Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Kérdőjeles lokálpatriotizmusunk.

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Kérdőjeles lokálpatriotizmusunk.
keresztkem
  Válasz | 2017. december 27. 14:04 | Sorszám: 18
Vagy vegyünk például elő egy olyan kedves kisvárost, mint MEZŐCSÁT! 10-ból 9-et adnék arra, hogy például Sopronban, Győrben, Veszprémben vagy Pécsett ha valaki meghallja ezt a kisvárosnevet, jobb esetben azt hiszi, hogy valahol az erdélyi "Mezőségben" vagy a Partiumban van. Már ha egyáltalán van róla valamiféle halovány-lila gőze. Sokan meg azt mondanák arrafelé:"MÉG A NEVÉT SEM HALLOTTAM!" Vagy összekevernék Mezőkövesd-del, de azzal is csak azért, mert annak meg NB1-es futballcsapata van, melynek az útált--nem általam, általuk útált--Tállai András Fideszes politikus a főnöke, s így sokat cseszegetik.
keresztkem
  Válasz | 2017. október 26. 11:23 | Sorszám: 17
Nagyon jó, "méltó és igazságos" LENNE, ha a kelet és észak-kelet magyarországi helységek: falvak, nagy-, és kisvárosok legalább fele akkora publicity-t kapnának-kaphatnának a közmédiákban vagy akár a magánmédiákban is, mint a dunántúliak. Mert elképesztő dolog az, hogy IDŐBEN(!) mennyit foglalkoznak Péccsel és Győrrel. Az esetek többségében NEM INDOKOLATLANÚL és nem is MÉLTÁNYTALANÚL! De! Hogy például Sárospatakról vagy Sátoraljaújhelyről mennyire kevés és milyen gyér tartalmú szó esik a magyar sajtóban, rádióban, televizióban stb..., az ledöbbentő. És nem azért, mert ott, "arrafelé" ne történne semmi. Továbbá itt kell reagálni arra a védekező érvre, hogy "azok a helységek"--úgymond--NAGYON MESSZE VANNAK....mármint Budapesttől.És ez vagy igaz vagy nem, de inkább nem. Mert Kolozsvár, Marosvásárhely, vagy teszem azt Szatmárnémeti vagy Szabadka vagy Újvidék is "messze" vannak. Onnan mégis több hírt adnak--és normálisan többet hálaistennek-- mint teszem azt Csenger-ről.
keresztkem
  Válasz | 2017. október 03. 09:37 | Sorszám: 16
Ma reggel az egyik TV-ben vendégként megjelent Kósa Lajos új miniszter, akinek titulusa "MEGYEI JOGÚ VÁROSOK MŰKÖDÉSÉÉRT FELELŐS tárcanélküli miniszter". És mit tesz Isten, legnagyobb megdöbbenésemre elkezdi "ekézni" Pécset, ill. a jelenlegi pécsi --egyébként FIDESZES --városvezetést, hogy úgymond hibát hibára halmoz akkor, amikor a jó magyar cím-, és rangkórság jegyében létrehoz intézményeket, itt a Kodály-központot emlitette első szinten, AMIT AZUTÁN NEM TUD MŰKÖDTETNI, mert nincs rá pénze. De ez nem elég. Utána tartja a markát, hogy konszolidálja-fizesse meg és ki az ország az általa flancolásból és nagyzolásból fölhalmozott adósságát.
No ez az panda faszikám amiről Péccsel kapcsolatba' beszélek--ÉS EZ IGENIS ÉRDEKEL ÚGY LÁTSZIK NEM CSAK ENGEM, HANEM FELELŐS VEZETŐKET IS--Dr. O.V.-al bezárólag többeket! Úgyhogy ön panda HÜLYE--faszikám vagy kispicsa, nem tom'--és ÉN(!) mégiscsak jót és okosat írtam itt korábban.ÉS TÖBBEDSZERRE DERÜLT KI, HOGY ÖN A HÜLYE, TERMÉSZETESEN.
keresztkem
  Válasz | 2017. október 03. 06:22 | Sorszám: 15
Ugyanis. Ha valaki valamit ÁLLIT, azt NEKI--az álliást megtevőnek(!)-- KELL BIZNYOTANIA, hogy igaz...lenne.Jelesül: itt azt, hogy ÉN hazud-nék. Ha NEM TUDJA--és ön nem tudja bitonyitani állitását--akkor az RÁGALMAZ(!!!!) és Ő A BŰNÖS! Ön tehát elkövette a RÁGALMAZÁS SÚLYOS BŰNÉT, melyért felelnie kellene--törvény előtt, a normális polgári életben, a büntetőjog szerint.
keresztkem
  Válasz | 2017. október 02. 05:19 | Sorszám: 14
ÖN ALJAS. ÉS MINT AZ ALJAS EMBEREK ÁLTALÁBAN, VALÓTLAN- SÁGOKAT ÁLLIT, AZAZ: RÁGALMAZ!
Azért állitható hogy rágalmaz, mert: NEM TUDJA BIZONYITANI ÁLLITÁSÁT. De ön ilyen. Persze nem ön "ilyen" egyedül e mai Világban, hanem e Világ jelentős része IS(!) ilyen. És mivel EZ IGY áll fönn nyilván az ön környezetében is--az enyémben nem--ezért le akar "húzni" másokat is, engem is a maga MOCSKÁBA. Ám ez nem megy önnek-- márcsak a "helyzet" miatt SEM(!)--a "net"-en vagyunk stb..--, s nem egymás fizikai szomszédságában például--ezért TEHETETLEN és primitiv idiotizmusában nagy és egyre nagyobb valótlanságokat talál ki, s ezzel szórakoztatja beteges önmagát. Ennyi a "helyzet", s nem az, amit képzeleg. Ön egy beteg, tehetségtelen szakbarbár nő vagy férfi vagy transznemű aki tud ezt-azt-amazt--nem keveset--viszont végtelenűl erkölcstelen és perszze szerencsétlenűl magányos. És ez mident megmagyaráz.
panda
  Válasz | 2017. október 01. 23:14 | Sorszám: 13
Te.
Nem keveset!
keresztkem
  Válasz | 2017. október 01. 08:45 | Sorszám: 12
Miről tetszik beszélni?
Ki "hazudozik" és hol? Én nem tudom.
Aki "hazudozik" persze, az valóban "hagyja abba"! Ebben egyetértünk. Csak nem tudom, hogy KI AZ, de ha ön tudja, mondja meg neki!
panda
  Válasz | 2017. október 01. 07:25 | Sorszám: 11
Hát, legalább a hazudozásokat abbahagyhatnád... Annak mi értelme van? Nem vagy egyedül a Földön!
panda
  Válasz | 2017. október 01. 07:16 | Sorszám: 10
keresztkem
  Válasz | 2017. október 01. 05:59 | Sorszám: 9
Azt mond ami akar.
Ám hogy mi "keresztény" és mi nem, azt--önmagamnak legalábbis--az Úrral "egyeztetve"--vallásom, hitem, papjaim útmutatása alapján-- ÉN HATÁROZOM meg. Azután majd Ő, az Úristen úgyis eldönti, hogy jól határoztam-é meg avagy sem?
A "kibicek" meg mondjanak és gondoljanak azt és úgy, amit akarnak és ahogyan nekik jólesik. Engem nem zavarnak...
Azt pedig, hogy --úgymond--"papírra vetem" MINDEZT, SZIVJÓSÁGBÓL teszem, amit ön persze úgysem hisz el, nem baj.
Viszont az, aki TETTEKBEN(!) követi azt, amit "papírra vetek", az nem bánja meg. Ezt utóbbiakat a VISSZAJELZÉSEK--SZÁMTALAN VISSZAJELZÉS(!)--alapján állitom. NEM KÖTELEZŐ sem elfogadni, elhinni meg végképp nem!
panda
  Válasz | 2017. október 01. 05:29 | Sorszám: 8
Túlságosan sokat hazudozol összevissza, ráadásul közben a farkaddal foglalkozol...
Nem lenne ez nagy baj, ha mindezeket nem akarnád 'papírra' vetni, únos-úntalan, 'okot vetve'.
Nem igazán keresztényi magatartás ez, kedves, redves keresztkem.
keresztkem
  Válasz | 2017. október 01. 05:23 | Sorszám: 7
Egyébiránt: ÉN MINDENT ÉRTEK--ezt valóba' jól fakítja.Sőt! A mindennél egy kicsit TÖBBET! Csakhát...TÚL SZERÉNY VAGYOK--ez közismert.
keresztkem
  Válasz | 2017. október 01. 05:17 | Sorszám: 6
Cö-cö-cö! Leszállni a MAGAS LÓRÓL! Én ZSENI vagyok--FASZIKÁM! És nagyon-nagyon szerény...mint tuggyák maguk tökfejek.
panda
  Válasz | 2017. szeptember 30. 22:47 | Sorszám: 5
Érted te ezt, ne csinálj úgy mintha nem értenéd!...
Annyira azér' nem vagy te buta...
keresztkem
  Válasz | 2017. szeptember 30. 15:47 | Sorszám: 4
Oda "dugom" ahová jólesik, akár a konnektorba is. Lényeg hogy önt cikizhessem frankón....ugyi.
panda
  Válasz | 2017. szeptember 30. 14:14 | Sorszám: 3
Tele van, há' tele van, tán nem kéne mindenhová bedugnod ahová nem való.... :--D
keresztkem
  Válasz | 2017. szeptember 21. 12:27 | Sorszám: 2
Őszintén nagyon becsülöm és tisztelem azt az emberi tulajdonságot, hogy valaki vagy valakik rajongásig szeretik-tisztelik szülőfalujukat, szülővárosukat, egyáltalán "vidéküket". Például megkülönböztetett örömet és plusz nagyrabecsülést vált ki a lelkemben az, hogy Dr.Orbán Viktor mennyire szereti és támogatja Felcsútot, s sokak ellenére mondom: SZERESSE ÉS TÁMOGASSA IS! Meg Lázár János miniszter Hódmezővásárhelyt, meg Szíjjártó Péter Győrt stb...st..Érzékelhetően, megkülönböztetetetten diszkriminativan, kivételezetten támogatnak és segitenek MINDENT akár sok-sok pénzzel is, ami az ő cvidékükön periférájukon van, ill. történik. Ez rendben van. Az azonban rettenetesen dühit, sőt fölháborit, hogy a Magyar Rádióban a "VIDÉK", az úgyszólván 99%-ban Pécs-csel azonos. Ne haragudjanak meg a pécsiek, de nekem A TÖKÖM TELE VAN PÉCS-CSEL! Nem tűnik ez föl senkinek? Nem veszi ezt észre senki?
Mikor lesz már olyan eset, hogy mondjuk egy adott, fontos és súlyos társadalmi problémával kapcsolatban Tatabányá-t vagy Békéscsabá-t veszik elő elsőként--MÁR HA EGYÁLTALÁN az ügy "VIDÉKI" helyzetéről van szó?
keresztkem
  Válasz | 2017. szeptember 05. 16:39 | Sorszám: 1
GEFLENCE

Múlt héten hétfőn, még aug.28-át írtuk, meglehetősen kánikulás késődélután-koraeste KERTI PARTI-ra voltam hivatalos. Hatalmas és meglehetős szokatlan tartalmű evés ivászat volt. Többek között előételnek KRUMPLILÁNGOS dinsztelt hagymás disznózsírral és házi sertésmáj pástétommal kenhetően--finomabbnál finomabb gyümölcspálinka aperitiff-ek után. Ezt hideg meggyes-barackos gyümölcsleves követte, majd jöhettek a főételek. És ekkor kérdezték meg tőlem azt, hogy: "ETTÉL MÁR GEFLENCÉT?" Merthogy ez az egyik választható főétel. Szégyenszemre azt kellett válaszolnom: "NEM.ÉS HALOVÁNY GŐZÖM NINCS ARRÓL, MI IS AZ A GEFLENCE!" Nos, rövid időn belül megláttam, megkóstoltam, és még kiváncsibbá lettem. Szóval ez az étel leginkább a Brassói aprópecsenyéhez hasonlit, amennyiben finom csíkokra metélt sertéshús darabok vannak benne--mint pecsenyék. De nem olajos-zsíros szaftban, hanem tejfölös-lecsós, kissé savanykás dús lében, sok csípőspaprikával, lecsóban párlódott paradicsommal--szóval,gazdag tejfeles szaftözönnel. De mindez nem krumplival--mint a brassóinál--hanem sok, nagyon sok finom házi nokedlival JÓL ÖSSZEJEVERVE a TEJFÖLÖS SZAFTTAL. Holtig tanul a 'zember.
És mire vagyok kíváncsi? Ismeri -e ezt valaki rajtam kívül?

keresztkem
  Válasz | 2014. július 16. 17:32 | Sorszám: 0
A lokálpatriotizmus pozitiv tulajdonsága egy adott földrajzi hely polgárainak.De! Mindig "az"?
Vegyünk egy elgondolkoztató esetet.
Adott egy magyar nagyváros, ahol X, Erdélyből-Partiumból ideszármazott atyánkfia a polgármester--2010-től, természetesen.
Munkálkodásnak elején sok nehézséggel kellett számolnia--meg persze azóta is(!)-- amit a felelőtlen-nemzetrabló szocik
itthagytak, a város nyakára zúdítva egy horribilisan nagy adósságot.Intézményvezetőket nevezett ki vagy segitett segitett az intézményeg élére--igazgatóknak, ügyvezetőknek, elnököknek--akkor "új" embereket, szakembereket.Nosza jött is az ÓHÉBER ELLENSZÖVEG:"ez a hülye tehetségtelen pógármester telepakolja a haverjaival a város mindenféle vezető pozicióját, persze erdélyieket-partiumiakat rak mindenhová, akik "gyüttmentek", épp csak kivan a s..ük a tojásból oszt' mán' nagyfőnökök-igazgatók.Nyomja üket fölfelé az erdélyi pógármester haverjuk, pedig épp csak ho' megmelegedtek itten..." Etc...etc..Értjük.
KIÉPITI A 'ZOLIGARHÁKAT, AZ URAMBÁTYÁMOS ROKONSÁGOT A ZSIROSFAZEKAK MELLÉ A ZSIDESZ ...ugye, megillyesmi.Annyit-annyit mondogatták mindezt "jobbról-balról", mignem a nagyon tisztességes polgármester az asztalracsapott és azt mondotta: "HÁT AKKOR NÉZZÜNK UTÁNA! Melyik újonnan kinevezett "nagyfőnök" az én "erdélyi pereputtyom"!" DE ALAPOSAN ÉS KOMOLYAN! És tett lett az elhatározásból, minek eredményeként kiderült: a 2010 után kinevezett kb. 50 igazgató, elnök, vezető ügyvezető stb...stb...közül MINDÖSSZESEN 4, AZAZ NÉGY olyan személy találtatott akinek valami-bármi köze lett volna Erdélyhez-Partiumhoz, s közülük 1 db. olyan van, aki a polgármester gyermekkori barátja és középiskolai igazgatóvá lett.Ő viszont EGYEDÜL PÁLYÁZOTT ANNO E POSZTRA, s nyert.
Viszont szerte az országból jöttek a városba--márcsak a város Egyetemére is tanulni(!)--olyan emberek, szakemberek, akik azután benősültek, be-férjhezmentek vagy csak egyszerűen valahogyan odakerültek--pl. tudósként, sportolóként, művészként és egyéb módokon.Mindazonáltal a divatos szóhasználat szerint ők: NEM A MI KUTYÁNK KÖLYKEI, mert nem e tájon látták meg a napvilágot! Hát ez lokálpatriotizmus ám a javából és nem is csak X városban van a dolog így, de szerte e Csonkahonban.Sőt Erdélyben is így van, hogy aki "nem 'odavaló" az ott ne akarjon nagyfőnök lenni!
Kérdezem tisztelettel: jó-e a lokálpatriotizmusnak ez a formája???
keresztkem

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola