Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Kezdődik... (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Kezdődik...
mpd
  Válasz | 2006. december 13. 07:57 | Sorszám: 35
Indíthat pert, de a föld már fertőzve lesz !

Nem kéne ilyen lámerségeket írni....

Lehel
  Válasz | 2006. december 12. 16:37 | Sorszám: 34
Tisztességes okokkalaligha magyarázható Ángyán és Magosz Igen szavazata a kérdésben !
Ezzel igent mondtak a talajfertősésre, ugyanis mi történik, ha a gazda a szomszédja tudta nélkül ültet génmanipulált ternéket?
Indíthat pert, de a föld már fertőzve lesz ! A független(?) Bíróságnak meg nincs kompetenciája a fertőtlenítésre ugye ?
orcapofa
  Válasz | 2006. december 12. 14:48 | Sorszám: 33
Gén manipulált tyúkok tojták a tojást, amit dobigáltak, na.
ZiliZ
  Válasz | 2006. december 12. 14:23 | Sorszám: 32
Multik akadályozzák a vizsgálatainkat
Darvas Béla ökotoxikológus

* Bodoky Tamás

2006. december 12., kedd 12:10

Az országgyűlés november végén elfogadta a géntechnológiai törvény módosítását, amely megteremtette a génmódosított haszonnövények magyarországi termesztésének törvényi feltételeit. Darvas Béla professzor, az MTA Növényvédelmi Kutatóintézetének ökotoxikológusa a bevezetés előtt álló génmódosított kukoricafajták mellékhatásait vizsgálta, de kritikus eredményei miatt a fajtatulajdonos már nem működik együtt a kutatóosztályával. A multinacionális bioipart rendszeresen bíráló szakembert a törvénymódosítás hasznáról, a génbizniszben érdekelt lobbik nyomulásáról és a génmódosított élelmiszerekről faggattuk.
http://index.hu/tech/tudomany/darvas5497/?main&rnd=309

mpd
  Válasz | 2006. december 06. 07:35 | Sorszám: 31
Mamka, már nem azért a két fillérért, de ennek mi köze van a GM-hez?
Általában támogatok minden offolást, de ez kissé szélsőséges eset.
mamácska
  Válasz | 2006. december 05. 21:12 | Sorszám: 30
Megbénult a belváros forgalma a tüntetés miatt - 20:53
Szinte teljesen megbénult a Belváros forgalma az Erzsébet térről a Markó utcába vonuló több mint félezernyi kormányellenes tüntető miatt. A Bajcsy-Zsilinszky út Nyugati tér felé vezető oldalát a rendőrök a forgalom elől teljesen lezárták . A menetet több száz rendőr biztosítja. A vonuló tömeg Árpád-sávos és nemzetiszínű zászlókat lobogtat, közöttük több tucatnyi fekete ruhát viselő szkinhed kormányellenes jelszavak skandálására biztatja a tüntetőket.
Az MTI helyszínen tartózkodó tudósítói azt jelentették, hogy a skandáló tömeg mellett ellentétes irányban elhaladó autósok többsége szidja a kormányellenes tüntetőket, néhányan leköpték a rendőrségi sorfallal biztosított, vonuló embereket, ezért a tömegből tojással is megdobálták a szidalmazók járműveit.
=Forrás:www.klubradio.hu=
onogur
  Válasz | 2006. december 04. 12:54 | Sorszám: 29
És még sikongatunk is, mintha élveznénk.
urga
  Válasz | 2006. december 04. 12:51 | Sorszám: 28
"Megint lefeküdtünk a globalistáknak, sőt, szinte mi követeltük megerőszakolásunkat."

Nem csak követeljük, hanem még fizetünk is érte.

onogur
  Válasz | 2006. december 04. 12:31 | Sorszám: 27
És receptre kapnák a szegény országok lakosai a banánt, vagy megvásárolhatnák a benzinkutaknál is?
A banánevő gorillák pedig a mellékhatások elkerülése végett kérdezzék meg orvosukat, gyógyszerészüket?
mpd
  Válasz | 2006. december 04. 12:28 | Sorszám: 26
Gondolom, a hatás ugyanaz, ha valaki egy banánt fogyaszt el naponta, mint ha tíz kilót.
Aztán a banánt megeheti más is az emberen kívül, akire (amire) érdekes hatással lehet az embernek szánt vakcina.
Agyrém, katasztrófa, irtózatos felelőtlenség.
mpd
  Válasz | 2006. december 04. 12:27 | Sorszám: 25
Ajjaj. Azt mondja, kisebb a kockázata a GM-növény termesztésének, mint a hagyományosan nemesítettének.
Gondolom, magát abszolút tárgyilagosnak tartja.

Ehhez szólj valamit Imi bátyám:


""génkezelt banánokkal kísérleteznek, melyek segítségével az eddig csak injekcióval bevihető vakcina helyett szájon át történő adagolás születhetne meg. Ez utóbbi módszer a szegény országok vakcinával történő ellátottságát jelentősen javítaná.""

onogur
  Válasz | 2006. december 04. 12:14 | Sorszám: 24
És januártól EU-tagok, tehát gond nélkül áraszthatnak el minket 23 millió GM termékkel.
sashimi
  Válasz | 2006. december 04. 12:11 | Sorszám: 23
http://www.mindentudas.hu/balazservin/index.html

Balázs Ervin:
Genetikailag módosított szervezetek - tények, remények, fikció?

mpd
  Válasz | 2006. december 04. 11:56 | Sorszám: 22
Ajjaj. A nyustyuk már javában termesztenek GM-et.
onogur
  Válasz | 2006. december 04. 11:40 | Sorszám: 21
Szemlesütve vallom be, hogy egyszer vásároltam szójakockát. Valami Bivalybasznádi MGTSZ logója virított rajta, mondom, kipróbálom, elvégre megbízható magyar termék, én meg volnék ugyebár a Tudatos Vásárló.
Aztán otthonom magányában kisilabizáltam az apróbetűs feliratokat is. Származási hely: Románia.
orosz_hussalata
  Válasz | 2006. december 04. 11:14 | Sorszám: 20
Két út is van.

1. Eu-s szabályozás bevezetése (IGEN, kezdeményezhetünk is, ez nem a szovjerjúnyió)
2. hazai szabályozásnak is meg kell legyenek az útjai. Akiknek ez dolga, azok ki tudják találni (jövedéki termékek, vagy gyógyszerek esetében van engedéjeztetés) Ha a magyar nyelvű feliratot elő lehet írni, akkor ezt is. Aki pedig megszegi, az megy a hűvösre.

mpd
  Válasz | 2006. december 04. 11:09 | Sorszám: 19
És vajon a silókukoricába nem kerülhet át a gén?
Dehogynem, szerintem pár év se kell hozzá.
Nem baj, majd esznek a teheneink jó kis prionos húslisztet.
mpd
  Válasz | 2006. december 04. 11:07 | Sorszám: 18
És ha a kukoricából a méregtermelő gén átkerül a cirokba, majd a fenyércirokba meg minden pázsitfűfélébe, akkor majd jajongunk.
mpd
  Válasz | 2006. december 04. 11:04 | Sorszám: 17
Megmondta: összefogtak. Felülemelkedtek a párt.....izé illetve a nemzeti érdekeken egy jó kis konszenzus érdekében.
Betojtak az unnyótól. Jaj, csak feketepontot ne kapjunk, mert mi lesz akkor...
Lám, a lengyelek egy kérdésben az egész unnyóval szemben vétót jeleztek, és nem hátráltak meg.
Wolodyjowski utódai karakánabbak, mint Csák Mátéi....
terra
  Válasz | 2006. december 04. 10:59 | Sorszám: 16
Én is furcsának találom, mert a döntés előtt két nappal ecsetelte Ángyán a Hírtévében a génmódosyított növények (különösen a kukorica) termesztésének veszélyeit. Elkég részletesen elmondta, hogy a kukorica esetében a génmódosítás folytán a növény rovarirtó mérget termel, ami többszörösen erősebb, mint a modern rovarirtó vegyszerek és azokkal ellentétben nem bomlik le rövid idő alatt. Vagyis - ha jól értettem - a kukorica növény teste (különösen a gyökere) veszélyes anyag.
onogur
  Válasz | 2006. december 04. 10:54 | Sorszám: 15
Na de hogyan?
Ha egy hárommillió forintos alaptőkéjű Kft szójakockát importál egy EU-s tagállamból, akkor azt szabadon értékesítheti anélkül, hogy egyáltalán fogalma lenne arról, hogy a szója mely földrészről származik és milyen technológiával készült alapanyagból készült.
mpd
  Válasz | 2006. december 04. 10:54 | Sorszám: 14
Igen, ez jó lenne. De én nagyobb problémát látok a termesztésben, mint a fogyasztásban.
A fogyasztás ellen lesz, aki tiltakozzon, majd kiborogatnak ezt-azt meg ilyesmi, de ez csak a kirakat. Ha egy-két GM kukoricatábla felgyulladna itt-ott... vagy az ilyen terményt szállító járművekről borogatnák le a terményt.... na az már igen.
de ehhez a zöld uraknak is ki kell mozdulniuk a fővárosból, nemtom, képesek lesznek-e...
orosz_hussalata
  Válasz | 2006. december 04. 10:35 | Sorszám: 13
Szerintem előírható lenne, hogy a génkezelt alapanyagot tartalmazó készítmények csomagolásán a csomagoló felület legaláb 20%-át kitevő Piros/fekete (vagy más feltünő) színű cimkével kell jelölni. Mint a dohánytermékeken.
tiszavirág
  Válasz | 2006. december 04. 10:30 | Sorszám: 12
Én is.
Szerintem is. Ha lehet, akkor ma még.
mpd
  Válasz | 2006. december 04. 10:09 | Sorszám: 11
(Ezt persze a Parlament szemszögéből mondtam, az én radikálmanifeszt hőbörgő természetemmel én tuti, hogy nemet nyomtam volna, pukkadjon meg az Unnyó.)

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola