Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Kultúra   » Civilációs szint 2015.

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Civilációs szint 2015.
keresztkem
  Válasz | 2016. február 09. 13:00 | Sorszám: 18
Öléggé TRÉ dolog történt az elmúlt hétvégén a Miskolci Egyetem ú.n. Rockwell-klubjában.
Úgyanis ott szórakozott a MAGYAR BAJNOK és KUPAGYŐUZES DVTK-Jegesmedvék náhány kanadai meg USA igazolású hockey játékosa--nyilván iddogáltak is.
Mi történt mi nem, nem lehetett már pontosan beazonosítani, de az a lényeg, hogy összeszólalkoztak egy pár magyar, zömmel DVTK drukker sráccal, akik közül--a magyarok közül-- az egyik egy jégkorongozó fickótól kapott egy akkorát, hogy az eget is nagybőgőnek nézve kártyavárként eszméletlenűl roskadt össze. Mire a többiek, a magyar srácok próbáltak volna valamelyest a társuk védelmére sietve elégtételt venni, ám a kanadai-USA különitmény 10 mp alatt az egész magyar társaságból gaykorlatilag FASIRTOT CSINÁLT, minekutána már csak a mentőknek volt annyi dolguk, hogy a társaság magyar részét
testületileg be kellett hogy transzponálják a baleseti sebészetre. S most tegyen igazságot, aki tud! KINOS!
keresztkem
  Válasz | 2016. január 30. 10:25 | Sorszám: 17
Nagyon HELYESEN írtam már tavaly augusztusban is. Én már akkor, sőt jóval korábban is tudtam, milyen sok a gyenge erkölcsű és hibás ítélőképességű ember--sajnos. Akik csak a mások hibáit látják, a sajátjukat nem. Én--Istennek hála--EGÉSZ ÉLETEMBEN láttam a saját hibáimat is, látom ma is, hisz' életem SZÜNTELEN "magambanézés", mivel hogy minden este lelkiismeretvizsgálatot tartok ma is. Úgyhogy aki engem ilyesmire "biztat" az pont EZZEL BIZONYITJA: NEM TUDJA KI VAGYOK. Hibáim-bűneim egy részét sikerül kijavitanom, egy másik részét később-máskor sikerül, egy harmadik részét nem sikerül. Akik bántanak, azok azért igaztalanok, mert úgy állitják be, mintha csak olyan részei lennének lelkialkatomnak melyben csakis és kizárólag kijavítatlan bűnök vannak. No, ez az ami tévedés vagy ami rosszabb: TÖMÉNY ROSSZINDULAT. ÉS BIZTOS HOGY AZ. Az ő rosszindulatuk és rosszindulatukból fakadó hibás értékelésük MINDENNÉL BIZTOSABB JELE, ez a BADARSÁG.
panda
  Válasz | 2016. január 30. 09:55 | Sorszám: 16
keresztkem
  Válasz | 2015. augusztus 22. 09:25 | Sorszám: 15
A magyar társadalom majd' minden szintjén a legfőbb bajforrás az az, hogy konfliktushelyzetekben--ami persze mindenütt és mindég van--az emberek sohasem a saját hibáikból indulnak ki, sohasem a saját bűneiket nézik-vizsgálják és kutatják. Hanem mindig "ANNAK A MÁSIKNAK" a hibáit-bűneit--vagy "MÁSIKOK(!)NAK"--akikkel a konfliktus előállt. Szóval jobban hiányzik az önkritikus szellem, mint más nemzetek fiainál--bár nem "kábítom magam" azzal, hogy az másoknál biztosan megvan. Nincs ott sem meg, de talán kevésbé nincs....Ennek az "önmagunkbanézésnek" a birtokában sok-sok későbbi és nagyobb bajt elkerülhetnénk. Egyéni, családi, közösségi-társadalmi szinten egyaránt.....azt hiszem.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. augusztus 18. 16:54 | Sorszám: 14
Eltűntek az ATV-ből az észosztó nagyokosok, az amolyan Mészáros Tamás meg Bolgár György meg Avar János félék. Maradt egyfajta "szürke középszer", a Rónai Egonok meg Simon Andrások, Németh Péterek gyérülő számű és erkölcsi erejű vánszorgói. Ez kell nekik, de ha több is kéne már, 'arra se FUSSA a büdzséjükbőőő... Istennek hála.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. augusztus 10. 14:37 | Sorszám: 13
A lényeg: a környezetvédő és zöld pártok propagandájától még nyugodtan belefúlunk a mocsokba' és a szarba'.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. augusztus 10. 14:33 | Sorszám: 12
Az alábbiakban a KÖRNYEZETVÉDELEMMEL kapcsolatosan írtakat persze sokan fogják "úgy" értelmezni: "ez a "keresztkem" olyan hülye, hogy azt hiszi, mert őt nem érdekli a környezetvédelem, attól "az" már fölösleges butaság" etc...etc....HÁT NEM! ERRŐL SZÓ SINCS! Pusztán arról, hogy ne higgye senki azt--se M.o.-on, se szerte e Világban--hogy mondjuk mert "keresztülver" egy szelektív halladékgazdálkodást egy nemzeti parlament, vagy mert kiszedig nagylelkesen a folyókban a határról átjövő PET palackokat-flakonokat ATTÓL még lett valami, ami TISZTIT és GYÓGYIT bennünket. Nem sajnos. Éppen csak azt mondtam volna: mindez nagyon kevés!!!
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. augusztus 05. 15:53 | Sorszám: 11
KÖRNYEZETVÉDELMI KORLÁTOLTSSÁG

A KÖRNYZETVÉDELEM nem zárható országhatárok közé és nem érvényesíthető politikai pártakaratként. Mindez azért jelentendő ki és állapítandó meg, mert lelkes, naív és eléggé ügyefogyott környezetvédőink--szerte e szép Világban mindenütt--olybá tűnni látszanak, mintha néhány tüntetés meg manifesztum meg deklaráció meg intézkedés rendelkezne valamilyen 'ILYENFÉLE hatékonysággal és értelemmel. Sajnos mindez nincs így, de ők ezt nem tudják. S csak teszik tovább egyébiránt jószándékú és helyeselhető kiáltványaikat és szervezkedéseiket: ISTEN LEGYEN HOZZÁJUK, ÉS MINŐNKHÖZ IRGALMAS!
keresztkem

keresztkem
  Válasz | 2015. augusztus 04. 12:54 | Sorszám: 10
Vannak embernek nevezett "lények" akiknek semmi nem ölég drága akkor, ha a kereszténység szidására, becsmérlésére, kifigurázására etc...etc.. alkalmat vélnek találni. Ezeknek a "lényeknek" a civilizációs szintjén valójában az ivás, a "pályinka", a kefélés--a "jól megkefélés"--a népi(-nek vélt) bölcselmek, az "ezt termelek"-"azt megtrágyázom", a komposztálási technikák, a "talajművelés" ilyen-olyan mivolta, technikája, rovarok férgek, kártevők rágcsálók paraziták mély szakértelme és hasonlók képezik az ÉLET LÉNYEGÉT--nekik. Soxor egész váratlanúl és helyzetidegenűl "intellektuáliskodnak", fennkölt szakértelemmel értekeznek az ú.n. "magas kultúra" dolgairól de ez puszta félrevezetés.Lelkük tartalmiságának lényegi eleme a kloáka, a rothadás szóval: a pszichológiai ÁPORODOTT IZZADTSÁG-, és HÚGYAGYÚ SZARSZAG.
Elmeosztályok mosdóinak "szenzuális hírnökei" ezek a szerencsétlenek.Mint pl. "MPD" a "sárgán".
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. július 10. 12:21 | Sorszám: 9
Néha szórakozásból nézem az ATV ú.n. "betelefonálós" műsorait. Elismerem, hogy van ott 1-1 olyan ujságíró a TV stúdióban a "látható telefon" innenső végén, aki kétségkívül intelligens. Itt elsősorban Vicsek Ferencre gondolok. Mert azt a töménytelen mértékű "hogyishijják"-ot, "izé"-t, "tuggyavicsekur"-at, "értiugyé"-t, "megminden"-t és hasonlókat "kezelni"; le-, és elkezelni, melyek kitöltik a primitív és sokatpofázó emberek agyműködését. Mármint kitöltik olyankor, amikor nem tudnak mit mondani az illetők, DE SZÖVEGELNI-POFÁZNI MINDENKÉPP' akarnak, mert nagyon okosnak hiszik önmagukat, szóval ezeket "kezelni" nagy művészet és --ujságíróilag-- "kommunikációtechnikai" bravúr. Meg persze jó idegrenszer, vastag pofabőr, ravaszság, és nagy önfegyelem ügye is--ezt el kell ismernem. Ettől persze az oda betelefonálgató "urak" és "hölgyek" 90%-a porzóan száraz segghülye, vagy nyálcsorgatóan taknyos-tudálékos vénfasz vagy vénpina--és akkor még eufemisztikusan minősítettem.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. július 08. 10:48 | Sorszám: 8
Sokat utazom tömegközlekedési eszközökkel, főleg villamossal és busszal, de metróval sőt HÉV-vel is.
Ennekokán az utóbbi időben szokásommá vált azt megfigyelni, hogy a kocsiban, amelyben utazom HÁNYAN IS MOBILTELEFONÁLNAK abban az időpontban, amikor fölszállok rá, ill. akkor amikor leszállok róla. Igy arra a következtetésre jutottam: minimum
1 mobiltelefonálóval MINDÉG, MINDENKOR és MINDENHOL összeakadok--bármilyen tömegközlekedési eszközön utazom, és utazásom terjedelmétől-hosszúságától szinte teljesen függetlenűl. Minimum 1-et írtam, de ez inkább 3! Továbbá megfigyeltem azt is: utastársaim NEM RÖVID IDEIG BESZÉLNEK, de 5-10-15 percekig, és messze nem valamiféle életbevágóan fontos dolgokról--TÖBBNYIRE! Kivételt képeznek az ú.n. "szakember férfiak", akik nyilvánvalóan dolgozni mennek valahová, vagy éppen valamiféle munkából jöttek és mennek a másik munkába.Viszont. A közlekedési eszközökön mobiltelefonálók döntő többsége tulajdonképpen cseverészik és fecseg, valahogyan AGYONÜTVÉN AZ IDŐT addig, amíg ő utazik. Zömmel hölgyek és fiatal lányok, de nem kis számban középkorú férfiak is.NEM SPÓROLUNK A SZÖVEGELÉSSEL!
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. július 07. 10:35 | Sorszám: 7
Nagyon mélyen elgondolkodtató interjúcikket közöl a "SZIV" július-augusztusi száma, mely periodika--mint tudható--a Jezsuita Rend magyarprszági rendtartományának hivatalos folyóirata. Az interjú alanya Monsignore Gabriele Amorth atya a Szentszék és a Vatikán ELSŐSZÁMÚ EXORCISTÁJA.
Azt a témát járja körül, hogy milyen is ma az ÖRDÖG-ről való vallásos és nem vallásos közgondolkodás, és hogy az egész témát minek is gondolják ma az emberek. Amorth atya, mint az 1.sz. katolikus ördögűző NAGYON PONTOSAN tudja, hogy ki és milyen az ördög. És hogy hogyan kell megkisérelni ellene a harcot. Amorth olyannyira HITELES FORRÁS, hogy még az esetleges kudarcait; sikertelen ördögűzéseit sem rejti véka alá, azokról is beszámol. Illetve nagyon pontosan beszámol azokról a rendkivül ijesztő, nevezzük így: "parajelenségekről" is, melyeket ördögűzései KÖZBEN(!) észlel. Ilyetén módon fényes bizonyitékát adja annak, hogy--SAJNOS(!!!), NAGYONIS SAJNOS--ÖRDÖG IGENIS VAN...elég baj az nekünk! És hogy nagyon nagy butaságot beszélnek azok a materialisták, akik ezt az egész "ördögügyet" a BABONASÁGOK kategóriáiba sorolják. Hozzáteszem: jó lenne, nagyon jó, ha nekik lenne igazuk, de sajnos nincs. ÖRDÖG VAN(!), elég baj az nekünk embereknek, és döntően 'olyan, amilyennek a keresztény hit tanitja. BÁR NE IGY LENNE....
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. július 05. 19:44 | Sorszám: 6
Kizárta a pártból a hülye rángógörcsös Gyurcsány, Dr.Sütő Lászlót a Demokratikus Koalíció nevű "brancs" Baranya megyei elnökét.
A doktorúrnak nagy vétke támadt: az, hogy merészelte ANNAK NEVEZNI A BUZISÁGOT "AMI": jelesül BETEGSÉGNEK! Meg is indokolta Sütő dr. nézetét orvosilag is tudományosan is. Ő orvos létére márcsak tudja mit mond. De úgy látszik a hülyéknek ez nem elég: nekik hülyeség kell.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. június 27. 12:31 | Sorszám: 5
Legújabb fejlemény a bora-bora-i magyar hölgyről és kisfiáról az, hogy az ottani helyi bíróság igazat adván az édesanyának, hozzájárult ahhoz, hogy a gyerek nevelésére EGYEDÜL JOGOSULT-ként magához vegye a hölgy a kisfiát. Ezt meg is tette, s ezekután a gyerekkel Tahiti-re távozott, tekintve hogy az már nem francia, hanem USA felségterület.
Igenám, de e gyerek francia-koreai apja sem volt rest, utánuk ment és elrabolván a kisfiút visszavitte Bora-Borá-ra. Itt tartunk most, 2015.június 27-én. Ki tudja megmondani mi lesz ennek az ügynek a vége és főleg: MIKOR(?) lesz ennek vége?
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. június 23. 07:42 | Sorszám: 4
Nagy DÉRREL-DÚRRAL tálalva foglalkozik a hazai elektronikius (és nem elektronikus) bulvársajtó egy magyar hölgy gyermekének elhelyezési huzavonájával. Egyszerű magyar értelmiségiként ELGONDOLKODOM azon, hogy a beszámolók szerint az itthon pénzügyi területen dolgozó magyar hölgy--akiről és akinek a Noah nevű kisfia "hovatartozandóságáraól"
folyik ez az áldatlan kötélhúzás--mennyi nehézséget és életproblémát ELKERÜLHETETT VOLNA AZZAL, ha nem ilyen FLANCOLÓS-NAGYZOLÓS "világpolgári" kozmopolita életet él. Hogy egy olyan francia nemzetiségű férfihez megy feleségül, akinek fő gondja az, hogy hol üdül és hol élvezkedik a francia-polinéziai szigetvilágban IGY vagy ÚGY. Bezzeg sokunk nem ilyesmivel, uilyen fölösleges marhaságokkal "problémázik" és kínlódik--amely dolgok persze akkor már valóságosak és tényleg megoldandóak--nem is könnyű őket megoldani, már ha egyáltalán valahogyan lehet(?), mert még ez is kérdéses-- ha valaki BELEMEGY ILYENFÉLE FLANCOS és NAGYVONALÚSKODÓ játékokba. Erre mondja ezt az egyszerű magyar gondolkodás: a nagyon gazdag emberek 'JÓDÓGUKBAN MÁN nem tuggyák micsinyájjanak. Oszt' ezéé hülyeséget hülyeségre halmoznak. És én nem mondom azt, hogy: "úgy kell nekik!" Csak szeretném ha elkerülnének ilyesmit, dehát...a gazdagok, azok nem fogadnak meg semmiféle jótanácsot, és a saját kárukból SEM tanulnak.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. június 14. 16:17 | Sorszám: 3
Itt és most ÉSZREVÉTELEZEM-- írásban--az általam létrehozott topic topiccímének hibáját, jelesül azt, hogy a topccím NEM
"Civilációs szint 2015", amint az szerepelt--már amennyire szerepelt-- létrehozása, azaz hónapok óta, hanem ÉS TERMÉSZETESEN: "CIVILIZÁCIÓS SZINT 2015"...nyilván. A dolog teljes igazságtartalmához hozzátartozik, hogy --nevezzük így--"helyesírási hibám" létét már régebben észrevettem, de nem akartam "bolygatni" magát a topicot, amint ahogyan nem akarom bolygatni most sem. Csak jelzem, hogy természetesen észrevettem--saját hibámat.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. június 12. 17:17 | Sorszám: 2
Primitiv-tahó libbolsi botrány volt tegnap este Pécsett--a POSZT-on(!)-- a Bánk Bán előadás végén, melyet az újvidéki szinház NÉHÁNY BESÓZOTT SEGGŰ BAROMÁLLATA PROVOKÁLT.
A "PERFORMANSZ"-NAK CSÚFOLT BUTA INGYENCIRKUSZ ANNAK AGITÁCIÓJÁRA "MENT KI", HOGY MENNYENEK EL INNÉT NYUGATRA MINÉL TÖBBEN, ÉS SZARJA ÖSSZE MAGÁT EMIATT A 'ZORBÁN--UGYE.
A cirkuszt a jelenlevő operaházi színidirektor Ókovács Szilveszter és a kiváló szinházi író Szigethy Gábor próbálta megakadályozni--nem sok sikerrel. Úgy látszik ezek a PENETRÁNS LIBBUNKÓK nem nyugszanak addig, amig jól el nem PICSÁZZÁK ŐKET GUMIKOLBÁSSZAL az illetékes erre hivatottak.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. március 09. 17:17 | Sorszám: 1
Van a sárga gondolán egy biológiához, mezőgazdasághoz, kertészethez s ilyesmihez kétségkivül jól értő MPD nick nevű délmagyarországon--talán Békés megyében --élő, nem túl fiatal fickó, aki azért mert ateista-materialista világfelfogású, azt hiszi: ő termeli a spanyol viaszkot. Az egyedüli az egész brancsban, akinek kétségkívül van humorérzéke is.
Nos ez az ember nagyon okosnak hiszi....sajátmagát. S a saját területén kétségkívül okos is. Ő a MAGYAR PARASZT egy virtigli prototipusa: NEM TUD SOKAT, DE AMI TUD, AZT VALÓBAN "JÓL" TUDJA.'Ettől osztán azt hiszi magáról hogy nagyon okos--mint általában a parasztok. Jókat röhögök rajta.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2015. január 15. 17:14 | Sorszám: 0
Föltárcsázom egy dunántúli városban élő sógoromat, néhány perccel ezelőtt.Vékony, ellenszenves, dunántúli tájszólásban beszélő "férfihang" szól a telefonba.
"Há-lóóóó!"--mondja.
"Zs....i lakás?"--kérdem.
"Mifééláá?"--kérdi.
"Zs...i Géza lakását hívtam volna"--mondom csendes bátortalanúl.
Mire ő:
"Á zisten básszá mág", 'hogy jáccanak véélünk ezek áz állatok"......
No "erre" letettem a kagylót.
Maradjon nyoma! Civilizáció, Magyarország, 2015. január 15. csütörtök, késődélután.
keresztkem

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola