Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Természetvédelmi elmebaj

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Természetvédelmi elmebaj
keresztkem
  Válasz | 2019. július 06. 00:08 | Sorszám: 2
Bolsonaro: Ha Merkel és Macron megmutatja, leállítom az erdőirtást
2019. július 5. 20:53
A brazíliai erdőirtásokat érintő európai kritikákra reagált a brazil elnök, aki
megválasztása utáni egyik első intézkedéseként megkönnyítette az Amazonas-medence
esőerdeinek kivágását. Ezek az összefüggő erdőségek állítják elő a légkörben található
oxigén 20 százalékát. Jair Bolsonaro az őt ért bírálatok miatt a francia elnököt és a
német kancellárt kritizálta.

„Meghívtam Emmanuel Macront és Angela Merkelt, hogy repüljünk el az Amazonas felett, és
ha látnak csak egyetlen négyzetkilométernyi kiirtott esőerdőt Boa Vista és Manaus között,
akkor egyet fogok érteni velük. De mondtam nekik azt is, hogy én már kétszer repültem el
Európa felett, és nem láttam egy négyzetkilométernyi erdőt a térségben, szóval nincs
joguk vitatkozni ebben az ügyben” – mondta a brazil elnök, Jair Bolsonaro.

Brazíliában tavaly felgyorsult az erdőirtás mértéke. Egy év alatt csaknem 8000
négyzetkilométer, vagyis egy szinte Bács-Kiskun megye méretű esőerdő tűnt el. A folyamat
idén tovább gyorsult, a mérések szerint 2019-ben 88 százalékkal gyorsabban pusztítják az
erdőt, mint az ezt megelőző évben.
... https://gondola.hu/hirek/240699-Bolsonaro__Ha_Merkel_es_Macron_megmutatja__le ...
IDECITÁLOM "R.ANDRÁS" LEVELEZŐTÁRS "BEIDÉZŐ" IRÁSÁT A SÁRGA GONDOLÁ-BÓL. TALÁN MEGBOCSÁJTJA NEKEM.

keresztkem
  Válasz | 2019. január 08. 18:03 | Sorszám: 1
Elmúlt már VIZKERESZT IS, ilyenkor tájt szedik le a karácsonyfákat és teszik ki a kukák, szemeteskonténerek mellé--hogy vigye el a városi szemétszállitó vállalat vagy az ügyeletes hajléktalan, vagy...bárki.
A meleg-fűtött szobákból "kidobott" fenyőfákon felénk ilyenidőre már-már alig van tűlevél. LEPERGETT, LEILLATOZOTT, LESZÁRADT már "az" az Ünnepek Örömében.
És itt jö a mondanivalóm lényege.
Sokan barbár természetirtásnak dumálják be akár magát a karácsonyfaállitást is, sőt abszolút tájékoztatlanok valamiféle katolikus-bigott vallási szokásnak véllelmezvén ezt, nem tudván: a karácsonyfaállitás német-protestáns szokásként a XIX.sz. elején szűrődött be Magyarországra. Továbbá. A ládába-cserépbe beültetett fenyő, pláne a műfenyő NEM ILLATOZIK, sőt az "igazi" a kivágott, gyantát csorgató fenyő is annakokából illatozik, hogy....hogy SZÁRAD! S épp az illata révén AD csalhatatlan karácsonyi hangulatot a CSALÁDOKNAK A SZOBÁKBAN! Ezért él, ez a rendeltetése! Isten ezért teremtette a fenyőfát, és mellesleg a fenyőfaárusok is ezért termelik, ültetik, gondozzák, és ebből ..."keresnek" megérdemelten pénzt. Nincs itt semmiféle természetpusztitó barbárság! Mint sok helyütt a mimózalelkűen fontoskodó, narcisztikus természetvédők csipogják-szörnyűlködik. EZ AZ ÉLET! ILYEN AZ ÉLET!!!
keresztkem
  Válasz | 2015. augusztus 13. 16:44 | Sorszám: 0
2015-ben a mai nap, tehát augusztus 13-a az ú.n. "TÚLFOGYASZTÁS VILÁGNAPJA". Mi is az az ilyen értelmű "túlfogyasztás?" Merthogy akárhová nézünk, akármiről gondolkodunk, a fejünkhöz vágják a termésszetvédők:"Bazdmeg! Túlfogyasztasz, ha összeszarod magad, akkor is!" Vagy: AKKOR LEGINKÁBB, mer' ok nélkül meg kell mosnod a s...ed--80 l vízzel, teszem azt!
S ha ez így megy, előbb-utóbb elfogy az a víz, amivel valamit meg lehet mosni... teszem azt.
Egy csésze kávéhoz, 1 liter benzinhez, egy pamut pólóhoz ennyivel és ennyivel több vizet használunk föl, mint kéne, s ha így megy a dolog: elfogy az összes víz a Földön.
De! Elfogy az összes oxigén is a Földön ha "így" haladunk, elfogy az összes fa is a Földön ha ennyit használunk belőle és elfogy az összes HÜLYE GONDOLAT IS, ha ilyen sok hülyeséget hordanak össze a természetvédők a Földön, s hülye gondolatok HIÁNYA áll masjd elő...ÓISTENEM!
"A VILÁGON--mondják--meghal aki él, de úgy kell a jóság, mint egy falat kenyér...."
Igaz, minden elfogy egyszer! De nem arra lett teremtve a teremtette Világon minden--könyörgöm--hogy igenis fogyjon el!? EZÉRT LETT(!)--nemde.
Ne csesztessen már senki beteg öreg embereket azért, mert merésszel meginni egy csésze illatos kévét!
Elmebajjá transzfigurálódik lassan a természetvédelem!
keresztkem

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola