Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Szolgáltatók - kiszolgáltatottak (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Szolgáltatók - kiszolgáltatottak
karakan
  Válasz | 2011. március 16. 11:05 | Sorszám: 32
Végrehajtás van már a közös képviselő szerint ellenük, de a szolgáltató a társasházat perli.Majd megírom, ha tudok többet.
Gyöngy
  Válasz | 2011. március 16. 10:51 | Sorszám: 31
Számlaháború

Ezres nagyságrendben mérhető az EMFESZ panaszosainak száma. Ki a magas összegű számlákat, ki a számlák mennyiségét kifogásolja. A január közepén felfüggesztett gázszolgáltató cáfol, és a maga részéről rendezné sorait, de elmondása szerint ebben a konkurensek akadályozzák, a fogyasztók pedig sok esetben tájékozatlanok. Kinek van igaza? Hogyan kerülhetjük el a túlfizetést?


A HírTV Panaszkönyv c. adásában, ismétlés 2011. március 18. péntek 15.30.

Az EMFESZ szóvivője remek példája a tények által fel nem izgatható szolgáltatónak. Hajtogatja, mi a normális ügymenet, és hogy egyedi eseteket egyedileg vizsgálnak ki. Bla-bla-bla. Ők valami autszorszolt társaságtól kapják a leolvasott adatokat, ott tessék reklamálni. Hogy ők is áttérhetnének a saját leolvasói rendszerre, akiknek ők néznek a körmére, fel sem merül benne.

huszárló
  Válasz | 2011. március 09. 14:00 | Sorszám: 30
Amíg társasban laktam és nem magánban, mint ma, azaz 3 éve, magam is éltem ilyen sztorikat a kedves nem fizető lakótársak jóvoltából.
Békáscity
  Válasz | 2011. március 09. 09:03 | Sorszám: 29
Alighanem nálunk is valami ilyesmi van, mert az lehetetlen, hogy a szokásos havi 6000 helyett most 8300 lett a havi átalányom !... utána is megyek és inkább havonta leolvasom - mert ez gyanús. Fölöttébb gyanús!
huszárló
  Válasz | 2011. március 09. 08:50 | Sorszám: 28
A villanynál is hallottam már olyasmit, hogy a társasoknál a nem fizetett összeget leosztják a fizetőkre, oszt jónapot.
Gyöngy
  Válasz | 2011. március 09. 08:45 | Sorszám: 27
Nos, ezeknek az elszámolási trükköknek ad(na) teret ez a topik. Kellene valamilyen elszámolási képlet, amelynek minden egyes tényezője valami reális folyamattal/dologgal van összefüggésben. A hálózati veszteségeket persze független szakértőknek kellene alátámasztania. Valahogyan törvényben kell szabályozni a szolgáltatók elszámolásait. Azt se bánom, ha némi egyéni hasznot is tartalmaz. (Mondjuk, vízművek nem számolhatnak fel hálózati veszteséget, mert ha így van, az a saját gondatlanságukat bizonyítja .)
lac1
  Válasz | 2011. március 09. 08:40 | Sorszám: 26
Jogtalan???
Szerintem meglepődnél a különféle szolgáltatók eljárásán, legalábbis ami a "hálózati veszteségeket" illeti.
Ja, és ne felejtsem el a KÁT és a távfűtés kapcsolatát sem.
Gyöngy
  Válasz | 2011. március 09. 08:09 | Sorszám: 25
Pontosan. A társasház lakói ellen csak akkor léphetnének fel egyénileg valamiféle közös tartozás jogcímén, ha nem lennének egyedi mérők. Egyébként ilyenkor az, aki nem egyéni mérővel igazolja a foghyasztását, nagyon nagy bajba kerülhet. Emlékszem, nem volt pénzem rá, hogy vízórákat szereltessek föl, és így a közös fogyasztások rám eső részét rendesen rámszámlázták, így még kevesebb pénzem lett . (Aztán végül sikerült valami akció keretében megcsináltatnom az egyedi vízmérőket.) Az azonban teljesen jogtalan, hogy én fizessek azok helyett is, akik nem fizetik a számláikat.
lac1
  Válasz | 2011. március 08. 21:15 | Sorszám: 24
Kft? Hmmm...
Nehéz lesz szerintem őket felelősségre vonni, hogy eddig miért is nem tettek semmit, hogyan is halmozódott fel ekkora tartozás.
karakan
  Válasz | 2011. március 08. 20:31 | Sorszám: 23
Írtam a közös képviselőnek - egy kft az.
Csatoltam a bedobott levelet is persze.
karakan
  Válasz | 2011. március 08. 20:24 | Sorszám: 22
Biztos, mindenütt így van..
lac1
  Válasz | 2011. március 08. 19:54 | Sorszám: 21
A fateromék háza után nálatok is úgy lehet, hogy van egy főmérő, az képezi az elszámolás alapját, a lakásonkénti egyedi mérők CSAK a megosztás alapjául szolgálnak.
Tehát ha így van, akkor bukta, mert a lakóközösség áll jogviszonyban a szolgáltatóval a FŐMÉRŐ által mért mennyiségre.
Megoldás CSAK a polgári per, behajtás, jelzálog, etc.
karakan
  Válasz | 2011. március 08. 19:52 | Sorszám: 20
Remek törvény.
És a tartozókat meg lincseljük meg vagy mi?
karakan
  Válasz | 2011. március 08. 19:51 | Sorszám: 19
Eddig erről nem tudtunk, elkezdtek szaladgálni most,hogy mi lesz..nem tudom a 45 lakásból hányan nem fizettek és mióta, a díjbeszedőnek mindenki maga fizet, vízórája van mindenkinek.. azt tudjuk, hogy sokan nem fizetik a közös költséget meg azügyben a közös képviselő eljár, de mi közöm ahhoz, hogy vki gázt, áramot vagy vizet nem fizeti, hajtsák be rajta.Ezekre vannak órák. Ha meg a közös vizet nem fizette a közös képviselő,akkor a közös képviselő sara.
lac1
  Válasz | 2011. március 08. 19:06 | Sorszám: 18
Nem túl életszerű, hogy a szolgáltató a tartozást engedte volna egy misiig elszaladni.
Semmi gáz, ki a hátrányos, jelzálogot a kecójára, egyszerűsítve 45 lakásra a problémát az lakásonként 22222 forint. Ezt ki kell köhögni (nyilvánvalóan a tartozók miatt ez az összeg valamelyest nőni fog), a faszkalap alól kihúzni a lakást, eladni, a vételárat a befizetések arányában elosztani.
A közös képviselőt véresre verni, mert nem igaz, hogy nem tudta, hogy a lakóközösségnek tartozása van a szolgáltató felé.
Amúgy egy lakótelepi lakás havi vízfelhasználása nem hinném, hogy több lehet mint 5-7 ezer forint, a milliós tartozás évek óta kell, hogy gyűljön, ergo hol van a közös képviselő?
huszárló
  Válasz | 2011. március 08. 17:41 | Sorszám: 17
Hallottam már ilyen rémtörténeteket. Be is fogják vasalni a többi lakón a néhány lógós disznó tartozását is. Mint a huzat.
kritikus
  Válasz | 2011. március 08. 17:34 | Sorszám: 16
Némiképp megértem, hogy az embereken kitör a höbörghetnék. Ha már szolgáltatás, no meg köz, akkor nézzük csak a /köz/szemetet. Amiből most már annyi van, hogy ha a szúk belvárosból kiteszed a lábad, vagy a kerekedet, hát, lépten-nyomon csúfít, árulkodik a köz "igényességéről" Ha jól emlékszem, demszkí első ciklusá
ban még nem volt, aztán jött a kampány, hogy szemétégetőt kell létesíteni, meg pusztazámor, vagy mi, és hipp-hopp mindenkire kiróták, attól kezdve ritkábban láttál takartógépet az utcáklon, utcasdöpröt egyáltalán nem, a szemétdombok minden ligetbe, parkba, kevésbé forgalmas út mellé költöztek, hiszen drágult a konténer. Attól kezdve nem volt fontos, hogy télen eltakarítsák a havat, s szép csendben megkezdődött az utak kátyusodása, érdemi javítások nélkül.
Szolgáltatás? Nálunk 40 éve hetente 1x jár a szemetes, az egyetlen + az éves lomtalanítás, ami szociológiai tanumányok nélkül is bőséges betekintést ad a társadalmi helyzetekről, szokásokról.
karakan
  Válasz | 2011. március 08. 17:28 | Sorszám: 15
Bedobtak mindenkinek a 45 lakásos társasházban levelet, hogy valakik nem fizetnek vizet és egymillió tartozása van a háznak és behajtják a tulajdonostársakon vmi 2003-as törvény alapján. Ti tudtok ilyenről?(Díjbeszedő)
lac1
  Válasz | 2011. március 08. 15:08 | Sorszám: 14
Ja, én is kalákában építkeztem, nekem ne akard bemutatni. És veled ellentétben én ezt (most is) teljesen természetes dolognak veszem, és nem próbálom meg "hősi énekkel" túllihegni.
lac1
  Válasz | 2011. március 08. 15:06 | Sorszám: 13
Barátom, azért semmit nem kapsz a boltban, de a közüzemi szolgáltatótól sem.
lac1
  Válasz | 2011. március 08. 15:04 | Sorszám: 12
Azt hiszem nem árulok el titkot azzal, hogy ha leírom azt, hogy anyám állami gondozott volt, és mégis van félretett vagyonuk. Tehát igen, ha akartak volna, többüknek lenne megtakarításuk mint amennyinek van.
És nem bérlakásban élnek...
De abban igazad van, ez csak egy mellékszál, beszéljünk inkább arról, hogy a privatizátorok még mindig a Parlamentben ülnek, mert odaválasztottátok őket és nem a lámpavason lengenek?
Én ugyan nem tehetek róla...
Gyöngy
  Válasz | 2011. március 08. 15:02 | Sorszám: 11
Lacuskánk is tisztában van vele, hogy amit beszél, mekkora hülyeség a megtakarításokat illetően. Én még emlékszem rá, mennyire büszkék voltak azok a közösségek a teljesítményükre, akik a tiétekhez hasonló összefogással oldották meg a problémáikat. Nulla állami segítséggel. Talán az egyetlen dolog, ami "állami segítség" volt, hogy a lakás- és egyéb részletek nem függtek az árfolyamtól (nem is tudtuk, mi az).
Gyöngy
  Válasz | 2011. március 08. 14:58 | Sorszám: 10
"1972-óta már azért lehetett volna félretenni kis pénz az öregkorra, ugye?"

Voltak olyanok, akik tudtak. Akik nem a megélhetéshez szükséges összeget kapták fizetésként (később már azt sem). De a jövedelmi/nyugdíj viszonyok elemzésérevan számos más topik. Itt most nem erről van szó. Tudom, hogy te erről akarsz beszélgetni, dehát ez nem ide tartozik.

kritikus
  Válasz | 2011. március 08. 14:49 | Sorszám: 9
Természetesen folytathatjuk a többi köznek járó szolgáltatással is. Egy kis kitérővel, mi Ratkó kölykök, akiknek nem volt szochazás anyja, apja, nem szociális bérlakásba költöztünk, mert az nem járt, nem kerestünk ugyan olyan sokat, de a meghatározottnál mégiscsak. Szövetkezetire, kisz lakásra nem futotta, mert az 1.20-1.600 Ft-os fizetésből 36.000 Ft-os befizetésre mégiscsak rá kellett volna szánni 10 egynéhány esztendőt, s közben jött a gyerek, mert akartuk. Tehát építkeztünk. Önköltségen bevezettük az elektromos áramot, vizet. Így is évekig éjszaka mostunk, mert nem volt elegendő víznyomás nap közben, építettünk közösen járdát is, lakást is. Kalákában. akkori alapanyagokkal. Gengszterváltás után telefon, gáz, csatorna, útépítés tarkította a repertoárt, amit megspóroltunk, azt vitte az infláció meg a kötelezettségek.
Mellesleg igaza van Bogárnak.
kritikus
  Válasz | 2011. március 08. 14:43 | Sorszám: 8
Sajnos. Ami a tömegkommunikációs "fejlesztéseket" illeti: a 90-es évek elején 45 rugó volt a beugró magánszemélynek, 90 cégnek egy, azaz l db vezetékes vonalért. Befizettük. Telefonáltunk. Eu árszinvonalon. Jött a net, vettünk modult, asdn, isdn, egyéb kütyüket, már az árukra nem emlékszem, de nem ingyér volt, és pontosan tudom, hogy 98-2006 között havi 12 rugóba került a szolgáltatásuk.akkori áfával.
Ma ugyanitt,a fejlődés tetőfokán a vezetékes főszolgáltató kizárólag egy megás teljesítményt tud garantálni, igaz, a díja kevesebb. Mikor és mit fejlesztett?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola