Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Tények a 2002-es és a 2006-os szavazati arányokról. (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Tények a 2002-es és a 2006-os szavazati arányokról.
A. E.
  Válasz | 2009. június 28. 10:07 | Sorszám: 49
"Az a lényeg, hogy elvettük! A maradékot is szét kell zilálni!"

Jaj. Annyira utálom ezt a megfogalmazást. Senki nem vesz el senkitől szavazatot. A választók önálló akaratát feltételezni már nincs is igény?

hejde
  Válasz | 2009. június 27. 02:24 | Sorszám: 47
"Aha, de az nem érdekelt, hogy mire helyeselsz!!!!"
Nos:
"Egyaránt örülök a fidesz és a jobbik sikerének, sőt a maszop és szadi bukásának is! Csak a kalaposszajha 5 %-a tud bosszantani."
Erre. Nem is lehet másképp érteni.
"Ez nem a kettőtök fóruma!!"
Ebben mintha egyetértenénk.
"Te szemét!"
Ezt viszont nem tudom helyeselni.

Javaslom, hogy koncentrálj erősen a topic címére és a hozzászólások érdemére, a megértés sokat segít.
A magam részéről a személyeskedést befejeztem.

panda
  Válasz | 2009. június 27. 02:20 | Sorszám: 46
Szófosó idióták gyülekezete lett ez a fórum.
panda
  Válasz | 2009. június 27. 02:09 | Sorszám: 45
méghogy tökéletesen...
panda
  Válasz | 2009. június 27. 02:08 | Sorszám: 44
Aha, de az nem érdekelt, hogy mire helyeselsz!!!!
Te szemét!
Ez nem a kettőtök fóruma!!
hejde
  Válasz | 2009. június 27. 02:02 | Sorszám: 43
Nem zavar, főleg, hogy tökéletesen illeszkedtem a hozzászóláshoz. (..ez itt nem kettőtök fóruma, én pedig nem neked válaszoltam)
panda
  Válasz | 2009. június 27. 01:44 | Sorszám: 42
"Szerinted a magyarok hülyültek meg az EU választásokon, akik nem a libkóbolsikra szavaztak?"

Nem.

"Te miért nem örülsz a Fidesz és Jobbik sikerének és a hazaárulók bukásának?"

Én örülök, minden általad felsoroltnak...

GM
  Válasz | 2009. június 27. 01:27 | Sorszám: 40
Ok. Egyébként nem Rád értettem, hanem általában...
panda
  Válasz | 2009. június 27. 01:27 | Sorszám: 39
Az ne zavarjon, hogy mibe szóltál bele...
Mindenki meghülyült...
hejde
  Válasz | 2009. június 27. 01:14 | Sorszám: 38
Úgy bizony.
Semmi értelme a Jobbiknak a Fideszre, a Fidesznek pedig a Jobbikra mutogatni.
A többség (!) eleve nem rendelkezik határozott pártpreferenciával.
Az én számaim, persze hasból:
60%-ot nem lehet elvenni sehonnan, mert e 60%-nál nem mérvadó, hogy előzőleg pl. az MSZP-re szavazott. Mert azelőtt meg a Fideszre. Ők - nagyobbrészt, de persze nem csak - a "rá szavazok, mert ő jól megmondja" kategória. És a "megmondja" lehet baloldali meg jobboldali (liberális?) szellemesség is, találó választási ígéret vagy jelszó is, kocsma-közhangulat is, de még anyós-terror is. Ők a zavaros, akikből bárki kedvére halászhat, és nem igazán nem okolhatja a másikat, ha neki nem sikerült eleget.

Legfeljebb 20%, akinek a párthűsége megingathatatlan. Ezeket meg azért nem lehet elvenni, mert nem lehet és kész.

További legfeljebb 20 %, aki nem konkrét párt, hanem vmelyik "oldal" elkötelezettje. Róluk tetszenek vitatkozni, de még ezeknek is csak a feléről, mert a másik fele baloldali ugyebár... de e maradék 10% nagyobb része (mondjuk 4/5-e?) meg nem hülye (!): tudatosan választ, nem kampány meg jelszavak alapján.
Baromságot beszél a Jobbik, amikor azt mondja, hogy a Fidesz átvette a szent jelszavait meg a témáit és ezzel megtévesztette a nemzeti szavazókat.
Baromságot beszél a Fidesz, amikor azt mondja, hogy a Jobbik megbontja a jobboldal egységét populista jelszavakkal vagy mi..
Tehát én azt állítom, hogy ilyenkor mindketten csak a zavarosban halásznak, és
- az elvehető jobboldal ilyenformán inkább csak a képzelet szüleménye
- az "ideológia" hasonlósága miatt csak a 2%-nál jelentenek valóságos konkurrenciát egymásnak.
Namármost:
Láttuk, hogy ennyi szavazaton múlhat egy kormányváltás.
De a valóságos kérdés, hogy mért kéri számon a Fidesz ezt a 2%-ot Jobbikon, ha azt a másik 60%-ot meg nem bírta kikampányolni magának?
Mért sározza a Jobbik a Fideszt ahelyett, hogy a "maradék" 60%-ból faragna 5%-nyi elkötelezett meg tudatos jobboldali választót? (Ha már az agymosás ellen tetszenek ágálni, akkor itt a nemes lehetőség..)

Továbbra is hasból:
A Fidesz-szavazók fele a Fideszben eleve a kisebbik rosszat választja.
Ezen túl, mindig volt (ebben Orbánnak igaza van) Magyarországon 5-7% körüli radikáljobb, akiknek viszont a fele is átszavaz a Fideszre akkor is, amikor kormányváltás a tét, meg akkor is, amikor nincs ütőképes radikális párt.
De van még egy rossz hírem: a Jobbik is csak kisebbik rossz azon radikáljobbok számára, akik tudják pl, hogy az IMF egy kurva fillér tartozást nem fog elengedni, de ennél többet nemigen olvashatnak a Jobbik gazdaságélénkítő programjában, vagy akik tudják, hogy a többi európai ország nemzeti radikalizmusa csak az euszkepticizmusban rokon a magyarral.

tiszavirág
  Válasz | 2009. június 26. 23:45 | Sorszám: 37
Unom. Ugye nem baj? Szerintem nincs nagyobb vád annál, mint ha valakire azt mondjuk "antidemokratikus".

Sem Gazsó, sem én nem abban a szellemben használtuk az "elvett" szót, mint ahogy azt te bemagyaráztad.

De tovább már nem érdekel a téma. Fogjunk kezet!

panda
  Válasz | 2009. június 26. 23:41 | Sorszám: 36
#12
panda
  Válasz | 2009. június 26. 23:40 | Sorszám: 35
Nem válaszolsz, hát nem válaszolsz...
Nem érted, hát nem érted. De nem hihető.
panda
  Válasz | 2009. június 26. 23:34 | Sorszám: 31
Én tudok gondolkodni.
Ha nem érdekel, hogy éppen miről van szó,
akkor ne szólj bele oda nem tartozó 'hülyeségekkel'!
GM
  Válasz | 2009. június 26. 23:30 | Sorszám: 30
"Ha mélyen belegondolsz, ez az "elvett" kifejezés önmagában nonszensz és antidemokratikus. "

EEttől a mondattól kaptad fel a vizet. ez a mondatom tök semleges szvsz...

panda
  Válasz | 2009. június 26. 23:30 | Sorszám: 29
Nem ismered a "?" jelet (sem)?
panda
  Válasz | 2009. június 26. 23:18 | Sorszám: 26
"(megállapítottátok, hogy a maszoptól és nem a Fidesztől)"

?????????????????

tiszavirág
  Válasz | 2009. június 26. 23:08 | Sorszám: 25
Vérremenő vitát folytattatok itt arról, hogy a Jobbik honnan "vett el" szavazatokat (megállapítottátok, hogy a maszoptól és nem a Fidesztől), erre bátorkodtam felhívni a figyelmeteket Gazsó Ferenc mondatára, mire rögtön elkezdted a vádaskodást, hogy a demokrácia ellenségei vagyunk.

A hangsúly nem az igén volt, mondhatta volna azt is mondjuk, hogy a szavazatok ilyen vagy olyan szimpatizánsoktól "származtak",innen vagy onnan "adódtak", de ő éppen azt a szót alkalmazta, hogy "vett el".

Na bumm!

Vannak persze olyanok, akik még az élő fába is bele tudnak kötni...., általában radikálisok...

GM
  Válasz | 2009. június 26. 22:13 | Sorszám: 21
Ezt most komolyan nem értem mire mondtad...
panda
  Válasz | 2009. június 26. 22:10 | Sorszám: 20
Aha.
És csakis emeszpés vagy fideszes, ugyi????
100%
Hurrá!
tiszavirág
  Válasz | 2009. június 26. 22:08 | Sorszám: 19
Jaj, ne röhögtessél már, nehogy kiderüljön már rólam, hogy gebinben én vagyok sztálin2.
tiszavirág
  Válasz | 2009. június 26. 22:06 | Sorszám: 18
Ne szarozzunk már!
Amikor egy párt még nem létezik a palettán, akkor ugyebár még szavazói sincsenek, majd megjelenik és lesznek szavazói, akik minden valószínűség szerint korábban más pártok szavazói voltak.
GM
  Válasz | 2009. június 26. 22:05 | Sorszám: 17
Ja. A Fidesz hány MDF-es, kisgazdás és szadeszes szavazót vett el az évek alatt?
panda
  Válasz | 2009. június 26. 22:00 | Sorszám: 16

Tehát, a Jobbik szavazótábora csak és kizárólagosan volt emeszpés és fideszes szavazókból állna? Egy szál volt kisgizdás sem, ...
GM
  Válasz | 2009. június 26. 21:49 | Sorszám: 15
Ha mélyen belegondolsz, ez az "elvett" kifejezés önmagában nonszensz és antidemokratikus.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola