Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Közérdekű kérdés: tényleg merev alkoholista Bayer Zsolt? (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Közérdekű kérdés: tényleg merev alkoholista Bayer Zsolt?
kingvidor
  Válasz | 2013. január 09. 23:47 | Sorszám: 304
Na végre valami, amiben egyetértünk
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2013. január 09. 23:45 | Sorszám: 303
Az előbbi cikket neked is ajánlom.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2013. január 09. 23:44 | Sorszám: 302
Pontosan ez az én bajom is a "bayerizmussal" meg a gárdával. Ezek csak kiprovokálják a konfliktusokat és elmélyítik a feszültséget. A bűncslekmények többsége korábban inkább gazdasági eredetű lehetett, illetve egyszerű hirtelen felindulás. Most kialakul szépen lassan a forrongó etnikai alapú gyűlölet és ez is motivációvá válik. Nem akarom azt, hogy csak azért üssenek le az utcán, mert fehér vagyok... Nem akarok ilyen miatt félni.

Más. Most olvastam a HVG-n. Nagyon ügyes írás. A Puszták népéből vesz idézeteket, amelyek 100%-ban illenek a mai sztereotípiákra. A poén persze nem ez:
http://hvg.hu/velemeny/20130109_Gettok_nepe

- olvassa el mindenki! A nyomor mindenkit cigánnyá tesz. Mind cigányok vagyunk. Sokunk dédszülei-nagyszülei pontosan ugyanolyan nyomorban éltek mint azok, akik ellen esetleg fortyogó gyűlölettel kikel egy-egy zugfirkász, egyszeri fórumozó vagy kocsmai mindentudó.

kingvidor
  Válasz | 2013. január 09. 23:23 | Sorszám: 301
Ez így van, ma egy késelésen jobban fennakadunk, de ott vannak pl az albánok, ahol minden erővel próbálják kiverni a nép fejéből a vérbosszú hagyományát, de hiába. Azt mondják, hogy tudják ők, hogy börtönbe kerülnek, de muszáj volt megtennie. Náluk a vérbosszú nem csak szokás, hanem szent kötelesség. Annak idején itt is volt az egyetemen néhány és mindenki tudta, hogy vigyázni kell velük, meg a bolgárokkal, mert ha egy közülük való lányt megkörnyékezünk, akkor hamar előkerülhet a kés, sőt, egy ilyen lány arca össze is volt vagdosva. Nehéz ügy, de ilyen gyűlölködő ocsmány cikkekkel biztos, hogy csak ártani és rombolni lehet. Ha legalább egy hétig várt volna, de nem bírt magával. Pedig ezek után nagyon megosztó személyiség lesz a polgári-nemzeti oldalon, odaátról sem fogják csak úgy hagyni az ügyet elaludni, szóval ezt nagyon elszúrta Bayer, nem fog tudni belőle egy-kettőre kimászni.
gyaloggos
  Válasz | 2013. január 09. 23:15 | Sorszám: 300
Szó sincs lebőgésről!

Vonatkoztassunk el ettől az esettől! A cigánybűnözés igenis létezik, és valamilyen megoldást kell találni annak visszaszorítására!

Erről van ugyanis szó, nem pedig egy esetről!

szabadság szabadosa
  Válasz | 2013. január 09. 23:11 | Sorszám: 299
Nem releváns sem az elkövető, sem az áldozat nemzeti, vallási hovatartozása. A lényeg a büncselekmény ténye.
szabadság szabadosa
  Válasz | 2013. január 09. 23:04 | Sorszám: 298
Látod engem az ilyen magyar-roma csajok hoznak tűzbe. Jót tett nekik a keveredés, nem? A nagyszájuságukat kellő akarattal és szeretettel ki lehet nevelni, de a tolakodó, kéregető, alkalmatlankdó bátyaktól lehetetlen megszabadulni.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2013. január 09. 22:59 | Sorszám: 297
de!
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2013. január 09. 22:59 | Sorszám: 296
Várjál, mert nekem ez új fejlemény. Valahogy csak az elkövetőknek van származása mindig? Az áldozatnak sosem? Szerintem nem közömbös, hogy az áldozat is roma. Mielőtt itt a roma társadalom többségi társadalom elleni terrorjáról vízionálunk.

Több csavar van ebben a történetben mint hinnénk. Pedig ez egy egyszerű kis késelés. Mindennapos eset. Ahogy mondjuk vélhetően a srácból sosem lett volna olimpiai bajnok, bármennyire is el akarják hitetni.

Na jó. Túl sok itt a hazugság és a magyar hazugság éppolyan mint a cigány hazugság. Valójában minden, amit a cigányságban kifogásolunk majdnem pont ugyanúgy igaz ránk magyarokra is.

kingvidor
  Válasz | 2013. január 09. 22:46 | Sorszám: 295
Hát nem, ugyanis általában nem "egész" senkinek sem a származása, olyan már nem nagyon létezik. Bennem is jónéhány egyéb származás van, de attól még 100%-ig magyar vagyok, ahogy mindenki, akiben esetleg cigány, zsidó, német, vagy bármilyen egyéb származás is van, de magyarnak tartja magát és úgy is tesz.
szabadság szabadosa
  Válasz | 2013. január 09. 22:40 | Sorszám: 294
Igen tudtam, de én a sportolót félcigánynak néztem. (különben nem releváns)
kingvidor
  Válasz | 2013. január 09. 22:33 | Sorszám: 293
Ha ez a barom Bayert várt volna három napot és nem ugrik rá az ügyre, mint tyúk a takonyra, akkor most nem bőgne le ugyanúgy, mint anno TGM a szamurájos cigánygyerekkel. A különbség, hogy TGM bocsánatot kért és elismerte, hogy elhamarkodottan és indulatosan írt.
gyaloggos
  Válasz | 2013. január 09. 22:31 | Sorszám: 292
A tényeken mit sem változtat, mi több, megerősíti azt, amiről beszélünk!
gyaloggos
  Válasz | 2013. január 09. 22:30 | Sorszám: 291
Az Örs Vezér terén történt. Akkor volt divat az itt a piros, hol a piros.

Egy 16-17 éves srácot próbált két roma lány provokálni, hogy egy ezresért találja meg a pirosat.

Szóltam a srácnak, hagyja az egészet, ha még nem ismeri a trükköt, akkor is.

Erre mellém állt az egyik figyelő, elővette a kést, és azt mondta, ha nem húzok el azonnal, megmártja bennem a kést.

Szemrebbenés nélkül megtette volna. Borotvált fejű, kigyúrt cigánygyerek volt. Látszott rajta, hogy fél életét a sitten tölti.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2013. január 09. 22:29 | Sorszám: 290
A sértett maga is elkövetője ilyesmiknek. Akkor ilyenkor mi van?
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2013. január 09. 22:28 | Sorszám: 289
Ezt az alján olvastad?
Idézet:
Eljárás az áldozat ellen

A Budapesti Rendőr-főkapitányság által is megerősített információ szerint Sávoly Gergely tavaly július 11-én hajnali fél négy körül a fővárosi, Romkert nevű szórakozóhelyen egy fiatal vendég után ment a mosdóba, ott ököllel megütötte, és elvett tőle ötezer forintot - írta a Magyar Hírlap. Mindeközben a nála egy évvel idősebb Cs. Ádám kívülről betámasztotta a toalett ajtaját, hogy az áldozat ne tudjon elmenekülni. A fia­tal sportembert és társát az I. kerületi kapitányságon rablás miatt gyanúsítottként hallgatták ki, és Sávoly részben elismerte tettét. Úgy tudjuk, az eljárás a mai napig folyik.


Annyira nem volt ártatlan ez a fiú sem. Mondom, nem ismerünk itt mindent...
gyaloggos
  Válasz | 2013. január 09. 22:24 | Sorszám: 288
Nem mellékesen pedig

nem csak a késelésről van szó, hanem egyáltalán a cigánybűnözésről!

Az utcai rablásokról, verekedésekről, a lopásról!

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2013. január 09. 22:24 | Sorszám: 287
Ráadásul ha jól értettem apuci adta bérbe a későbbi elkövető barátainak, miközben a fia és barátai inkl. a leendő sértett ugyanott "kerültek elhelyezésre" - hogy újmagyarul mondjam.

Azért van ebben a történetben is pár nem ismert szál. Bayer azt írja állatok. Na most kérem szépen. Állatok. Ok. Ha én bemászom az állatkertben a tigrishez, akkor az megesz. Rutintalan vagyok ugyanis e téren - noha láttam a Pi életét.

Mára tényleg minimális lett az erőszak a magyar társadalomban. Elszoktunk bizonyos konzekvenciáktól no meg evidenciáktól. Igazatok van többen írják Rendes Kistől kezdve kngvidor is, hogy hát volt az úgy "régen", hogy ez nem volt ritka - még ügy se lett belőle. Ma minden kriminalizálva van. Teszem azt itt csúnyát írsz, feljelentenek rágalmazásért. Meg ilyenek. "Egyenruhás bűnözés" stb. Bármin megütközünk és rendőrért kiáltunk. De régen nem ezt tették az emberek, hanem megoldották maguk. Ez ma önbíráskodás a civilizációban.

Nem mondom én szeretném inkább ezt a langyi világot, de ez azért nem mellékes dolog kérem. Nem mászunk be a tigris mellé. Nem huzigáljuk a bajszát. De a házunkba se hívjuk meg vendégnek ebédre. Hannibal Lecterre ugyanez igaz. Szomorú és kiszámítható történet. Talán a meglepetést is épp az adja itt, hogy az illetőről nem is hitték volna. Mert ma már senkiről se hisszük. De elég onogur top10 körözöttjét megnézni vagy a top10-et megnézni, hogy tudjuk: a világ veszélyes és gyilkosok is élnek benne. Nem sok szerencsére. 99%, hogy sosem találkozol eggyel sem. És ezt is kívánom.

(Btw. én találkoztam eggyel. Akkor még nem volt gyilkos...)

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2013. január 09. 22:17 | Sorszám: 286
Egyenlőek voltak az esélyek.
kingvidor
  Válasz | 2013. január 09. 22:16 | Sorszám: 285
Itt van a két áldozat, a két cigánysrác: http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/olcson-megussza-a-bokszolo-keseloje-2128127
gyaloggos
  Válasz | 2013. január 09. 22:07 | Sorszám: 284
A kocsmai jelzőt E. tette ide, én általában a késelésről beszéltem.

Mert, az való, hogy a szilveszteri eset szórakozóhelyen történt, de az utcán is gyakran előfordul!

Mint ahogyan a rablótámadás is!

szabadság szabadosa
  Válasz | 2013. január 09. 22:04 | Sorszám: 283
Petíció:
http://www.gopetition.com/petitions/z%C3%A1rj%C3%A1k-ki-bayer-zsoltot.html
kingvidor
  Válasz | 2013. január 09. 21:56 | Sorszám: 282
Vajon Bayer miért nem írta, hogy az áldozatok is cigányok voltak? Akkor nem lett volna ilyen nagy durranás? Vagy úgy járt, ahogy TGM a kardforgató gyerekkel, nem tudta?
http://www.168ora.hu/bluzone/maganvelemeny-savoly-gergo-ugyehez-108556.html

Sávoly Gergőék baráti társaságban ünnepelték a Szilvesztert december 31-én. A társaságuk nem kis részét roma barátaik alkották. Az MTK Ökölvívó Szakosztályában a sportolóink nagyobb többsége roma származású gyerek. Ezek a versenyzők rendszeresen járnak edzésekre, és mivel azt várjuk el tőlük, hogy a tanulmányaikat se hanyagolják el, ott is elfogadható, esetenként kimagasló eredményeket tudnak elérni.

kingvidor
  Válasz | 2013. január 09. 21:53 | Sorszám: 281
Régen szinte mindennapos volt, hogy a kocsmákban a parasztgyerekek megkéselték egymást, nem kellett ahhoz cigánynak lenni. Az urak meg párbajban lődözték le egymást. Az mennyivel jobb?
kingvidor
  Válasz | 2013. január 09. 21:45 | Sorszám: 280
A másik az, hogy lehet véleményünk egy népről, kritizáltam én már a cigányokat is, sosem vitattam, hogy a cigányok között arányosan több a bűnöző, mondtam, hogy mennyire zavar a rájuk jellemző lejmolási hajlam, mert ha elkezd veled beszélgetni egy pl egy vasútállomáson, akkor annak előbb-utóbb biztos lejmolás lesz a vége, ahogy te sem vetted el a cigánylányt, úgy én sem hinném, hogy elvenném, de azért olyan "kritikákat", mint amiket Bayer hordott össze, olyanokat tőlem nyomokban sem hallottál.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola