Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Otthonszűlés

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Otthonszűlés
ZiliZ
  Válasz | 2007. december 11. 11:20 | Sorszám: 1
szülés
rostaváltó
  Válasz | 2007. december 11. 11:16 | Sorszám: 0
Ma a rádióban hallgattam egy esszét, amely egy képviselőről szól. A képviselő az álmában, december 23-án viszi az állapotos feleségét a sivatagban szamárháton, mint József Máriát. Majd a következő képen már egy mai kórházhoz érnek, ahol nem a vajudó feleségével foglalkoznak az orvosok, hanem azzal, hogy van-e Taj kártyája, hol biztosította magát, hol az igazolványa, stb. Miután kiderül, hogy munkanélküli már több, mint egy éve, közlik vele, hogy a szűlés kórházi költségeit évekig fizetheti részletekben.

Aztán felébred a rémálmából a képviselő, rájön hogy biztonságban van, az állapotos nejét aznap viszi kivizsgálásra a magánkórházba. Már töri a fejét, hogy utána hogyan jut el a parlamentbe, hogy megszavazza a törvényt.

Amikor ezt a történetet hallottam elgondolkodtam azon, hogy vajon mi lehet ez a nagy pálfordulás az otthoni szűlésekkel kapcsolatban, hogy hirtelen engedélyezi a törvény az otthon szűlést. Hát szerintem a fenti esetre gondolhattak a törvényhozók, amikor engedélyezték az otthonszűlést. Aki nem tudja fizetni a kórházi szűlés költségeit, azok ezentúl otthon is szülhetnek.

Innen látható, hogy nincs igaza annak, aki szerint nem előrelátó a kormány. Bizony ez a kormány felmérte a következményeket,a szükségszerűséget, és lépett! Úgy tűnik, hogy gondoskodik a lakosságról! Előrelátó, hiszen megszüntetett egy olyan törvényt, amely hatalmas cirkuszt okozhatna, ha fent maradt volna. A szegény ember hála az okos kormánynak most már szülhet otthon ingyér, nem fog randalírozni a kórház területén a rokonság! Szegregáció nélkül mindenki a helyére kerül! Akinek pénze van, az kórházba kerül, akinek nincs, annak segít otthon a bába.

Persze ez még egy nyitott kérdés, de én valami ilyesmit vélek felfedezni a háttérben...

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola