Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Itt a nagy lehetőség!

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Itt a nagy lehetőség!
lámpás
  Válasz | 2011. május 31. 13:09 | Sorszám: 24
Akár névsort is kérhettek volna.
mackó
  Válasz | 2011. május 31. 13:04 | Sorszám: 23
Ez az a pálya, ami -273°C-nál is képes tágulni.
nemszadista
  Válasz | 2011. május 31. 12:58 | Sorszám: 22
Azt hittem, hogy ez a pálya már telített és hogy amúgy sem oktatással lehet ezekbe a magas kvalifikációt igénylő állásokba jutni...
Madelon az eb
  Válasz | 2011. május 31. 12:50 | Sorszám: 21
Ugyanmá, a kicsinyes fölhözragadt horgászötelteiddel!

A multiplikátor az, aki egy ember egy órai munkáját úgy tudja szétosztani, hogy egy egész osztály 40 emberének ad 2 heti munkát. Amit azok aztán egy hónap alatt el is tudnának végezni.
Ha nagyon akarnák.

onogur
  Válasz | 2011. május 31. 12:44 | Sorszám: 20
Még ezt sem tudod?
A multiplikátor azt jelenti, hogy ugyan csak egyszer fordítod körbe a hajtókart, az orsó forgó dobja mégis többször fordul.
Ha nem tudsz valamit, kérdezd nyugodtan a horgászokat.
Karana
  Válasz | 2011. május 31. 12:38 | Sorszám: 19
Árulja mán el valaki mi a fene a "multiplikátor?"

Olyan bölcsész-politikus-mikutyánkölke aki a négy alaműveletből már a szorzást is tudja? (Az osztás már nem követelmény, túl bonyolult is meg amúgy sem osztozik senkivel.)

onogur
  Válasz | 2011. május 31. 12:38 | Sorszám: 18
Racionalizálás, elftársam! Mi a gond vele?
Amíg nem akasztanak viharlámpát a töködre, hogy éjjel is tudjál kaszálni, addig nincs miért lázadozni.
mpd
  Válasz | 2011. május 31. 12:35 | Sorszám: 17
Na és azt ki találta ki, hogy a 18 fős (vagy kisebb) osztályokra nem jár normatíva?
onogur
  Válasz | 2011. május 31. 12:33 | Sorszám: 16
Parancs, értettem!
De azért nagyösszegű fogadást kötnék arra, hogy a pogrom támogatás mögött nem Hoffmann, hanem a popkorni áll...
Madelon az eb
  Válasz | 2011. május 31. 12:15 | Sorszám: 15
Hogy te mit hallottál az egy dolog.
De mindenki, aki az iskolaügyet rongálta, rongálja és rongálni fogja nem hosszútávú hivatalnoki pozícióban, hanem vagy politikai nomináció, vagy nagybácsi által (arra az időre, amíg annak van kellő hatalma) az oktatáspolitikus. Akinek ehhez van legalább valami ovónőképzője is, az már szakképesített és szakmai gyakorlattal is rendelkező oktatáspolitikus.
Világos?!
mpd
  Válasz | 2011. május 31. 11:57 | Sorszám: 14
Fjordítva: NEFM
mpd
  Válasz | 2011. május 31. 11:56 | Sorszám: 13
NFEM, pályázatok
Gyöngy
  Válasz | 2011. május 31. 11:54 | Sorszám: 12
Magyar Bálint politikus, aki az oktatásügybe kapaszkodva mászott föl a felsőbb régiókba, Hoffmann Rózsa pedig ténylegesen oktatáspolitikus, aki politikussá válását megelőzően tényleg az oktatásban dolgozott. Ne emlegessük őket egy gyékényen! (Bár nem hiszem, hogy a hirdető rá gondolt elsősorban, mint lehetséges vállalkozó szellemre .)

Oktatáspolitikusnak tekinthetünk még olyan személyeket, akiknek az oktatásban, oktatásirányításban és a közigazgatásban is gyakorlata van.

onogur
  Válasz | 2011. május 31. 11:48 | Sorszám: 11
Én ezt értem.
De nem pedagógust, hanem oktatáspolitikust keresnek.
Ezt a jelzőt én még csak olyanokra vonatkozóan hallottam, mint például Magyar Bálint vagy Hoffmann Rózsa.
Madelon az eb
  Válasz | 2011. május 31. 11:39 | Sorszám: 10
Nos kérlek, minen pedagógiát végzett "szakembernek" a tanterv keretén bévül bizonyos óraszámot le kellett tanítania. Ez a szakmai gyakorlat.
Azaz a vályunál sertepertélő pedagógiai végzettségűek mindegyike, függetlenül a diplomája "minőségétől", hogy az óvódára, napközire, általános iskolára, horribile dictu közép, vagy felsőfokra jogosítana, eleve alkalmas...
Szőnyi Bartalos Mária
  Válasz | 2011. május 31. 11:38 | Sorszám: 9
Kérek egy linket! Hátha van bővebb "magyarázat".
Köszönöm!
panda
  Válasz | 2011. május 31. 11:16 | Sorszám: 8
ede
onogur
  Válasz | 2011. május 31. 09:22 | Sorszám: 7
"szakmai gyakorlattal rendelkező oktatáspolitikusok"

Na ezt magyarázza el nekem valaki. Az milyen állat?

Gyöngy
  Válasz | 2011. május 31. 08:03 | Sorszám: 6
Így átverni a gyanútlanokat !

A Nemzeti Erőforrás Minisztériumának nincs halaszthatatlanabb feladata? Bővében vagyunk amúgy is költségvetési kereteknek (mert nem gondolom, hogy csak erkölcsi támogatásról van szó).

mpd
  Válasz | 2011. május 31. 08:01 | Sorszám: 5
Egyenesen!!!
mpd
  Válasz | 2011. május 31. 08:00 | Sorszám: 4
Egy mpd semmit nem ért félre!!!! Merthogy mindenről az jut eszébe.
missmarple
  Válasz | 2011. május 31. 07:55 | Sorszám: 3
A reggeli torna közben ugrottam ide...
(nem félreérteni!)
mpd
  Válasz | 2011. május 31. 07:54 | Sorszám: 2
Jó reggelt Missy. A cihológusok korán.... kelnek?
missmarple
  Válasz | 2011. május 31. 07:53 | Sorszám: 1
Hiányp0tló.
mpd
  Válasz | 2011. május 31. 07:38 | Sorszám: 0
Felhívás nemzetközi holokauszt-oktatási szakértő képzési programon való részvételre

A Holokauszt Emlékközpont és a washingtoni Holokauszt Emlékmúzeum (United States Holocaust Memorial Museum), a Task Force for International Cooperation on Holocaust Education, Remembrance and Research nemzetközi szervezet és a Nemzeti Erőforrás Minisztériuma támogatásával pályázatot hirdet nemzetközi holokauszt-oktatási szakértő képzésen való részvételre.

A programra pályázhatnak: pedagógiai szakértők, egyetemi oktatók, tananyagfejlesztők, oktatási szaktanácsadók, pedagógiai kutatók, pedagógiai szakmai szolgáltató intézmények munkatársai, szakmai munkaközösségek vezetői, tanártovábbképzésben dolgozók, multiplikátorok, múzeumpedagógusok, vezető tanárok, pedagógiai műhelyek szakemberei, oktatáspolitikai döntéshozók, szakmai gyakorlattal rendelkező oktatáspolitikusok, oktatási hivatalok szakemberei, civil oktatási szervezetek pedagógusképzéssel foglalkozó szakemberei, pedagógiai-szakmai szaktanácsadók.

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola