Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Augusztus

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Augusztus
keresztkem
  Válasz | 2015. augusztus 31. 07:16 | Sorszám: 7
AKKOR IS......

"Igen, akkor is lesz nyár és szerelem......" énekelte jó pár tíz évvel ezelőtt Szécsi Pál, az egykori szépfiú énekes, aki úgy távozott az élők sorából, hogy öngyilkos lett.
S talán arra akart "utalni", hogy "akkor", sok-sok évvel utánunk, amikor már az unokáink is nagyapák lesznek talán--ha minden jól megy--s már a mi csontjaink is temetőkben vagy kolumbáriumokban porladnak majd..És perzsel majd a nyári nap, és fiatal szerelmesek rugdossák az avart a debreceni Nagyerdő fái alatt, vagy fázósan húzzuk(húzzák) össze a kabátot a sáljuk fölött a budai Várnegyed ódon házai között sétálgatva, a lillafüredi Palotaszálló parkjában vagy a pápai Eszterházy kastély parkjában, a balatonfüredi Tagore sétányon....És mi már sehol nem leszünk és fiatal szerelmesek bizakodnak a jövőben, ölelnek, simogatnak, mosolyognak ugyanúgy, mint mikor voltunk....És senki nem gondol ránk: sem a jó sem a rossz cselekedeteinkre, vágyainkara, álmainkra a kutyák sem emlékeznek.És a Világ megy, folyik tovább, mosolyok születnek és elhalnak, sírnak kacagnak, gúnyolódnak és együttéreznek.
Isten velünk lesz azért...talán--majd AKKOR IS!
keresztkem

keresztkem
  Válasz | 2015. augusztus 31. 07:15 | Sorszám: 6
AKKOR IS......

"Igen, akkor is lesz nyár és sszerelem......" énekelte jó pár tíz évvel ezelőtt Szécsi Pál, az egykori szépfiú énekes, aki úgy távozott az élők sorából, hogy öngyilkos lett.
S talán arra akart "utalni", hogy "akkor", sok-sok évvel utánunk, amikor már az unokáink is nagyapák lesznek talán--ha minden jól megy--s már a mi csontjaink is temetőkben vagy kolumbáriumokban porladnak majd..És perzsel majd a nyári nap, és fiatal szerelmesek rugdossák az avart a debreceni Nagyerdő fái alatt, vagy fázósan húzzuk(húzzák) össze a kabátot a sáljuk fölött a budai Várnegyed ódon házai között sétálgatva, a lillafüredi Palotaszálló parkjában vagy a pápai Eszterházy kastély parkjában, a balatonfüredi Tagore sétányon....És mi már sehol nem leszünk és fiatal szerelmesek bizakodnak a jövőben, ölelnek, simogatnak, mosolyognak ugyanúgy, mint mikor voltunk....És senki nem gondol ránk: sem a jó sem a rossz cselekedeteinkre, vágyainkara, álmainkra a kutyák sem emlékeznek.És a Világ megy, folyik tovább, mosolyok születnek és elhalnak, sírnak kacagnak, gúnyolódnak és együttéreznek.
Isten velünk lesz azért...talán--majd AKKOR IS!
keresztkem

keresztkem
  Válasz | 2015. augusztus 27. 16:18 | Sorszám: 5
Valahogyan ez az idei, 2015-ös augusztus nem akar 'olyan lenni, mint az én IGAZI augusztusaim. Noha, hovatovább már át is szaladt az idő kereke rajta, s nyakunkon a szeptember.
És nagyon félve szeretnék vigyázni magammal kapcsolatban arra, hogy ne legyek METEOROPATA pláne ne METEOROPSZICHOPATA, mint manapság annyian. Főleg a hölgyek.
Akik egyfolytában csak az időjárásjelentéseket "lesik" mindenfelé, s akiknek az is baj, ha meleg van meg az is ha hideg. Hát nem! Nekem jó a meleg is a hideg is, az esős idő is, talán csak a szárazság nem jó, de az sem magam miatt nem, hanem a növények meg a mezőgazdaság miatt...
Isten óvja ezt az évünket is, úgy, ahogyan Ő jónak látja!
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. augusztus 05. 15:33 | Sorszám: 4
Hát eljött az a bizonyos várva-várt idei augusztus is --nekem--amely azonban nem igazán "viselkedik" még augusztusként. Sokkal inkább olyan "ő"--mármint az időjárás-- még az idén, mint a szokásosan legvadabb júliusvég. Persze tudom, az emberek többsége nyáron az ilyenféle időt-időjárást szereti és várja inkább, s nem az olyan "aranylóan" fénylő szelídet. No de mindegy: előbb utóbb ránk talál az a fajta is, amit én "igazi augusztus"-ként szeretek és ismerek. Az igazsághoz tartozik az is, hogy EGY, EGYETLENEGY MOMENTUMA az "én augusztusomnak" is volt mindég, melyet nem igazán kedveltem, s ez nem más, mint az ISKOLAÉV KEZDETÉNEK A ROHAMOS KÖZELEDTE. No azt útáltam én is. De nem is annyira magát a "suli indulás" fenyegetését, hanem sokkal inkább azt, ahogyan a "felnőttvilág" beszélt róla: milyen kegyetlen és fenyegető élvezettel, milyen gyerek-, és diákbosszantó éllel figyelmeztettek anno minden szarra, ami azzal összefügg: a könyv-, és füzetvásárlástól kezdve a hülye tanévnyitó ünnepségekig, amelyek a "mi időnkben még" igencsak voltak.
Mindez azért igazán érdekes, mert jómagam tulajdonképpen szerettem iskolába járni, és ú.n. "jótanuló" sőt, kiváló tanuló is voltam mindég. És mégis....
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. június 26. 18:30 | Sorszám: 3
Lassan-lassan "elközeledik" az én kedvenc hónapom is, az augusztus. Az a hónapja az évnek amikor aranylón süt a Nap--többnyire--bársonyosan-selymesen simogatón, de már nem annyira égetőn. Emberszeretőn-emberszabásún de kedves jóságos nem "bőrtépő" hőfokkal. Persze azért még odébb van, mert itt áll előttünk a július, teljes pompájában, július 26-ával Szent Anna nap ünnepével. Anna is nevezetes névnap nekem: Anna az édesanyám és Anna a drága nővérem is. Mindketten már Istennél vannak. Legyenek boldogok az Ő közelében.
Ámen!
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2014. augusztus 10. 11:51 | Sorszám: 2
És akkor nem szabad kihagynunk Nagyboldogasszony ünnepnapját sem, tehát augusztus 15-ét, amelyik egy komoly katolikus számára Egyházunk által PARANCSOLT ÜNNEP. Ami annyit tesz: hiába nem munkaszüneti nap ez a nap nálunk Magyarországon, tudomásom szerint az egy Németországot, de ott is inkább csak Bajorországot leszámitva, sehol Európában nem "az", ezen a napon a Szentmisehallgatás KÖTELEZŐ!
Ezen a napon azt ünnepeljük, hogy Szűzanyánkat az Úr "fölvette" Maga mellé a MENNYBE!
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2014. augusztus 07. 17:09 | Sorszám: 1
Több nevezetes névnapot ad ill. "hoz" ez a hónap.Kezdve a Krisztina nappal--augusztus 5.--folytatva az augusztus 12-i Klárá-val, az augusztus 18-i Ilonával.S megkoronázva az augusztus 20-i ISTVÁNNAL--a szó szoros értelmében--s lezárva az augusztus 25-i Lajossal.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2014. augusztus 01. 12:42 | Sorszám: 0
AUGUSZTUS AZ ÉN HÓNAPOM. S bár csak egyetlen egy olyan esemény van augusztusban, amely személyesen érint--ez Szt.István Király augusztus 20-ai ünnepe--mégis, ez az a hónapja az évnek, melyet december után a legjobban kedvelek.Fene tuggya miért, talán azért, mert édesapám is István volt s "István királykor" nálunk a családban emberemlékezet óta minden, mindig "ünnepélyes" volt...amennyire vissza tudok emlékezni. A Szt István napi búcsúk a mi családunkban mindég ESEMÉNYT jelentettek, még akkor is, amikor szüleimmel az ünnepet Budapesten "ültük" meg--tüzijátékkal, körmenettel.Emlékezetes az én életemben az 1958-as augusztus 20-a--akkoriba' persze sulykolták, hogy ez "Alkotmányünnep" persze--de mi a pesti Szent István Bazilikában voltunk egész családdal a délelőtti ünnepi, búcsúi nagymisén, melyet akkor az áldott jó, okos és szelíd Dr.Grősz József kalocsai érsek celebrált--nemrégen szabadulva a kommunisták börtönéből. És persze a Szt. István körmenet sem lehetett akkoriban oly' szabad és nagyszabású, mint mostanában, de ami volt, az nekünk nagyon sokat adott és jelentett.
keresztkem

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola