Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Deutsch Tamás stílusáról

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Deutsch Tamás stílusáról
Gyöngy
  Válasz | 2012. január 05. 06:40 | Sorszám: 20
Nem ismerem magam sem Thomas O. Melia munkásságát, de őszintén szólva ez a "a key actor in the development of policies to strengthen democratic governance around the world" némileg gyanúsan és baljóslatúan hangzik annak tükrében, mi mindent tesz és milyen módszerekkel az Egyesült Államok a demokrácia megszilárdításáért all around the world.
Gyöngy
  Válasz | 2012. január 05. 06:34 | Sorszám: 19
Hol kellett volna látnom?
keresztkem
  Válasz | 2012. január 05. 05:57 | Sorszám: 18
1.) D.T. ú.n. "magánéleti"-szexuál-erkölcsi megnyilatkozásai valóban nem példaértékűek--hogy némi fanyar eufemizmussal fogalmazzak-- mondjuk egy apáca noviciátus neveltjei, a noviciák számára.Nem is állítottam a "0"-s, topicindító h.sz.-omban egyéniségének "ezt az oldalát" dícsérőleg piedesztálra.Ugye írtam: "jónak lenni nehéz"!
2.) Ám számomra--be kell vallanom--még ez az, eléggé el nem ítélhető vonása a személyiségének IS JÓVAL SZIMPATIKUSABB, mint teszem azt a "hitgyülis" Hack Péter-é, aki átszellemült, komoly-komor, "szenteskedő", képpel--és a hozzátartozó politikusi és jogászi "érvrendszerrel"-- ESEDEZIK PARDON-ért a kamerák előtt a .....MELEGEK számára.Ha példának nem is állítom az "ifjúság" elé--ebből a "bizonyos szempontból" legalábbis bizonyosan nem, Hack-hoz képest, ÉN KÜLÖNBNEK TARTOM.
3.) "Tipus libernyáknak" MEG VÉGKÉPP NEM TARTOM D.T.-t: erre mérget merek venni, hogy NEM "AZ"! Aki D.T.-t tipikus "libernyáknak" vélelmezi, az egyszerűen, nem ismeri az embereknek.
4.) Hogy a "választott nép" született gyermeke Ő, ez ténykérdés, ám erről:
i.) egyrészt Ő nem tehet;másrészt:
ii.)egyáltalán nem "úgy" politizál és "viselkedik", mint teszem azt Bauer Tamás vagy Heller Ágnes--akik "szintén zenészek";harmadrészt:
iii.) az is lehet, hogy már ki-, és megkeresztelkedett;negyedrészt:
iv.) meg végképp nem állítottam Őt minden szempontból "példaértékűnek"; ötödrészt:
v.) meg úgyis "majd meglátjuk" "mivé fejlődik" és alakul a személyisége;hatodrészt:
vi.) meg tapasztalatomat "vetítettem előre" D.T.-al kapcsolatban, vagy inkább annak várható "eredményét"--mint pozitív várakozást és reményt Vele összefüggésbe'.Ha már 45 éves, akkor is, sőt akkor pláne és méginkább.
Mindent összevetve: véleményemet fönntartom, és állitom, nekünk jobbosoknak sok pozitív meglepetésünk lesz még az itt "kitárgyalt" "személy" révén.
keresztkém
Békáscity
  Válasz | 2012. január 05. 01:34 | Sorszám: 17
Performanszai éppenhogy ott találnak célba ahol kell - úgy látszik ehhez tehetségük van. Nem fanyalogni, hanem a humor és gúny bénító eszközével lecsapni azt LMP-re, MSZP-re ! De hát úgy látszik ez nem megy a magyar/sváb/tót/jász/népnek ! Pedig azért itt is volt már jónéhány kaczagtató ötlet, megnyilvánulás ! csak tovább kellene fejleszteni, vinni !
Fla Mandulis
  Válasz | 2012. január 05. 01:17 | Sorszám: 16
Persze , ez rendben is van, szimpatikus fószer, nem álszent satöbbi. Mint magánember Pártalelnök, Országgyúlés alelnöke, MOB-alelnök, frakcióalelnök. stb al-ala-la .Lálálá. . Alfertály? Miniszter. Majd másfél évtizedik államvizsgázik stb.
Biztos valaki jó cimborája, aki összes sinecurába bedugja..
No de EU Parlamentbe? Nem kínos?
Hát igen ... eccermegjavulokééén...
"Ki a fasz az a Thomas Melia? Minek kell naponta adnunk a szarnak egy pofont?".

Ezzel szemben: Thomas O. Melia (born May 28, 1957 in Frankfurt, Germany) is Deputy Assistant Secretary of State in the Bureau of Democracy, Human Rights and Labor, at the United States Department of State. Melia's portfolio includes Europe, South and Central Asia, and international labor rights.
...Over a twenty-five year career, Thomas O. Melia has been a key actor in the development of policies to strengthen democratic governance around the world as an NGO leader, writer, university professor, and activist. He is recognized by the mainstream media as an expert in foreign policy matters and is credited with coining several resonant phrases to describe the state of democracy and democracy promotion.
http://en.wikipedia.org/wiki/Thomas_O._Melia

Fla Mandulis
  Válasz | 2012. január 05. 00:49 | Sorszám: 15
Láttad ma este ? Ez tényleg csodagyerek, már 5 éves korában annyi esze volt, mint most.
kerekferko
  Válasz | 2012. január 04. 23:54 | Sorszám: 14
Hát ő nem is illeszthetó be a keresztény polgári körbe, mert hogy ő zsidó polgári körbe tartozik. Nagyapja rabbi volt, Deutsch is tartja zsidóságát. Egészségére. Talán tisztes őseire tekintettel is moderálhatná magát.
kerekferko
  Válasz | 2012. január 04. 23:53 | Sorszám: 13
Sötét bunkó libernyák. Kár rá több szót vesztegetni.
onogur
  Válasz | 2012. január 04. 23:35 | Sorszám: 12
32 évesen jött meg a zesze.
Tompika már 45 éves...
Gyöngy
  Válasz | 2012. január 04. 23:18 | Sorszám: 11
Szent Ágoston sem fiatal korában vált szentté .
onogur
  Válasz | 2012. január 04. 23:02 | Sorszám: 10
Dojcs Nemfür Tompika mint keresztényiesen alázatos fószer?
Ez a hét vicce!
Aki nyíltan vállalja zsidóságát, két házassága mellett végigdugta a Fidesz összes lefektethető nőjét, nahát, állítsuk már gyermekeink elé példaképnek!
Lődd ki a füled, növeszd meg a hajadat (de meg ne mosd!) és puncira fel!
Gyöngy
  Válasz | 2012. január 04. 22:58 | Sorszám: 9
"sem inquizitorok." nana, keresztkem , nem véletlenül rettegek én magától.
keresztkem
  Válasz | 2012. január 04. 22:56 | Sorszám: 8
Az apropo's-ját az adja-adta a topic-nyitásomnak e tárgyban, hogy éppen "most" támadt "bizonyosfajta" stílusvitája D.T.-nak Dr. Lázár János frakcióvezető úrral.
Egyrészt.
Másrészt az, amit kedves Gyöngy, Kegyed úgyis tud, hogy jómagam is mindig küzdök egyfajta --nevezzük így--"beskatulyázás" ellen. Olyannyira, hogy engem többször, több helyen "több ember"-nek vélelmeztek, vagy olyan kommentezőnek, akinek "ellopták a nick-nevét".Éppen mert nem tudták elképzelni, hogy az ember képes "ilyen is lenni", meg "olyan is".Ugyanaz az ember.Deutsch Tamás.Vagy én. Vagy sokan.Hogy ha csúnya szavakat is használunk olykor, lehet mégis a lelkünk FINOM.Meg ilyesmi.Ha igazul istenhivők is vagyunk, nem vagyunk sem bigottak, sem inquizitorok.Etc..etc..
Emiatt nyitottam ezt az izgalmasnak vélt topicot--mint talán sejthető...
keresztkém
Gyöngy
  Válasz | 2012. január 04. 22:47 | Sorszám: 7
A kampányért a kampányfőnök felel, a kommunikációs igazgatónak nem dolga a kampánybeli marketingkommunikáció felügyelete.
pfz
  Válasz | 2012. január 04. 22:42 | Sorszám: 6
Deutsch másik arca:

"a Fidesz egyes prominensei rendszeresen negatív hangnemben nyilatkoznak a saját sajtójukról. Deutsch Tamás még a 2006-os választás kampány ideje alatt sem felejtette el részletesen kifejteni az egyik kereskedelmi televízióban, hogy mennyire felfordul a gyomra a Demokratától, a Magyar Nemzettől és a HírTV-től. Néhány nappal később szinte szóról szóra ugyanezt hallhattuk Pokorni szájából."

Forrás:
A 2006-os választás tanulságai http://nibiru.hu/politika/060430valasztastan.htm

pfz
  Válasz | 2012. január 04. 22:37 | Sorszám: 5
"A 2006-os országgyűlési választások kampányában a Fidesz kommunikációs igazgatójává választották meg." http://www.doksi.hu/faces.php?order=DisplayFace&id=406
Időszakos Állat
  Válasz | 2012. január 04. 22:25 | Sorszám: 4
Nem ő volt, hanem Habony Árpád.
pfz
  Válasz | 2012. január 04. 22:11 | Sorszám: 3
Csak nehogy kiderüljön Deutsch Tamásról, hogy burkolt, antimagyar cionista.
Ő volt a Fidesz kommunikációs igazgatója a 2006-os kampány idején. Ennél rosszabb kampányt még nem látott a világ...
Gyöngy
  Válasz | 2012. január 04. 22:03 | Sorszám: 2
Az utolsó ember vagyok, aki követ dobna Deutsch Tamásra, ahhoz túl régen nézem elnéző mosollyal.

Azon meg egyáltalán nem akadok ki, hogy keresztkem éppen róla nyit topic-ot , még akkor sem, ha nem tudom, mi adja az aktualitását (sőt, valamelyest jellemzőnek érzem .

kingvidor
  Válasz | 2012. január 04. 21:58 | Sorszám: 1
Egyetértek. Nekem sem az esetem az elempés performanszos idétlenkedései vagy a fészbukós feltűnősködése, de egy szimpatikus, rendes magyar ember, aki ragaszkodik az elveihez, és nem hagyja magát lepattintani a nemzeti oldalról, hiába próbálják támadni olyan nagyhangú álnemzeti ügyeskedők, akik a származását firtatva, piszkálva próbálják elidegeníteni tőlünk. Nem fog menni.
keresztkem
  Válasz | 2012. január 04. 21:45 | Sorszám: 0
Deutsch Tamás ú.n. "stílusa"--mondjon akárki akármit--nekem szimpatikus.
Nem igazán illeszthető bele ugyan a konvencionális keresztény-polgári nyelvezetbe az Ő "szövege", számomra mégis tiszteletet parancsoló a NYILTSÁGA.Hogy Ő azt mondja: "KÉREM, ÉN ILYEN VAGYOK.Nem igazán szép szavakkal fogalmazok, szavaimon lehet "fintorogni", finomkodva "szenteskedni" és megbotránykozni, álszent arccal az égre vetni a tekintetet stb...stb..,ám a lényeg a tartalom.Az ami belül és legbelűl van.S bár az is lehetne jobb nálam--nála Deutsch-nál--én ilyen vagyok--mondja Ő: Deutsch Tamás. Ilyen vagyok! Ilyen! Sajnos..."
De én NEM VEREM ÁT AZ embereket--mondja Deutsch Tamás.Szimpatikus nekem ez a fószer, ha nem is "keresztényiesen" alázatos és szelid a viselkedésmódja. BENNE VAN A JAVULÁS ÉS A MEGTÉRÉS MAGVA IS BIZONY(!), AZ ILYENEKBEN! Ez BIZTOS.Megtapasztaltam.
Mert Ő igyekszik "jó" is lenni, de jónak lenni nem könnyű.Nehéz! Nagyon nehéz, ha SODOR AZ ÉLET...
keresztkém

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola