Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A jövőnk ? (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A jövőnk ?
szikla
  Válasz | 2010. január 22. 17:28 | Sorszám: 62
Dübörög a Jövőnk. JÖVÜNK!
Békáscity
  Válasz | 2010. január 22. 13:43 | Sorszám: 61
Hát mert azért valamit csinálni, dolgozni kell - vö. kampány.
negyven rabló
  Válasz | 2010. január 22. 10:25 | Sorszám: 60
Mára leesett a tantusz!
LL.kedő
  Válasz | 2010. január 22. 07:52 | Sorszám: 59
Minimum negyveneggyen, már egyet értünk.
negyven rabló
  Válasz | 2010. január 22. 00:37 | Sorszám: 58
Ez az kérem!
Mi fizetjük azokat a képviselőket, akik a sajátpártjuk képviseletét látják el közpénzből a miOrszággyűlésünkben!

No, ezért gondolnám én (buta választópolgár), hogy az általam választott pártmentes képviselő engem képviseljen, építsen metrót, utat, egyebeket, tegye lehetővé, hogy megéljek abból az adóból, amit havonta rendesen beperkálok!

Na, ilyen ma nincs, mert ki kell fizetnem azoknak a megélhetését, akiknek eszébe sem jut dolgozni, továbbá fizetnem kell a bankok (EU országokhoz képest többszörös) jutalékát, valamint még azt is el kell viselnem, hogy a rádióban, TV-ben tudatlan, beszélni nemtudó, trendi alakok mondják meg nekem, hogy mi a frankó!

Elegem van! Megyek az utcára!

gajo
  Válasz | 2010. január 22. 00:01 | Sorszám: 57
Adjunk nekik még egy esélyt!
gajo
  Válasz | 2010. január 21. 23:59 | Sorszám: 56
Hej Honfi! Rohan az idő!
Madelon az eb
  Válasz | 2010. január 21. 23:35 | Sorszám: 55
szvsz a PAtó Pál Párt alapszabályáról van szó...
Madelon az eb
  Válasz | 2010. január 21. 23:34 | Sorszám: 54
A képviselők nem a pártpénzekből élnek, hanem a képviselői juttatásokból és a kenőpénzekből.
A pártpénzekből a pártapparátcsikok élnek, meg a képviselők kampánya fizettetik.
A párt egyedüli legális nyomásgyakorlása a képviselőkre az lehet, hogy a renitenseket legközelebb nem veszi fel a listájára, egyéni jelöltként nem támogatja.
De pénzbüntetéssel, kizárással fenyegetőzéssel bünteti, ami olyan mérvű sértése az alkotmány egyik alappillérének, ami akár a párt feloszlatását is maga után vonhatná.
De nem vonja, sőt még egy szemráncolást, egy csúnya pillantást se von maga után.
Nemcsak a Parlament nem ráncol - tőlük nem is várná el senki, de a se a KE, se az ügyészség, se az AB, sesenki.
Pedig az utóbbi időben már olyan pofátlanok, hogy teljesen nyilvánosan tárgyalják meg, melyik képviselő milyen büntetést kap, vagy kapott, TV-n keresztül fenyegetik renitens párttársaikat, stb. Legutóbb összel volt ilyen mizéria a költségvetési törvény és Karsaiék körül, elötte tavasszal az SZDSZ-ben, tavaly ilyenkor megint az MSZP-ben, stb.
negyven rabló
  Válasz | 2010. január 21. 22:48 | Sorszám: 53
Nem értem!
Miért lenne alapszabályellenes, ha egy párt bekerül a Parlamentbe, amikor elérte az 5 %-ot?

A baj az, hogy ezért állami (adófizetői) pénzt kap!

Békáscity
  Válasz | 2010. január 21. 22:34 | Sorszám: 52
"Abban a pillanatban, ahogy bekerül a társaság a Parlamentbe..." Azt nem lehet, mert alapszabály ellenes !
negyven rabló
  Válasz | 2010. január 21. 20:48 | Sorszám: 51
Na igen! Többek között az itt leírtak miatt vagyok én erősen pártellenes!

Amíg mondjuk a Pató Pál Pártban, vagy a Sánta Kutya Pártban ül a párttag sörözve, kártyázva, anyázva, a kedvenc kocsmában, addig az bizony még demokratikus. Abban a pillanatban, ahogy bekerül a társaság a Parlamentbe, megszűnik a demokrácia!
Marad a pártfegyelem! Azt pedig pedig a vezetőség határozza meg! Ha nem veti alá magát a képviselő, jön a bünti, ami egzisztenciálisan érinti a megélhetési képviselőt!
Azt hiszem, ebből egyenesen következik, hogy ha már a több évszázados játék része, akkor ugyan maradjanak a pártok, de ne kapjanak állami pénzt! Tartsák fenn magukat a tagdíjaikból!
Őszintén érdekelne, hogy ez esetben összejönne-e egy országgyűlésnyi belőlük!
Másik oldalról közelítve azt gondolom: Aki ilyen feltételek mellett is képviselő akarna lenni, az valszeg a meggyőződése szerint szavazna és nem lenne korrumpálható!

onogur
  Válasz | 2010. január 21. 15:26 | Sorszám: 50
Ettől a lehetőségtől én is félek.
LL.kedő
  Válasz | 2010. január 21. 15:25 | Sorszám: 49
Addig pedig nevezhetik akárhogyan az éppen regnáló bábkormány, politikai szélkakasát, az csak multi kiszolgáló, tróger, tolvajbanda lesz.
onogur
  Válasz | 2010. január 21. 15:14 | Sorszám: 48
Ha jól sejtem ez kétharmados ügy, úgyhogy kár rugózni.
Be van betonozva, a következő 1500 évben senki sem fogja megszüntetni.
LL.kedő
  Válasz | 2010. január 21. 15:11 | Sorszám: 47
Nos, ez lesz az első szakítópróbám a Jobbikkal.
Vasárnap jön Hegedűs Lóránt, ha lesz rá módom megkérdezem.
Persze, hogy őszinte legyek, ők most még könnyen felvállalhatják, hiszen zömmel csak listás képviselővel számolhatnak reálisan.
Madelon az eb
  Válasz | 2010. január 21. 14:43 | Sorszám: 46
Nem fog és nyugodt lehetsz, a Jobbik sem fogja forszírozni.
Vagy ha igen, akkor is csak akkor és úgy, ha biztosak lehetnek benne, hogy még véletlenül sem kerül napirendre.
LL.kedő
  Válasz | 2010. január 21. 14:21 | Sorszám: 45
Nos én pedig akkor szavazok a Fideszre, ha ennek a szemét törvénynek a megváltoztaása bekerűl a választási ígéretei közé.
Madelon az eb
  Válasz | 2010. január 21. 14:19 | Sorszám: 44
Az a szomorú, hogy 10 évig legalább úgy csináltak, mintha tényleg a képviselőn múlna. De az utóbbi időben már olyan fesztelenül beszélnek a frakciófegyelem megsértésért járó pénz- és egyébb büntetésről, hogy a képviselőnek engedélyt kell kérnie a másképp szavazásra, mintha az alkotmány két lábbal való taposása valami teljesen természetes, magaérthető dolog lenne.
Madelon az eb
  Válasz | 2010. január 21. 14:13 | Sorszám: 43
Ez mondjuk annyira triviális, annyira sokszor terítéken volt tévében, rádióban, hogy se treff-, se pikk-, se kőrlevél nem kell hozzá.
Egyébként az összes közép-európai országban hasonló a képviselői jogállás. Magyarországon hatványozottan, ugyanis a kommunista rendszer erodálásának egyik hatásos fegyvere volt az akár tömegesnek is nevezhető képviselő-visszahívás. Az új képviselőház felállásakor szvsz az első alkotmányi pontok közé tartozott, amit megváltoztattak. Nehogymá a fagylalt visszanyaljon!
onogur
  Válasz | 2010. január 21. 13:53 | Sorszám: 42
"A képviselő a parlamentben szabadon, meggyőződése és lelkiismerete alapján foglal állást, adja le szavazatát."

Ühüm.
Tehát amikor a frakció kötelezi a képvislőt a frakciófegyelemre, akkor tulajdonképpen korlátozza a képviselő alkotmányos jogait. Ami nem is jog, hanem inkább kötelesség.
Bolhacirkusz ez, nem parlamentális demokrácia.

LL.kedő
  Válasz | 2010. január 21. 13:26 | Sorszám: 41
Ez sem pénzfüggő!!!!!!
Egy kőrlevélben kaptam ezt a számomra meglehetősen meglepő levelet. Ti tisztában voltatok ezzel?

Tisztelt Ügyfelünk!

Ön az alábbi szövegű üzenetet küldte a Köztársasági Elnöki Hivatalnak ügyfélkapunkon keresztül.
Üzenetének szövege:

T. Köztársasági Elnöki Hivatal!
Egyetlen igen fontos kérdésem volna. Azt az információt kaptam mely szerint a demokratikus úton megválasztott Országgyűlési és Önkormányzati képviselőket ugyan azon a demokratikus módon nem lehet visszahívni! Amennyiben igaz, ez az állítás szeretném tudni a pontos okát!
Köszönettel: ……………………

Üzenetének további adatai:Az elküldés időpontja:2009.09.17 23:03:42 Az Ön telefonszáma:……………………………. Az Ön e-mail címe ………………………….. Üzenetének hivatkozási száma:09172303-2443/2009

Levelének feldolgozása megkezdődött. Ha arra érdemi válasz születik, azt az Ön által megadott e-mail címre fogjuk küldeni. Addig szíves türelmét kérjük.

Üdvözlettel,
Köztársasági Elnöki Hivatal
H-1014 Budapest, Szent György tér 1.telefon: (+36-1) 224-5000

Ez után kissé már váratlanul a következő levelet kaptam!

Ügyfélkapu ugyfelkapu@keh.hu

Thu, Oct 22, 2009 11:27 AM

Tisztelt Hölgyem!

Sólyom László köztársasági elnökhöz elektronikus úton intézett levelére válaszolva, türelmét megköszönve, a következőkről tájékoztathatom:

Kérdésével kapcsolatosan engedje meg, hogy felhívjam a figyelmét az Alkotmánybíróság 2/1993. (I. 22.) sz. határozatára (ABH 1993., 33. és köv. old.), amelyben az Alkotmánybíróság megállapította:
\\\"A képviseletnek - a képviselő és a választó egymáshoz való viszonya, a mandátum jellege szempontjából - történetileg két alapformája alakult ki: a kötött mandátum és a szabad mandátum.
A kötött mandátum azt jelenti, hogy a képviselő és a választó között jogi függőség marad a választást követően is. Ez elsősorban az utasítási jogban, a képviselő véleménykérési kötelezettségében ölt testet. Általában ilyen képviselet jellemzi a rendi képviseletet.
A szabad mandátum lényege, hogy a képviselő és a választók közötti jogi függőség a választás után megszűnik. A képviselő tehát nem utasítható és a képviselő egyetlen kérdésben sem köteles a választók véleményét kikérni. A képviselő a parlamentben szabadon, meggyőződése és lelkiismerete alapján foglal állást, adja le szavazatát. Tevékenységéért és szavazatáért a választók a megbízatás ideje alatt felelősségre nem vonhatják, azaz mandátuma a parlament teljes idejére szól, a választók által meg nem rövidíthető. A képviselő és a választók kapcsolata politikai természetű, azaz a felelősség csak a választások során jelenhet meg abban a formában, hogy a választók bizalmát elvesztő képviselőt nem választják meg újból, illetőleg a mögötte álló pártot nem támogatják szavazataikkal. [...] Az Alkotmányban rögzített szabad mandátum elvéből következik, hogy megbízatásának időtartama alatt sem az egyes képviselővel, sem a képviselők testületével, a parlamenttel szemben nem érvényesíthető a választók előtti felelősség.\\\"
A Magyar Köztársaságban az országgyűlési képviselők politikai felelősségre vonása 4 évente, az országgyűlési választások során valósul meg.

Kérem tájékoztatásom megértő tudomásulvételét.

Üdvözlettel: Sonnevend Pál Dr. főosztályvezető

Nos, csak kapkodom a levegőt! Én úgy tanultam, anno, hogy ez a képviselő meghatározása:

A település egészéért vállalt felelősséggel képviseli a választóinak az érdekeit!
De a Magyar törvények szerint ez nem így van!

Egyáltalán nem kell csodálkoznunk azon, hogy a honatyák, így csupa kisbetűvel, kizárólag az önös érdekeiket képviselik, hiszen ezt törvényes keretek biztosítják! Nem vagyok biztos abban sem, hogy ennek az állásfoglalásnak a tartalmát valaha, is közszemlére tették volna. Esetleg kifüggesztették volna a szavazó irodák falára. Ezek után nem igazán érthető minek az a drága cirkusz, felhajtás a választásokra költött milliárdok, mind-mind az ablakon kidobott pénz. Hiszen értelme semmi! Csak a nevűkben képviselők, de semmi közük a választóikhoz! Vagy ez volt az első lépés a Lordok háza megalakítására? Mert ugye oda csak születni kell! Az is fontos lehet, hogy mikor is készült ez az állásfoglalás 1993! Azaz az első demokratikusnak nevezett kormány idején. Azóta egyik kormányzatnak sincs ellenvetése ez ellen. Ehhez, azért lehet gratulálni!


Ezek után csak azt a pártot tudom támogatni, aki első és legfontosabb ígéreteként ennek a törvénynek a visszavonását deklarálja!

szikla
  Válasz | 2010. január 21. 13:15 | Sorszám: 40
JÖN a jövőnk!
alma
  Válasz | 2010. január 21. 10:57 | Sorszám: 39
pillanatnyilag nagyon fontos lenne a gazdaság minél gyorsabb helyreállítása

E téren sajnos rövid idő alatt nagyon keveset lehet tenni, nem remélhetünk csodát, meg hát mindent a válságra lehet fogni.
A nemzeti dolgokban viszont annál inkább, hisz az nem pénz függő.
Békáscity
  Válasz | 2010. január 21. 02:12 | Sorszám: 38
Amint hallom Donáth eléggé megorrolt a maszopra, merthogy nem akarták indítani - na most megkapja. Persze az az evangelikus szoc.otthon-ügy sem évül el, és most nem lesz mentelmi jog...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola