Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » BECSÜLET

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: BECSÜLET
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. szeptember 25. 13:12 | Sorszám: 21
No igen. Ez az effektus is közrejátszhat. Szóval az a kétharmad nem olyan borzasztó. Annak a fele oda sem nézett. Ugye eleve szoktak lenni ingyenes vízosztások néha - az okát nem nagyon értem persze, de szokott lenni.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. szeptember 25. 13:10 | Sorszám: 20
Iszonyú roszhiszemű vagy.
Hát azért ez biztos nem igaz.

Ráadásul ebben az esetben egy tök publikus kísérletről van szó... Megint szarva közt a tőgyét sikerült megfognod.

Nyúl Béla
  Válasz | 2011. szeptember 24. 11:42 | Sorszám: 19
A "kommunikáció" a SAZ vagy hogyishívják munkája. L. még 4 mancs, bohócdoktorok, Williams-szindróma társaság.
Békáscity
  Válasz | 2011. szeptember 24. 10:45 | Sorszám: 18
A múltkor küldtem 1.500 Ft-ot egy gólyamentős-csapatnak - azóta jöttek a baglyok, a nemeskócsagok meg mindenféle madarak megmentését célzó csekkel... erre költik amit befizettem ? a célmadarak meg papírgaluskát kapnak enni...
gajo
  Válasz | 2011. szeptember 24. 01:13 | Sorszám: 17
"Aki nem fizet, egy beteg gyermekeket segítő alapítványt rövidít meg."

Röhögtess, ezek mind zsebre dolgoznak, kihasználják a "gyerek", "beteg", "rákos", "daganatost".... szavakat. Büdös tolvajok, soha egy fillért sem nekik!
A CM is alapítványokban nyomul, legalábbis ez susogják...

Gyöngy
  Válasz | 2011. szeptember 23. 18:40 | Sorszám: 16
A Deák téri állomásról van szó, amiről Edwárd is beszél.
Békáscity
  Válasz | 2011. szeptember 23. 18:36 | Sorszám: 15
Nem lehet hogy azt ingyen osztogatták ?
Gyöngy
  Válasz | 2011. szeptember 23. 18:33 | Sorszám: 14
Egyáltalán hol lehetett olvasni, hogy mennyit kell fizetni, és hova kellett adni a pénzt. Én vagy három percig álldogáltam a tűző napon, és nem tudtam dűlőre jutni. Azt láttam csak, hogy vitték a palackokat az emberek és itták.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. szeptember 23. 18:00 | Sorszám: 13
Jogos. Nem tudok sajnos. Véleményem szerint ez a fajta "becsületesség" nagyvárosi jelenség.
prepegyit
  Válasz | 2011. szeptember 22. 15:03 | Sorszám: 12
http://www.youtube.com/watch?v=eu7NzN1OQUY
Piramis - A becsület (1992)
onogur
  Válasz | 2011. szeptember 22. 11:03 | Sorszám: 11
Csak Budapesten állítottak automatákat.
Ami érdekes, hogy a budaiak és a pestiek ugyanolyan arányban fizettek (1% eltérés a Duna két partja között), 40% körüli eredmények a jellemzőek.
mediator
  Válasz | 2011. szeptember 22. 10:50 | Sorszám: 10
érdekes lenne több nagyvárosi hasonló adat is... tudsz ilyet?
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. szeptember 22. 10:47 | Sorszám: 9
???
nemszadista
  Válasz | 2011. szeptember 21. 18:35 | Sorszám: 8
Budapest nem a Nyugat-Dunántúl.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. szeptember 21. 18:20 | Sorszám: 7
Annyira ne essünk kétségbe. A problémák nem ebben a kísérletben csapódnak le.

Szerintem ez inkább rámutat a nagyvárosi mentalitásra és nem a magyarokéra. Egy kis közösségben jobban működik a közösség "óvó" figyelme - itt is ez volt sokáig a sajtó képviselte ezt a figyelmet. Majd egyre inkább elmúlt ez a "veszély" és az emberek felbuzdultak, "úgysem látja senki", "más is ezt teszi" stb. Egy nagvárosban, egy nagy rendszerben ez így megy. Semmi sem személyes, csak egy eset vagy a statisztikában.

Na pl. ezért sem lesz jó a közoktatás, kórházak államosítása, mert a helybelieknek nem lesz beleszólása. Messze-messze döntenek, messziről jött emberek kérdeznek messziről jött embereket, egyik is másik is azt mond majd, amit akar. Ha eddig elfolyt a pénz, erre-arra, eztán méginkább.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. szeptember 21. 18:13 | Sorszám: 6
De. Erről szól a fórum. Csak te kicsit messzebb mész rendszerint...
Tagathon
  Válasz | 2011. szeptember 21. 17:44 | Sorszám: 5
jóvanna, már kötekedni sem szabad?
Nyúl Béla
  Válasz | 2011. szeptember 21. 15:52 | Sorszám: 4
Hagyd már békén ezt a szerencsétlent. Sajnos a jelenség nagyon messze vezet.
Gyöngy
  Válasz | 2011. szeptember 21. 14:01 | Sorszám: 3
Az az igazság, hogy én inkább nem ittam a Deák téren egy forró nyári délutánon, mivel nem láttam, hogy kell-e fizetni, és hol és mennyit, a gépkezelő meg elmenekült az információkérés elől .
Tagathon
  Válasz | 2011. szeptember 21. 13:44 | Sorszám: 2
A magyar genetikusan nemfizető, ugye kis lump rasszista?
karakan
  Válasz | 2011. szeptember 21. 13:41 | Sorszám: 1
Rendkívül szomorú.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. szeptember 21. 13:28 | Sorszám: 0
http://www.fn.hu/belfold/20110921/elbuktak_budapestiek_becsuletkiserlete/

A vásárló maga dönti el, hogy fizet vagy sem azoknál az ásványvíz-automatáknál, amit szeptember elején helyzetek el Budapesten. Aki nem fizet, egy beteg gyermekeket segítő alapítványt rövidít meg. Mind a budaiak, mind a pestiek közel kétharmada nem fizet.

A kampány indulásakor elég nagy volt a sajtóérdeklődés, sokan figyelték az automatákat és az azokat használókat, vélhetően ezért az emberek inkább fizettek, mint nem. A médiazaj csökkenésével együtt a vásárlókedv ugyan nem, a fizetési hajlandóság azonban csökkent. A szervezők azt feltételezik, hogy az arra járók megszokták a gépeket és úgy érezték, a figyelem lanyhultával ők is lazíthatnak.

---

Így áll a dolog.

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola