Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Fidesz, Jobbik ugyanazt akarja (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Fidesz, Jobbik ugyanazt akarja
pascal
  Válasz | 2010. július 07. 19:12 | Sorszám: 58
karakan
  Válasz | 2010. július 07. 17:50 | Sorszám: 57
Ki tudna bármit is megvalósítani, ha nem a fidesz? Ezért is szavaztunk rájuk. Vona javasoljon csak tovább, semmi akadálya nincs.
nemszadista
  Válasz | 2010. július 07. 17:45 | Sorszám: 56
És úgy látszik, hogy most a Jobbik dühös, hogy a Fidesz meg is valósítja.
Rendes Kis
  Válasz | 2010. július 07. 17:20 | Sorszám: 55
Jobbik: a határon túli osztálykirándulásokat először Vona Gábor javasolta

... http://www.mr1-kossuth.hu/hirek/itthon/trianon-emleknap-az-iskolakban-osztalykirandulas-a-hataron-tulra.html

Rendes Kis
  Válasz | 2010. február 23. 19:21 | Sorszám: 54
Mondom, nem vok mg.-i szakember, lehet hogy lényegtelen momentumok maradtak meg bennem és lényegeseket pedig kifelejtettem.
Az, hogy mi gazdaságos és mi nem: pusztán tollvonás kérdése (v.ö. pl. adójogszabályok).
A. E.
  Válasz | 2010. február 23. 10:39 | Sorszám: 53
Az első felével egyet lehet érteni, de ezek nem mezőgazdasági kérdések. Hanem a termőföldkereskedelem és a földárak erőszakos korlátozása nemzeti érdekből, ami persze nem biztos, hogy nemzeti érdek.
A továbbiakban pedig a koncepció üres. És semmivel sem kecsegtet. Nem támogatja az erős nagygazdaságok kialakulását. Rendben. De a kicsik meg nem életképesek, tőkehiányosak, tudáshiányosak, nem rendelkeznek üzletvezetési képeséggel, AMATŐRÖK és a felvásárlók úgy vágják át őket ahogy akarják... Ez a struktúra valóban arra van ítélve, hogy ha nem előbb akkor utóbb a külföldiek és multik felvásárolják őket... Ezt akarjuk? Vagy erős mezőgazdaságot, profikkal, akik kevesebb emberrel hatékonyabban végzik a munkát?
Andi2
  Válasz | 2010. február 22. 20:53 | Sorszám: 52
Az más tészta.
Rendes Kis
  Válasz | 2010. február 22. 20:43 | Sorszám: 51
Ühüm. (És Jedlik Ányos is ostoba volt ... ?)
Andi2
  Válasz | 2010. február 22. 20:25 | Sorszám: 50
Itt valami hibádzik: Ángyán kidolgozott a Fidesz számára egy mg.programot, megmutatta a jobbikos Varga Gézának (ki ez a manus?), aztán szépen ő maga publikálta, mintha ő dolgozott volna meg érte? Ez testvérek között is lopás! Ángyán ennyire nem ostoba! Itt valami bűzlik.
Rendes Kis
  Válasz | 2010. február 22. 20:17 | Sorszám: 49
Mondtam is neki: hogy Jedlik Ányos is hozzá hasonló módon tette Herr Siemenst gazdaggá ...
Rendes Kis
  Válasz | 2010. február 22. 20:15 | Sorszám: 48
Nem vagyok mg.-i szakember, ami a számomra megragadt belőle:
- a magyar termőföld (és más természeti erőforrásaink, víz, stb.) megvédése, ezen belül
-- rövid távon a külföldiek földvásárlási tilalmának meghosszabbítása;
-- hosszú távon a földnek magyar kézben maradását (a francia, német, dán példát követve) garantáló (EU-konform) szabályozás kidolgozása:
--- (tényleges) helyben lakás;
--- a (helyi) földművelési tudományból számonkérhető tudás felmutatása;
--- a helyi közösségbe beilleszkedés garanciája;
- a föld használata a puszta haszon-elv helyett a nemzet javát szolgálja:
-- a nagybirtokrendszer kialakítására vonatkozó tilalom kijátszásának megakadályozása;
-- a multik számára bérbeadás helyett inkább a családi és kkv-k támogatása (így 4x-es eltartóképesség elérése).

Azt hiszem, ezek nem annyira "rendkívüli" dolgok - pusztán az életbenmaradásunk függ tőle ...

csiszi
  Válasz | 2010. február 22. 20:11 | Sorszám: 47
Ez a pasi ránézésre is a naivitás szobra
A. E.
  Válasz | 2010. február 22. 20:00 | Sorszám: 46
Miben áll az Ángyán-program rendkívülisége?
Egyébként a Fidesz-program sem titkos.
A. E.
  Válasz | 2010. február 22. 19:59 | Sorszám: 45
Rendes Kis
  Válasz | 2010. február 22. 19:57 | Sorszám: 44
Ángyán prof. nem politikus, hanem szakember.
Varga Gézának, mint kollégának kezébeadta a (Fidesz - pontosabban a nemzet - számára készített) programot.
Ez utóbbi annyira jónak találta azt, hogy magáévá (és pártjáévá) tette.
Ebben Ángyán prof. - tulképpen - semmi kivetnivalót nem talált, hiszen örül neki, ha más is hozzá hasonlóképpen képzeli el a jövőt.
Pusztán azt furcsállotta, hogy miért nem a Fidesz hozta nyilvánosságra ezt a programot.
(Én megmondtam neki: a Fidesz 1 idő óta azért nem hozza nyilvánosságra a programjait, mert akkor az MSZP
- vagy ellopja, meghirdeti, nyer vele, majd nem valósítja meg,
- vagy rágalomkampányt épít föl ellene).
csiszi
  Válasz | 2010. február 22. 19:42 | Sorszám: 43
Ezt komolyan mondod??? És hogy volt ez a dolog?
- azért adta a jobbikbak a programot hogy a szektrban ne legyen 'széthúzás'
- vagy véleményezésre adta és Varga lenyulta?
Medi
  Válasz | 2010. február 22. 19:18 | Sorszám: 42
Mikor elkezdtem keresni, még nem tudtam, hogy a topik mit tartalmaz.
Csodálkoztam is, hogy egy 2 oldalas topikot keresel, amiben nincs is sok infó, de azért rákerestem.
Nem esett le.. puff, van ilyen.
Rendes Kis
  Válasz | 2010. február 22. 19:15 | Sorszám: 41
Köszönöm (nem akarom kisebbíteni az érdemedet, de én nem a topikot kerestem - azt én is megtaláltam -, hanem magát a családi ezüstöt ...)
Medi
  Válasz | 2010. február 22. 19:00 | Sorszám: 40
Off

Megtaláltam a családi ezüst topikot, itt van a második oldalon.

On

Rendes Kis
  Válasz | 2010. február 22. 17:41 | Sorszám: 39
Nos, ez a topik 1 konkrétumon alapszik - amely részben alátámasztja amit mondsz: Ángyán prof. elkészítette a Fidesz számára a mezőgazdasági programot. A dokumentációt odaadta Varga Gézának, aki azt, mint a Jobbik mg. programját publikálta.

Tehát a Jobbik (mg.-i) programja fizikailag egyezik a Fideszével.

Vasagusztav
  Válasz | 2010. február 22. 17:35 | Sorszám: 38
"A becsületes jobbikosok..."


Ábrándozás az élet megrontója,
Mely, kancsalúl, festett egekbe néz.

...

Ne nézz, ne nézz hát vágyaid távolába:
Egész világ nem a mi birtokunk;
Amennyit a szív felfoghat magába,
Sajátunknak csak annyit mondhatunk.

A. E.
  Válasz | 2010. február 22. 17:34 | Sorszám: 37
Ez így ebben a formában pongyola.
Ténykérdés, hogy alapvetően a radikális pártoknak nem volt soha önálló programjuk. Egy panaszlistájuk volt. Jobb híján a Fideszét támogatták. A Jobbik szerintem ezen túllépett. És önálló profilt adott ennek az álprogramnak.

Alapvetően néhány hangzatos baromságot találtak ki, ami ugyan nem bír tartalommal, de lehet vele szavaztokat szerezni.

Rendes Kis
  Válasz | 2010. február 22. 17:33 | Sorszám: 36
Bizony, ezen a szinten, könnyen lehet, hogy az analógia megáll az egykori SZDSZ-szel !
Rendes Kis
  Válasz | 2010. február 22. 17:31 | Sorszám: 35
Ha erős, de nem okos, ez mindenképpen ok arra, hogy biztos távolságot tartsunk tőle !
Rendes Kis
  Válasz | 2010. február 22. 17:31 | Sorszám: 34
Attól még, hogy becsületes, nem biztos, hogy okos !

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola