Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Webvideó lejátszásához technikai segítséget kérek!

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Webvideó lejátszásához technikai segítséget kérek!
panda
  Válasz | 2009. július 06. 22:56 | Sorszám: 22
Megnéztem, a FlashPlayer plug-int ugyan külön is le lehet tiltani... de akkor persze viszont a direkt linkes módszerrel sem lehet a videót lejátszani
Sz'al, valahol a szkriptkezelésnél van a bibi...
GM
  Válasz | 2009. július 06. 22:51 | Sorszám: 21
Kösz. Elötte még Panda tippjének utánanézek....
GM
  Válasz | 2009. július 06. 22:51 | Sorszám: 20
Kösz. Elötte még Panda tippjének utánanézek....
GM
  Válasz | 2009. július 06. 22:50 | Sorszám: 19
köszi. megpróbálom megkeresni...
orosz_hussalata
  Válasz | 2009. július 06. 22:43 | Sorszám: 18
Mindegy, mert annak az oldalnak az url-jéből kimásolod a "video_id=398799" alakú részt a végéről, és beírod a te első linked hasonló része helyett.
panda
  Válasz | 2009. július 06. 22:36 | Sorszám: 17
Na akkor nyomon vagyunk, mert elő tudtam állítani ezt a "hibát"...
Nálam a Firefoxban akkor jön ez elő, hogyha a NoScript nevű installált kiterjesztésemmel letiltom a script-eket (ez a FlashPlayer-el kapcsolatos dolgokat is kezel)... Azt még nem tudom, hogy nálad mi lehet a pontos probléma, de lehet, hogy csak annyi, hogy engedélyezned kellene a javascriptet a böngésződben... Valahol, az "Eszközök" / "Beállítások" / ... menűpontban.
GM
  Válasz | 2009. július 06. 22:22 | Sorszám: 16
Igen az működik. De ha arra kattintok, amit most megadtál, akkor bejön egy új oldal, minden megvan, de a videó helyén semmi, s el sem indul.
panda
  Válasz | 2009. július 06. 22:18 | Sorszám: 15
De most akkor működik a #3-beli link is?? Mert akkor nem is a video lejátszásával van a gondod, hanem az odajutással...

Ha pl. itt: http://webcast.tv2.hu/mokka/ rákatintasz Morvai Krisztina orrára, akkor ugyanaz a link jön be mint, amely a #3-ban szerepel...

GM
  Válasz | 2009. július 06. 21:29 | Sorszám: 14
köszi. ez az. a módszeredet is kipróbálom majd.
GM
  Válasz | 2009. július 06. 21:28 | Sorszám: 13
Frissitettem már korábban is, meg most is, de nem használ. Ha elavult, akkor egyébként van hibaüzenet, s egyből felajánja (vagy megkér) a telepítést. Nekem viszont semmi nincs, rákattintok és semmi. egyébként XP-m van.
A. E.
  Válasz | 2009. július 06. 18:47 | Sorszám: 12
Igen. Mivel linuxos vagyok sokat szívok a zárt kódú dolgokkal. De nekik is érdekük, hogy meg tudjam nézni. A HírTV-vel, ami MS ugye, sok gondom volt linuxon, vagy nem indult el vagy az X:Y arány volt torz, a mostani verziójú lejátszóim jól kezelik. Meg amúgy is botrányosan rossz a képminőség, már szinte rádió... Ez a TV2-s video első kattintásra indult és ragyogó minőségben jött folyamatosan. Egyébként 3G-m van.
orosz_hussalata
  Válasz | 2009. július 06. 17:07 | Sorszám: 11
Én nyílt kontra gyártóspecifikus vonalon állítottam, hogy az előbbi jobb. Különösen, ha a használok sokféle környezetben dolgoznak.

Elosztott rendszerek (emlékezzünk meg a remek kezdeményezésről a 2002 után kinyírt világtv-ről, és világrádióról) problémája, hogy a kliensek aszimmetrikus sávszélességgel rendelkeznek.

A. E.
  Válasz | 2009. július 06. 16:48 | Sorszám: 10
Szerintem az flv sikere bizonyíték. Egyébként nem annyira a kódolás az érdekes most, hanem a szerver kapacitásai. Alapvetően a streaming-technológiák bármelyike jó manapság. Persze mondjuk egy torrent-szerű elosztott rendszer sokat segíthetne a hozzáférhetőségen...
panda
  Válasz | 2009. július 06. 16:34 | Sorszám: 9
Ha most csak az általad megadott linket tudod nézni, de a #2-belit nem akkor szinte biztos, hogy az általam javasolt frissítés segít....
orosz_hussalata
  Válasz | 2009. július 06. 16:31 | Sorszám: 8
"Sokkal jobb mint a HírTV. Technikailag."

Khm khm.
Egy flash alapú szerintem eleve nem lehet jobb, mint egy szabványos (mellesleg letölthető) formátumban sugárzott anyag. (más kérdés, hogy célszerű elterjedt, nyílt codec-et választani, és nem valami zárt mikrofo$t)

A flash (mint platform) rendszeresen eljátszotta nálam (és még egy csomó helyen), hogy 1-2 másodperc után leállt a videó, vagy nem volt hang. Akkor a megoldás az volt, hogy egy régebbi flash playert kellet használni, bármennyire is tukmálta rád a vadi újat.

panda
  Válasz | 2009. július 06. 16:25 | Sorszám: 7
mekkora pharokk ez a riporter..
panda
  Válasz | 2009. július 06. 16:23 | Sorszám: 6
igen, szvsz ez az, a második perctől...
nemszadista
  Válasz | 2009. július 06. 16:23 | Sorszám: 5
Khm, a Társalgóba valók az ilyen topikok... Még ha ott kevesebb figyelmet is kapna, tudom.
Amúgy általában az a baj, hogy melyik böngésző melyik verzióját használod (esetleg milyen op. rendszert). Néha meg telepíteni kell valamilyen beépülőt, pl. Flash-lejátszót.
A. E.
  Válasz | 2009. július 06. 16:21 | Sorszám: 4
Ragyogóan működik. Sokkal jobb mint a HírTV. Technikailag.
Mivel a hiba nálad van, elég nehéz távsegítséget nyújtani.
orosz_hussalata
  Válasz | 2009. július 06. 16:12 | Sorszám: 3
pontosan melyiket akarod?
a videoarchivumban egy lejátszó doboz van, annak alsó sorából az utolsó előtti ikon segítségével lehet ilyen linket csinálni (az utolsó paramétert ird be a te példa linked azonosítója helyére)

szerintem ezt szeretnéd http://webcast.tv2.hu/dynamic/f.html?video_id=398799

panda
  Válasz | 2009. július 06. 16:12 | Sorszám: 2
Első menetben mindenképpen frissíteném a Flash Player-t innen :
>> http://get.adobe.com/flashplayer/?promoid=DRHWS
GM
  Válasz | 2009. július 06. 16:00 | Sorszám: 1
Előre is köszi a segítséget!
GM
  Válasz | 2009. július 06. 15:59 | Sorszám: 0
Nekem a gép a TV2 videóit valamiért nem játsza le, de csak az övékét. De hibaüzenet sem jön.

Múltkor valaki ezt a linket adta: http://webcast.tv2.hu/dynamic/f.html?video_id=397114

Ez jó volt. Hogy lehet a többit is így megnézni? Mi lehet nálam a hiba? A mostani Morvai interjú kéne...

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola