Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » 30%

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: 30%
Időszakos Állat
  Válasz | 2007. december 10. 11:45 | Sorszám: 12
Szerintem 12-vel találkoztál, csak az OVI nemtud számolni.
Minek hazudozol ide ilyen hülyeségeket? Egyetlen lelkes többszöri aláíróval sem találkoztál, ugyanis téged lőtávolon belülre egyetlen ember sem közelít meg, aki le tudja írni a saját nevét.
gajo
  Válasz | 2007. december 09. 20:14 | Sorszám: 11
"lelkesek.."

Lelekes MSZPSZDSZ aktivisták

gajo
  Válasz | 2007. december 09. 20:12 | Sorszám: 10
Zappi! Te legalább 30x?
gajo
  Válasz | 2007. december 09. 20:12 | Sorszám: 9
5 százalék? Nem biztos, hogy véletlenszerűen válogattak
estebany
  Válasz | 2007. december 09. 19:59 | Sorszám: 8
Egye fene, akadt 10 bolond (?), aki "lelkesedésében" többször is aláírta. Na bumm! Ez ellen nem lehet védekezni, továbbá ez (tudtommal) nem ütközik törvénybe!

Tudod viszont, hogy mi az, ami törvénybe ütközik?
Felvilágosítalak: az, amit Rytkó Emília, a szoci celeb csinált: nem továbbította aznap az LB-nek az 5 újabb időhúzó kifogást!
http://index.hu/politika/belhirek/335807/

zappara
  Válasz | 2007. december 09. 19:41 | Sorszám: 7
furi..az a furi, hogy én ezekből 3-mal találkoztam is..
nem provokátorok, csak tájékozatlanok..és lelkesek..
Macisajt
  Válasz | 2007. december 09. 16:31 | Sorszám: 6
"na jó, mondtam egy számot, de sok tökfej, amerre járt, aláírta.."


Sok?
Mondj inkább egy arány, mondjuk százalékban, mmmyi is az a 10 cavinton-hiányos? provokátor? aki az OVB jelentése szerint többször is aláírt?

http://index.hu/24ora?s=OVB

Macisajt
  Válasz | 2007. december 09. 16:16 | Sorszám: 5
"Figyelitek? Minden 3. aláírás érvénytelen volt. Könyörgöm, hogy lehet minden 3. aláírás érvénytelen?"


Én inkább azt figyelem, hogy nekiugrasz és egy ilyan baromsággal még topicot is nyitsz...

Talán ELÖTTE inkább olvasni, tájékozódni kéne...
Pl. hogy kérdésenként hány aláírást nyújtott be a Fidesz az OVB-nek..
Pl. hogy ezeket milyen módszerekkel ellenőrizték...


Nahát


U.I. Amúgy, csak hogy valami realitás is legyen a topicban, ha már:
az OVB szerint mindösszesen tíz személyt találtak, aki többször is aláírta az íveket...

zappara
  Válasz | 2007. december 09. 16:09 | Sorszám: 4
na jó, mondtam egy számot, de sok tökfej, amerre járt, aláírta..
zappara
  Válasz | 2007. december 09. 16:08 | Sorszám: 3
pl. úgy, hogy volt, aki nyolcszor aláírta..
estebany
  Válasz | 2007. december 09. 14:47 | Sorszám: 2
Nem ismerem a vizsgálat pontos metodikáját. Odáig megvan, hogy az oldalanként mondjuk 20 aláírást tartalmazó ívekből véletlenszerűen kiválasztanak a 330ezer aláírás 5%-ának megfelelő darabszámot. Nyílván ezeket először vizuálisan egyenként megtekintik: ki van-e töltve minden rubrika és aláírta-e a benyújtó, egyértelműen olvashatóak-e az adatok. Itt máris felmerül néhány kérdés:
- hibásnak minősítik-e mind a húsz aláírást, ha cak egy hiba is van az oldalon?
- mi minősül olvashatatlannak vagy nem egyértelműnek?

(Ezután jöhetnek csak az ellenőrzések, azaz az összevetés az országos választói névjegyzékkel, ahol megintcsak előfordulhatnak hibák, és sok függ a továbbra is ismeretlen selejtezési metodikától).

Az eddigi tapasztalat azt mutatja, hogy 15-25%-os hiba elő szokott fordulni az ilyen kitöltésenél-aláírásoknál, ez szinte kikerülhetetlen, és a védekezés legcélszerűbb módja a rátartás. Ez pedig megvolt.

Az, hogy az OVB, továbbá a választási iroda, annak területi és helyi vezetői ellenséges közeg, az eddig is evidencia volt, és ezt csak odafigyeléssel, körmük alá nézéssel lehet kiküszöbölni, szintén nem újdonság.

De azért más az aláírásgyűjtésnél "mért" hiba, és más a szavazatszámlálás: a választó itt sokkal kevesebb hibát követhet el, a megválaszolandó kérdés és a válasz is a végletekig egyszerű: igen vagy nem. Itt nemcsak a hibázás lehetősége kisebb, hanem a csalás lehetősége is.

Egzisztenciális kvantor
  Válasz | 2007. december 09. 13:54 | Sorszám: 1
(Persze megfordult a fejemben az is, hogy nem nézték át mind a 330 ezret, mert minek. De akkor miért pont 254759-et? Miért nem 250000-et? Vagy 220-at? Vagy 200-at?)
Egzisztenciális kvantor
  Válasz | 2007. december 09. 13:52 | Sorszám: 0
Most esett csak le, hogy mire kell készülni: arra, hogy gyurcsányék 30%-ot fognak csalni akár a népszavazáson, akár egy előrehozott választáson.
http://fidesz.hu/index.php?Cikk=104699
Az OVI jelentése szerint a vizitdíj kérdésében legkevesebb 254.425, a tandíj kérdésében legalább 254.759, míg a kórházi napidíj esetében minimum 252.852 hiteles aláírás gyűlt össze. (A referendum kiírásához legalább 200 ezer hiteles aláírásra van szükség a törvény szerint; a Fidesz által leadott aláírások száma pedig kérdésenként megközelítette a 330 ezret.)

Figyelitek? Minden 3. aláírás érvénytelen volt. Könyörgöm, hogy lehet minden 3. aláírás érvénytelen? Hát az emberek 30%-a nem képes leírni a nevét és az állandó lakcímét?
3%-kot elhinnék. Na jó, talán 6-ot is. De a 30-at a szocik csinálták, erről meg vagyok győződve.

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola