Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Fidesz 2014: Megint kétharmad?

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Fidesz 2014: Megint kétharmad?
keresztkem
  Válasz | 2013. február 27. 16:23 | Sorszám: 21
"..Pont mint a Fidesz eseténél, 2002-ben."
Azért ésszre kell(!) vennünk azt is, hogy most 2013-ban--tehát egy évvel a 2014-es választások előtt-- NAGYON NEM UGYANAZ és NEM UGYANOLYAN a "helyzet", mint 2001-ben, tehát 1 évvel a 2002-es előtt. Fisz' napnál világsabban látható néhány dolog, pl. a KOMMUNIKÁCIÓ-ban, ami "alkalmazott" tanúlságkorrekcióként is éretlmezhető.Egy NAGYON LÉNYEGES ILYEN JELLEGŰ "jelenséget" mondok-emlitek.MA, ha mond valamilyen HAZUG DISZNÓSÁGOT--de bármilyen "szokásos ballibes" hülyeséget--a maszop, pl. sajtótájákoztatón, de bárhol--AZONNAL JÖN A FIDESZES CÁFOLAT, vagy "helyreigazítás"--a közszolgálati médiafórumon! De itt még ne(!!!) álljunk meg!Ekkor "jön" az ujabb "ballibes RÁ-szöveg"--amit szintén "leadnak", mert miértis ne adnának le?--és még mindég az előző témával összefüggésben. S EKKOR RÖGTÖN JÖN(!) AZ ÚJABB CÁFOLAT, mondjuk így: A CÁFOLAT CÁFOLATA!!! Ilyen "régen"--teszem azt 2001-ben nem volt!
A lényeg: a "közszolgálatiban" MINDÉG A MIÉNK az UTLSÓ SZÓ--"egy adott dologról". És ez nagyon lényeges változás.
Nem tudom, elég világosan idéztem -é föl "ezt a dolgot"?
keresztkem
Macisajt
  Válasz | 2013. február 27. 12:04 | Sorszám: 20
"Azért ez az Elekezés durva. Kikérem magamnak."


Speciel ki is kaptad..
De valóban ő írta, tőle olvastam és idéztem( gondolom, a Rendes Kis archívumában megvan, mert ebben az itteni katyvaszban lehetetlen bármilyen "remekművet" keresgélni).

"2002-ről csak annyit, ha pár ezren a MIÉP-re szavaznak, akkor nem alakul szadomaszop kúrmány)"


Érdekes megközelítés.
Én -eddig- úgy tudtam hogy a MIÉP leadott "alternatív" szavazatok 4,37%-ot vittek a levesbe...
És ha azok nem oda kerülnek, hanem a megfelelő helyre...akkor tényleg nem lett volna kormányváltás ..és 8 év az ismert(?) következményekkel.


Amúgy ott a fociban a Barcelona példája.
Á,olyan erős, annyival vezet, megy az magától-mondták. Á,nem baj ha elment Guardiola, elég lesz a segédedző is.Á nem baj ha beteg a segédedző, bőven elég a segédedző segédzője is.
És így ment mindig...ez is belefér, meg ezt is elbírja-mondták.

Aztán most jött két olyan zakó, ami a BL és a Kupából való kiesést jelenti.
És kezdődhet a kapkodás, futkosás.
Pont mint a Fidesz eseténél, 2002-ben.

orosz_hussalata
  Válasz | 2013. február 27. 09:54 | Sorszám: 19
Azért ez az Elekezés durva. Kikérem magamnak.

Mikor még Orbán is narancs és vörös alsógatyákról beszél, akkor mit szóljon egy választó. Ő tehet ellene.


((2002-ről csak annyit, ha pár ezren a MIÉP-re szavaznak, akkor nem alakul szadomaszop kúrmány))

keresztkem
  Válasz | 2013. február 27. 07:14 | Sorszám: 18
Nálunk mindég(!)--1990 óta mindég--a KDNP volt a legjelentősebb jobboldali erő. Ez így volt az MDF regnálása idején is, és így van most is.
A Fidesz-szel kapcsolatban sok "helyi probléma" és "egyéni emberi gyengeség" volt fölfedezhető--különösen 1994-től kezdődően. Ámde egy helyi--megtisztulási erősödési folyamat ott is beindult 2010-ben és--mondjon-intrikáljon akárki akármit--ez a tisztulási folyamat lineáris vonalon azóta is tart és folytatódik.Bár a KDNP még mindég erősebb és--nevezzük így--TISZTÁBB! Legalábbis Miskolcon.
Úgyhogy MI--miskolci jobboldaliak--arra és azokra fogunk szavazni, akiket a KOLLEKTIV BÖLCSESSÉG ITT a legalkalmasabbnak talál, és BIZTOSAN LESZNEK NAGYON JÓ, és nagyon alkalmas jelöltjeink!
Tehát itt "boritékolni merem" a Fidesz-KDNP győzelmet,ha nem is akkorát, mint amekkora 2010-ben volt.
Annak ellenére is, hogy minket miskolciakat többnyire "vörös-szoci" központnak tartanak--az ország távlabbi vidékein élők--s ez 2006-ig úgy nagyjából igaz is volt, de már nem igaz! NAGYON-NAGYON NEM!
keresztkem
Anonymus
  Válasz | 2013. február 27. 06:07 | Sorszám: 17
Aztán kire adnád a listásat? Ha tetszik, ha nem, nincs másik alternatíva.
Isten óvja Magyarországot!
Időszakos Állat
  Válasz | 2013. február 27. 00:23 | Sorszám: 16
Ők kibírják, ha nem nyernek választást...
Mi (az ország) viszont nem bírjuk ki.
Aztán meg lehet majd vakargatni a buksikat, hogy nem lett volna-e tán érdemes azt a listásat is...
De akkor már késő lesz.
zümi
  Válasz | 2013. február 26. 23:44 | Sorszám: 15
Ennek "eccerűen" semmi értelme, csak jól megbüntetnéd magunkat. Nem engedhetjük meg, hogy 2002 megismétlődjön!
Macisajt
  Válasz | 2013. február 26. 22:38 | Sorszám: 14
"A listás szavazatomat nem kapják meg."

Ezt a marhaságot legutóbb bizonyos elek istvántól olvastam, aki (még hivatalosan jobboldali korában) bevallotta hogy megosztotta szavazatait, a listás ment "máshová", az egyéni meg a fideszesre.

Mintha már látnám visszaköszönni 2002-öt...

nemszadista
  Válasz | 2013. február 26. 21:17 | Sorszám: 13
Szerintem nem lenne jó az országnak egy újabb 2/3-ad. Legyen egy erős kormánytöbbségük 2014-től.
orosz_hussalata
  Válasz | 2013. február 26. 18:20 | Sorszám: 12
eccerű ez.

A listás szavazatomat nem kapják meg. Elég sok cucológust meg kommunikátort* alkalmaznak a holdudvarban, hát fejtsék meg ők, mit akar a nép (vagy én).
Azt gondolom az nem járja, hogy a Vitézy klán és hasonlók a kizárólagos haszonélvezői a kétharmadnak.


* jogászokról és más léhűtőkről nem is beszélve. egy kib@$zott törvényt sem tudnak úgy megírni, hogy abba ne kössön bele az AB

alexander
  Válasz | 2013. február 26. 17:44 | Sorszám: 11
Nem túlzás ez? Kecskére a káposztát?
Titkos zsigó földárverezés után, 2014-ben, a választás évében és a földmoratórium megszüntével ZSIDÓ BEFEKTETŐK LIBERAlizálását indítani!? A korrupt raczka országban?
Elmaradt számonkéréssel? Zsid ó pajzzsal?
Elképesztő STIGMA!
Macisajt
  Válasz | 2013. február 26. 17:28 | Sorszám: 10
"Én pl. erősen gondolkozom, hogy szavazatommal üzenjek a fidesznek. "


És ezt konkrétan mégis hogyan képzelnéd el?
Hogy belecsempésznél az urnába egy magyarázatot a voks mellé, hogy "ti hülyék, ezt a tiétek lehetett volna de most üzentem" ?

Valljuk be, itt nincs alternatíva.
Illetve van: vagy "mi" vagy " ők".Ugyanúgy mint 2002-ben.
Mikor az első fordulóban sokan hasonlóképpen "üzentek".
Aztán a másodikban meg rohantak menteni a menthetőt-de akkor már késő volt.
Ahogy Tölgyessy helyesen írta: a Fidesz talán megérdemelte. De az ország nem.

(Az operettnácikat meg zöldeszdéeszeket engedelmeddel eleve kihagynám.)

Nyúl Béla
  Válasz | 2013. február 26. 17:20 | Sorszám: 9
Nyilván sokan gondolkoznak így, mint te. Én is szívom a fogamat megannyi kormányzati balfogás láttán. Ám az általad említettek mellett esetemben a Jobbik sem lehet alternatíva. Mivel nem lesz regisztráció, vsz. tömegek mennek el majd úgy szavazni, akár fogcsikorgatva is a Fideszre, hogy dühöngenek miatta. A maszoptól és szadesztól stb. viszont rettegnek.
orosz_hussalata
  Válasz | 2013. február 26. 16:59 | Sorszám: 8
Én pl. erősen gondolkozom, hogy szavazatommal üzenjek a fidesznek. Mert bizony sok mindennel nem vagyok elégedett.
Apró probléma, hogy szadomaszop függelékek (kiszvezérekkelésávósszármazékokkal) kizárva.
Nyúl Béla
  Válasz | 2013. február 26. 13:54 | Sorszám: 7
1. Nem a kv-kutatást, hanem a választást kell megnyerni.
2. Várd ki a végét. Összefogva van esélyük, külön nincs, és ezt ők is tudják. Szarházy van olyan jó bolsi, hogy tudja: a PÁRT érdekei előbbre valók az ő egyéni ambícióinál.
3. Ezeket kár figyelembe venni. Ungár Karcsi gittegylete pl. egy fia jelöltet sem fog tudni állítani.
4. Bár a próféta beszélne belőled, de a Jobbik szavazóiról rosszabb a véleményem.
5. A MIÉP kitől venne el szavazatot? Semmi esélye bekerülni, de akkor inkább kerüljön be a biztos Jobbik, mint egyik radikális párt sem.
6. Werber majd megmagyarázza az agyatlan (lumpen)proli tömegeknek, miért nem jó ez nekik, és miért a maszop az.
7. Erőszakos kormánybuktatáshoz forrongó tömegekre volna szükség. A nyakatlan-féle szánalmas éhségmenetek és a hülyegyerekek előadóterem-foglalása nem tekinthetők ilyennek.
8. Mese habbal. Valószínűbbnek tartom, hogy újabb vereség esetén a maszop & csatolt részei üvöltve emlegetnék a választási csalást, a kormány pedig a moziba ment Rozi módjára viselkedne.
Anonymus
  Válasz | 2013. február 25. 13:28 | Sorszám: 6
Nyerjék!
Úgy legyen!
kritikus
  Válasz | 2013. február 25. 12:31 | Sorszám: 5
marha jó. annak a pár tízezernek.
a fideszkdnp egyetlen szerencséje, hogy a mesterséges kétoszttúság áloldala rosszabb, mint a sokévi átlag.
milyen szabotázsokra készültek? amit szerveznek maguknak?

nézzetek szét az országban, vessetek néhány pillantást így hónap végén a kiskereskedelmi forgalomra,
higgyetek vagy ne higgyetek a közvéleménykutatásoknak,
de
vigyázó szemeteket 2002-re vessétek.

s ha szorult belétek némi felelősség még az ország iránt, lecserélitek az egytőrőlfakadó tanácsadókat.

kerekferko
  Válasz | 2013. február 24. 20:19 | Sorszám: 4
bocs! KMP helyett LMP-t. Fene a virsliujjaimat.
kerekferko
  Válasz | 2013. február 24. 20:17 | Sorszám: 3
Ne legyen senkinek illúziója. Az KMP-t feloszlatták.
Senki se higgyen a mesékben, hogy eltűnnek.

Fjodor Gáborovics most alapítja azt a pártot, amit már úgy 2003-ban is megpendített: Magyar Liberális Pár
t.

Valami nagy disznóságra készülnek a volt LMP-sek.

A bolsevik nem tűnik el,nem lényegül át, csak formailag átalakul.

kerekferko
  Válasz | 2013. február 24. 20:13 | Sorszám: 2
Ne álmodozz! A bolsik-internácik-liberálfaiszták a koncért az ördöggel is cimborálnak.
mediator
  Válasz | 2013. február 24. 11:12 | Sorszám: 1
Hogy kétharmad lesz-e, nehéz megjósolni. Az utolsó pillanatban is jöhet egy "köteles beszéd" - amire a werberi hordák is játszanak.

Vastagon nyerjék meg (még párszor), oszt' jónapot!

Tagathon
  Válasz | 2013. február 24. 09:02 | Sorszám: 0
A dolgok ebbe az irányba mutatnak: Orbánék ismét kétharmadot szerezhetnek.

Miért is?

1. Mert a Fidesz támogatottsága továbbra is kb. kétszerese az maszopénak.

2. Mert az MSZP minden javaslat ellenére SEM fog összefogni az Együtt14-gyel.

3. Mert az álbaloldal tízegynéhány pártra van szétszakadozva.

4. Mert a Jobbik szavazóinak egy része a Fideszre fog szavazni.

5. Mert a Fidesz fel fogja éleszteni a MIÉP-et egy Fidesz-barát vezetéssel.

6. Mert a rezsicsökkentési és a keresetnövelési politika eredményt fog hozni.

7. Mert a nyugat ebben a helyzetben nem fogja megkockáztatni az erőszakos kormánybuktatást.

8. Mert a szabotázsokra Orbánék felkészültek.

Stb.

Jó ez az országnak?

A lehetséges legjobb. Hiába tajtékzanak antlfingerék és a hasonszőrűek.

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola