Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Új téma megnyitása

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Új téma megnyitása
TEFU
  Válasz | 2017. július 01. 22:45 | Sorszám: 13
"a fenetuggya"... Igaz Keresztém!
keresztkem
  Válasz | 2017. május 27. 06:17 | Sorszám: 12
"Lassan-e(?)", "gyorsan-e(?)"--a fenetuggya. Ugy, ahogyan..Ez az így vagy amúgy azt hiszem csak amolyan SZÓLÁSMONDÁS. Lényeg: hogy még vagyunk--az Úr kegyelméből--és JÓ(?!) HOGY VAGYUNK. És én azt akartam a lelkemben kívánni az ittenieknek--akiket itt megismertem valahogy--hogy örülhessünk együtt annak, hogy még vagyunk.Velem "jóknak" is, velem "rosszaknak"is.
keresztkem
gajo
  Válasz | 2017. május 26. 21:39 | Sorszám: 11
Jó neked, hogy "lassan" leszel 71 éves! Másoknak gyorsan eljön!
keresztkem
  Válasz | 2017. május 20. 16:49 | Sorszám: 10
Igen. Itt vagyok én IS: KERESZTKEM, immár lassan 71 évesen. S már e Világon él február 5-e óta a 6.--azaz HATODIK--unokám is. Kívánnék itt mindenkinek MINDEN JÓT--ha elhinnék nekem, hogy nem vagyok TÖKHÜLYE és SZÜLETETT-MEGVESZEKEDETT GAZEMBER. Mer' néha NAGYBOTŰKKEL IROK a --bármily' hihetetlem--halálos csendben.
gajo
  Válasz | 2017. április 15. 13:51 | Sorszám: 9
Keresztém is versenyen van?
panda
  Válasz | 2017. április 12. 01:41 | Sorszám: 8
Megy mint Fa Nándor az üvöltő 40-eseknél ..
keresztkem
  Válasz | 2016. június 18. 17:39 | Sorszám: 7
Sok, alapvetően érthetetlen, meglepő dolog történik manapság itt a "kék Gondolán" is. A legérdekesebb mégiscsak az, hogy számomra MINNDÉG(!) pozitív kimenetelűek ezek a --nevezzük így--"negatív váratlanságok". Talán a Mindenható Úr segít engem itteni imáimmal.
keresztkem
  Válasz | 2016. március 11. 12:35 | Sorszám: 6
Ma már március 11-e van, és én még mindég írhatok ide. Nem reménykedem "esetemmel" kapcsolatban valami "tudatos jóindulatban" (rosszindulatban sem) sőt egyáltalán TUDATOSSÁGBAN sem nagyon. De persze ebben a Világban MINDENNEK VAN VALAMI OKA! Annak is hogy február 28-tól március 8-ig nem írhattam, s annak is, hogy most úgy tűnik, március 8-tól írhatok. Igaz én ezt az OKOT nem ismerem, s az is lehet, hogy más sem....Mert nem vagyok fontos--semennyire és senkinek sem--ez is igaz, ha látszólag önmagamnak fontosnak tűnök is. Megsúgom annak (vagy azoknak akik valaha is) akik esetleg "ideolvasnak" netán: ÖNMAGAMNAK SEM(!) VAGYOK IGAZÁN FONTOS! Persze úgysem hiszik el--ezt is tudom.
keresztkem
  Válasz | 2016. március 08. 11:21 | Sorszám: 5
Az utóbbi napokban már azt hittem: NEKEM VÉGKÉPP MEGAKADÁLYOZTA VALAKI a "kék Gondola" használatát.
Nem sok reménnyel, de IMÁDKOZTAM ÉRTE, hogy NE "IGY" LEGYEN! S IMÉ: újra használhatom...valameddig. Istennek hála érte!
(Persze tudom: SOKAN KINEVETNEK, s főleg az az ember, aki "valamit csinált, valamit TETT" azért, hogy így legyen. Nem tudja szegény: HOGY BENNE IS ISTEN MUNKÁLT!!!)
keresztkem
  Válasz | 2015. április 28. 19:25 | Sorszám: 4
Ma nagyjából végignéztem az előző h.sz.-ban fölemlegetett CSATT c. beszélgetőműsort. Ennek alapján úgy gondolom: jól fogalmaztam meg a műsor lényegét tegnap. Viszont azt láttam ma már alaposabban, hogy Hegedűs Zsuzsá-n kívül--aki vitathatatlanúl a legmagasabb klasszist képviselte--résztvett benne egy Bauer Béla nevű szociológus is, aki szintén mondott néha értelmes és igazságízű dolgokat. Többek között azt, hogy acigányok számára SEM MINDÉG a PÉNZ megszerzése a munka elsődleges értelme és célja, hanem egyfajta ÖNBECSÜLÉS képzése vagy helyreállitása: "AZT ÉN KERESTEM", "ÉN KAPTAM, AZ ÉN TELJESITMÉNYEMÉRT, KÜZDELMEMÉRT STB...STB...". Igy és ezért nincs igazán az ú.n. "alapjövedelem" alapján működő társadalomnak, mert a semmiért kapott minimális juttatás nem késztet semmire, s az úgy kapott pénz megy a kocsmába és szétfolyik az emberben minden és körülötte is minden, mint a kloáka....
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. április 27. 17:57 | Sorszám: 3
Az ATV Csatt című, Rónai Egon által vezetett-szerkesztett beszélgető vitaműsorának DÉLUTÁNI FELVÉTELÉBE nézhettem bele, mely a MUNKÁRÓL, s ezen belül a KÖZMUNKÁRÓL akart elménckedni--ha igaz. A műsorban egyetlen értelmes résztvevő volt (van?) Dr.Hegedűs Zsuzsa és 3 nagyokoskodó ballibes tökfej. Rögtön az elején állit egy hóttbaromságot egy Krémer Balázs nevű szuperseggfej, aki kinyilatkoztatja par' excellance, hogy " A KÖZMUNKÁNAK NINCS ÉRTÉKE"! És onnantól kezdve azt hívén hogy ez a tök' hamisság igaz, osztja az észt bisz grammaboj....mintha tényleg igaz lenne.
Hááát kééérem! Volt annakidején a cucilizmusba' az ú.n. "gyáron belüli munkanélküliség", amikoris a cigány munkaerő fölkelt 1/2 6-kor, bejött 'dógozni(?!) 6-ra. Nem sokat csinált, elvitt egy egy munkadarabot ide vagy oda, megemelt valami súlyos rudat vagy csövet stb...stb..De!!! Volt főnöke, megtanulta azt, hogy nem "csinyáááhat assztat, ami csak akar"--munkaidőbe plááne! A gyereke látta tudta: "apa eement dóógozni" és délután 2-ig "dolgozott". Utána hazament vagy ment piálni....mindegy. Másodikán és tizenhetedikén FI-ZE-TÉST(!!!) kapott! És Ő volt a DOLGOZÓ MAGYAR MUNKÁS! Nem csinált sokat, "képezte a gyáron bévüli munkanélkülit", de volt önbecsülése, egy bizonyos mértékű fegyelmi drill alatt egyfajta "fékentartottsága": ÉR-TÉ-KE! Ha nem is túl nagy, de valamekkora VOLT! Igenis volt! Ez forintban nem kifejezhető NAGY DOLOG! Ezt nem tudják az ilyen Krémer Balázs féle szuper SEGGHÜLYÉK, akik még mindég ott tartanak, hogy a munka ÉRTÉKE az az előállitott termék piaci egyenértékese....stb...stb, a'la FOXI-MAXI. Hát lófaszt" Krémer úr és Ferge Zsuzsanna nagyasszony! LÓ-FASZT!
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. április 26. 16:00 | Sorszám: 2
Az ú.n. "médiát csináló" JELENTŐS--vagy legalábbis általam annak tartott-vélt-- személyiségek között kettőhöz volt valamilyen szintű személyes kapcslatom--olyanokhoz, akik tényleg nagyon tehetségesek. Egyikük sajnos már csak "volt", mert fiatalon meghalt, rákban. Az egykori televizósról Déri Jánosról beszélek, aki nagyjából ugyanakkor végzett a Budapesti Műszaki Egyetemen, amikor jómagam: 1970-ben. Csak míg e sorok írója a Villamosmérnöki Kar hallgatójaként diplomázott a BME-n, addig Déri az ottani Gépészmérnöki Karon.
A másik személyiség szintén nagyon tehetséges, ezt el kell ismernem, ám politikailag-ideológiailag nagyon távol kerültünk egymástól. Ő a miskolci Nehézipari Műszaki Egyetem szerzett kohómérnöki(?!) diplomát--talán 1972-ben-- és Vicsek Ferencnek hívják. Tehetséges, igen intelligens ujságíróvá és TV-s "személyiséggé" "nyihelte ki" sajátmagát sok-sok szamárlétrát végigjárva. El kell ismernem: Ő nem méltánytalanúl "az aki". Csak sajnos nem abba' az irányba ideologizálódott, amelyet jómagam igaznak
és igazán produktivnak ....vélek. "Véef" jelenleg az ATV-nél "műsorvezet", szerkeszt és "szakért"--politikice.....Én azt mondom: KÁR ÉRTE, MERT TÉNYLEG TEHETSÉGES ÉS ÉRTÉKES....VOLT.
Talán nem véletlen, hogy mindkét fölemlegetett "személyiség" eredeti tanult hivatása szerint mérnök...lett volna.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. április 21. 09:22 | Sorszám: 1
Komolytalannak látok MINDEN "ballibes" híradást, információt, cikket, fejtegetést sstb...stb..amely brókerügyben, befektetési csalásügyben, egyáltalán: újkeletű gazdasági ügyekben megjelent, napvilágot látott bárhol: a HVG-től kezdve a 168 órán át az indexig, ATV-ig.
Miért? Mert napnál világosabb, ezeket a médiaafórumokat csakis és kizárólag 1 MÁSIK DOLOG FOGLALKOZTATJA, nevezetesen, hogyan lehet ezzel kapcsolatban befeketiteni, bemószerolni mindent és mindenkit aki FIDESZES, "orbán fan"--ahogyan ők neveznek mindenkit, akinek számukra nem szimpatikus a fizimiskájuk--egyáltalán mer-merészel valami jót "is"(!!!) mondani-írni a jelenlegi kormányzati irányitásról. Lassan már-már ott tartunk, hogyha valaki egy csendeset szellent a Parlament folyosóján Fidesz-KDNP-s -ként, akkor az már NEMZETBIZTONSÁGI KOCKÁZAT-tá lép elő. S hogy a szárazság vagy az esős tavasz--utóbbi, ami nincs--mind-mind a 'zorbán és a Fidesz "aljassága" korrupciója és hibálya. Sajnos komolytalanok ezek a ballibes MÉDIÁSZOK! Hogy azt ne mondjuk: az agyukra ment a kúrvanagy liberalizmus....szerencsétleneknek.
keresztkem
mackó
  Válasz | 2014. június 23. 11:14 | Sorszám: 0
Úgy látszik, ez még megy.

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola