Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Nyári egyetem

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Nyári egyetem
Rendes Kis
  Válasz | 2007. november 15. 11:31 | Sorszám: 5
(Majd jövő nyáron !)
Rendes Kis
  Válasz | 2007. június 26. 18:50 | Sorszám: 4
29-éig lehet jelentkezni !
Rendes Kis
  Válasz | 2007. június 13. 13:38 | Sorszám: 3
télleg
magyar turista
  Válasz | 2007. június 13. 13:27 | Sorszám: 2
sújtotta...
Rendes Kis
  Válasz | 2007. június 13. 13:06 | Sorszám: 1
http://www.fw.hu/remekm/doc/Summer-School-pdf..pdf
Rendes Kis
  Válasz | 2007. június 13. 13:02 | Sorszám: 0
Idézet:
A Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Milánói Katolikus Egyetem „Towards a „NewEurope”: European culture, politics and policies” címmel, az Európai Közösség Püspöki Konferenciáinak Bizottsága (COMECE) és az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa (CCEE) támogatásával, ANGOL NYELVEN nyári egyetemet szervez Esztergomba. A kurzusnak hátteret és alapot a Római Szerződés 50. évfordulója ad. Ez az esemény jó alkalom arra, hogy az Európai intézmény jelenére és jövőjére összpontosítsuk figyelmünket.

A múltba tekintve azt látjuk, hogy minden egy bátor és radikális újítással kezdődött, amikor a háború súlytotta kontinensen egy egységes Európa alapítói konkrét, anyagi érdekekre alapozva mertek együttműködni, s ez vált eszközzé a béke és a jólét értékeinek eléréséhez.
Ma a közös érdekeknek és a közös értékeknek új megfogalmazást kell találnunk. Erős és reális reményre van szükségünk egy „Új Európához”. Ha megadjuk magunkat a jövőtől való félelemnek, Európa talán életben marad, de folyamatosan örlődni fog az általános - emberi, társadalmi és környezeti - értékek mellett való kiállás, és a helyi, nemzeti, vagy regionális érdekekkel való egyeztetés között.

A nyári egyetem célja, hogy megvitassa az „Új Európa” kultúráját, politikáját, vezetését: egy olyan Európáét, amely tudatában van gazdasági és politikai lényegének, mely két „tüdővel” lélegzik: Kelettel és Nyugattal; Európáét, mely törődik, az őt alkotó emberek identitásával, de a saját identitásával is, mely azokon az egyetemes értékeken alapszik, melyeket a kereszténység fogalmaz meg.
Őszentsége XVI. Benedek pápa is arra hívott meg minket hogy: „..közreműködjünk egy olyan új Európa megszilárdításában, mely realista, de nem cinikus, eszményekben gazdag, de mentes a naiv illúzióktól, melyet az Evangélium örök, életadó igazsága lelkesít.” (Audiencia a Kongresszus tagjaival, a COMECE támogatásával, 2007. március 24-én)


Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola