Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Média-baromságok, avagy... (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Média-baromságok, avagy...
gajo
  Válasz | 2013. szeptember 17. 20:53 | Sorszám: 119
gajo
  Válasz | 2013. szeptember 17. 20:51 | Sorszám: 118
gajo
  Válasz | 2013. augusztus 26. 21:33 | Sorszám: 117
(No, ez a döglődés Keresztkém: " Közélet
Nyakig a mocsokban, na milyen? Lezárva 2013.08.26.-án)
keresztkem
  Válasz | 2013. augusztus 26. 07:23 | Sorszám: 116
A Sinka Epilógus ölég jó, node Sinkát és Sértő Kálmánt azért MÉRFÖLDEK VÁLASZTOTTÁK EL KÖLTŐI MINŐSÉGBEN.Mert az azért mégsem igaz, hogy mert valaki magyar paraszt--Baranyából vagy Biharból mindegy--verset ír, oszt' MÁ'ZSENI! Ahhoz Sinka Istvánnak köll születni.
keresztkem
gajo
  Válasz | 2013. augusztus 25. 21:14 | Sorszám: 115
*
Jobb lett volna Baranyába….

Eltemették Sértő Kálmánt:
ezrek egy kijátszott bárányt.
Koporsóját megcsudálták,
ahogy a nagy sírba ásták.
Hiába voltak sokezren,
könnycsepp sem pergett le egy sem.
Azok lengették a kendőt,
akik néha néhány pengőt
dobtak neki szem forgatva
s halálig magára hagyva…
Pesten temették el Kálmánt,
díszben egy ártatlan bárányt.

Jobb lett volna Baranyába,
a nagy Dráva hullámába.
Dráva véle lassan folyna
s fölötte szúnyog dalolna.
Jobb lett volna falujába….
Temetője kapujába
anyóka zokogott volna,
s nevén szólongatta volna;
kötőjébe keseregve
drága holtjának nevezve,
megszenvedett gyermekének,
kivel elfutott az élet.

Ott kellett volna temetni,
sírjára futókát vetni,
s kislócát ácsolni mellé,
hova kalapját letenné
a vén csősz, és szunyókálna,
s maga sem tudná, mi fájna.
Tán a csend, a tűnt reménység,
tán a nyöszörgő szegénység,
tán az, hogy fönn az égen át
elszállnának a vadlibák.
Mindegy volna hogy mi fájna:
az úgyis mind könnyé válna

SINKA ISTVÁN
*

keresztkem
  Válasz | 2013. augusztus 18. 10:23 | Sorszám: 114
Szabolcska (költőcske Mihály) talán még CSAK nem is "mű", nem is "paraszt".A "paraszt" fogalom nemesebbik értelmében semmiképpen.
SINKA VISZONT ADY KVALITÁSÚ ZSENI!!! Olyan ős-zseni, aki talán még Ady sem--volt.Sinkáé MINDEN--magyar irodalom iránti-- HÓDOLATOM! A legőszintébben....
keresztkem
gajo
  Válasz | 2013. augusztus 17. 21:06 | Sorszám: 113
Szabolcska, csak olyan "műparaszt"!


Sinka István

Időtlenség

Öreg udvar, öreg kapu,
olyan idős, mint a falu.
Olyan öreg, mint az idő,
eperfája száz évig nő.

Száz évig nő a bánat is.
Csendes, mikor megárad is.
Csendes téli temetéskor
s szelíd nyári születéskor.

Olyan a paraszti udvar,
mint akit a világ rugdal.
Amikor már tűrni nem bír,
eperfái lombjával sír.

Sír, de csak úgy önmagának,
nem a rugdaló világnak.
Sír estéiben, ha sejti,
hogy volt fia elfelejti...

Öreg udvar, öreg kapu,
oly időtlen mint a falu.
Én is benne sírtam, nőttem,
életem azért időtlen.
*
/No, egy újabb Sinka vers a neten./

gajo
  Válasz | 2013. augusztus 17. 20:51 | Sorszám: 112
Idézet:
kultúráltan felbődül a mezőről hazatérő csorda az eszterág alatt,

Hm. Szegény eszterág!

keresztkem
  Válasz | 2013. augusztus 17. 07:19 | Sorszám: 111
Dsida NAGY KÖLTŐ.Katolikus, tiszta.Kár, hogy oly' korán elszólította őt az Úr.
keresztkem
gajo
  Válasz | 2013. augusztus 16. 19:43 | Sorszám: 110
Dsida Jenő


Mi lesz?

Uram, Te láttad:
Homlokom tele kőzúzással, vérrel,
kis lelkek köve milliószor ért el,
de sohse dobtam mással vissza őket,
mint édes, puha, krisztusi kenyérrel.

Uram, Te láttad:
Foszlós-belű volt, fehér és igaz,
haragviszonzás s békét lehelt mégis,
meleg illata csupa ős-poézis,
s az őrjöngőnek fékező vigasz.

Uram, most kérdem:
a világon torz gyűlölet arat.
Állok ostoros kőzápor alatt,
de hogy töltsem be akkor majd igédet,
ha - énnekem már kenyér sem marad?...
*

keresztkem
  Válasz | 2013. augusztus 13. 11:57 | Sorszám: 109
Kedves "gajo"!

Sajnos a NAGYOBB SZAMÁRSÁGOT MÉGISCSAK ÖN KÖÜVETI EL! Miért?
1.) Mert SZEMANTIKAI-JELENTÉSTANI VITÁT "VIV", anélkül hogy tudna róla.Mert itt Ön egy szót, egy lényeges szót figyelmen kívül hagy: azt tudniillik, hogy "FÖLTÉTELEK NÉLKÜL(!!!!) NEM IGAZ" az állitása.Úgy "általában" NEM!
Ha már hozzáteszi a föltételeket, hogy tudniillik: "csendes tücsökszóban, falusi tehénszarszagban, libák gágosásától övezve, midőn lefelé baktat a vöröslő Nap aranykoronája stb..stb," akkor MÁR MÁRIS IGAZA VAN, asmivel mellesleg jómagam is egyetértek.
2.) DE IGY NINCS!
3.) S akkor sincs, ha jó buta fehérnépek oktondi módján VISSZASÉRTEGET.Mert:
4.) Sajnos ÉN IGAZAT IROK, anmikor megállapitom: hogy szamárságot beszél.ÖN PEDIG HAMISSÁGOT KÖVET EL, amikor "VISSZASÉRTEGET"
5.) Higgye el: nem örülök a saját igazamnak, de Ön marhaságopkat beszél, és egyre nagyobb marhaságokat.Sajnos!
6.) Javasolnám: hagyjuk abba ezt az oktalan és fölösleges szócséplést!
7.) És nyugodtan érezzen bármiféle DIADALMÁMORT--ha "az" Önnek jólesik--ha megcsendül az ESTVÉLI HARANGSZÓ--meg máskor is(!)-- csilingelnek a kolompok meg a pipacsok, továbbá kultúráltan felbődül a mezőről hazatérő csorda az eszterág alatt,s fölremeg a kúrvanagy falusi az idült trágyailattal kevert tücsökvillogásban a nagymagyar költészet. Megegyébkéntis: ALACSONYAN RÖPKÖDNEK A MEZITLÁBAS BIKÁK ÁLTAL ELHAGYOTT ROZSDÁS PATKÓSZÖGEK--hosszú lesz az idei ősz: MONGYÁK a nagybajszú öregek ilyentájt-- a vöröslő naggymagyar falussi égbolt "estvéli" tündökletében;
sasszézó és foxtrottot járó ÖKRÖK és KIRÁLYMARHÁK helyeslő bólogatása mellett...etc..etc.
keresztkem

gajo
  Válasz | 2013. augusztus 12. 21:54 | Sorszám: 108
Persze a Vasgyár utcában, a Csepel Művek területén, esetleg az Ózdi Kohászati Művek udvarán valóban nem lehet (vagy lehetett) kellemes mezítláb járni. Talán bolond is volt aki megtette.
Viszont az én csendes kis falumban, nemigen fordult elő "szögbelépés". A dolgos falusiak egyébként is összeszedték a meglátott szöget "jó lesz még valamire".
Azért egyetlen balesetre emlékszem, de gondosan eltitkoltuk, ugyanis "halászás" közben történt a malőr, amit az osztálytársam apukája nem szeretett, mármint a halászást.
Szóvak Keresztkém én is megállapítom, hogy csupa szamárságot írsz! Éljen a mezítlábas természet.

MOTTÓ: MÉH telepen /ha van még/ ne járj mezítláb!

keresztkem
  Válasz | 2013. augusztus 10. 23:48 | Sorszám: 107
"..Ehhez képes lassan eljutsz a proletariátus valamennyi ideológiájához. "
Az NEM IDEOLÓGIA(!)--és pláne nem "valamennyi"(!)-- amihez én "eljutok",hanem józan, hétjöznapi gyakorlat. De mégha el is jutnék? Abban ugyan mi lenne a rossz vagy mi lenne a bűnös, ha el is jutnék? Persze NEM JUTOK el semmilywen ú.n. "ideológiához"!
Egyrészt.Másrészt:
én pedig változatlanúl AZT ÁLLITOM, hogy a "mezitláb járni jó" megállapitása sajnos: DEMAGÓG, BUTA SZAMÁRSÁG!
Mert FELTÉTEL NÉLKÜL--úgy ukk-mukk-fukk manifesztálva a dolgot-- "mezitláb járni" IGENIS (NEM!!!) JÓ! Mert ha MINDEZT feltételek nélkül NYILATKOZTATJUK KI, akkor abba' "az" is benne van, vagy lehetne, hogy szöggel átszúrt, véres 'MEZTÉN lábbal, lószarba' járni, TZETANUSZT KOCKÁZTATVA is jó!?
Márpedig "EZ, IGY" NEM IGAZ! Sokszorosan nem!
keresztkem
gajo
  Válasz | 2013. augusztus 10. 19:58 | Sorszám: 106
Idézet:
És én Önnel ellentétben nem háborgok és főleg nem gúnyolódom "ezen", hogy valaki "munkásvidékre születik".

Keresztkém, én csak azt állítottam, és változatlanul állítom, hogy mezítláb járni igenis jó!
Ehhez képes lassan eljutsz a proletariátus valamennyi ideológiájához.

keresztkem
  Válasz | 2013. augusztus 07. 11:53 | Sorszám: 105
Mindazonáltal! Eszem ágában nincs Önt bántani, s ha "úgy" volt érzékelhető mégis, akkor elnézését kérem.Egyrészt.
Másrészt köszönöm azokat a nagyon szép ALPESI KÉPEKET is, amelyeket a másik topicban küldött nekem néhány barátságos szó kiséretében.A ZENÉT nem volt módomban meghallgatni, de számomra az ILYEN gyönyörű képekhez Richard Strauss: Alpesi szimfóniája "illeszkedik".
Szíves keresztényi üdvözlettel:
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2013. augusztus 07. 07:31 | Sorszám: 104
"..Valaki mondta, hogy jó? "
Expressis verbis: nem(!) mondta.
Ámde Ön azt mondta-írta IGENIS Ön--FELTÉTEL NÉLKÜL(!)--hogy: "Mezitláb járni jó"! ÉS "EZT"(!) TEHÁT ÖN IGENIS MONDTA, PONTOSABBAN IRTA!
Erre írtam én azt, hogy amit állít, az FELTÉTELEK NÉLKÜL NEM(!!!) IGAZ--úgy "am-block"!
Én sem többet sem kevesebbet nem állitok!
Mindazonáltal abban egyetértek önnel, hogy semmilyen szögbe lépni nem jó!A "rozsdás"-t én csak azért idéztem oly'képpen, mert azt különösen veszélyesnek tapasztaltam meg a magam igenis "vasas", és igenis "proletár" környezetében. És én Önnel ellentétben nem háborgok és főleg nem gúnyolódom "ezen", hogy valaki "munkásvidékre születik". Mert ahogyan ön nem tehet arról semmit, hogy a pesti-budai Rózsadombra "hozta a gólya", úgyanúgy a másik ember sem arról, hogy őt meg Diósgyőrvasgyárba', Ózdra' vagy éppen Bánffyhunyadra--mely helységek "bövölködnek" szögekben--rozsdásakban is!
'Attól még az illető lehet jó magyar is meg jó keresztény is és főleg "jó ember" is, hogy szegény emberek vidékére születik--akik mellesleg többnyire gyarlók is, mint mindenki.
keresztkem
gajo
  Válasz | 2013. augusztus 06. 21:09 | Sorszám: 103
Idézet:
NEM JÓ MEZITLÁB ROZSDÁS KAMPÓSSZÖGBE LÉPNI

Valaki mondta, hogy jó?
Szerintem nem rozsdás, egyenes szögbe sem jó lépni.
tiszavirág
  Válasz | 2013. augusztus 06. 17:06 | Sorszám: 102
Hagyd a fenébe!
keresztkem
  Válasz | 2013. augusztus 06. 07:02 | Sorszám: 101
1.) Ön szamárságo(oka)t gondol és ami még lényegesebb: szamárságokat ir.Elmegy ön a francba!
2.) Ráadásul MAGYAR NYELVTANI HIBÁKTÓL HEMZSEG(!) AMIT IDE SKRIBÁLT.PRIMITIV BUNKÓ TAHÓ ÖN!Mert mielőtt megszólal, meg kellene tanulnia MAGYARUL HELYESEN írni--persze mindezt a kisiskolában kellett volna, nem most maga vén műveletlen szar!
keresztkem
Fla Mandulis
  Válasz | 2013. augusztus 05. 23:55 | Sorszám: 100
Most értem haza, vesztemre, Hírtv m Anett a közfoglalkoztatás GDP növelő hatásáról kérdezősködik, mint mézbe pottyant légy. De ez semmi, hajdan szintén nagyraértékelt nincsittsemmi azAndrássyn, de lesz Ákost szedte darrrrabokra jobbikos képviselőnőnő. erre tüneményes mosollyal, közgazdaságilag rommá mattolva áttértek az úszóvébére.
Jaj, hajdan erős várunk hírtévé, hova lettél, igazságból eltűnt az ... i.
keresztkem
  Válasz | 2013. augusztus 01. 19:43 | Sorszám: 99
Engemet jó magyar DIÓSGYŐRI VASAS-t nem fírol be az amerikai-nyugati szar genyó liberálpropaganda túlfinomultan szargennyes párvenűsége.Mint ahogyan a bunkóruszki tahóság sem.
Kitartok amellett: NEM JÓ MEZITLÁB ROZSDÁS KAMPÓSSZÖGBE LÉPNI--mongyon akárki akármit.
Szóval:
Dixi et salvavi animam meaam.
keresztkem
gajo
  Válasz | 2013. augusztus 01. 17:51 | Sorszám: 98
Na, "vazze"! Féltél a szögtől, meg lószartól:
http://egeszseghit.network.hu/video/egeszsegunk_erositese/testunk_lefoldelese__jarj_mezitlab_a_foldon_fuben_vizben
keresztkem
  Válasz | 2013. július 31. 12:45 | Sorszám: 97
Szóval! Vassal és acéllal összefüggő "szocreálos város" csak egy van: Sztalinváros, azaz Dunapentele, ma Dunaújvárosnak híjják...De itt nyilván NEM EZ AZ "ESET" FOROG FENN! Ózd, Rimamurány, Dernő, Diósgyőr, Bánffyhunyad nem(!!!) a 'szocreál szüleménye de FERENCJÓSKÁÉ és a Monarchia KIEGYEZÉS UTÁNI iparfehjlesztési politikájáé.Úgyho' el teccett kissé téveszteni a foximaxin "tanúlt" brosúrákat.
Mert Kazincbarcika, Leninváros, Sztalinváros, Inota, Pét, Várpalota azok valóba szocreálok faszául--de itt nem ez a beszélgetés tárgya--hogyúgymongyam vazze!
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2013. július 31. 11:58 | Sorszám: 96
Én viszont IGENIS "csupavas", "csupaacél" Ám--akkoriban még nem szocreálban születtem és nőttem föl--ÍGENIS OTT, ill. itt, mely csak "mostanába"' lett csuparozsda--nem nagy dicsőségünkre.S ezt a várost apostoli szent királyunk I.Ferenc József tetta "vasgyáros2 várossá s NEM A SZOCREÁL.Vajdahunyaddal, Ózddal, Petrozsénnyel stb..együtt.Ez a "szovreál" hülye óhéber idióta MESE, ostoba szólam, lózunk a primitiv emberek buta reminiszcenciája a HABOSTORTÁS LÓFASZ iránt.
keresztkem
gajo
  Válasz | 2013. július 30. 20:33 | Sorszám: 95
Idézet:
Persze BÁRSONYOS-HARMATOS FŰBEN, HAJNALI PACSIRTASZÓBAN' VALÓBAN "JÓ" MEZITLÁB JÁRNI

No, csak egyet értünk! Nem afféle "csuparozsda", "csupavas" szocreál proletár városban nőttem fel.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola