Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Itt a megoldás! (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Itt a megoldás!
szikla
  Válasz | 2009. március 30. 10:58 | Sorszám: 121
Meg történt , aminek meg kellett történnie.
Talán, már kezditek érteni a NEMZETI MAXIMUM eszmeiségét.
Nemzeti maximum az előrehozott választás is.
Az EU válsztás kampányát, meg az parlamenti választás kampányát nem kellene összemosni.
Először az EU választáskor kell történelmi vereséget mérni az emeszpés bagázsra.
szikla
  Válasz | 2009. március 20. 11:45 | Sorszám: 120
Szívek hídja az út lélektől lélekig.( a la Tolvaly F.)
'Nemzeti fény a cél.'
honfi
  Válasz | 2009. március 13. 11:42 | Sorszám: 119
Hm. Azt én is tudom, jóember.
De mi az oka a szlovákok mondásának?
Fla Mandulis
  Válasz | 2009. március 13. 01:44 | Sorszám: 118
Hol-hol, hát Siria -ban. Ne csüggedjetek fiúk, virrad még. (állítólag ez i elhangzott ott
Istenostora
  Válasz | 2009. március 13. 00:44 | Sorszám: 117
Hol is tették le a magyarok a fegyvert 1849-ben?
honfi
  Válasz | 2009. március 13. 00:34 | Sorszám: 116
Nyilván függ sok mindentöl. De ennek a bonyolult rendszernek a szimulációja a valóság, az evolúció, s az megtalálja az aktuális optimumot. Sokszor úgy néz ki, hogy kb. a 80:20 szabály érvényesül. Csináltak felméréseket a legkülönbözöbb társadalmakban a pápuáktól az eszkimókig, s mindenütt ez az arány mutatkozott a megfontoltak, s a höbörgök között. Nyilván attól függ az arány leginkább, milyen gyorsan változik a környezet, milyen gyorsan kell alkalmazkodni.
kujtorgo
  Válasz | 2009. március 12. 22:53 | Sorszám: 115
Ez az optimumszámítás érdekelne. (a környezeti tényezőktól nem független szerintem a optimumpont.)
honfi
  Válasz | 2009. március 12. 22:39 | Sorszám: 114
Én nem vagyok jó történelemböl. Hallottam valódi szlováktól egy mondást, aminek az eredetét ö sem tudta: "nesze neked Világos".
Tudsz rá magyarázatot?
Csak anekdóta, de ugyanezt a szlovákot kérdeztem - németül -, tudja-e, a magyarok hogyan nevezik öket? Azt mondta, hogyne: "butatóth".
De nem tudta, mit jelent.
honfi
  Válasz | 2009. március 12. 22:34 | Sorszám: 113
"De az erkölcsöt is mi találtuk ki, emberek."
Mi neveztük el erkölcsnek, hiszen csak mi tudunk elnevezni valamit valahogyan. Az erkölcsös viselkedési minták bizony más fajoknál is tapasztalhatóak. Megbeszéltük itt már egy párszor, de a kondicionált vélemények erösebbek. Ez is erkölcsös valahol, hiszen a 80:20 szabályhoz tartozik. 80% konzervatív, aki nem tud elszakadni a gyermekkori bevésödött gondolatoktól, 20% meg forradalmár, aki újítani akar. Ez biztosítja a stabilitás és az alkalmazkodási sebesség optimumát.
kujtorgo
  Válasz | 2009. március 12. 22:30 | Sorszám: 112
Ez nagy nagy igazság.
Én nem járok elöl jó példával, mert ritkán van időm bekukkantani ide, szóval biztos megválaszolatlanul hagytam már sok mindent. Szóval tolerancia. Meg egy csapat minden vita ellenére. Bocs, most is mennem kell.
Medi
  Válasz | 2009. március 12. 22:00 | Sorszám: 111
Tolerancia, türelem, önzetlenség, ami nem feltételnül ellentétje az önzőségnek. Ti. arra szükség van az életbenmaradáshoz.
Csak nem mindegy milyen mértékben.
Mások kárára nem megengedhető. De az erkölcsöt is mi találtuk ki, emberek.

Az állatoknak nincs lelkiismeretfurdalásuk.
Nem is gyilkolásznak élvezetből, hanem csak azért, hogy életben maradjanak, vagy védjék a családjukat, a területüket.
Ebben nemesebbek az embernél.

Békáscity
  Válasz | 2009. március 12. 21:34 | Sorszám: 110
Hát ez az... De akkor mi a jó megoldás ?
Medi
  Válasz | 2009. március 12. 15:29 | Sorszám: 109
Köszönöm, hogy van egy ember, aki reagál a szavaimra.
Itt nem beszélgetés folyik, hanem inkább információ átadás, veszekedés, és kényszeres közlési vágy.
Ilyen az enyém is, mert nincs kivel beszélgetnem az engem foglalkoztató dolgokról.
De ez sem a jó megoldás.
szikla
  Válasz | 2009. március 12. 12:52 | Sorszám: 108
'Annak a felismerése, hogy az ellenség bennünk van, és a Föld az, amit magunkkal szemben kell megvédenünk, hogy legyen még egy jó ideig otthonunk, ez alapvetően megváltoztathatná a népek egymáshoz való viszonyát.'(Medi)
MINDEN NEMZET FELELŐS MINDEN NEMZETÉRT.
A szolgalelküséget fel kell számolni, tisztelni és kölcsönösen megérteni valamint segíteni kell egy egymást.
szikla
  Válasz | 2009. március 07. 18:56 | Sorszám: 107
1849. MÁRCIUS HÓ


3-án az erdélyi hadszíntéren Bem csapatait hátba támadta a császári sereg Medgyesnél, mire Bem serege visszavonulni kényszerült.
4-én I.Ferenc József császár kiadta az ún. „Olmützi alkotmányt”. Ebben az irományban az Udvar színt vallott az elmúlt egy év ármányairól és igazi szándékairól: a történelmi Magyarország főbb részeit koronatartománnyá degradálta, az önállósági törekvéseket semmisnek nyilvánította, de ugyanezt kapták „jutalmul” az eddig velük szövetséges horvátok, szerbek, románok, szlovákok is. Az alkotmány hihetetlen csalódást keltett mind a többségi magyar nemzet, mind a kisebbségi nemzetiségek körében.
5-én a Délvidéket elhagyó magyar seregek Szolnoknál nagy vereséget mértek a cs.kir. seregre Damjanich és Vécsey tábornok vezérletével. A harcoló alakulatok közül kitűnt rettenthetetlen bátorságával a szegedi 3. „Fehértollas”-, és a kassai 9. „Vörössipkás” zászlóalj.
8-án a Tisza bal partján állomásozó összevont magyar sereg új főparancsnokot kapott Vetter Antal tábornok személyében. A magyar sereget átszervezték, 4 hadtest alakult. Kidolgoztak egy támadási tervet a császári csapatok kiűzésére, amelynek a lényege az volt, hogy a Görgei vezette VII. hadtest északra indul, Tokajnál átkel a Tiszán és Gödöllő irányában haladva a fősereg látszatát kelti. Ezalatt a másik 3 hadtest is átkel a Tiszán és Hatvan körül egyesült erővel lecsapnak Windisch-Grätz seregére.
10-én Görgei hadteste elindult Tokaj irányába. Ugyanezen a napon Komárom várának parancsnokává Guyon Richárd tábornokot nevezte ki az OHB.
11-én Bem seregei nagy küzdelem után bevették az erdélyi császári seregek fő bázisát, Nagyszebent. Puchner elkeseredésében lemondott parancsnoki tisztéről.
16-17-én Cibakházánál átkelt a Tiszán a 3 magyar hadtest.
18-19-én a hadtestek visszavonultak a Tisza bal partjára ijesztő, de mint később kiderült téves felderítési hírek hallatára. Vetterben is azonnal megingott a parancsnoki kar bizalma. A három hadtest észak felé vonult s pár nap múlva újra átkelt a Tiszán Tiszafürednél és megkezdte nyugat felé menetelését.
19-én Bem bevonult Brassóba és közbocsánatot hirdetett minden ellenük harcolt személynek Erdély területén.
20 és 21-én Bem a Törcsvári-szorosnál kiűzte a császári seregeket Havasalföldre.
20-án már Mezőkövesdre ért Görgei hadteste és rendkívül veszélyes helyzetbe került: mivel a másik 3 hadtest még jelentősen mögötte volt, s ha a császáriak megneszelik, hogy ők csak „tüntetőleg” működnek, szétszórhatják Görgei hadtestét.
22-én a Délvidéken, pontosabban Bánságban és Bácskában állomásozó magyar haderők offenzívába kezdtek Perczel Mór parancsnoksága alatt. Először a Tisza-Maros háromszögből űzték ki a császári-szerb erőket.
26-án Bem csapatai minden jelentős ellenséges erőtől megtisztították Erdélyt: a Vöröstoronyi-szorosnál kiűzték az orosz csapatokat is. Petőfi ekkor írta „Az erdélyi hadsereg” című versében a fehér szakállú fővezérről elragadtatott sorait:

„Mi ne győznénk? Hisz Bem a vezérünk,
A szabadság régi bajnoka!
Bosszúálló fénnyel jár előttünk
Osztrolenka véres csillaga.”

27-én Perczel hadereje felmentette Pétervárad várát, szétkergetve körüle a császáriak ostromzárát.
30-án Vetter betegségre hivatkozva visszaadta főparancsnoki megbizatását. Kossuth Görgei Artúrt nevezte ki a magyar haderők ideiglenes főparancsnokává.
A hó végén a három hadtest parancsnoksága Egerben elfogadta a végleges támadási tervet, amelynek kidolgozója Klapka György és Bayer József ezredes volt. Ekkorra már a VII. hadtest Gyöngyös-Hort vonalán állt.
A bécsi kamarilla ülésein elkezdődtek a megbeszélések az orosz cárhoz küldendő katonai segítség kéréséről.
Egy év telt el a forradalom kezdete óta….A forradalomból fegyveres harc lett, s már sokezer katona és polgári áldozat jelezte: a császári abszolutizmus az első perctől kezdve nem gondolta komolyan, hogy Magyarországból önálló állam lehet!
(2009.évi Ferencvárosi Kalendárium alapján)

Békáscity
  Válasz | 2009. március 05. 16:19 | Sorszám: 106
Remélem a másik fele...
karakan
  Válasz | 2009. március 05. 13:30 | Sorszám: 105
Ha a jóslat szerint megmarad a magyarság, de előtte a fele nép kipusztul, az nagy ár. Erre gondoltam.
Medi
  Válasz | 2009. március 05. 13:16 | Sorszám: 104
Sajnálom, de én már nem leszek szolga.

A szolgákat nem kell idomítani, kénytelen idomulni, ha élni szeretne. Legalábbis úgy kell csinálnia, mintha idomulna, és várni az alkalomra.

Az gondolom, hogy mindenki törődjön a saját kultúrájával, nyelvével.
A szelekció eldönti, hogy mire vevő a másik nemzet. Eddig is jól működött EU nélkül is.
Ha az EU azt célozná meg, hogy a keleti, amerikai, afrikai kereskedelem, ipar fejődésével ne veszítsen piacot, emiatt összefogna a valóságban is, egymást segítené, védené, akkor jó lenne. De házon belül is megy az acsarkodás. Meg a kivülről való belepofázás (engedése).
Így ennek semmi értelme.

Annak a felismerése, hogy az ellenség bennünk van, és a Föld az, amit magunkkal szemben kell megvédenünk, hogy legyen még egy jó ideig otthonunk, ez alapvetően megváltoztathatná a népek egymáshoz való viszonyát.

szikla
  Válasz | 2009. március 05. 12:59 | Sorszám: 103
Nemzeti maximum kell!
A nemzeti maximum stratégiájának része a „harmadik út” eszmerendszere, amely nemzet-mentő és ország-építő a minden nemzetet romlásba taszító, a nemzeti értékeket semmibe vevő globalizációs törekvések, gaztettek ellenében.
Talán EU-parlamenti jelszó is lehetne:
"MINDEN NEMZET FELELŐS MINDEN NEMZETÉRT". (Sz.D.: Minden magyar f........)
[- különösen a kis nemzeteket és nemzetiségeiket kell védeni: nyelvük és kultúrájuk nagy érték
- minden kis nemzetet és nemzetiséget támogatni kell. Románoknak, szlovákoknak a magyar
kisebbségeket (kultúrájukkal, munkájukkal, nagy értéket képviselnek).
- a meglévő, működő autonómiákat ki kell terjeszteni a még elnyomott nemzetiségiekre. Sürgős.
- az EU-nak Európai Nemzetek Uniojává kell alakulni. (Nem U.S.)
- az autonómiák élvezzenek pozitív diszkriminációt bizonyos esetekben.
- örülnünk kell Európa kulturális sokszínűségének. A nemzetiségek multikulturális identitása
különösen nagy érték.
- stb.]
- az EU-nak Európai Nemzetek Uniojává kell alakulni.
Az E.N.U. keretén belül megalakulhatna egy Közép-Európai Nagyrégió. (Erről is írtam már.) EZ IS HARMADIK ÚT.

Medi-nek: A szolgákat idomítani kell, nemde?

szikla
  Válasz | 2009. március 04. 16:21 | Sorszám: 102
A szolgákat idomítanikel, nemde?
Kukuccs
  Válasz | 2009. március 03. 10:34 | Sorszám: 101
Karakan!
Biztos hogy jó ez a mondat?

Mi az, hogy "nagy árat"?
Őseink olykor az életüket adták, nem?

karakan
  Válasz | 2009. március 03. 10:32 | Sorszám: 100
Lesz magyar, csak nagy árat fizetünk érte.
Medi
  Válasz | 2009. március 03. 10:28 | Sorszám: 99
Leírja Kuthy, hogy mi lesz a magyar néppel. De azt vajon leírja-e, hogy amíg a magyarok szolgák lesznek, addig ők mit fognak csinálni?
Hogyan élnek majd? Velük mi lesz?
Medi
  Válasz | 2009. március 03. 09:57 | Sorszám: 98
Persze, hogy mondjad!
Az egészet!
szikla
  Válasz | 2009. március 03. 09:56 | Sorszám: 97
'És legyen bármily csekély mértékű bárkinek a ténykedése, ha erősíti, az Úristen is megáldja érte! Mert Ő tudja, ha hagyjuk kipusztítani magunk, soha nem lesz neki még egyszer magyarja!' (Így igaz Kukuccs)

Ehhez vegyük még hozzá(Hankis), hogy a szerencsétlen Glatz pedig nagy koalicíóról beszél. Éppen egy akadémikus ne tudná a különbséget a német és osztrák viszonyokra vonatkozóan? A diktatúrikus-terrorista utódpárt nem hasonlítható a nyugati szociáldemokráciákhoz, amelyek hibáik ellenér is egy szerves nemzeti fejlődés eredményei, nem úgy mint a mi bolsevik terroristáink. (Ők zuzták szét a magyar szocdemet.)

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola