Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Kisgazdapárt

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Kisgazdapárt
A. E.
  Válasz | 2009. július 07. 21:18 | Sorszám: 9
Bakker. Reménytelen.
orhan
  Válasz | 2009. július 07. 21:14 | Sorszám: 8
számszerűen is?
pascal
  Válasz | 2009. július 07. 21:13 | Sorszám: 7
Mert az MSZP-SZDSZ tábora egy hajszállal nagyobb volt?
orhan
  Válasz | 2009. július 07. 21:12 | Sorszám: 6
de jól elnevetgéltek, de választ azóta sem kaptam...
talán mert kínos

ha ugyanakkora a tábor, sőt nagyobb, akkor miért bukott két választást is azóta a fidesz?

A. E.
  Válasz | 2009. július 07. 21:08 | Sorszám: 5
Szerintem a topiknyitóval le is lehet zárni a vitát.

Hogy lenne lehetséges az, hogy egy "potenciális", állítólag biztos 10-15%-os "párt" nem bír létezni kb. 10 kerek éve?

pascal
  Válasz | 2009. július 07. 21:04 | Sorszám: 4
Esetleg meg kellene kérni a franciákat, hogy nyerjék meg a foci VB-t, stb. stb.
Hiszen...
... mégsem sikerült azóta választást nyerni...
akkor hogyan is van ez?

A. E.
  Válasz | 2009. július 07. 21:04 | Sorszám: 3
Nincs összefüggés szükségszerűen.
Tessék már felébredni a kisgazda álomból. Ha kellenének, léteznének.
pascal
  Válasz | 2009. július 07. 21:03 | Sorszám: 2
Úgy van ez, hogy a kettőnek semmmi köze egymáshoz.
orhan
  Válasz | 2009. július 07. 20:59 | Sorszám: 1
Idézet:
1. A Fidesz támogatottsága alapvetően egyáltalán nem kisebb azóta gyakorlatilag semmilyen választáson, mint 1998-ban volt a Fidesz+Fkgp együttesen. Abszolút számokról nem is beszélve.

...mégsem sikerült azóta választást nyerni...
akkor hogy is van ez?

pascal
  Válasz | 2009. július 07. 20:44 | Sorszám: 0
orhan írta off-topikban:

"és amióta szétqrtátok (persze kellettek hozzá ők is, de a lendületet a fidesz adta) a kisgazdapártot, azóta képtelenek vagytok lefedni azt az űrt amit, maga után hagyott"

És aztán tovább is ragozta.

Na most én ezt soha nem értettem.

1. A Fidesz támogatottsága alapvetően egyáltalán nem kisebb azóta gyakorlatilag semmilyen választáson, mint 1998-ban volt a Fidesz+Fkgp együttesen. Abszolút számokról nem is beszélve.

2. Az Fkgp tragikus teljesítményt nyújtott, erősen hátráltatva a Fidesz kormányzását - ezt szerintem a legvérmesebb anti-Fidesz szurkolóknak is el kell ismerniük.

3. Valaki (talán son) egyenesen "biztos 12-15%-ról" írt egy valamilyen (?) ideális (?) kisgazdapárt (?) kapcsán. Én ezt abszolúte nem fogadom el. Illetve pont ugyanígy lehetne azon elmélkedni, hogy egy szocdem pártnak "biztos 40-45%-os", egy nemzeti radikálisnak "biztos 15-20%-os", egy liberálisnak "biztos 10-15%-os", stb. stb. támogatottsága lenne. Teljesen értelmetlen.

4. Akkor picit konkrétabban: a történelmi párt neve 2009-ben már nyilván nem jelenthet annyit, mint anno a rendszerváltás környékén (és akkor sem kapott még 12%-ot sem!!), és akkor még a Torgyán-féle rombolásról, ámokfutásról nem is beszéltünk. Politikai értelemben sem hiszem, hogy lenne olyan, hogy "vidék", teljesen más a mezőgazdaság szerepe, a társadalom stb. mint mondjuk a 30-as, 40-es években.

5. Azóta is indult (vagy csak próbált indulni) kisgazdapárt a választásokon, NULLA sikerrel.

6. Miért egy másik párton kell számon kérni a "kisgazdák" sikertelenségét?

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola