mindenkinek mindent szabad. Az okosak kereskedjenek a marihuanával, a buták meg csak szívják.

4. Mivel nagyon sok föld van kisbirtok formájában magánkézben, a gyenge tőkeerejű tulajdonosokat csődbe kell kergetni. Az Orbán-kormány által kreált hitelrendszert úgy kell továbbfejleszteni, hogy mindenkit megfojtson. A hitelprésbe szorított gazdától olcsón meg lehet szerezni a földjét úgy, hogy még örül is, hogy megszabadult tőle.

5. A falvak közösségi erejét, életlehetőségeit csökkenteni kell, mert túl sokan akarnak a földből élni. Ezért a falut el kell sorvasztani. Bezár az iskola, a posta, a patika, legyen inkább körjegyzőség, nem épül semmi, központi alapokból nem jár fejlesztés.

A társadalomnak ez a program tetszik. Akiknek nem tetszik ( a kisbirtokos és távlatokban gondolkodó gazdáknak), azok előbb-utóbb öngyilkosok lesznek vagy megtörnek.


Rendes Kis
  Válasz | 2008. április 13. 12:16 | Sorszám: 14
(És nem Reichert, hanem Eszbej ! )
Rendes Kis
  Válasz | 2008. április 13. 12:11 | Sorszám: 13
Véletlenül megtaláltam: http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=2&t=001727
radala
  Válasz | 2008. február 15. 12:19 | Sorszám: 12
Az tuti és még tart...
Amúgy tisztára megdöbbentő (mármint a belinkelt cikk) Többek között én is pont akkora törlesztésű hitelt vettem föl, mint az MP által megemelt és korábbi közalkalmazotti fizetésem közti különbség. 2002/3-ban nem volt ember, aki elhitte, hogy ezt így el lehet kúrni. Azt gondoltam (szerintem joggal), hogy rosszabb tuti nem lesz már maximum kevésbé jó...
Most hál isten nem nyomaszt a magyar valóság, de azt látom, hogy iszonyatos és erősödő a szegénység Mo-n
radala
  Válasz | 2008. február 15. 12:15 | Sorszám: 11
Nyiri nekem kicsit radikálisabb, mint Reichert, de hasonlóan intellektuális:-)
Dáyes
  Válasz | 2008. február 15. 12:14 | Sorszám: 10
Nostredamus elbújhat mellette!
mackó
  Válasz | 2008. február 15. 12:10 | Sorszám: 9
Dehogy.
radala
  Válasz | 2008. február 15. 12:05 | Sorszám: 8
Nem is értem, hogy nem voltam ebben biztos. Ez most ciki?
radala
  Válasz | 2008. február 15. 11:55 | Sorszám: 7
Mondjuk ilyen érzésem mindig volt
No, megyek elolvasom, hogy igaz-e.
Rendes Kis
  Válasz | 2008. február 15. 11:52 | Sorszám: 6
Nekem a legemlékezetesebb a "Lerohasztásosítás" volt ...

... (A Gúgli nem találja sem a neten, sem a Gondolán ... ...)

mackó
  Válasz | 2008. február 15. 11:51 | Sorszám: 5
Igen
radala
  Válasz | 2008. február 15. 11:49 | Sorszám: 4
Ez mit jelent, hogy Reichert az Nyiri? Mert ha igen, akkor örülök.
Fluctuat
  Válasz | 2008. február 15. 11:45 | Sorszám: 3
A 2 1.
radala
  Válasz | 2008. február 15. 11:42 | Sorszám: 2
De. Azért mondtam, hogy előítélet ez, mert RJ-t direkt folyton kerestem az említett cikke után és mindent elolvastam tőle. Ez most nincs így.
mackó
  Válasz | 2008. február 15. 11:34 | Sorszám: 1
Nyirit nem szereted?
radala
  Válasz | 2008. február 15. 11:26 | Sorszám: 0
Mindig szerettem Reichert Jánost. Leginkább ettől a cikkétöl kezdve.
Miért fog győzni...
Valami hülyeség miatt, talán a Sein Kampf vagy ilyesmi miatt talán kirúgták innen. Szerintem azóta sincs senki a gondolán, aki hasonlóan jó lenne. Mondjuk ez előítélet részemről, mert bár néha megpróbálom, de nem igazán találok érdekes olvasnivalókat itt.
Ma rákerestem a guglival Reichert Jánosra és 2005 óta el van tűnve. Mi van vele?

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola