Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » A Kárpát medence legjobb vendéglátóhelyei (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A Kárpát medence legjobb vendéglátóhelyei
keri
  Válasz | 2004. október 18. 13:55 | Sorszám: 122
...és finom az áfonyapálinkája. (Ezt én mondom, akit a víz ver le mindenféle alkoholnak még a szagától is.)
keri
  Válasz | 2004. október 18. 13:52 | Sorszám: 121
Albert Tibornak
Turul2004
  Válasz | 2004. október 16. 22:17 | Sorszám: 120
Ha jól tudom, Albert Imrének hívják a tulajt, igen rokonszenves székely ember. És ideológiailag is rendben van, ami fontos dolog.
Nem véletlen, hogy ott volt a Reform Tömörülés vezérkara a Tusnádi tábor idején tavaly és tavalyelőtt, amíg a Fidesz észre nem vette, hogy az milyen jó hely. Így az idén ők laktak ott.
De ez is az Általad mondottakat igazolja.
keri
  Válasz | 2004. szeptember 16. 10:39 | Sorszám: 119
Harkány, Zöldkert Vendéglő.
Szép város, a vendéglő is guszta hely, marha jó konyha + udvarias kiszolgálás.
De ebben a városban még van néhány gyöngyszem... Ha valaki "leugrik" egy hetet gyógyfürdőzni, mondjuk, minden napra jut egy gasztronómiai kirándulás, biz'Isten. (Az új fürdő is nagyon rendben van...)

Tusnádfürdő, Székely Fogadó.
Echte, székelykapus, székely ízes. Rendes emböré...

szentmáriabal
  Válasz | 2004. szeptember 07. 07:06 | Sorszám: 118
Nem én írtam ... Találtam 1 kellemes helyet ... És akkor még nem is sejtettem, h az "Ibiza-feeling" érintett meg !
Flammarion
  Válasz | 2004. szeptember 06. 20:00 | Sorszám: 117
Csak idézi saját magát. De nagyon jó. Kiköltözöm. Ugyanott pár száz méterre kégli kiadó vagy eladó.
onogur
  Válasz | 2004. szeptember 06. 19:36 | Sorszám: 116

Ezt télleg Te írtad?
Megáll az eszem!!!
szentmáriabal
  Válasz | 2004. szeptember 06. 18:39 | Sorszám: 115
Liget Cafe & Grill

(A Buddha Bar- és Cafe del Mar-életérzés balkáni vetülete)

A Városligetben második nyarát élő szórakozóhely pamlagaival, fatörzsbe faragott lámpáival és negédes downtempójával hibátlanul hozza az Ibizán gyökerező, majd a nyugat-európai nagyvárosokban a feng shuis juppikra dizájnolt trendet. Az árak is a szolidan elegáns kategóriában mozognak, sörökért 490-550, ételekért 1500-2000 forintot kell fizetnünk.

A hely balkáni vonatkozását az adja, hogy a szórakozóhely az év negyedében zavartalanul működhet a város zöldterületnek minősülő részén. Sőt, a vendégek esténként autóval is behajthatnak a Liget közforgalomtól egyébként elzárt területére.

... http://index.hu/kultur/eletmod/kert0717/

Turul2003
  Válasz | 2003. december 26. 23:12 | Sorszám: 114
Hm, nem tudom miért maradt nekem egy kis rossz szájíz a Lámpással kapcsolatban. Túl drága volt? A fene tudja. Tény, hogy régen volt vagy 4 éve, s összvissz nem volt rossz, a medweskálán 1 sárga pötty, de nem voltam annyira oda, mint az előttem szóló. Attól persze még emelkedhetett a hely.
Azt jól teszik, hogy Maya Ernő borait kínálják, teljesen korrekt, hogy a szomszédból hozzák a bort. Ott egyébként 300 ft/liter. Érdemes ellátogatni Tökre e célból, szvsz az ország legjobb ár/érték arányú bora az a 3 kimért bor.
Turul2003
  Válasz | 2003. december 26. 23:07 | Sorszám: 113
Ezt is a Demokratának írtam.
Talán megjelent már.
üdv
T2

Camelot

Aki Erdélyben vendéglőbe megy, alapvetően le kell számoljon néhány illúzióval. Azzal, hogy megismeri az „erdélyi” konyhát, hogy a vendéglőkben olyan kiszolgálásban részesül, mint barátainál otthon, hogy olyan a választék, a minőség és az adag, mint mondjuk a megmaradt Magyarország vidéki tájain. Üdítő kivételek mindenütt akadnak, egy-két hely eléri vagy meghaladja a Magyarországi átlagot (pl. a Pethő vendéglő Székelyudvarhelyen, a Kalibáskő Csíkszereda mellett), de a helyek többsége (főleg a Partiumban) fantáziátlan ételekkel, kis adagokkal, darabos kiszolgálással működik. No nem mintha otthon minden rendben volna. Ami mindemellett pozitívum, az a viszonylag alacsony árfekvés. Erdélyben különösebb gond nélkül fogyaszt az ember 1000 forint környékén egy főételt itallal és jattal együtt, ami azért a gúnyhatáron belül ritkaság.
Mindezeket azért bocsátottam előre, hogy érthető legyen, hogy miért volt kiemelt élmény számomra a temesvári Camelot vendéglő, mely az anyaországban lassan már közhelyszerű középkori imázsra épül. Mert a Camelotban minden fordítva van.
A hely nem olcsó, az ételek többsége forintban számolva 1000 és 2000 közé esik, a sör ára 300 ft körül van a megszokott 100-200 ft-os ársávval szemben. Ellenben: jó a belső tér kiképezése, mely giccsmentes és hangulatos, udvarias a kiszolgálás, hatalmas adagokat adnak, gyönyörűen elrendezve, az indítás egy tál pirítós lilahagymával, mellé libazsír és kolbászzsír cserépedényekben (ingyen) és végül, de nem utolsósorban a középkori fantázianevek valódi magyar konyhát takarnak. A marhapörköltet és a tiszai módra készített halászlevet tanítani lehetett volna. Mint kiderült, mindez nem véletlen: a tulaj magyarországi éttermet vezető barátjának a szakácsai tanították be a helyszínen a gárdát. Persze semmi sem tökéletes: a negyed literesnek feltüntetett kóláspohár jó ha 2 decit magába fogad. Eme apró szépséghibával együtt azt mondom, a Bánság és Partium talán legjobb vendéglője ma a diáknegyed mellett található Camelot.
Nagyevőknek kötelező!


Dorozsmai Endre

akottyabot
  Válasz | 2003. október 09. 17:12 | Sorszám: 112
De lécci ne itt! Csináljunk olyan topicot.
Cirus
  Válasz | 2003. október 09. 16:53 | Sorszám: 111
A legpocsékabbakról nem írunk.. ahová tényleg nem érdemes elmenni, mert átvágnak, rossz a koszt stb..
Nagyon off lenne, ha azokat is megemlítenénk ? Csak hogy úgy ne járjanak, mint én..
akottyabot
  Válasz | 2003. október 09. 16:47 | Sorszám: 110
BorLaBor-ról izelítő: http://www.medwe.hu/ettermek/89borlabor.htm http://www.eszemiszom.hu/e.asp?R=14736
http://www.eszemiszom.hu/e.asp?R=14736
És ez mai program!!!!!!!!!
millertrash
  Válasz | 2003. augusztus 28. 07:29 | Sorszám: 109
off

vacsora elött érdemes megnézni a lámpamúzeumot is.

on

nyuszifül
  Válasz | 2003. augusztus 28. 07:24 | Sorszám: 108
Ajánlom a Lámpás Éttermet Zsámbékon. (Magyar utca 29.)
Családias, meghitt miliő, kedves őszinte hangulat (semmi műmájerság
A pincérek figyelmesek, kedvesek. A tulajdonos pedig kitűnő, magyar ember. Az étkek kiválóak, nagy adagok (vadételek, hagyományos magyar konyha, kemencés sültek). Mindehhez a szomszéd faluból való Nyakas pince borait (Malya Ernő lett tavaly az év borásza!) ajánlják folyó borként. Kitűnő hely!
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2003. augusztus 28. 07:15 | Sorszám: 107
Igaz. Megjelent.

Üdv!

Turul2003
  Válasz | 2003. augusztus 27. 22:37 | Sorszám: 106
Ez ha minden igaz, megjelent a Demokratában.
Üdv
T.

Borlabor


Az utóbbi másfél évtizedben a magyar vendéglátóipar arculata teljesen megváltozott. A különböző irányba mutató folyamatok egy része – mint a globalizálódás, ezen belül az amerikanizálódás - inkább negatívan érinti a nemzeti értékekben gondolkodókat, más trendek viszont pozitívan: a differenciáció, az igényesség általános növekedése s nem utolsósorban a borkultúra egyre szervesebb integrálása. Ezutóbbi folyamatnak része, hogy lassan már egy sor, a Kádár korból átörökölt „klasszikus” és kulináris szempontból nem sokat fejlődött étteremnek is igényes borlapja van, de része az is, hogy egyre több, a bor és a gasztronómia kapcsolatára építő vendéglő nyitja meg kapuit. Ezek közé tartozik a tavaly nyílt Borlabor is a Veress Pálné utcában, mely rendkívül ízléses, hangulatos enteriőrrel, kivételesen udvarias kiszolgálással, izgalmas étlappal és kifizethető árakkal várja a látogatókat. A borok esetében van még tere az előrelépésnek, több és jobb bort kellene tartani a kimért kategóriában. Vagy lejjebb engedni a – kétségkívül jól összeválogatott - palackos tételek árát.
Külön erénye a helynek, hogy a középmagas italárak mellett nem akarja megsarcolni a vendégeket, mint annyi más konkurense: a Borlaborban ingyenes a szóda, amit lenyűgöző következetességgel mindig időben cserélnek.
Az étel-választék nem túl széles, de ezt inkább erényként fogom fel. A hosszú étlap eleve gyanús: az esetek többségében szisztematikus fagyasztásra utal, hisz másként lehetetlen nyereségesen működtetni egy 100-200 ételt kínáló helyet. A Borlaborban a közönség kedvence az „Ami Magyarországról kimaradt” nevű ételkompozíció, mely fatálon feltálalt palicsi tepertőkrémet, erdélyi padlizsánsalátát valamint liptói körözöttet integrál, bőven körítve barna és fehér kenyérrel, paradicsommal, paprikával, hagymával és fokhagymával. S ha bármely kísérő elfogyna, térítésmentesen érkezik az utánpótlás.
Vagyis: a Borlabor meglátogatása az ízek szerelmeseinek kötelező mutatvány.

Turul2003
  Válasz | 2003. április 22. 22:18 | Sorszám: 105
A Kertész utcában az Akácfa utcai kereszteződés mellett van két egész hjó hely.
Az egyik, - a DUPLA - standardokat nyújt igen kedvező áron, kellemes atmoszférájú helyen, a másik az M., amiről a Wittman fiúk kivételesen találó bírálatot írtak.
Olvasható a legnépszerűbb napilap honlapján.
Turul2003
  Válasz | 2003. március 12. 21:56 | Sorszám: 104
Most kapaszkodjatok meg! Olyan helyet fogok megdícsérni, melyet politikailag semmi okom nem lenne népszerűsíteni. De a teljesítmény az teljesítmény.
Bizonyára emlékeztek arra hogy Medgyessy jó haverjének Alexandru Mudurának adott némi támogatást plázaépítésre.
Nos, a plázát átadták s megnyitottak benne egy vendéglőt is.
Ahol jól főznek, nagyok az adagok, korrekt a kiszolgálás, minden étel neve magyarul is fel van tüntetve s még csak nem is drága. Korsó sör 200 ft, lyoni bélszín körettel együtt 900 körül, camembertel és barackkal töltött csirkemell körettel együtt még kevesebb, úgy 800 körül.
Mindez persze nem Medgyessyt dícséri, de még nem is Mudurát. Az üzletvezetőre visoznt rá mernék bízni egy helyet, a mi vidékünkön legalábbis nyugodtan.
Hollender Miklos
  Válasz | 2003. január 15. 22:32 | Sorszám: 103
Köszi.
Turul2003
  Válasz | 2003. január 03. 09:47 | Sorszám: 102
La Fontaine: Mérleg utca, a Leonardón túl, ha a Roosevelt térről jössz.
Chez Daniel: Szív utca, az Andrássytól balra, ha a Hősök tere felé nézel.
Hollender Miklos
  Válasz | 2003. január 01. 21:43 | Sorszám: 101
Az volna a kérésem, hogy mindig írjunk pontos címet v. megközelítést - újabban ez kezd már kialakulni, de nem ártana a régebbiekét is megadni (La Fontaine, Chez Daniel etc. ) . Ha van weboldaluk, esetleg azt is jó ötlet belinkelni... kösz

A Fatálról már többször olvastam itt jókat. Nos, valami apróság: másfél óra után kihajítanak, mert a telefonos asztalfoglalásra másfél óránként tábláznak be egy asztalt és jön a következő ! Ez elég durva... Pont mire kezdenétek belemelegedni a vacsi utáni iszogatásba, már raknak is ki.

Turul2003
  Válasz | 2002. december 21. 20:10 | Sorszám: 100
Kipróbáltuk a LUIGI új változatát, a "LUIGI a la carte-ot".

Korábban ugyanis már volt egy Luigi nevű hely a Zichy Jenő u és a Nagymező u sarkán, a VI kerületben, de az tönktrement. Utána egy ideig működött a helyén a Szezám semi-vegetariánus vendéglő. Nem volt gyors a kiszolgálás, de kedves volt, s főleg érdekes ételekből állt az étlap.
De ez a hely sem bírta sokáig.
A jelenlegi változatot tapasztalataink alapján nem fenyegeti a csőd, hiszen első próbálkozásra nem is kaptunk asztalt (ismerve a hely előtörténetét, nem foglaltam asztalt, igaz a telefonszámot sem ismertem). Megegyeztünk, hogy visszajövünk egy kis idő múlva, addig is beültünk egy pohár sörre a B City Pubba.

Nos, a Luigi titka a korrekt minőség nem egyszerűen elérhető áron, hanem kifejezetten olcsón.
Van kétfogásos menű is, 550 ftért (heti előfizetéssel 500). Aznap erőleves volt és Dubarry csirkemell rizzsel, úgyhogy arról lemondtunk, de pl. szombatra (vagyis mára )tárkonyos ragulevest ígértek, másodiknak pedig disznótorost párolt káposztával és hagymás törtburgonyával.

Az étlapon jobbára standardok voltak, mint mondottam, igen kedvező áron, rántott gomba tartárral 400, cigánypecsenye 520, legtöbb étel a 600-700-as tartományban. Ez még a 220 ftos köretet rászámolva is korrekt.

Mi egy kétszemélyes tál mellett döntöttünk, melyhez ingyen hoztak tartárt. Volt rajta töltött pulykamell, gombás sertésszelet, és párizsiszelet, mindenből kettő. Köretnek rizs, sült krumpli és krumplikrokett. Mindez 1800 ftért.
Sör 300 egy korsó.
Kissé lezserül bánnak a sóval, de nem tragikus a dolog. A pulyka tökéletes volt a magam nemében, a köret mirelit, a rizs jóízű.
Egy szó, mint száz: merem ajánlani, főleg ebéd céljára.

Turul2003
  Válasz | 2002. december 09. 00:30 | Sorszám: 99
Legutóbb a SANTO SPIRITO-ban
jártam s igen jónak találtam.

A Costes sem rossz a Ráday utca elején, de a kiszolgálás vacak. Egyik pincér azzal fogadott, hogy csak akkor kapunk asztalt ha eszünk, másik olyan kimért volt, hogy az embernek elment a kedve az élettől.

Igen jó volt továbbá a BOR LA BOR, a Veress pálné utcában. Volt most pár üres órám, néhány lezser napom s megfordultam még egy-két helyen. (Szépasszonyvölgy, Tango-Eger, GyrosKirály-Eger, Petit Garcon Bp, Tian Tan Bp., Borsodi, Dózsa Gy u - Bp) Ha lesz időm, még mesélek.

millertrash
  Válasz | 2002. november 26. 15:25 | Sorszám: 98
Csakis a mekkdonalc és a pizza6 után.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola