Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Gyászunk

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Gyászunk
keresztkem
  Válasz | 2020. január 05. 06:17 | Sorszám: 0
Tisztességgel emlékezem

"December 29-én, vasárnap hosszantartó betegség után, életének 74-ik évében elhunyt az egyik alapító főszerkesztőnk - Kassai B. Károly, aki 2001 októbere óta több, mint másfél évtizeden át gondoskodott a gondola online újság megjelenéséről.

Belső munkatársak híján – minimális anyagi támogatással – ő volt az, akin állt vagy bukott a gondola napról napra való megjelenése, s immár 18-ik éves fennállása.

Kassai B. Károly első novelláit alig huszonévesen Bulla Károly néven publikálta. A Magvető Kiadó hamar felfigyelt a friss hangra, s 1975-ben Majális című kötetben jelentette meg írásait. Ez az írói jelentkezés kvalifikálta a pályakezdő fiatalembert az egykori legendás Film Színház Muzsika munkatársai közé, ahol a Színházi rovatban kollégájával, a költő Apáti Miklóssal a magazin „száguldó riportereinek” számítottak. Ők voltak azok, akik rendszeresen képes tudósításokkal számoltak be a határon túli magyar színházak életéről, bemutatóiról. Később az MTV munkatársaként kamatoztatta széleskörű tájékozottságát, számos kulturális dokumentum műsor őrzi szerkesztőjeként nevét."
(Aki--szintén-- köszönettel és tisztességgel gyászol:
keresztkém)
B.K. pont annyi idős volt, mint amennyi én vagyok most.
Requiescat in Pacem

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola