Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Értelmezéstani kiskáté (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Értelmezéstani kiskáté
keresztkem
  Válasz | 2020. augusztus 25. 06:11 | Sorszám: 38
Tegnapelőtt fontos magyar női nevekről "elmélkedve" kihagytam(!)--akkor-- még egy nagyon fontos név fölemkegetését, és ez a név a KATALIN!!! Amely tehát nem magánhangzóra végződik, mint pl. a Klára, Sarolta, Zsuzsanna, Borbála, Piroska, mégis magyaros. Igaz, nem magyar eredetű--az Ágneshez hasonlóan nem "az", de az idők sodrában mégis magyarrá vált.Egyértelműen!
keresztkem
  Válasz | 2020. augusztus 23. 03:45 | Sorszám: 37
P.S.: MÉG PÓTLÓLAG AZ ERZSÉBET A JUDIT ÉS AZ ESZTER MELLÉ AZ ÁGNES IS IDE KIVÁNKOZIK.MINT SZÉP MAGYAR NŐI NÉV, MELY MÁSSALHANZÓ VÉGŰ.MÉGIS MAGYAROS ÉS RÁADÁSUL NEM IS ÓSZÖVETSÉGI.
keresztkem
  Válasz | 2020. augusztus 23. 03:42 | Sorszám: 36
P.s.: Kifelejtettem korábban az ÁGNES-t, mint nem(!) magánhangzó végződésű DE MÉGIS TISZTA MAGYAR NŐI NEVET. AZ ERZSÉBET, A JUDIT ÉS AZ ESZTER MELLETT ILYEN AZ ÁGNES IS! EZT MOST PÓTOLOM.
keresztkem
  Válasz | 2020. augusztus 23. 00:48 | Sorszám: 35
Én úgy tapasztalom, hogy a magyar nyelvben a NŐI NEVEK MAJDNEM(?!) MIND, SŐT MAJDNEM KIZÁRÓLAG--de a zömük mindenképp-- MAGÁNHANGZÓKRA VÉGZŐDNEK.PÉLDÁUL: MÁRIA, JULIA, KRISZTINA, MÓNIKA, NÓRA, DÓRA, EMILIA, Karolina, Edina, Emőke, Hajnalka, Csenge, Cecilia, Emese, Gyöngyi, Györgyi stb...stb....
Van persze néhány női név--így a Margit, Matild, Klotild, Birgit, Jolán, Gyöngyvér, de legfőképpen a JUDIT(!!!), AZ ESZTER, és az ERZSÉBET, amelyekre ez a tétel NEM ÁLL FÖNN. Azonban ezekNEK A MÁSSALHANGZÓ VÉGZŐDÉSŰ MAGYAR NŐI NEVEKNEK A jelentős részét nyelvérzékünk idegen hangzásúnak vélelmezi-érzékeli, AZ ENYÉM LEGALÁBBIS MINDENKÉPPEN. AZ "ESZTER" A "JUDIT" DE LEGFŐKÉPPEM AZ ERZSÉBET KIVÉTELÉVEL MIND!!! BÁR TELJESEN EGYÉRTELMŰ HOGY ÓSZÖVETSÉGI- BIBLIAI EREDETŰ MIND AZ ESZTER, MIND AZ ERZSÉBET, MIND A JUDIT, e 3 női név hangzásvilága, érzelmi töltete magyarrá-magyarossá szelídült-változott az idők sodrában--azt hiszem.
Mindez nem változtat --számomra legalábbis--semmit azon a tényen, hogy az igazán NŐIESCH(!?)--ÉS MAGYAROSCH-- magyar NŐI nevek nekem magánhangzókra végződnek!!!
panda
  Válasz | 2019. szeptember 30. 13:58 | Sorszám: 34
A "wishful" vágyakozó-t, sóvárgó-t jelent. (S egy "l"-el kell írni.)
Sz'al, szerintem, a "VÁGYVEZÉRELT GONDOLKODÁSMÓD" jó fordítása a kifejezésnek ..
keresztkem
  Válasz | 2019. szeptember 30. 04:09 | Sorszám: 33
" WHISFULLTHINKING". ÉRDEKES--SZÁMOMRA LEGALÁBBIS-- AZ, HOGY A FENTI ANGOL SZÓT SZOKÁS MANAPSÁG MAGYARÚL A POLITIKAI KÖZBESZÉDBEN "VÁGYVEZÉRELT" GONDOLKODÁSMÓDNAK FORDITANI. NOHA, HA JÓL SEJTEM-TUDOM, AKKOR A "WHISFULL", AZ INKÁBB FELSZINES-T-LÁTSZATTELJES-T JELENT--HA IGAZ?
keresztkem
  Válasz | 2019. szeptember 02. 08:46 | Sorszám: 32
FOGALMISZINT ZAVAR

AZ EGYETÉRTENI NEM TUDÁS ÉS ÉRVELNI NEM TUDÁS KÉT FŐ ELLENSÉGE AZ:
1.) HUMORÉRZÉKHIÁNY; ÉS A:
2.) FOGALMISZINT ZAVAR.
UTÓBBIVAL FOGLALKOZOM ITT.
Vitatkozó felek sokszor nem tudják mely' fogalmi szinten vitatkoznak.Egy állitás ugyanis igaz lehet az egyik fogalmi szinten, és hamis a másikon. De ezt sokan nem tudják, nem érzékelik.Éppen mert EGYSIKÚ a gonolkodási metódusuk. Itt egy állatorvosi ló-szerű iskolapélda. Állitás:

"EGYIPTOM ŐSLAKÓI A MÚMIÁK!"

IGAZ EZ VAGY HAMIS?
IGAZ IS MEG HAMIS IS!
VAGY: NEM IS IGAZ ÉS NEM IS HAMIS.

keresztkem
  Válasz | 2019. augusztus 04. 07:41 | Sorszám: 31
Gyermek-, de inkább kamaszkoromban SOKAT TÖPRENGTEM egy a szülővárosomban, Miskolcon látott és egzisztáló üzlet CÉGFELIRATÁN--"amúgy rendesen" a bejárati ajtó fölött.
Ott ugyanis a cégtáblán ez a szöveg szerepelt, hogyasszongya: " PÉKBOLT". Igy: PÉKBOLT!
Őszintén mondom, kisgyerekként én a formális és direkt logika ÉS ÉRTELMEZÉS alapján arra gondoltam, de inkább nem győztem kérdezni gyermek önmagamtól: CSAK NEM PÉKEKET(?!) ÁRULNAK EBBEN AZ ÜZLETBEN??? BÁR IGAZ: a "PÉKBOLT" szöveg mellé kiflik, zsömlék, és egy szép gusztusos kenyér volt fölfestve. Csalódtam kicsinyég, mert logikusabbnak gondoltam volt a "PÉKÁRUSITÁST" a fölirt szöveg okán.
keresztkem
  Válasz | 2019. március 17. 16:49 | Sorszám: 30
A "PROLI" szóról akarnék most egy kicsit elmélkedni, mert ez számomra elképesztően érdekes. Olyannyira az, hogy az a gyanúm: ma már senki de senki elképzelni sem tudja mennyire az! Onnan kezdem, hogy én Diósgyőr-Vasgyárban születtem, ott is nőttem föl, s éltem ott budapesti egyetemi éveimig. Ez a helység Miskolcnak, de inkább Ó-Diósgyőr községnek egyfajta külterülete--először elő-község később Miskolc nagyváros egyik kerülete. Tehát nem egy gyár, nem egy termelőüzem--bár az is ott volt--hanem egy lakókörnyezet: kolóniával, kórházzal, iskolákkal, temetőkkel, sporttelepekkel, kultúrális intézményekkel, templomokkal-- 2 db római katolikus 1-1 református, evangélikus, görögkatolikus templommal,óvodákkal külön zeneiskolával. VISZONT ITT MINDEMKI "PROLI"-NAK TEKINTETTE ÖNMAGÁT--A KÓRHÁZI IGAZGATÓ FŐORVOSOKTÓL KEZDVE A KÖZÉPISKOLÁK--MERT AZOK IS VOLTAK--TANÁRAIN ÁT, A PAPOKIG,LELKÉSZEKIG S A MŰKÖDŐ GYÁRAK MINDEN DOLGOZÓJÁIG.A LEGCSEKÉLYEBB PEJORATIV TARTALOMTUDAT ÉS FELHANG NÉLKÜL!Volt "Jószerencse Dal-és Önképzőkör", irodalmi szinpad--őket "műkedvelők"-nek nevezte a korabeli népnyelv, könyvtár, mozik, Szimfonikus Zenekar--ú.n. "gyárizenekar"--külön munkás fúvószenekar, balettoktatás, főleg kislánygyerekeknek, fotó-, és képzőművészeti kör, festő szabadiskola.Akik a föntieket csinálták, önamgukat kivétel nélkül MIND-MIND "PROLI"-nak tartották!!! NEM HIHETETLEN? A Proli szónak semmiféle olyan pejorativ felhangja NEM(!!!) volt, mint amivel sértegetik magukatés egymást egyes emberek.
Akkoriban nálunk Diósgyőr-Vasgyárban a "TE PARASZT" jelentette és mondta azt a sértést amit ma(!) országszerte és internetszerte a "TE PROLI" jelent! AZT HISZEM EZ MA MÁR SOKAK SZÁMÁRA HIHETETLEN DE AMI ETTŐL MÉG ROSSZABB: TELJESEN ÉRDEKTELEN IS. CSAK NEKEM NEM AZ!
keresztkem
  Válasz | 2019. március 12. 11:16 | Sorszám: 29
SZAVAK, SZAVAK, MAGYAR SZAVAK.

VALYON TUDTA-É VALAKI (vagy tudta-é VOLNA?) MÉG AKÁR AZ AKKORI legnagyobb magyar nyelvtudósok bármelyike is--mondjuk 1900-ban-- hogy mit jelentenek a következő magyar összetett szavak:
1.) JOGHÉZAG;
2.) HASZONKULCS;
3.) PASSZSÁV;
4.) HIRFEJ.

És valyon hányan tudják ma, csúcsértelmiségieink közül, hogy mit jelent az:
a.) UJDONDÁSZ; a
b.) PASASÉR; a
c.) KIAKÓLBÓLINT; vagy az
d.) ÚJSÜTETŰ szavunk:
Vagy a "TAJT részeg" a "FESZT dolgozik" kifejezések.

keresztkem
  Válasz | 2018. június 21. 14:50 | Sorszám: 28
Köszönöm Uram Neked és jóindulatú embertársamnak, hogy lehetővé tetted: rendbejöttek a dolgok. Köszönöm!
keresztkem
  Válasz | 2018. június 21. 05:51 | Sorszám: 27
Úgy látszik ismét valami baja van velem--vagy az IMÁIMMAL--valakinek, vagy valaminek. Nem értem, hogy ma reggelre MIÉRT TÁMASZTOTTAK nehézséget számomra annak érdekébe' hogy nem tudjam közölni Horváth István Sándor zalalövői plébános atya ma reggeli imáját. SEGITS MEG ISTENEM!
keresztkem
  Válasz | 2018. május 26. 04:36 | Sorszám: 26
Hálásan köszönöm!
TEFU
  Válasz | 2018. május 25. 22:39 | Sorszám: 25
Aha! Így már jó!
TEFU
  Válasz | 2018. május 25. 22:38 | Sorszám: 24
https://idegen-szavak.hu/kognit%C3%ADv_disszonancia
TEFU
  Válasz | 2018. május 25. 22:37 | Sorszám: 23
[url[https://idegen-szavak.hu/kognit%C3%ADv_disszonancia[/url]

https://hu.wikipedia.org/wiki/Kognit%C3%ADv_disszonancia

TEFU
  Válasz | 2018. május 25. 22:33 | Sorszám: 22
Hohó, ez így nem kattintható!....
TEFU
  Válasz | 2018. május 25. 22:32 | Sorszám: 21
https://idegen-szavak.hu/kognit%C3%ADv_disszonancia

https://hu.wikipedia.org/wiki/Kognit%C3%ADv_disszonancia

Vazze!

Panda ezzel a lósassal cseszeget?

keresztkem
  Válasz | 2018. május 24. 14:30 | Sorszám: 20
A "sárgáról" másoltam ide ezt, mint a tegnapi Várkert KIOSZK-i meeting szentenciáját, amit az általan IGEN-IGEN NAGYRABECSÜLT
Orbán Balázs mondott, hogyasszongya:
"..ki kell mondani, hogy a migráció megítélésével kapcsolatban az európai politikai elit kognitív disszonanciában ...." stb..stb...NNABAZDMEG!
Itt is az a "kognitiv disszolófasz" amivel engem "panda" levelezőtárs évek óta piszkál ITTEN és baszogat. Hogy én ebben a "kognitiv IZÉBEN" leledzem vagy miatúró.
ÁLLATIRA SZERETNÉM MÁN' TUDNI JÓMAGAM IS, HOGY MIAFASZOM EZ A KOGNITIV SZAR, HOGY LEGALÁBB SEJTSEM: MIVAGYOK VAGY MINEMVAGYOK. MER' FOGALMILAG SINCS HALOVÁNYFINGOM SEM(!!!) ARRÓL, MI A TÚRÓ EZ, ÉS NEM IS TUDOM MEGNÉZNI SEHOL, PEDIG HÉTÁGRA PRÓBÁLTAM MÁÁN....ÉS HA MEGFESZÜLÖK AKKORSE TUDOM.
Ezzel az erővel ugyanis GŐZMEGHAJTÁSÚ LÉPEGETŐ EXKAVÁTOR, VAGY KACSACSŐRŰ EMLŐS-MUTÁCIÓ IS LEHETNÉK--UGYE....ÉS ARRÓL LEGALÁBB TUDNÁM, HOGY AZ MICSODA.
keresztkem
  Válasz | 2017. október 14. 12:30 | Sorszám: 19
Affektációtanfolyam és demagógiaiskola.

1.) Legfontosabb, hogy MEGVALÓSITHASSAM...ÖNMAGAMAT.
2.) "Nyugaton" minden MÁS, ott aki tehetséges és dolgozik, az mind "viszi valamire".
3.) Az USA a "korlátlan lehetőségek" hazája és hona, ott ha valaki szorgalmassan dógozik, akkor egykettőre meggazdagszik--frankón.
4.) Aki komolyan tanul és gondolkozik az hamarossan rájön, hogy a VALLÁS A NÉPNEK ÓPIUM, s csak azt szabad elfogadni, ami TUDOMÁNYOSSAN BE VAN BIZONYITVA!
5.) Dr. Brahovácz Benjamin okleveles fejvadász egészséges szexuális életet él: csak a nőket, a férfiakat és önmagát szereti--DE "AZT" NAGYON!
6.) A "nyugatiak" jók, a ruszkik rosszak.
7.) Schlumberger egy tipikus pedofil: rajongásig szereti a gyerekeit.
8.) Nincs "komolyzene", "könnyűzene" meg tánczene: CSAK JÓ ZENE VAN, MEG ROSSZ ZENE.
9.) A GENDERELMÉLET az intellektuális gondolkodás és az értelmi fölény legmagasabb szintje.
10.) A papok és a tahó magyar parasztok az anyjukkal közösülnek és maszturbálnak...felváltva.
11.) Az Európai Unió megvalósítja a gyakorlatban a "női kvótát" a magyar Parlament még a romakvótát se' pedig az lenne a minimum--romacsajokkal.
12.) A prostitúció EMBERI JOG, csak Szaúd-Arábiában nem hagyják megvalósulni az oda bevándorolt, ill. kivándorolt nyugat európai túristák.
13.) A LIBERÁLIS POLITIKA AZ EMBERI SZELLEM CSÚCSA--a Föld-golyóbis geometriai középpontja felé vezető-haladó "kutatóúton".
14.) Ha valaki nem tud olvasni, akkor majd Angéla Merkel asszony--a "Mutti"--megtaníccsa őtet.
15. A VIDÉKI MAGYARORSZÁG PÁRTJA A MOMENTUM. Vezetője, DR. FEGYŐR ENDRE minden magyar parasztot Pestre "vezet".

keresztkem
  Válasz | 2017. október 09. 16:41 | Sorszám: 18
A liberálmédia elérte, hogy a társadalom egy jelentős része--részben elhívén a liberálgennyes hazugáskgokat részben hitelt adjon azoknak a liberálhazugságoknak:
1.) Korrupcióban "fetreng az ország";
2.) Igazságszolgáltatásban meg jogrendben nem érdemes de nem is szabad bizni és hinni, mert azt--úgymond--"megvásárolta" a FIDESZ darabra poltpéterestül,handótündéstül stb...stb.
3.) A "papok" s az egyház pedofilok, bűnözők, kéjenc perverzek ocsmány bandája.....
4.) Hiteltelen és romlott minden ebben az országban és sohasem voltunk olyan "mélyen" mint most, mert mindenki lop, csal és hazudik....
És így tovább és így tovább: közbizalom és közhitel "nincs már", de nem is lehet, mert "ezek"--MI(!!!)-- mindent elcsesztünk, tönkretettünk, elllehetetlenitettünk ésatöbbi ésatöbbi...
Igenám de A FAGYLALT NÉHA VISSZANYAL. Mi van akkor, ha a biróság nem kevésszer nekik ad igazat? Mi van akkor, ha külföldi vizsgálók deritik föl az ő disznóságaikat--és nyilvánvalóan teszik ez megcáfolhatatlanúl. Mi van akkor ha az adott jogrendben ők olyannyira rosszak, hogy: EGYMÁSSAL NEM KÉPESEK SZÓT érteni, nemhogy a "társadalommal"--nehéz KÖZ-KÉRDÉSEKBEN? Akkor besz--t a menyasszony. Akkor jön Bottka László és kinyilatkoztatja: MEGBUKTATTÁK ŐT A SORAIKBA "FÉRKŐZÖTT" "FIDESZESEK". Momdaná erre Kóhn bácsi, hogy: "ÖGYES"! Csak má' nem hiszi el senki--nekijek--ugyi.
keresztkem
  Válasz | 2017. október 05. 10:08 | Sorszám: 17
Gyűlölet, gyűlölködés, gyűlölködik.


Hasonlóan a "hazudik" szóhoz, nagyon divatos manapság bizonyos körökben a GYŰLÖLKÖDIK szó, és éppolyan hibásan és értelmet kiiktatóan használják, mint a "hazudik"-ot. Mi is a helyzet a "gyűlölködik", "gyűlöletet szít" etc...etc szóhalmazzal?
Ha X valamiben nem ért egyet Y-al, és ezt az egyet NEM(!) értését szép szabatos egzaktsággal Y tudomására hozza úgy, hogy ezt mások, sok ember is hallja-tudja-megtudja, akkor a manapság használatos szó-, és fogalomértelmezés szerint X--úgymond "gyűlöletet szít", vagy "gyűlölködik". Pedig lehet, hogy épp' az ellenkezője áll fönn ennek: tiszteli, becsüli, sőt nagyrabecsüli X Y-t, és meg akarja óvni őt kellemetlenségektől, későbbi csalódásoktól, konfliktusoktól...ilyenektől. Bízik benne, becsüli Y-t, azért mondja meg nyiltan Y-nak: "Nézd barátom! Ez és ez és ez a helyzet, nem úgy van ahogyan Te gondolod-látod, hanem így és így és így!" EZ NEM(!) GYŰLÖLET, MANAPSÁG MÉGIS SOKAN 'ANNAK MONDJÁK, VÉLELMEZIK. Szimpla egyet nem értéseket sokan gyűlöletnek-gyűlöletként sütnek rá a másikra, holott valószinűleg az egyet nem értő nem gyűlöli a "másikat"--legtöbbször érzelmileg közömbös iránta-- hanem éppenhogy FORDITVA ÁLL FÖNN A DOLOG! Sokszor éppenhogy Y gyűlöli X-et és nem az eredeti fölállás szerint van a dolog. Persze. VAN VALÓDI GYŰLÖLET IS, EZ IGAZ! De nem oly' gyakorisággal és azokban az esetekben amelyikről itt beszélek. Mi jellemzi a valódi gyűlölködést, a valódi gyűlölöletet? Elsősorban a HEVES ÉRZELMI TÖLTET-ÉRZELMI MUNICIÓ, amely világosan felismerhető. Ez indokolt vagy indokolatlan, mindegy, van ilyen, és akár még pusztán a szövegek olvastán is 100%-os biztonsággal dekódolható, érzékelhető, FEL-IS-MER-HE-TŐ.
És még egy adalék. Az ún. "csúnya" és trágár szavak "alkalmazásai" nem velejárói a gyűlöletnek manapság már--sajnos! Elég baj az, de "bevettek", megszokottak, közömbösek. Az IGAZI KÁROMKODÁS az már inkább utal gyűlölködésre, de sokszor még az sem...ölég baj az....

keresztkem
  Válasz | 2017. október 04. 12:10 | Sorszám: 16
A "HAZUDIK" ige etimológiája.

Kevés olyan ige van a magyar nyelvben, amit manapság olyan sokszor használnak, mint a "hazudik" igét. Nyilván elsősorban becsmérlő, leminősítő, itélkező, lenéző, "bemártó" pejorativ hangulati velejáróval. Jelen néhány mondatnak nem is lehet célja az, hogy "szerecsenmosdatást" végezve megmagyarázza a megmagyarázhatatlant, hogy tudniillik aki "hazudik" az nem rosszat tesz, hanem homlokegyenest mást: jót. Ez hamvába holt és ostoba próbálkozás is lenne, itt szó sincs erről! Viszont arról igenis szó van, hogy a "hazudik" szó pontos jelentését negkiséreljük tisztázni, és "tiszta vizet önteni az emberek" zömének fejébe az ott lévő SAVANYÚ KÁPOSZTALÉ helyett--főleg az ilyen "panda" féle itélkező "gondolatcsőszök" tökfejébe.
Először is: AKI NEM MOND IGAZAT AZ AZ ESETEK EGY IGEN JELENTŐS HÁNYADÁBAN NEM HAZUDIK!!! MERT:
1.) Igen sokszor nem is tudja hogy ott, abban a kérdésben MI IS A TELJES IGAZSÁG! Sokszor nem is tudHATja!
Persze olyankor többnyire fölöslegesen "locsog" az illető, csak hogy EZT(!) nem tudja önmagáról, de semmiképpen sem ismeri el! Merthogy véleményt mondani mindenkinek mindenkor JOGA(!) van!
2.) Tudja, hogy ott mi a valódi igazság, de nem mondja meg. Mert azt is tudja, hogy az igazi igazság ottani kimondásával SOKKAL TÖBBET ÁRT, mint használ. Ennek a szitunak tipikus esete az, amikor az orvos NEM AKARJA MEGMONDANI a halálos betegnek azt, hogy ő halálos beteg, mert tapsztalatból tudja: sokan azonnal összeomlanak akkor, ha ezt megtudják...önmagukról.
3.) Valaki "kamuzik", "viccel" "ironizál" az igazi igazság megmondásával, de EZT olyan komoly és hiteles pofával teszi, hogy a vele szemben álló "érintett" mindezt nem veszi észre, és: KOMOLYRA VESZI A "FIGURÁT"--pedig csak hülyéskedik az illető. Azt vélelmezi: hogy a vele szemben álló észreveszi, hogy mindez csak vicc. És közbe': NEM VESZI ÉSZRE A MÁSIK EMBER az iróniát. Itt lehet azon vitatkozni, hogy mikor jogos és mikor "hülye vicc" komoly dolgokon ironizálni vagy sem, mindenesetre van ilyen.
4.) És végül. Nem kevésszer áll fönn olyan helyzet, hogy a véleményt kinyilvánitó MAGA SEM TUDJA AZT, hogy ott, abban a kérdésben MI IS AZ IGAZI IGAZSÁG? Viszont: ezt a tévhitet NEM TUDJA ÖNMAGÁRÓL, ÉS ÖNMAGÁTÓL--sőt, ha megtudná, nem ismerné föl és el. Igazságnak gondolja teljes biztonsáággal a hamisságot és viszont. Ilyen is "van"!
Mi hát az igazi hazudozás.AZ, HOGY HA VALAKI PONTOSAN TUDJA, 100%-OS BIZTONSÁGGAL HOGY OTT, ABBAN A KÉRDÉSBEN MI A VALÓDI IGAZSÁG DE SZÁNTSZÁNDÉKKAL, TUDVA ÉS AKARVA ENNEK HOMLOKEGYENEST ELLENKEZŐJÉT ÁLLITJA--ROSSZINDULATÚSÁGI CÉLZATTAL!!! Nos. Ez és csakis ez a hazugság. És állitom: az "esetek" jelentéktelenűl kis hányada csak ilyen.

keresztkem
  Válasz | 2017. június 03. 10:31 | Sorszám: 15
A keresztény ember, éppúgy mint a többi ember GYARLÓ, bűnökre-hibákra "hajló", bírálható és okkal-joggal bírálható. De! Van egy tulajdonsága, amit a "többiek" nem tudnak róla, vagy rosszul-hibásan tudják "azt". És ez a FŐ TULAJDONSÁG nem más mint a MEGBOCSÁJTÁS-a MEGBOCSÁJTANI TUDÁS-MERÉS!!! És annak örök bizodalma és komoly mély bizodalma, hogy az Úr is megbocsájt NEKÜNK--hivő-bízó keresztényeknek sőt mindenkinek(!)--ha megbánjuk bűneinket. És: HATÁRTALANÚL BOCSÁJT MEG!
Ezt a tulajdonságot a materializmus-liberalizmus-kommunizmus emlőin szocializálódott embertársaink nem tudják, nem ismerik, és sokuknál fönnál az, ami még ennél is rosszabb: el se' tudják képzelni. Persze főleg azért, mert ők maguk képtelenek megbocsájtani...nyilván.ÖNMAGUKBÓL INDULNAK KI, S 'ONNAN VEZETIK LE A......HELYTELENT--a kereszténységgel összefüggésben.Ami persze tökéletesen valóságidegen!
keresztkem
  Válasz | 2016. március 15. 05:07 | Sorszám: 14
Bizony, hogy "az". Nagyonis és sokszorosan, és mindennél INKÁBB.
Attól, hogy valaki, más, mint ön nem tudja mi az hogy "keresztény", vagy ami még rosszabb: hibásan tudja, MÉG "AZ". S ez MINDENNÉL FONTOSABB, MERT AZ ÖRÖKKÉVALÓSÁGRÓL SZÓL, s nem holmi hitvány evilági-emberi TUDÁLÉKOSSÁKRÓL: mint sakkozás, gravitációs hullámok..., s egyéb evilági "szórakozás"!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola