Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Kultúra   » King, a sötétség krónikása (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: King, a sötétség krónikása
Rendes Kis
  Válasz | 2007. augusztus 17. 12:12 | Sorszám: 86
Stephen King "vandalizmusa"


Könyvrongálónak nézték Stephen Kinget, a horrorirodalom mesterét egy ausztrál könyvesboltban, Alice Springs városában. A világhírű szerző úgy gondolta, hogy az isten háta mögötti település könyvesboltjában nyugodtan lapozgathatja saját könyveit anélkül, hogy bárki felismerné, és dedikálni kezdett néhány példányt. Több vevő azt hitte, hogy könyvrongálót lát, és rögvest értesítette a bolt eladóit. Közben King távozott, viszont a bolt vezetőnője az egyik kötet fülszövege felett meglátta King fotóját, és felismerte. A hölgy King után sietett, akit egy áruházban ért utol, amint éppen gyümölcsöt vásárolt. Megköszönte neki a "könyvrongálást" és szabadkozott: ha tudták volna, hogy jön, legalább egy tortával várják. King azonban annyira titokban tartotta ausztráliai magánlátogatását, hogy még ügynöke sem tudott róla. Az író mindenesetre nem sértődött meg, hogy vandálnak nézték, a könyvesbolt pedig közölte, hogy a King által dedikált hat regényből ötöt jótékony árverésre bocsát. A hatodikat egy szerencsés rajongó vette meg, aki a vandalizmus "tetőfokán" éppen a boltban volt ... http://gondola.hu/hirek/48422

Gyöngy
  Válasz | 2004. május 08. 18:42 | Sorszám: 85
Nnnna, úgy látszik, öregszem . Annak a Cook-könyvnek, amivel kapcsolatban én tévedtem "Mutáció" a címe. Arról szól, hogy egy tudós saját gyermekéből állít elő klónokat, és azokat különféle anyákba ülteti be. Az egyik ilyen klónból hiperintelligens gyermek fejlődik, aki megöli sorra az ikertestvéreit, sőt az apja gondolatait is képes kitalálni. Hogy véget vessen garázdálkodásának, apja elpusztítja őt a laboratóriumával együtt.
Flammarion
  Válasz | 2004. május 08. 18:12 | Sorszám: 84
Akkor megnyugodtam. Talán valami hasonló a címe is , valahol itt van.. a lakásban.
Gyöngy
  Válasz | 2004. május 08. 17:58 | Sorszám: 83
Én is jártam már így . Most nem jut eszembe a címe, de Robin Cook-nak valami kékszemű mutáns gyerekről szóló kisregényét mindegyre Stephen King-nek tulajdonítottam.
Flammarion
  Válasz | 2004. május 08. 17:44 | Sorszám: 82
Bocs, nem is fogod, jut eszembe, e Stephen King könyvet tkp. Robin Cook írta.
Gyöngy
  Válasz | 2004. május 08. 17:34 | Sorszám: 81
A nick-je, nincs szerencsém ismerni. Megnéztem azt a honlapot, az általad említett regényről ott se találtam semmit (vagy megint figyelmetlen voltam).
Flammarion
  Válasz | 2004. május 08. 17:27 | Sorszám: 80
Dohi?
Gyöngy
  Válasz | 2004. május 08. 17:04 | Sorszám: 79
Találtam viszont egy nagyon jó linket az index-es topic-ban, talán nem haragszik meg Dohi, ha felhasználásra itt is feltüntetem:
http://web.externet.hu/sk/
Gyöngy
  Válasz | 2004. május 08. 17:02 | Sorszám: 78
Sajnos, így sem ismerem. Gondoltam, bőbeszédűbb leszel vele kapcsolatban .
Flammarion
  Válasz | 2004. május 08. 16:55 | Sorszám: 77
" Akár az Isten " nem novella, regény. Krimi. Egy kórházban pusztul a jónép. ~86 ban jelent meg magyarul.
Gyöngy
  Válasz | 2004. május 07. 20:03 | Sorszám: 76
No, ezt az előbbi észrevételemet helyesbítenem kell: erről a legutóbbi novelláskötetről van egy nagyon jó rövid elemzés-sorozat.
Bumburnyák
  Válasz | 2004. május 07. 11:45 | Sorszám: 75
..ott sem vettem észre..
Gyöngy
  Válasz | 2004. május 06. 16:42 | Sorszám: 74
Persze, hogy nem vetted észre , nem valami népszerű topic. Az indexen lévő szerintem sokkal semmitmondóbb, de annak nagyobb a látogatottsága .
Gyöngy
  Válasz | 2004. május 06. 16:41 | Sorszám: 73
Erre a novellára nem emlékszem (lehet, hogy nem olvastam). Viszont ebben a kötetben van még egy nagyonis hátborzongató: Az országút vírusa Északnak tart. A novella egyrészt a Ragyogás-ra, másrészt a Halálos árnyékra emlékeztet, de terjedelménél fogva töményebben félelmetes .

Erről az Istenről írnál valamit részletesebben?

Bumburnyák
  Válasz | 2004. május 06. 11:51 | Sorszám: 72
..na nézd csak..

..még eddig észre sem vettem ezt a rovatot..pedig mennyi (mind) olvasást fektettem e szerzőbe..

..na majd eztán gyakrabban jövök errefelé..

Flammarion
  Válasz | 2004. május 06. 01:13 | Sorszám: 71
Idegborzolónak tűnik. Utánanézek. Akár az Isten. Az tetszett?
Gyöngy
  Válasz | 2004. május 05. 21:28 | Sorszám: 70
Új King-kötet jelent meg: Minden haláli. A novellák (mert a kötetben ezek találhatók) többségénél felismerhetők a régi King-motívumok, mégis hallatlanul izgalmas mindegyik. A címadó novella például a Tűzgyújtóra emlékeztet. Egy fiú, aki furcsa írásjelekből készített levelekkel képes elérni, hogy azok címzettjei áldozattá váljanak. Kezdetben nem érdekli, mi is történik a levelek elküldése után, de véletlenül, egy újságcikk nyomán, mely egyik áldozatát gyászolja, döbben rá, hogy aljas erők használják fel rendkívüli adottságát saját, ki tudja miféle, céljaikra. Hogy a felismerés után mi történik vele? Az már a novellán kívül eső történet, a lényeg annak a lélektani folyamatnak a bemutatása, hogy hogyan is került abba a helyzetbe, hogy rendkívüli képességeit kihasználják.

Rendkívül frappáns viszont a könyv hátoldalán elsőnek megemlített, válóperes házastársról szóló novella befejezése. A főhős elbeszélő, a férj tulajdonképpen nem akar válni. A feleségével és annak ügyvédjével folyó tárgyalásnak a megőrült főpincér gyilkos ámokfutása vet véget, s a feleségnek a főpincér előli menekülés során elkövetett tette (a legalkalmatlanabb pillanatban belerúg a férjbe, és életveszélynek teszi ki) a férj részéről is befejezi a kapcsolatot.

galadriel
  Válasz | 2004. március 03. 20:30 | Sorszám: 69
Nézd, ez majdnem mindenről elmondható, hiszen az emberi lélekben turkál, és amit ott talál abból sok általános következtetés levonható és sok hasonlóság fedezhető fel.
Miss Marpőle operált mindig azzal, hogy vannak tipusok, és tipusos viselkedések. és általában igaza is volt. :-)
Gyöngy
  Válasz | 2004. március 01. 18:45 | Sorszám: 68
Láttam, én nem voltam annyira elragadtatva tőle. A magamétól se vagyok . Sokkal mélyebben kéne Kingről beszélgetni, mint ahogy általában tesszük. Különösen nekünk, magyaroknak. Rengeteg analógiát találok a mi kis ET-világunk és az általa leírt, képzelt világ között .
galadriel
  Válasz | 2004. március 01. 18:41 | Sorszám: 67
Örülök, ha örömet szereztem vele :-)

Az indexen a Kultúrában van egy elég jól futó topik, többek között az is írogat oda, aki mostanában a magyar fordításait csinálja. Jó kis topik :-)

Gyöngy
  Válasz | 2004. február 29. 21:19 | Sorszám: 66
Ezt meg én köszönöm, nem vagyok valami nagy netvándor, így ezzel az oldallal eddig nem találkoztam. Érdekes lesz a rokonlelkekkel való találkozás .
galadriel
  Válasz | 2004. február 29. 21:09 | Sorszám: 65
Köszönöm, köszönöm :-)

Nem tudom, ismeritek-e de egy egész jó kis magyar King oldal: http://web.externet.hu/sk/

Gyöngy
  Válasz | 2004. február 29. 19:25 | Sorszám: 64
Üdvözöllek, mint új fórumtársat és mint régi King-rajongót .
galadriel
  Válasz | 2004. február 29. 19:22 | Sorszám: 63
Jelentem én is ideértem, kedves Gyöngy. Az eredeti Galadriel regisztrációm jelszava elveszett valahol az idők ködös homályában. De jó lesz ez így is :-)

Látom másik nagy kedvencem is téma, Lovecraftot is nagyonnagyon!

Most nekiállok végigolvasni a topikot :-)

Gyöngy
  Válasz | 2004. február 11. 19:20 | Sorszám: 62
"Talán" új King: Álomcsapda. Gondolom, hogy a balesete után írta, mert rengeteg olyan képet sorakoztat fel benne, amelyek a különféle fájdalomcsillapítók hatásaira engednek következtetni: arra a félálom-félahlál állapotra, amely egy erőszakos sérülést elszenvedett ember előtt megjelenhet.

A történet fő eleme: földönkívüliek jelennek meg Maine vadászterületén, és a beavatkozásaikat elszenvedett amerikaiakat ugyanolyan atrocitások érik az amerikai hadsereg részéről, mint azoknak az országoknak a lakóit, amelyeket az Egyesült Államok "segítsége" sújt. Természetesen a földönkívüliek hódítani akarnak, csak éppen alkalmatlan és gyorsan lelepleződő eszközöket választanak. A fő motívum, amelyre a cselekményt felfűzi King, ezúttal a telepátia, mely a földönkívüliek munkájaként általános jelenséggé válik az érintett területen, az érintett "fertőzötteknél". A könyv nem annyira olvasmányos, mint a többi, hasonló terjedelmű King-munka, érdekességét főként a személyes baleset-élmény megjelenése adja.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola