Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Hiteles emberek (1. oldal)

A téma oldalai: 1  2  3 

Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Hiteles emberek
keresztkem
  Válasz | 2019. január 01. 18:11 | Sorszám: 61
"Elment" egy IGAZÁN HITELES és nagyon "nagy ember" ebből az árnyékvilágból: Ő DR. Seregély István az utolsó 10 évben nyugalmazott egri érsek, előtte nagyon sokáig aktiv egri érsek. Kevés "Hozzá fogható" igazán NAGY KATOLIKUS személyiség élt ma már ezen a Földön, ebben a Honban. Mi volt Benne az igazán hitelt adó nagyon nagy emberi specifikum? Az, hogy meg tudta mutatni, érzékeltetni tudta a mindenkori környezeteinek a számára RENDKIVÜL SZUGGESZTIVEN, hogy az igaz ember számára NINCS(!!!!) igenis NINCS HALÁL! Örök Élet VAN Isten mellett és EZT senki közelében nem érezte úgy az ISTENHIVŐ EMBER, mint Seregély Istvén Érsek Úr szellemi Holdudvarában!
Requiescat in Pacem!
keresztkem
  Válasz | 2018. december 02. 06:47 | Sorszám: 60
Számomra MA MÁR a HITELES EMBER MIVOLT-hoz az is kell(!!!)--és föltétlenál kell--hogy az illető MEGVÉDJE(!) a Katolikus Egyházat és "a" KATOLIKUSOKAT. IGENIS VÉDJE MEG azoktól a töménytelen mennyiségű és TELJESEN IGAZTALAN vádaktól, melyek --kvázi--"ráragadtak" a történelmi idők hosszú és irányába folytatott, NAGYRÉSZT IGAZTALAN(!!!) BÁNTÁSOK NYOMÁN!
És a teljes KÉPTELENSÉGEK VILÁGÁBA UTALTAK például olyan állitásokat--amelyek pedig FEKETÉN-FEHÉREN BIZONYITHATÓ TÉNYEK, IGENIS TÉNYEK(!), hogy mondjuk pl. a Katolkus Egyház MINDIG IS ÜLDÖZTE A BABONÁKAT (superstitio-kat). És ezek a ma már évszázados vádak és bántások a KATTOLICIZMUS felé és irányába AZT ÁLLITJÁK BE "MAGÁTÓLÉRTETŐDŐ" VALÓSÁGKÉNT, AMI EGY PERCIG SEM VOLT IGAZ SOHA, mégegyszer mondom soha, de soha--a Katolkus Egyházra vonatkozóan és nézvést.Például, azt állizják ma más sokan magátólértetődő IGAZSÁG-ként, hogy a Katolikus Egyház TUDOMÁNYELLENES--lett volna bármikor is--vagy TUDÁSELLENES, vagy IRRACIONALITÁSRA biztató vagy késztető lett volna bármikor is. EZ NEM IGAZ ma sem, és nem volt igaz korábban sem. Viszont! Sokan és akkora erővel állitották, hogy ma már sokan valóságként és igaz érvként idézik és állitják be, PEDIG VASTAGON VALÓTLAN!
Nos ma már az IGAZ, és HITELES ember--a valódi igaz és hiteles ember--KÉSZTETÉST KELL HOGY érezzen a katolicizmus védelmére.
ILYEN IGAZI HITELES EMBER EGY HÖLGY: A KISEBBIK FIAM FELESÉGE, AKI REFORMÁTUS, SŐT ZENETANÁR ÉS REFORMÁTUS KÁNTOR LÉTÉRE ELEGET TESZ(!) A FENTI KIVÁNALMAKNAK.
keresztkem
  Válasz | 2018. október 20. 10:00 | Sorszám: 59
Nekem NEM ELÉG annyi a hiteles ember MIVOLT-hoz, amit leirt.Persze szükséges de nem elégséges az is, amit ir, hogy tudnillik az ember NE AKARJON TÖBBNEK és MÁSNAK "LÁTSZANI", mint AKI Ő valójáben. De ettől--szerintem legalábbis-- vannak fontosabb ismérvek ahhoz, hogy valakit hiteles embernek vélelmezzünk.
Ilyen ismérvek:
1.) Egyenes és szilárd KIÁLLÁS a saját legjobb meggyőződése szerint, akkor is, ha ebből hátránya származik az illetőnek.
2.) Hűség és állhatatosság a BARÁTHOZ, SZERELMI PARTNERHEZ, FELESÉGHEZ, CSALÁDHOZ NEMZETHEZ, HITEKHEZ, VILÁGNÉZETHEZ!
3.) NEM "ÉRDEKEK" ÁLTAL, HANEM értékek ÁLTAL VEZETETT ÉS VEZÉRELT ÉLET!
4.) KIÁLLÁS ÖNMAGUNK esetleg hibás cselekedete, szavai, verbális megnyilatkozása mellett--nem megtagadva "azt", de a jvitás szándékával, vagy akár annak hiján is.
És még sokminden.
Ami a SZAVAHIHETŐSÉG és SZAVATARTÁS-MEGTARTÁS--másokat félrevezetni NEM(!!!) akarás fogalomkörébes is tartozhat akár...
panda
  Válasz | 2018. október 20. 01:27 | Sorszám: 58
Szerintem, a hiteles ember az az, aki nem akar többnek látszani mint aki ....
Pl. egy kalauz, aki nem játsza el h ő a kéményseprő a vonat elején...
keresztkem
  Válasz | 2018. október 19. 06:19 | Sorszám: 57
Elvan az "öreg". El. IGAAZ.
cibulka
  Válasz | 2018. október 18. 20:28 | Sorszám: 56
Hagyjad,elvan az öreg magával, meg a Jó Istennel!
panda
  Válasz | 2018. október 12. 16:58 | Sorszám: 55
Figyi, mpd! Hiteles emberek kerestetnek, nem gyössz vissza?
Ingyen hitel, jólét! ..
keresztkem
  Válasz | 2018. október 12. 11:04 | Sorszám: 54
JÓL MEGVAGYOK MAGAMBA' ÉS MAGAMMAL.NINCS SZÜKSÉGEM SENKIRE.
HITELES VAGYOK. NAGYON HITELES EMBER VAGYOK. ÉN TUDOM, HOGY "AZ", MÁS MEG NEM ÉRDEKEL.
keresztkem
  Válasz | 2018. október 12. 11:02 | Sorszám: 53
Tegnap 72 éves lettem, ma már a 73.-at "taposom".
AZ ISTEN ÉLTESSEN...ENGEM!!!
keresztkem
  Válasz | 2018. október 07. 09:16 | Sorszám: 52
P.s.:
Elnézést kérek! Dr. Nemesszeghy Ervin S.J. atya holnapi temetése DÉLUTÁN 4 órakor--azaz: 16 órakor--kezdődik a Mária utcai Jézus Szive templomban.
keresztkem
  Válasz | 2018. október 07. 09:10 | Sorszám: 51
A múlt héten húnyt el egy piliscsabai idősek otthonában Páter Dr.Nemesszeghy Ervin S.J. jezsuita természettudós, matematikus és fizikus. Aki az angliai Heytrup College-ben kutatófizikusként ALACSONYHŐMÉRSÉKLETŰ KRISTÁLYOK TULAJDONSÁGÁGAINAK MEGFIGYELÉSÉVEL, VIZSGÁLATAIVAL IS(!!!!) FOGLALKOZOTT--földi életem egyik leghitelesebb embere. Holnap, azaz 2018.október 8-án délelőtt lesz a temetése a pesti Jézus Szive (Jezsuita) templomban a Mária utcában.
Requiescat in Pacem!
panda
  Válasz | 2018. szeptember 26. 00:21 | Sorszám: 50
"Na mivan?" csak úgy bedurrantunk ide, aztán meg nincsen semmi se van??? ... http://www.youtube.com/watch?v=wYfQ1I-VV7M
Steven Wilson - Luminol (from the Get All You Deserve Blu-Ray & DVD)
keresztkem
  Válasz | 2018. szeptember 19. 11:03 | Sorszám: 49
Rónaszékiné Keresztes Mónika 3 gyermekes édesanya--civilben: hegedűtanár-- nekem a leghitelesebb ma élő emberek egyike. És szép, kedves, finom, okos, igaz magyar hölgy. Bár sok magyar nő lenne ILYEN.....
keresztkem
  Válasz | 2018. szeptember 15. 04:53 | Sorszám: 48
Szájer József fideszes politikust elég régóta figyelem.
Szimpatikus nekem--Benne-- az, hogy olyan állhatatos és kitartóan higgadt. HITELES EMBER--számomra--Ő is.
keresztkem
  Válasz | 2018. szeptember 03. 15:44 | Sorszám: 47
Puskás Öcsi nekem HITELES EMBER..volt. Azt mondta "kis pénz kisfoci, nagy pénz nagyfoci".És úgy is tett, ahogyan mondta.PUSKÁS ÖCSI HITELES EMBER!
panda
  Válasz | 2018. szeptember 03. 11:20 | Sorszám: 46
Sajnálom, a tény az tény. Nem tudsz rajta változtatni. És, én sem.
Ez a topik nem rólad szól. És nem is rólam.
keresztkem
  Válasz | 2018. szeptember 03. 07:04 | Sorszám: 45
Nekem MINDEN RÓLAM SZÓL! Más--főleg Ön--nem érdekel.És ezt ezentúl be is bizonyitom azzal, hogy bármit mond nem reagálok rá.
panda
  Válasz | 2018. szeptember 03. 05:50 | Sorszám: 44
Amúgy, hamis az idézet. Így szól helyesen:
"Bárki nevezheti magát hitelesnek, na de az senkit sem érdekel!"
panda
  Válasz | 2018. szeptember 03. 05:37 | Sorszám: 43
Nem baj.
panda
  Válasz | 2018. szeptember 03. 05:36 | Sorszám: 42
Dehogynem! A semmi az fenn van a 3. polcon!
panda
  Válasz | 2018. szeptember 03. 05:32 | Sorszám: 41
Nem rólad szól a topik. Bármit mondasz is erről.
keresztkem
  Válasz | 2018. szeptember 02. 14:17 | Sorszám: 40
" na de az senkit sem érdekel! "
ENGEM MEG AZ NEM ÉRDEKEL, HOGY BÁRMI VALAKIT ÉRDEKEL-E VAGY SEM.
HA SENKIT SEM ÉRDEKLI--NEKEM JÓ.
HA VALAKIT ÉRDEKLI--ÚGY IS JÓ.
NEKEM ÉRDEKTELEN AZ, HOGY KIT MI ÉRDEKEL.
keresztkem
  Válasz | 2018. szeptember 02. 14:14 | Sorszám: 39
Ha "A semmi is van!!" --lenne, akkor a SEMMI NEM LENNE, de legalábbis a mindatbanfoglalt állitás nem lehetne!
Hiszen ha VAN-VOLNA SEMMI, Akkor a fenti mondatban foglaltak NEM ÁLL(NÁ)ANAK FÖNN, sőt maga a mondatz sem!
Mert, ha "A semmi is van!, akkor MINDENÜTT ÉS MINEDNRE VONATKOZÓAN és kiterjedően VAN egy TOTÁLSEMMI--tehát: a fenti mondatra vonatkozóan is, tehát nem létezik ilyen mondat sem, akár leirja, akár nem-- hisz' MINDEN=SEMMI, tehát fenti mondat is: SEMMI! Tehát ez a mondat, hogy: "A semmi is van!!"--SINCS! Mert a mondat elfogadott TARTALMA SZERINT ilyen TARTALMÚ mondat sem lehet--HA A SEMMI "VAN" állna-állhatna fönn! Tehát amit olvaas az, aki elovassa elolvasná azt, hogy a "A semmi is van!! " akkor a SEMMIT OLVASNÁ. Márpedig a semmit nem lehet elolvasni--nyilván. Tehát ilyen mondat NINCS--legföllebb ön azt szeretné, ha lenne...
keresztkem
  Válasz | 2018. szeptember 02. 13:59 | Sorszám: 38
Ez a topik nekem(!) arról szól amiről ÉN(!!!) akarom, hogy szóljon--és senki nem érdekel. Más ember nekem NEM MONDHATJA MEG MIRŐL szól, hisz' én sem mondom meg-írom elő azt MÁSNAK, hogy neki "miről szóljon". Szóljon arról NEKI(!) amiről ő akarja, DE AZ RÁM NEM(!!!) VONATKOZIK. Ugyanis senki nem tudja azt "kimunkálni", hogy az ÉN FEJEMBEN NE "AZ" LEGYEN, ami van! Mint ahogyan én sem azt, hogy a máséban mi? Viszont én nem is akarom.
panda
  Válasz | 2018. szeptember 02. 05:46 | Sorszám: 37
A semmi is van!!
Hiába írsz nagybetűvel, az sem módosít semmit sem.
A valami az csak akkor semmi, hogyha nincs!!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola